Постанова № 29745145, 05.03.2013, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
05.03.2013
Номер справи
826/114/13-а
Номер документу
29745145
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 березня 2013 року № 826/114/13-а

В приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою у м. Києві по вул.Хрещатик, 10, Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого Бояринцевої М.А., розглянувши в порядку письмового провадження справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Контур-Т"

до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва Державної податкової служби

про скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Контур-Т" звернулося до суду з позовом про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва Державної податкової служби №0073581530 від 28 листопада 2012 року.

Ухвалою суду від 28 січня 2013 року відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду.

В судовому засіданні 25 лютого 2013 року суд, керуючись частиною шостою статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалив перейти до письмового провадження у справі.

В обгрунтування заявлених вимог позивач посилається на Податковий кодекс України та зазначає, що податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва Державної податкової служби № 0073581530 від 28 листопада 2012 року підлягає скасуванню, оскільки при проведенні перевірки Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі м. Києва Державної податкової служби не прийнято до уваги уточнюючий розрахунок Товариства з обмеженою відповідальністю "Контур-Т" податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за січень 2012 року, яким були виключені податкові накладні № 3/2 від 23 січня 2012 року на суму ПДВ 32500 грн. та № 4/2 від 24 січня 2012 року на суму ПДВ 20000 грн., які видані Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю "Камсит".

Представник відповідача заперечила суті заявлених позовних вимог з огляду на Податковий кодекс України, Наказ Міністерства фінансів України від 25.11.2011 № 1492 "Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість" та зазначила, що Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі м. Києва Державної податкової служби правомірно винесене податкове повідомлення-рішення № 0073581530 від 28 листопада 2012 року, оскільки Товариством з обмеженою відповідальністю "Контур-Т" віднесено до складу податкового кредиту за січень 2012 року податкові накладні № 3/2 від 23 січня 2012 року на суму ПДВ 32500 грн. та № 4/2 від 24 січня 2012 року на суму ПДВ 20000 грн., які не зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю "Камсит".

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких грунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Контур-Т" є юридичною особою та перебуває на обліку як платник податків в Державній податковій інспекції у Шевченківському районі м. Києва Державної податкової служби.

За результатами камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі м. Києва Державної податкової служби складено акт від 12 жовтня 2012 року №190/1530/32855060, яким встановлено, що Товариством з обмеженою відповідальністю "Контур-Т" віднесено до складу податкового кредиту за січень 2012 року податкові накладні № 3/2 від 23 січня 2012 року на суму ПДВ 32500 грн. та № 4/2 від 24 січня 2012 року на суму ПДВ 20000 грн., які видані Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю "Камсит" та не зареєстровані останнім в Єдиному реєстрі податкових накладних.

16 листопада 2012 року Товариством з обмеженою відповідальністю "Контур-Т" подані заперечення на акт камеральної перевірки.

За результатами розгляду заперечень Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м. Києва Державної податкової служби листом від 23 листопада 2012 року за № 6128/10/15-366 повідомила Товариство з обмеженою відповідальністю "Контур-Т", що висновки акту перевірки від 12 жовтня 2012 року № 190/1530/32855060 залишено без змін.

На підставі складеного акту Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі м. Києва Державної податкової служби винесено податкове повідомлення-рішення від 28 листопада 2012 року № 0073581530, яким Товариству з обмеженою відповідальністю "Контур-Т" збільшено суму грошового зобов'язання на 65625 грн., а саме: за основним платежем - 52500 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями - 13125 грн. за платежем: податок на додану вартість, код платежу: 14010100.

Відповідно до статті 75 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні перевірки проводяться органами державної податкової служби в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом.

Камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні органу державної податкової служби виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків.

Статтею 76 Податкового кодексу України встановлено, що камеральна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення.

Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком.

Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.

Порядок оформлення результатів камеральної перевірки здійснюється відповідно до вимог статті 86 цього Кодексу.

Згідно пункту 86.2 статті 86 Податкового кодексу України за результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації в органі державної податкової служби вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.

Таким чином, відповідачем проведено камеральну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "Контур-Т" в межах своїх повноважень.

Відносно висновків, викладених в акті перевірки, суд зазначає про наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, Товариством з обмеженою відповідальністю "Контур-Т" подана до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва Державної податкової служби податкова декларація з податку на додану вартість за січень 2012 року, в якій платником податків визначено суму податкового кредиту в розмірі 377591 грн.

