9.4.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
27 лютого 2013 року Справа № 812/1430/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Дибова О.А., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі відділу нагляду за учасниками ринку цінних паперів у Луганській області Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства "Антрацитшахтобуд" про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 85000,00 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
07 лютого 2013 року Донбаське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі Відділу нагляду за учасниками ринку цінних паперів у Луганській області Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернулося до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства "Антрацитшахтобуд " про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 85000,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач послався на те, що Відкрите акціонерне товариство "Антрацитшахтобуд" порушило вимоги законодавства про цінні папери, а саме:
- в порушення вимог ст..40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок « та Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1591 від 19.12.2006 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 року за № 97/13364, в термін до 25.10.2011 року не розкрило регулярну квартальну інформацію за ІІІ квартал 2011 року шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та подання до Луганського територіального управління ДКЦПФР.
У зв'яжу з цим, у відношенні товариства уповноваженою особою Комісії було винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 594-ЛУ від 13.12.2011 року. Згідно цього розпорядження, акціонерне товариство повинно було у термін до 13.02.2012 усунути порушення чинного законодавства про цінні папери, розкрити регулярну квартальну інформацію за ІІІ квартал 2011 року шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та подання до Луганського територіального управління ДКЦПФР паперової форми квартальної інформації відповідно до вимог Положення та електронної форми інформації відповідно до вимог наказу Голови Комісії від 05.04.2007 року № 349»
У термін до 13.02.2012 проінформувати уповноважену особу Комісії про виконання цього розпорядження. Доказів, що підтверджують виконання розпорядження ВАТ «Антрацитшахтобуд» не надано. Отже, розпорядження № 594-ЛУ товариством не виконано, що є порушенням вимог п.10 ст.8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».
У зв'язку з цим 03.08.2012 у відношенні відповідача було винесено постанову № 291-ДО-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 85000,00 грн. у зв'язку з невиконанням розпорядження.
Зазначену суму необхідно було перерахувати в дохід Державного бюджету України на розрахунковий рахунок Управління Державної казначейської служби в Донецькій області протягом 15 днів з дня отримання постанови. Копії платіжних документів - направити до ДТУ НКЦПФР.
Постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась. Копій платіжних документів, що підтверджують виконання постанови, до ДТУ НКЦПФР не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.
На підставі викладеного позивач просив стягнути з відповідача в дохід Державного бюджету України суму застосованої штрафної санкції в розмірі 85 000,00 грн.
Ухвалою від 08 лютого 2013 року справу призначено до розгляду у порядку скороченого провадження.
У встановлений судом строк відповідачем не подано ані заперечень проти позову, ані заяви про визнання позовних вимог. Ухвала про відкриття скороченого провадження направлена відповідачу на адресу: 94601, Луганська область, м. Антрацит, вул. Будівельна, 14, була отримана повноважним представником, про що свідчить підпис на поштовому повідомленні, повернутому до суду. (а.с.19).
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.
Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Пункт 4 частини першої статті 17 КАС України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених законом.
Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною другою статті 17 КАС України, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч.1 ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок"(далі -Закон №3480) регулярна інформація про емітента -річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді).
Згідно з ч.4 ст. 40 Закону №3480 річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів, опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, розміщення на власному веб-сайті.
Згідно п. 1 глави 1 розділу 4 Положення „Про розкриття інформації емітентами цінних паперів" Емітенти зобов'язані розкривати регулярну квартальну інформацію (далі - квартальна інформація) у повному обсязі відповідно до вимог цього Положення.
Відповідно до п.3 глави 1 розділу 4 Положення обов'язок здійснювати розкриття квартальної інформації в порядку, передбаченому цим Положенням, поширюється на:
- акціонерні товариства, що мають державну частку в обсязі 25 відсотків і більше акцій у статутному капіталі за станом на перше число звітного кварталу;
- державні (національні) акціонерні товариства;
- холдингові компанії, що мають державну частку в обсязі 25 відсотків і більше акцій у статутному капіталі за станом на перше число звітного кварталу;
- підприємства, пакети акцій (частки, паї) яких передано до статутного капіталу державних (національних) акціонерних товариств та/або холдингових компаній, що мають державну частку в обсязі 25 відсотків і більше акцій у статутному капіталі за станом на перше число звітного кварталу;
- емітентів, які здійснили відкрите розміщення облігацій підприємств;
- емітентів, які здійснили відкрите розміщення іпотечних облігацій;
- емітентів, які здійснили відкрите розміщення іпотечних сертифікатів;
- емітентів, які здійснили відкрите розміщення сертифікатів ФОН.
Відповідно до п. 3 розділу IV Положення „Про розкриття інформації емітентами цінних паперів" розкриття квартальної інформації на фондовому ринку здійснюється шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та подання до Комісії.
Відповідно до глави 7 розділу V Положення „Про розкриття інформації емітентами цінних паперів" розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:
розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно п. 6 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З матеріалів справи вбачається, що ВАТ «Антрацитшахтобуд» порушило вимоги чинного законодавства про цінні папери, а саме: вимоги ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та Положення "Про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1591 від 19.12.2006 (із змінами та доповненнями), в термін до 13.02.2012 року не розкрило регулярну квартальну інформацію за ІІІ квартал 2011 року шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів та подання до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, у зв'язку з чим у відношенні відповідача було винесено розпорядженням про усунення порушень законодавства про цінні папери №549-ЛУ від 13.12.2011 року (а. с. 8-9). Згідно цього розпорядження, відповідач повинний був у термін до 13.02.12 усунути порушення чинного законодавства.
12 липня 2012 року уповноваженою особою ДТУ НКЦПФР винесена постанова, згідно якої, у зв'язку з невиконанням розпорядження від 13.12.2011 № 549-ЛУ, що є порушенням п.10 ст.8 Закону України від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», було порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ВАТ «Антрацитшахтобуд» (а.с.10-11).
23 липня 2012 року уповноваженою особою ДТУ НКЦПФР складено акт №291-ДО-1-Е про порушення на ринку цінних паперів (а.с.12)
У зв'язку з невиконанням розпорядження, 02.08.2012 року уповноваженою особою ДТУ ДКЦПФР у відношенні відповідача була винесена постанова № 291-ДО-1-Е про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у загальній сумі 85 000 грн. (а. с. 13-14).
Зазначену суму необхідно було перерахувати в дохід Державного бюджету України на розрахунковий рахунок Управління Держказначейства в Донецькій області протягом 15 днів з дня отримання постанови. Копії платіжних документів - направити до ДТУ ДКЦПФР.
Постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів відповідачем не були оскаржені у судовому порядку. Копій платіжних документів, що підтверджують виконання постанов, до ДТУ ДКЦПФР та до суду не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.
Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування штрафних санкцій, позовні вимоги визнаються обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони -суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Оскільки позивачем не були здійснені судові витрати, питання про розподіл судових витратах не вирішується.
Керуючись ст. ст. 17, 87, 89, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі відділу нагляду за учасниками ринку цінних паперів у Луганській області Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства "Антрацитшахтобуд" про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 85000,00 грн. задовольнити.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Антрацитшахтобуд» суму штрафної санкції у розмірі 85 000,00 грн. (вісімдесят п'ять тисяч гривень) в дохід Державного бюджету України - р/р 31110106700004 в УДКС у м. Донецьку, код ЄДРПОУ 38033949, МФО 834016, код платежу 21081100.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Суддя О.А. Дибова