ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а/1770/1184/2012
28 лютого 2013 року 15год. 20хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дудар О.М., за участю секретаря судового засідання Сисун Н.В., сторін та інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Красовський А.С.,
відповідача: представник Ніколайчук С.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Костопільської міжрайонної державної податкової інспекції Рівненської області Державної податкової служби до Державного підприємства "Рівнеторф" про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ :
Костопільська міжрайонна державна податкова інспекція Рівненської області Державної податкової служби (далі - Костопільська МДПІ) звернулася з адміністративним позовом до Державного підприємства "Рівнеторф" (далі - ДП "Рівнеторф") про стягнення податкового боргу з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності в сумі 18989,14грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що станом на 27.03.2012 за ДП "Рівнеторф" рахується податковий борг перед бюджетом з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності в сумі 18989,14грн. Вказаний борг у добровільному порядку відповідачем не сплачений.
У судовому засіданні представник позивача подав заяву про зменшення позовних вимог. Пояснив, що у зв'язку із набранням законної сили постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 10.05.2012 у справі №2а/1770/1107/2012 та частковою сплатою орендної плати за земельні ділянки, за відповідачем рахується податковий борг в сумі 13490,24грн. Просив зменшені позовні вимоги задовольнити повністю.
У судовому засіданні представник відповідача зменшені позовні вимоги визнав повністю.
Заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов слід задовольнити повністю з огляду на наступне.
ДП "Рівнеторф" зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Рівненської міської ради 18.01.2001. Взяте на облік, як платник податків в органі державної податкової служби в лютому 1992 року за №007/0059.
Станом на 28.02.2013 за відповідачем рахується податковий борг з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності в сумі 3384,00грн., що виник на підставі податкового повідомлення-рішення форми "Ш" від 01.12.2011 №0005431530, прийнятого на підставі акта перевірки від 01.12.2011 №912/15/02968193, яким відповідача зобов'язано сплатити штраф в сумі 16874,24грн.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем було оскаржено податкове повідомлення-рішення від 01.12.2011 №0005431530 до суду.
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 10.05.2012 у справі №2а/1770/1107/2012 визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Костопільської МДПІ від 01.12.2011 №0005431530 в частині застосування штрафної санкції за порушення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання з орендної плати у сумі 3384,00грн. Вказана постанова залишена без змін ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 06.12.2012.
Таким чином, сума грошового зобов'язання за податковим повідомленням-рішенням від 01.12.2011 №0005431530 становить 13490,24грн.
Костопільською МДПІ для ДП "Рівнеторф" було сформовано та вручено першу податкову вимогу форми "Ю1" від 27.07.2007 №1/103/4577 в сумі 170,00грн. та другу податкову вимогу форми "Ю2" від 05.09.2007 №2/131 в сумі 12557,77грн.
Вказані податкові вимоги відповідачем у встановленому законом порядку не оскаржувалася.
Ці обставини підтверджені дослідженими у судовому засіданні доказами: довідкою про податковий борг станом на 27.03.2012 (а.с.3), довідкою з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України від 25.11.2003 №000493 (а.с.4), свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №230120 (а.с.5), довідкою про взяття відповідача на облік як платника податків від 17.02.2005 №28-113/1219 (а.с.6), корінцем вимоги форми "Ю1" від 27.07.2007 №1/103/4577 та повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.7), корінцем вимоги форми "Ю2" від 05.09.2007 №2/131 та повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.8), податковим повідомленням-рішенням форми "Ш" від 01.12.2011 №0005431530 та корінцем даного податкового повідомлення-рішення (а.с.9), розрахунком штрафних санкцій (а.с.10), актом перевірки від 01.12.2011 №912/15/02968193 (а.с.11), відомостями про наявні земельні ділянки від 17.02.2012 №1257 (а.а.с.16-17), постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 10.05.2012 у справі №2а/1770/1107/2012 (а.а.с.39-40), ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 06.12.2012 у справі №2а/1770/1107/2012 (а.а.с.41-43), заявою про зменшення позовних вимог (а.с.57).
Згідно зі ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Статтею 9 Податкового кодексу України встановлено, що орендна плата за землю належить до загальнодержавних податків і зборів та справляється на всій території України.
Згідно з п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
За змістом п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом з причин, пов'язаних з порушенням податкового законодавства (за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу), платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідно до пп.14.1.175 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Правомірність нарахування суми податкового боргу відповідно до податкового повідомлення-рішення від 01.12.2011 №0005431530 в частині визначення податкового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки в сумі 13490,24грн. підтверджена у судовому порядку та визнана відповідачем, а тому не потребує доказуванню.
Згідно з пп.41.1.1 п.41.1 ст.41 Податкового кодексу України органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Підпунктом 41.5 статті 41 Податкового кодексу України передбачено, що органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Пунктом 11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 №509-XII встановлено право державних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Підстави для застосування ст.94 КАС України у суду відсутні.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Державного підприємства "Рівнеторф" до місцевого бюджету Пісківської сільської ради Костопільського району Рівненської області податковий борг з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності в сумі 13490,24грн.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Дудар О.М.