Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
20 лютого 2013 р. № 2-а- 13173/12/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді - Панова М.М.,
за участю:
секретаря судового засідання - Каряки С.Г.,
представників сторін:
позивача - Баленка П.І.,
відповідача 1 - Нартової М.М.,
відповідача 2- не прибув,
відповідача 3- Грошева С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом
Державного науково-виробничого підприємства "Об"єднання комунар" до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Харкові Харківської області Державної податкової служби, Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби, Управління Державної казначейської служби України у Київському районі м. Харкова Харківської області про стягнення суми, -
В С Т А Н О В И В:
До Харківського окружного адміністративного суду звернулось Державне науково-виробниче підприємство "Об"єднання комунар", з адміністративним позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Харкові Харківської області Державної податкової служби, Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби, Управління Державної казначейської служби України у Київському районі м. Харкова Харківської області, в якому просив суд: стягнути з Державного бюджету України на користь ДНВП "Об'єднання Комунар" (код ЄДРПОУ: 14308730, м. Харків, вул. Григорія Рудика, 8, 61070, п/р 26000619949116 в ПАТ "Промінвестбанк" м. Київ, МФО 300012, код банку одержувача: 00039002) суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість 5 520 059,00 грн.; стягнути з Державного бюджету України на користь ДНВП "Об'єднання Комунар" пеню, нараховану на суму заборгованості бюджету по відшкодуванню ПДВ в сумі 46 151,31 грн.
В обгрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачами не було виконано вимоги п. 200.13 та абз. 2 п. 200.15 ст. 200 Податкового кодексу України, а саме, після закінчення процедури судового оскарження Спеціалізована державна податкова інспекція по роботі з великими платниками податків у м. Харкові Харківської області Державної податкової служби та Державна податкова інспекція у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби протягом п'яти робочих днів, що настали за днем отримання відповідного рішення, не подали Управлінню Державної казначейської служби України у Київському районі м. Харкова Харківської області висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету, яке в свою чергу на підставі отриманого висновку не видало ДНВП "Об'єднання Комунар" зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування або шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку, або шляхом оформлення (випуску) казначейського фінансового векселя (за згодою платника податків) протягом п'яти операційних днів після отримання висновку органу державної податкової служби.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав та просив задовольнити у повному обсязі з підстав та мотивів викладених у позовній заяві.
Представник відповідача - СДПІ по роботі з ВПП у м. Харкові Харківської області Державної податкової служби проти позову заперечував та просив відмовити в повному обсязі, пояснив, що оскільки триває процедура касаційного оскарження відповідач не мав обов"язку по направленню висновку до казначейства у відповідності до абз. 2 п. 200.15 ст. 200 Податкового кодексу України.
Представник відповідача - Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби у судове засідання не прибув, про причину неявки суду не повідомив, був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду.
Представник відповідача - Управління Державної казначейської служби України у Київському районі м. Харкова Харківської області проти позову заперечував та просив відмовити в повному обсязі, пояснив, що оскільки триває процедура касаційного оскарження відповідачі 1 та 2 не мали обов"язку по направленню висновку до казначейства у відповідності до абз. 2 п. 200.15 ст. 200 Податкового кодексу України, та відповідно казначейство не мало обов"язку у відповідності до п. 200.13 ст. 200 Податкового кодексу України щодо видачі ДНВП "Об'єднання Комунар" суми бюджетного відшкодування.
Суд вважає можливим розгляд справи за відсутності представника відповідача - Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби на підставі наявних у ній доказів, відповідно до ст. 128 КАСУ.
Суд, вивчивши доводи позову та заперечення проти нього, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з таких підстав та мотивів.
Судом встановлено, що Державне науково - виробниче підприємство "Об"єднання комунар" зареєстровано як юридичну особу виконавчим комітетом Харківської міської ради 12.01.1993 року за № 14801050001008648 . Державна реєстрація ДНВП "Об"єднання комунар" проведена за адресою: 61070, м. Харків, вул. Григорія Рудика, буд. 8.
ДНВП "Об"єднання комунар" було подано до Спеціалізованої податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Харкові декларацію з ПДВ за квітень 2011 року, на підставі якої заявлено до відшкодування на рахунок платника в банку 9 612 322,00 грн.
