УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 березня 2013 року Справа № 22489/10
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Багрія В.М.,
суддів Кушнерика М.П., Старунського Д.М.,
розглянувши у порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в Галицькому районі м. Львова на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 1.03.2010 року в справі за позовом Державної податкової інспекції в Галицькому районі м. Львова до Федерації професійного боксу західного регіону України про припинення юридичної особи,
В С Т А Н О В И В :
У січні 2010 року Державна податкова інспекція в Галицькому районі м. Львова звернулася до суду з позовом до Федерації професійного боксу західного регіону України про припинення юридичної особи.
Позивач посилався на те, що Федерація професійного боксу західного регіону України протягом року не подає обов'язкову податкову звітність, що є підставою для постановлення судового рішення про її припинення як юридичної особи.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 1.03.2010 року в задоволенні позову відмовлено.
Постанову суду першої інстанції оскаржила ДПІ в Галицькому районі м. Львова, яка в апеляційній скарзі просить її скасувати та прийняти нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги.
Апеляційні вимоги обґрунтовує тим, що Федерація професійного боксу західного регіону України як суб'єкт підприємницької діяльності повинна подавати податковому органу у встановлені строки звітність згідно п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» незалежно від виникнення в цьому періоді податкових зобов'язань. Така звітність відповідачем не подавалася. Тому, відповідно до п.4 ч.2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців», неподання відповідачем протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності є підставою для постановлення судового рішення про припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи.
Особи, які беруть участь в розгляді справи, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, в судове засідання не прибули, що дає підстави для розгляду справи в порядку письмового провадження за наявними в ній матеріалами.
Вислухавши суддю-доповідача, дослідивши обставини справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про те, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.
В справі встановлено, що Федерація професійного боксу західного регіону України взята на облік платника податків 25.06.1997 року за №23886207, що підтверджується довідкою позивача №11451 від 9.07.2009 року.
Згідно акту №97 від 2.09.2009 року, відповідач з 25.06.1997 року не подає податкову звітність, пов'язану із нарахуванням та сплатою податків, у зв'язку з чим порушує п.2 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» щодо обов'язків платника податків і зборів подавати податковому органу декларації, бухгалтерську звітність та інші документи й відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено позивачем, що відповідач заборгованості зі сплати податків та заборгованості зі сплати зборів (обов'язкових платежів) не має.
Згідно листа Головного управління статистики у Львівській області від 17.02.2010 року №20-09/274, Федерація професійного боксу західного регіону України за своєю організаційно-правовою формою зареєстрована як громадська організація.
Відмовляючи в задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що Законом України «Про об'єднання громадян» не передбачено в якості підстави для припинення громадської організації (об'єднання громадян), неподання податкової звітності протягом року, тому позовні вимоги податкового органу є необґрунтованими.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції та вважає їх правильними з огляду на наступне.
Відповідно до чинного на час спірних правовідносин Закону України «Про об'єднання громадян» у відповідній редакції (далі Закон), об'єднанням громадян є добровільне громадське формування, створене на основі єдності інтересів для спільної реалізації громадянами своїх прав і свобод. Об'єднання громадян, незалежно від назви (рух, конгрес, асоціація, фонд, спілка тощо) відповідно до цього Закону визнається політичною партією або громадською організацією.
Згідно ст.3 Закону, громадською організацією є об'єднання громадян для задоволення та захисту своїх законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів.
Держава забезпечує додержання прав і законних інтересів об'єднань громадян, легалізованих у порядку, передбаченого цим Законом. Втручання державних органів та службових осіб у діяльність об'єднань громадян, так само як і втручання об'єднань громадян у діяльність державних органів, службових осіб та у діяльність інших об'єднань громадян, не допускається, крім випадків, передбачених Законом.
Статтею 19 Закону встановлено, що припинення діяльності об'єднання громадян може бути проведено шляхом його реорганізації або ліквідації (саморозпуску, примусового розпуску).
Відповідно до ст. 28 Закону, за порушення законодавства до об'єднання громадян можуть бути застосовані такі стягнення: попередження, штраф, тимчасова заборона (зупинення) окремих видів діяльності, тимчасова заборона (зупинення) діяльності, примусовий розпуск (ліквідація).
Відповідно до ст. 32 Закону, примусовий розпуск (ліквідація) об'єднання громадян здійснюється за поданням легалізуючого органу або прокурора рішенням суду у випадках:
- вчинення дій, передбачених статтею 4 цього Закону, а саме: зміна шляхом насильства конституційного ладу і в будь-якій протизаконній формі територіальної цілісності держави, підрив безпеки держави у формі ведення діяльності на користь іноземних держав, пропаганда війни, насильства чи жорстокості, фашизму та неофашизму, розпалювання національної та релігійної ворожнечі, створення незаконних воєнізованих формувань, обмеження загальновизнаних прав людини;
- систематичного або грубого порушення вимог статті 22 цього Закону, що передбачає заборону політичним партіям, їх установам та організаціям прямо чи опосередковано одержувати кошти та інше майно від іноземних держав та організацій, міжнародних організацій, іноземних громадян та осіб без громадянства, державних органів, державних підприємств, установ та організацій, крім випадків, передбачених законами України, підприємств, створених на основі змішаної форми власності, якщо участь держави або іноземного учасника в них перевищує 20 відсотків, нелегалізованих об'єднань громадян, анонімних пожертвувачів;
- продовження протиправної діяльності після накладення стягнень, передбачених цим Законом;
- зменшення кількості членів політичної партії до числа, коли вона не визнається як така.
Враховуючи вищенаведене, судова колегія апеляційної інстанції погоджується з висновками суду першої інстанції, що Федерацією професійного боксу західного регіону України не було порушено вимог Закону України «Про об'єднання громадян», що могло бути підставою для її ліквідації. Неподання податкової звітності протягом року, як підстава для припинення громадської організації (об'єднання громадян), не передбачена Законом України «Про об'єднання громадян».
З огляду на вказане, позовні вимоги ДПІ в Галицькому районі м. Львова про припинення юридичної особи Федерація професійного боксу західного регіону України є безпідставними та необґрунтованими, та суперечать положенням законодавства України, які регулюють діяльність громадських організацій (об'єднань громадян).
Суд першої інстанції повно встановив обставини справи, дав належну оцінку доказам, правильно застосував норми матеріального та процесуального права та обгрунтовано відмовив в задоволенні позову.
Згідно ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду першої інстанції без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
З огляду на викладене підстав для скасування оскаржуваної постанови не має. Доводи апелянта висновків суду першої інстанції не спростовують, тому не можуть бути підставою для задоволення апеляційної скарги.
Керуючись ст.ст.195, 197, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, апеляційний суд,
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в Галицькому районі м. Львова залишити без задоволення.
Постанову Львівського окружного адміністративного суду від 1.03.2010 року в справі № 2а-412/10/1370 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий: В.М. Багрій
Судді : М.П. Кушнерик
Д.М. Старунський