ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 березня 2013 р.Справа № 2а-3272/12/2170
Категорія: 8.2.1 Головуючий в 1 інстанції: Хом'якова В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у м. Херсоні Херсонської області Державної податкової служби на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2012 року у справі за адміністративним позовом Комунального підприємства "Центр" виконавчого комітету Херсонської міської ради до Державної податкової інспекції у м. Херсоні Херсонської області Державної податкової служби про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення - рішення, -
В С Т А Н О В И Л А :
Комунальне підприємство "Центр" виконавчого комітету Херсонської міської ради звернулось до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Херсоні про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0003382200 від 17.05.12 про збільшення суми грошового зобов'язання по податку на додану вартість в сумі 22789 грн. та застосування штрафу в сумі 5697 грн. за порушення п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України.
В обґрунтування позову зазначається, що податкова інспекція не врахувала поданий до ДПІ 12 квітня 2012 року уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість за січень, лютий 2012 року, де вилучені раніше задекларовані помилково виписані податкові накладні: № 25 від 31.01.2012 на суму ПДВ - 12 009 грн., № 66 від 29.02.2012 на суму ПДВ - 10 779, 92 грн. та задекларовані податкові накладні виписані на кожну окрему поставку послуг. Платіжним дорученням № 541 від 12.04.2012 р. було перераховано до бюджету 48 грн. ПДВ, в т. ч. за січень 2012 р. 29 грн., за лютий 2012 р. 19 грн. згідно уточнюючих розрахунків за січень, лютий 2012 р. Всі податкові накладні, які перераховані в додатку 5, знайшли своє відображення в реєстрі податкових накладних за квітень 2012 р.
Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2012 року позов Комунального підприємства "Центр" виконавчого комітету Херсонської міської ради задоволено; визнано неправомірним та скасовано податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у м. Херсоні Херсонської області Державної податкової служби від 17.05.12 № 0003382200; відшкодовано з Державного бюджету на користь КП "Центр" виконавчого комітету Херсонської міської ради витрати по сплаті судового збору в сумі 284 грн. 86 коп.
В апеляційній скарзі Державної податкової інспекції у м. Херсоні Херсонської області Державної податкової служби ставиться питання про скасування судового рішення, в зв'язку з тим, що воно постановлено з порушенням норм матеріального та процесуального права.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено в суді апеляційної інстанції, що податкове повідомлення-рішення від 17.05.12 № 0003382200 про збільшення комунальному підприємству "Центр" суми грошового зобов'язання на 22789 грн. та застосування штрафних санкцій в сумі 5697 грн. прийнято за висновками акту від 28.04.12 № 666/22-4/34786324 документальної позапланової виїзної перевірки КП "Центр" з питань дотримання вимог податкового законодавства при взаєморозрахунках з ПП "Орікс" за січень, лютий 2012 року. Перевірка проведена на підставі наказу ДПІ № 338 від 19.04.2012, направлення № 480/22-4 від 20.04.2012 та відповідно до п.п. 20.1.4 ст. 20, п.п. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 ПКУ. Перевіркою повноти визначення податкового кредиту за січень, лютий 2012 року встановлене його завищення позивачем у сумі ПДВ 22788,92 грн., а саме: в січні 2012 року на 12009 грн., в лютому 2012 року на 10779,92 грн. КП "Центр" задекларувало податковий кредит на підставі податкових накладних ПП "Орікс" від 31.01.2012 р. № 25 за загальну суму 72 054 грн., у т. ч. ПДВ - 12 009 грн. та від 29.02.2012 р. № 66 на загальну суму 64 679, 92 грн., у т. ч. ПДВ - 10 779, 92 грн., які не були зареєстровані ПП "Орікс" в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Задовольняючи адміністративний позов суд першої інстанції зазначив, що відповідач не довів правомірність винесеного ним оскаржуваного податкового повідомлення - рішення 0003382200 від 17.05.12 року.
Колегія суддів погоджується з вище вказаними висновками суду першої інстанції та вважає, що при винесенні постанови та задоволенні адміністративного позову судом першої інстанції були правильно застосовані норми матеріального та процесуального права, виходячи з наступного.
Згідно п.201.10 ст.201 ПКУ податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Пунктом 11 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України передбачено, що реєстрація податкових накладних платниками податку на додану вартість - продавцями в Єдиному реєстрі податкових накладних запроваджується для платників цього податку, у яких сума податку на додану вартість в одній податковій накладній становить: понад 1 мільйон гривень - з 1 січня 2011 року; понад 500 тисяч гривень - з 1 квітня 2011 року; понад 100 тисяч гривень - з 1 липня 2011 року; понад 10 тисяч гривень - з 1 січня 2012 року.
Податкова накладна, в якій сума податку на додану вартість не перевищує 10 тисяч гривень, не підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних.
При здійсненні операцій з постачання товарів (послуг) платник податку - продавець товарів (послуг) зобов'язаний надати покупцю податкову накладну після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Якщо надіслані податкові накладні та/або розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених відповідно пункту 201.1, статті 201 цього Кодексу, протягом операційного дня продавцю надсилається квитанція в електронному виді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.
Відповідно до п.201.10 ст. 201 ПКУ відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення сумі податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.
Ст. 50 ПКУ передбачено, якщо платник податків у майбутніх періодах самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, такий платник має право подати уточнений розрахунок або зазначити уточнені показники у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені.
Матеріалами справи підтверджено, що на момент перевірки податковій інспекції було відомо про подання 12 квітня 2012 року КП "Центр" до ДПІ у м. Херсоні уточнюючих розрахунків №9018446705, 9018474898 з податку на додану вартість за січень, лютий 2012 року, якими вилучені раніше задекларовані податкові накладні: № 25 від 31.01.2012 р. № 66 від 29.02.2012 р. та задекларовані податкові накладні, виписані на кожну окрему поставку послуг: № 251 від 31.01.2012 р. на суму ПДВ - 3 448, 33 грн., № 252 від 31.01.2012 р. на суму ПДВ - 716, 33 грн., № 253 від 31.01.2012 р. на суму ПДВ - 856, 67 грн., № 254 від 31.01.2012 р. на суму ПДВ - 6 959, 00 грн., № 664 від 29.02.2012 р. на суму ПДВ - 1 782, 67 грн., № 661 від 29.02.2012 р. на суму ПДВ - 1 084, 67 грн., № 662 від 29.02.2012 р. на суму ПДВ - 4 489, 67 грн., № 663 від 29.02.2012 р. на суму ПДВ - 3 404, 33 грн. Уточнюючі розрахунки за січень і лютий 2012 р. з додатком 5 були здані і прийняті ДПІ, знайшли своє відображення в реєстрі податкових накладних за квітень 2012 р. Нові податкові накладні були оформлені на суму менше 10000 грн., тому не підлягали реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Отже, з урахуванням вище вказаних норм та матеріалів справи, колегія суддів не погоджується з доводами апеляційної скарги про порушення позивачем п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України в результаті чого завищено суму податкового кредиту, та приходить до висновку про те, що відповідач, складаючи акт за результатами проведеної перевірки, повинен був встановити всі фактичні обставини порушення та прийняти до уваги подання уточнень до декларацій.
Суд також бере до уваги, що згідно з ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Враховуючи все вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи, порушень матеріального та процесуального права при вирішенні справи не допустив, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують. За таких обставин апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 195, 196, ст. 198; ст. 200; п.1 ч.1 ст. 205; ст. 206; ч.5 ст. 254 КАС України,колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Херсоні Херсонської області Державної податкової служби залишити без задоволення, а постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2012 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий:
Суддя:
Суддя: