Ухвала суду № 30183916, 26.03.2013, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.03.2013
Номер справи
821/1136/13-а
Номер документу
30183916
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Херсонський окружний адміністративний суд

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_______________

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 березня 2013 р.Справа № 821/1136/13-а Херсонський окружний адміністративний суд у складіголовуючого судді: Пекного А.С., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулась до Херсонського окружного адміністративного суду із позовом до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Дніпропетровській області, у якому просить скасувати постанову відповідача «Про повернення виконавчого документа стягувачеві» від 18.07.2012р. та постанову «Про відмову у відкритті виконавчого провадження» від 07.09.2012р.

Ухвалою Херсонського окружного адміністративного суду від 08.11.2012р. позовну заяву залишено без розгляду у зв'язку із пропуском строку для звернення до суду.

Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 21.02.2013р. зазначене судове рішення скасоване, а справа направлена до суду першої інстанції для продовження розгляду.

При цьому судом апеляційної інстанції зроблено висновок про те, що позивачем не пропущено строк для звернення до суду щодо оскарження постанови державного виконавця про відмову у відкритті виконавчого провадження від 07.09.2012р., в той час як строк для звернення до суду із вимогами скасувати постанову про повернення виконавчого документа від 18.07.2012р. пропущено без поважних на те причин.

У зв'язку з цим апеляційним судом направлено справу до суду першої інстанції для вирішення питання про те, за якими із позовних вимог слід відкрити провадження, а які слід залишити без розгляду.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд приходить до висновку про необхідність залишення без розгляду позовних вимог ОСОБА_1 щодо скасування постанови «Про повернення виконавчого документа стягувачеві» від 18.07.2012р. з наступних підстав.

Даний адміністративний позов пов'язаний із здійсненням виконавчого провадження, тому для звернення до суду слід застосувати строк, передбачений ч.3 ст.99 та ст. 181 КАС України. Так, для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ст. 181 КАС України у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби, позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів слідує, що постанову про повернення виконавчого документа стягувачеві від 18.07.2012 р. позивач отримав 20.07.2012р., отже про порушення своїх прав позивач дізнався 20.07.2012р., проте до суду звернувся лише 01.11.2012р., тобто позивачем пропущено десятиденний строк звернення до суду, передбачений ст. 181 КАС України та ст. 25 Закону України "Про виконавче провадження".

Відповідно до статті 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Згідно до п. 9 ч. 1 ст. 155 КАС України суд залишає позовну заяву без розгляду якщо позовну заяву подано з порушенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Враховуючи наведене, а також те, що позивачем не наведено причин пропуску строку для звернення до суду щодо оскарження постанови державного виконавця «Про повернення виконавчого документа стягувачеві» від 18.07.2012р., які можливо було б визнати поважними, суд вважає, що позовна заява в цій частині підлягає залишенню без розгляду.

Керуючись ст.ст. 100, 107, 155 КАС України,

ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без розгляду в частині позовних вимог про скасування постанови державного виконавця «Про повернення виконавчого документа стягувачеві» від 18.07.2012р.

Ухвалу надіслати позивачу.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня її проголошення.

Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п"яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Пекний А.С.