Фахівцями СДПІ по роботі з ВПП у м. Харкові Харківської області Державної податкової служби на підставі п. п. 78.1.8 п. 78.1 ст.78 Податкового кодексу України , п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.10 № 1238 «Про затвердження переліку достатніх підстав, які надають податковим органам право на проведення документальної позапланової виїзної перевірки платника податку на додану вартість для визначення достовірності нарахування бюджетного відшкодування такого податку» відповідно до п.п. 200.11 ст.200 Податкового кодексу проведено позапланову виїзну документальну перевірку Державного науково-виробничого підприємства «Об'єднання Комунар» з питання законності декларування від'ємного значення з податку на додану вартість по деклараціях з ПДВ за червень 2010 року у розмірі 1089490,0 грн., серпень 2010року у розмірі 1012707,0 грн., жовтень 2010ооку у розмірі 886831,0 грн. листопад 2010 року у розмірі 1616716,0 грн., грудень 2010 року у розмірі 1637650,0 грн. та січень 2011 року у розмірі 1060936,0грн., лютий 2011року у розмірі 1691356,0 грн., березень 2011 року у розмірі 1787665,0 грн., квітень 2011 року у розмірі 1725911,0 грн., а також достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за квітень 2011 р. у розмірі 9612322 , 00 грн. на рахунок платника у банку.
Результати перевірки оформлені актом від 19.07.2011 року № 1798/41-018/14308730 Про результати документальної позапланової виїзної перевірки Державного науково-виробничого підприємства «Об'єднання Комунар» (код ЄДРПОУ 14308730) з питання законності декларування від'ємного значення з податку на додану вартість по деклараціях з ПДВ за червень, серпень, жовтень, листопад, грудень 2010 р. та січень, лютий, березень, квітень 2011 року та достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за квітень 2011р. на рахунок платника у банку, в якому зафіксовані порушення: частини 5 статті 203, статті 215, пункту 1 статті 216 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 року № 435 - IV зі змінами та доповненнями в частині недодержання вимог зазначених статей в момент вчинення правочинів, які не спрямовані на реальне настання правових наслідків , що обумовлені ним по правочинам, здійсненим ДНВП «Об'єднання Комунар» із ТОВ «Альфа Експерт» , ТОВ «Ітер», ТОВ «Промбудмонтажінвест», ТОВ «Дом і К», ТОВ «Кварц», ТОВ «Укрнадраресурс», ТОВ «Укрпромпостачсервіс», ТОВ «Техенергоресуро», ТОВ «Електроспецтех», ТОВ «ТМС Монтаж», ТОВ «Біотоп ресурси», п.п.7.2.3 п.7.2, п.п.7.4.1, п.п.7.4.4 п.7.4 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 № 168/97-ВР, зі змінами і доповненнями, доповненнями та в порушення вимог п.198.1, 198.3, 198.4 ст. 198, п.201.1, п.201.4 ст.201 Податкового Кодексу України №2755-VI від 02.12.10 р., за рахунок здійснених нікчемних правочинів по вищезазначених постачальниках завищено суму податкового кредиту у розмірі 1123193,24 грн., в т.ч. по періодах: за жовтень 2010 року на 4823,95 грн.; за листопад 2010 року - 59840,46 грн.; за грудень 2010 року на 376631,94 грн.; за січень 2011 року на 243065,95 грн.; за лютий 2011 року на 418964,6 грн.; за квітень 2011 року на 19866,34 грн.; п.п.7.4.1, п.п.7.4.4 п.7.4 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 № 168/97-ВР, зі змінами і доповненнями, доповненнями та в порушення вимог п. 198.1, 198.3, 198.4 ст. 198 , п.201.1, п.201.4 ст.201 Податкового Кодексу України №2755-УІ від 02.12.10 р. за рахунок здійснених нікчемних правочинів по вищезазначених постачальниках в розділі 4 акта перевірки завищено суму податкового кредиту у розмірі 5744916,07 грн., в т.ч. по періодах: за червень 2010 року на 933733,27 грн.; за серпень 2010 року на 690557,11грн.; за жовтень 2010 року 919315,94 грн.; за листопад 2010 року - 683280,4 грн.; за грудень 2010 року на 215621,31 грн.; за січень 2011 року на 254320,37грн; за лютий 2011 року на 124846,59 грн.; за березень 2011 року на 1289004,84 грн.; за квітень 2011 року на 634236,24 грн. ; -абз «б» п. 201.11 ст.201 Податкового Кодексу України від 02.12.10р. за № 2755-УІ не враховано обмеження при обчисленні податкового кредиту по придбаним за готівку ТМЦ, тобто завищено суму податкового кредиту у розмірі 12847,29 грн., в т.ч. по періодах: січень 2011 року - 2985,17 грн., лютий 2011 року - 3569,55 грн., березень 2011 року 2908,52 грн. ;п.п.7.2.3 п.7.2, п.п.7.4.1, п.п.7.4.4 п.7.4 п.