Під час розгляду справи встановлено, що Товариством з обмеженою відповідальністю "Контур-Т" до складу податкового кредиту за січень 2012 року віднесено податкові накладні № 3/2 від 23 січня 2012 року на суму ПДВ 32500 грн. та № 4/2 від 24 січня 2012 року на суму ПДВ 20000 грн., які видані Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю "Камсит", що підтверджується реєстром виданих та отриманих податкових накладних за січень 2012 року.

Проте, вказані податкові накладні не були зареєстровані Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю "Камсит" в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до підпункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний надати покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні та/або розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених відповідно пунктом 201.1 статті 201 та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, протягом операційного дня продавцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.

Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та/або порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.

Пунктом 11 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України встановлено, що реєстрація податкових накладних платниками податку на додану вартість - продавцями в Єдиному реєстрі податкових накладних запроваджується з 1 січня 2012 року для платників цього податку, у яких сума податку на додану вартість в одній податковій накладній становить понад 10 тисяч гривень.

Таким чином, враховуючи, що позивачем включено до складу податкового кредиту, суму ПДВ, згідно податкових накладних № 3/2 від 23 січня 2012 року на суму ПДВ 32500 грн. та № 4/2 від 24 січня 2012 року на суму ПДВ 20000 грн., які не були зареєстровані Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю "Камсит" в Єдиному реєстрі податкових накладних, то суд приходить до висновку про правомірність висновків Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Києва Державної податкової служби, викладених в акті камеральної перевірки від 12 жовтня 2012 року №190/1530/32855060.

Відносно доводів позивача про те, що при проведенні перевірки Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі м. Києва Державної податкової служби не прийнято до уваги уточнюючий розрахунок Товариства з обмеженою відповідальністю "Контур-Т" податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за січень 2012 року, яким були виключені податкові накладні № 3/2 від 23 січня 2012 року на суму ПДВ 32500 грн. та № 4/2 від 24 січня 2012 року на суму ПДВ 20000 грн., суд зазначає про наступне.

Відповідно до пункту 50.1 статті 50 Податкового кодексу України у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Згідно розділу ІV Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25 листопада 2011 року № 1492, у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 глави 9 розділу II Кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним декларації, він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої декларації за формою, встановленою на дату подання уточнюючого розрахунку.

Внесення змін до податкової звітності за результатами самостійного виявлення помилок здійснюється у порядку, визначеному статтею 50 глави 2 розділу II Кодексу.

У разі виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку чи декларації, до якої включені уточнені показники, повинні бути подані відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників.

При цьому, суд зазначає, що виправлення помилок, допущених при заповненні розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (додаток 5 до податкової декларації з ПДВ), проводиться шляхом подання уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 25 листопада 2011 року № 1492.

Ухвалою суду про відкриття провадження у справі судом витребувано від позивача завірену належним чином копію уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за січень 2012 року та докази на підтвердження отримання відповідачем уточнюючого розрахунку.

Проте, позивачем витребовувані судом документи надані не були, а лише надані докази на підтвердження надіслання до податкового органу додаток 5 Розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів за січень 2012 року.

Разом з тим, представник відповідача під час розгляду справи зазначила, що згідно бази даних АРМ "Бест звіт" уточнюючий розрахунок з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за січень 2012 року відсутній. Також представник позивача вказала на те, що підприємством було надано в червні 2012 року уточнюючий додаток 5 Розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів за січень 2012 року без уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ.

Відповідно до статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Частиною четвертою статті 70 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу (частина перша статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України).

Проте, позивачем під час розгляду даної адміністративної справи не надано доказів на підтвердження подання до податкового органу уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за січень 2012 року.

За таких обставин, суд приходить до висновку про правомірність збільшення Товариству з обмеженою відповідальністю "Контур-Т" грошового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 52500 грн.

Відповідно до пункту 109.1 статті 109 Податкового кодексу України податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Згідно пункту 123.1 статті 123 Податкового кодексу України у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, - тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі м. Києва Державної податкової служби правомірно застосовано до Товариства з обмеженою відповідальністю "Контур-Т" штрафні санкції в розмірі 13125 грн.

З огляду на встановлені у суді обставини, суд приходить до висновку про правомірність дій відповідача щодо донарахування позивачу суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму 65625 грн.

За таких обставин, позовні вимоги визнаються судом необгрунтованими, тому позов визнається таким, що задоволенню не підлягає.

Керуючись статтями 98, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Контур-Т" до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва Державної податкової служби про скасування податкового повідомлення-рішення відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленим статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя М.А.Бояринцева