УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 лютого 2013 р.Справа № 2а-1870/3522/12Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Бондара В.О.
Суддів: Донець Л.О. , Кононенко З.О.
за участю секретаря судового засідання Білоус А.С.
розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у м. Сумах Сумської області Державної податкової служби на постанову Сумського окружного адміністративного суду від 11.10.2012р. по справі № 2а-1870/3522/12
за позовом Публічного акціонерного товариства "Сумбуд"
до Державної податкової інспекції у м. Сумах Сумської області Державної податкової служби
про скасування податкового повідомлення - рішення,
ВСТАНОВИЛА:
Публічне акціонерне товариство "Сумбуд"( далі - позивач) звернулось до суду з позовом в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції в м.Сумах (далі відповідач, ДПІ в м.Сумах) від 04.04.2012р. №0001881502/2195 про донарахування 17689,45 грн. розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності та штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 8 844,73 грн., а всього 26 534,18 грн., застосованих за порушення п. 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-УІ.
Постановою Сумського окружного адміністративного суду від 11.10.2012 року адміністративний позов публічного акціонерного товариства "Сумбуд" до Державної податкової адміністрації у м. Сумах про скасування податкового повідомлення-рішення -задоволено в повному обсязі.
Визнано протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової адміністрації у м. Сумах від 04.04.2012 р. №0001881502/2195, яким збільшено суму грошового зобов'язання публічного акціонерного товариства "Сумбуд" за платежем орендна плата з юридичних осіб в розмірі 26 534 грн. 18 коп., з них: 17 689 грн. 45 коп. - за основним платежем, 8 844 грн. 73 коп. - за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами).
Відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову та ухвалити нове рішення, яким відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги зазначив, що вважає постанову суду першої інстанції незаконною та необґрунтованою у зв»язку з неповним з»ясуванням судом, обставин, що мали значення для справи та невідповідністю висновків суду обставинам справи.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги, правильність застосування судом першої інстанції норм чинного законодавства, вивчивши матеріали справи, дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Сторони в судове засідання не з'явились, були повідомлені належним чином.
Суд апеляційної інстанції розглядає справу згідно ч.4 ст. 196 КАС України та п.2 ч.1 ст. 197 КАС України.
Задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції виходив з того, що при обчисленні відповідачем розміру зобов'язання з орендної плати зазначені вимоги не враховані, відповідно розмір заборгованості обчислений невірно, а тому податкове повідомлення-рішення від 04.04.2012р. за №0001881502/2195 про донарахування 17689,45 грн. розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності та штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 8 844,73 грн., а всього 26 534,18 грн., є протиправним та підлягає скасуванню, а позовні вимоги, відповідно, підлягають задоволенню.
Колегія суддів погоджується з даним висновком суду виходячи з наступного.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції, що між Сумською міською радою (Орендодавець) та ПАТ "Сумбуд" (Орендар) було укладено договори оренди земельних ділянок. Податковим органом була проведена камеральна перевірка, в ході якої було встановлено, що розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за січень 2012 року, визначений Публічним акціонерним товариством "Сумбуд" в податковій декларації з плати за землю ( орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2012 рік (вхідний до ДПІ у м.Сумах № 9005053742 від 14.02.2012р.) є меншим, ніж визначено за результатами камеральної перевірки, що призвело до заниження податкового зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності за січень 2012 року на 17689,45 грн., чим було порушено вимоги п.п.288.5.1 п.288.5 ст.288 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №275 5 -VI зі змінами та доповненнями яким визначено мінімальний річний розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності для всіх категорій земель, крім сільськогосподарського призначення, на рівні трикратного розміру відповідного земельного податку.
За результатами перевірки було складено акт про результати камеральної перевірки даних, задекларованих в податковій декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) від 23.03.2012р №1876/152/14017843 (а.с.7-10).
З урахуванням зазначених в Акті порушень, ДПІ у м. Сумах було прийняте податкове повідомлення - рішення №0001881502/2195 від 04.04.2012р., яким суб'єкту господарювання визначив податкове зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності за січень 2012р. в розмірі 26534,18 грн., в т.ч. 17689,45 грн. - основного платежу, 8844,73 грн. - штрафних санкцій (а.с.6).
Враховуючи викладене, колегія суддів зазначає, що відповідно до п.п.288.5.1 Податкового кодексу України (далі ПКУ) розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою трикратного розміру земельного податку, крім земель сільськогосподарського призначення.
Відповідно до абзацу 5 статті 5 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Відповідно до ст.274 Податкового кодексу України за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження), податок обчислюється за ставкою у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.
Як вбачається з Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженого наказом Держкомзему України, Мінагрополітики України, Мінбуду України, Української академії аграрних наук від 27.01.2006 N 18/15/21/11 (зареєстровано в Мін'юсті України 05.04.2006 за N 388/12262), під час розрахунку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів ураховується коефіцієнт функціонального використання земель.
Згідно з п. 3.5 Порядку коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки, ураховує відносну прибутковість видів економічної діяльності. Підставою для виділення частин земельної ділянки різного функціонального використання є виключно затверджені дані інвентаризації земельної ділянки та землеустрою. Зокрема, при оцінюванні 1 м2 земельної ділянки населених пунктів ураховується коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (землі житлової забудови - 1,0, землі промисловості -1,2, землі комерційного використання - 2,5 тощо). Для земель, зайнятих поточним будівництвом, та земель, відведених під майбутнє будівництво, такий коефіцієнт становить 0,5.
Відповідно до пп. 14.1.42 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України дані державного земельного кадастру - це сукупність відомостей і документів про місце розташування та правовий режим земельних ділянок, їх оцінку, класифікацію земель, кількісну та якісну характеристики, розподіл серед власників землі та землекористувачів, підготовлених відповідно до закону. В договорах наданих позивачем (копії в справі) визначено функціональне призначення земельних ділянок - під майбутнє будівництво.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що при обчисленні відповідачем розміру зобов'язання з орендної плати зазначені вимоги не враховані, відповідно розмір заборгованості обчислений невірно, а тому податкове повідомлення-рішення від 04.04.2012р. за №0001881502/2195 про донарахування 17689,45 грн. розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності та штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 8 844,73 грн., а всього 26 534,18 грн., є протиправним та підлягає скасуванню, а позовні вимоги, відповідно, підлягають задоволенню.
Згідно з положеннями ч. 1 ст. 195 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає судове рішення в межах апеляційної скарги.
З огляду на вищезазначене, постанова суду першої інстанції ухвалена з дотриманням норм процесуального права, у відповідності до вимог норм матеріального права, тому колегія суддів вважає, що підстав для її скасування немає.
Відповідно до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст. 160, 167, 195, 196, , 200, 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Сумах Сумської області Державної податкової служби залишити без задоволення.
Постанову Сумського окружного адміністративного суду від 11.10.2012р. по справі № 2а-1870/3522/12 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.
Головуючий суддя Бондар В.О.Судді Донець Л.О. Кононенко З.О.