п.7.7.1 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 № 168/97-ВР, зі змінами і доповненнями та п. 198.1,198.3,198.4 ст.198 , п.200.1, п.200.2, п.200.3, абз «а» п.200.4 ст.200 , ст..200 , абз «б» п. 201.11 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ - завищено суму бюджетного відшкодування по декларації за квітень у розмірі 5521061,0 грн.; п.п.7.2.3 п.7.2, п.п.7.4.1, п.п.7.4.4 п.7.4 п.п.7.7.1 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 № 168/97-ВР, зі змінами і доповненнями та п.198.1,198.3,198.4 ст.198, п.200.1 п.200.2, п.200.3 ст.200, абз «б» п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № - 2755-УІ завищено залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду на загальну суму 660050,0 грн., у тому числі за листопад -112669,0 грн. та за лютий 2011 року - 547381,0 грн.; п.п.7.2.3 п.7.2, п.п.7.4.1, п.п.7.4.4 п.7.4 п.п.7.7.1 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 № 168/97-ВР, зі змінами і доповненнями, занижено суму ПДВ , яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 42358,0грн.., у тому числі за вересень 2010 року у сумі 5049,0 грн., за жовтень 2010 року у сумі 37309,0 грн.; п.198.1,198.3,198.4 ст.198, п.200.1, п.200.2, п.200.3 ст.200, п.200.4 ст.200 ,«б» п.201.11 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-УІ завищено від'ємне значення за квітень 2011 року на суму 657487,0 грн..
На підставі акту від 19.07.2011 року № 1798/41-018/14308730 Про результати документальної позапланової виїзної перевірки Державного науково-виробничого підприємства «Об'єднання Комунар» (код ЄДРПОУ 14308730) з питання законності декларування від'ємного значення з податку на додану вартість по деклараціях з ПДВ за червень, серпень, жовтень, листопад, грудень 2010 р. та січень, лютий, березень, квітень 2011 року та достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за квітень 2011р. на рахунок платника у банку СДПІ по роботі з ВПП у м. Харкові були прийняті податкові повідомлення-рішення №0000540841 від 02.08.2011р. про збільшення суми грошового зобов'язання ДНВП «Об'єднання Комунар» на суму 63 500,00 гри., №0000550841 від 02.08.2011р. про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 5521061,00 грн. та № 0000560841 від 02.08.2011р. про зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 1317 537,00 грн.
Позивач, Державне науково-виробниче підприємство "Об'єднання Комунар" звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просив суд скасувати податкові повідомлення-рішення відповідача, Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Харкові № 0000550841 від 02.08.2011р. про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 5.521.061,00грн. та застосування штрафних санкцій у розмірі 1,00грн.; №0000560841 від 02.08.2011р. про зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість на 1.317.537,00грн., у тому числі: листопад 2010р. -112.669,00грн., лютий 2011р. - 547.381,00грн., квітень 2011р. - 657.487,00грн. та застосування штрафних санкцій у розмірі 1,00грн., №0000540841 від 02.08.2011р. про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість в загальному розмірі 63.537,00грн. (за основним платежем - 42.358,00грн., за штрафними санкціями - 21.179,00грн.).
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 05.12.2011 року по справі 2а-10446/11/2070 адміністративний позов Державного науково-виробничого підприємства "Об'єднання Комунар" до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Харкові про скасування податкових повідомлень-рішень - задовольнити частково. Скасовано податкові повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Харкові: №0000550841 від 02.08.2011р. про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 5.521.061,00грн. та визначено штрафні санкції у розмірі 1,0 грн. у частині зменшення суми бюджетного відшкодування з ПДВ в розмірі 2.925.589,95грн.; №0000560841 від 02.08.2011р. про зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість в розмірі 1.317.537,00грн., у тому числі: листопад 2010р. - 112.669,00грн.; лютий 2011р. - 547.381,00грн.; квітень 2011р. - 657.487,00грн. та визначено штрафні санкції у розмірі 1,0 грн. у частині зменшення розміру від'ємного значення з ПДВ в розмірі 515.547,38грн.; № 0000540841 від 02.08.2011р. про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість на суму 63.537,00грн., з яких за основним платежем 42.358,00грн., за штрафними санкціями 21.179,00грн., у частині визначення основного платежу в сумі 10.369,00грн. та застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 5.184,50грн.
Згідно з постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 29.05.2012 року по справі 2а-10446/11/2070 Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 5 грудня 2011 року по справі 10446/11/2070 скасовано в частині відмови в задоволенні позовних вимог щодо скасування податкового повідомлення-рішення №0000550841 від 02.08.2011 р. про зменшення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість в розмірі 2 594 469,05 грн., податкового повідомлення-рішення №0000560841 від 02.08.2011 р. про зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість в розмірі 801 989,62грн. та штрафних санкцій в сумі 1 грн., податкового повідомлення-рішення №0000540841 від 02.08.2011 р. про збільшення суми грошового забезпечення за платежем податок на додану вартість на суму основного платежу в розмірі 31 989,00 грн та штрафними санкціями в розмірі 15 994,50 грн.
Прийнято нову постанову, якою в цій частині задоволено позовні вимоги Державного науково-виробничого підприємства "Об"єднання комунар": скасовано податкове повідомлення-рішення №0000550841 від 02.08.2011 р. в частині зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 2 594 469,05 грн., податкове повідомлення-рішення № 0000560841 від 02.08.2011 р. в частині зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість в розмірі 801 989,62 грн. та штрафних санкцій в сумі 1 грн., податкове повідомлення-рішення №0000540841 від 02.08.20 11 р. в частині збільшення суми грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість на суму основного платежу в розмірі 31 989,00 грн. та штрафними санкціями в розмірі 5 994,50 грн.
В іншій частині постанову Харківського окружного адміністративного суду від 5 грудня 2011 справі №2- а-10446/11/2070 залишено без змін.
Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 05.12.2011 року по справі 2а-10446/11/2070 з відміткою про її часткове скасування Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 29.05.2012 року СДПІ по роботі з ВПП у м. Харкові Харківської області Державної податкової служби отримано 16.07.2012р. за вх. № 5857/10, про що свідчить відмітка канцелярії на першій сторінці постанови.
Постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 29.05.2012 року по справі 2а-10446/11/2070 СДПІ по роботі з ВПП у м. Харкові Харківської області Державної податкової служби отримано 16.08.2012р. за вх. № 7312/10, про що свідчить відмітка канцелярії на першій сторінці постанови.
Суд зазначає, що порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків визначено ст. 200 Податкового кодексу України.
Відповідно до п. 200.7 ст. 200 Податкового кодексу України платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному органу державної податкової служби податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.
Відповідно до п. 200.11 ст. 200 Податкового кодексу України за наявності достатніх підстав, які свідчать, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право провести документальну позапланову виїзну перевірку платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном проведення камеральної перевірки.
Відповідно до п. 200.12 ст. 200 Податкового кодексу України орган державної податкової служби зобов'язаний у п'ятиденний строк після закінчення перевірки подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
Відповідно до п. 200.13 ст. 200 Податкового кодексу України на підставі отриманого висновку відповідного органу державної податкової служби орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування або шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку, або шляхом оформлення (випуску) казначейського фінансового векселя (за згодою платника податків) протягом п'яти операційних днів після отримання висновку органу державної податкової служби.
Відповідно до п. 200.14 ст. 200 Податкового кодексу України якщо за результатами камеральної або документальної позапланової виїзної перевірки орган державної податкової служби виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий орган:
а) у разі заниження заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування щодо суми, визначеної органом державної податкової служби за результатами перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого заниження та підстави для її вирахування. У цьому випадку вважається, що платник податку добровільно відмовляється від отримання такої суми заниження як бюджетного відшкодування та враховує її згідно з пунктом 200.6 цієї статті у зменшення податкових зобов'язань з цього податку в наступних податкових періодах;
б) у разі перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування над сумою, визначеною органом державної податкової служби за результатами перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого перевищення та підстави для її вирахування;
в) у разі з'ясування за результатами проведення перевірок факту, за яким платник податку не має права на отримання бюджетного відшкодування, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються підстави відмови в наданні бюджетного відшкодування.
Відповідно до п. 200.15 ст. 200 Податкового кодексу України у разі якщо за результатами перевірки сум податку, заявлених до відшкодування, платник податку або орган державної податкової служби розпочинає процедуру адміністративного або судового оскарження, орган державної податкової служби не пізніше наступного робочого дня після отримання відповідного повідомлення від платника або ухвали суду про порушення провадження у справі зобов'язаний повідомити про це орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. Орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, тимчасово припиняє процедуру відшкодування в частині оскаржуваної суми до набрання законної сили судовим рішенням.
Після закінчення процедури адміністративного або судового оскарження орган державної податкової служби протягом п'яти робочих днів, що настали за днем отримання відповідного рішення, зобов'язаний подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
Відповідно до п. 200.17 ст. 200 Податкового кодексу України джерелом сплати бюджетного відшкодування (в тому числі заборгованості бюджету) є доходи Державного бюджету України. Забороняється обумовлювати або обмежувати виплату бюджетного відшкодування наявністю або відсутністю доходів, отриманих від цього податку в окремих регіонах України.
Відповідно до ст. 48 Бюджетного кодексу України в Україні застосовується казначейська форма обслуговування Державного бюджету України, яка передбачає здійснення Державним казначейством України операцій з коштами державного бюджету.
Відповідно до ст. 25 Бюджетного кодексу України Державне казначейство здійснює безспірне списання з рахунків, на яких обліковуються гроші Державного бюджету та місцевих бюджетів, за рішенням, яке було прийнято державним органом, що відповідно до закону має право на його застосування.
Отже, відповідачами не було виконано вимоги п. 200.13 та абз. 2 п. 200.15 ст. 200 Податкового кодексу України, а саме, після закінчення процедури судового оскарження Спеціалізована державна податкова інспекція по роботі з великими платниками податків у м. Харкові Харківської області Державної податкової служби та Державна податкова інспекція у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби протягом п'яти робочих днів, що настали за днем отримання відповідного рішення, не подали Управлінню Державної казначейської служби України у Київському районі м. Харкова Харківської області висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету, яке в свою чергу на підставі отриманого висновку не видало ДНВП "Об'єднання Комунар" зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування або шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку, або шляхом оформлення (випуску) казначейського фінансового векселя (за згодою платника податків) протягом п'яти операційних днів після отримання висновку органу державної податкової служби.
Таким чином, позовна вимога щодо стягнення з Державного бюджету України на користь ДНВП "Об'єднання Комунар" суми бюджетного відшкодування по податку на додану вартість в розмірі 5520059,00 гривень є обґрунтованою і такою, що підлягає задоволенню.
Щодо позовної вимоги про стягнення пені, нарахованої на суму заборгованості бюджету по відшкодуванню ПДВ в сумі 46151,31грн., суд зазначає, що відповідно до п. 200.23 ст. 200 Податкового кодексу України суми податку, не відшкодовані платникам протягом визначеного цією статтею строку, вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування податку на додану вартість. На суму такої заборгованості нараховується пеня на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення.
З аналізу вказаної норми вбачається, що законодавець пов"язує механізм розрахунку пені та її розмір із фактичним повним або частковим погашенням заборгованності.
На даний час заборгованість бюджету з відшкодування податку на додану вартість позивачу не сплачена.
Таким чином, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги ПАТ завод "Південкабель" про стягнення пені є передчасними та не підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 11, 71, 94, 128, 159, 160- 163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державного науково-виробничого підприємства "Об"єднання комунар" до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Харкові Харківської області Державної податкової служби, Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби, Управління Державної казначейської служби України у Київському районі м. Харкова Харківської області про стягнення суми - задовільнити частково.
Стягнути з Державного бюджету України (бюджетний рахунок Державного бюджету № 31117030700004; одержувач УДКСУ у Київському районі м. Харкова Харківської області, код одержувача - 37999675, банк - ГУДКСУ у Харківській області, МФО - 851011, КБК 14010200 "Бюджетне відшкодування податку на додану вартість грошовими коштами") на користь Державного науково-виробничого підприємства "Об'єднання Комунар" (код ЄДРПОУ: 14308730, адреса: 61070, м. Харків, вул. Григорія Рудика, 8) суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 5520059 (п'ять мільйонів п'ятсот двадцять тисяч п'ятьдесят дев'ять) грн. 00 коп.
В іншій частині позовних вимог - відмовити.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Державного науково-виробничого підприємства "Об"єднання комунар" (код ЄДРПОУ: 14308730, адреса: 61070, м. Харків, вул. Григорія Рудика, 8) 1073 (одна тисяча сімдесят три) 00 грн. витрат зі сплати судового збору.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня його проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАСУ, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 25 лютого 2013 року.
Суддя Панов М.М.