УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 лютого 2013 р. Справа № 29239/10/9104
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Каралюса В.М.,
суддів: Гулида Р.М., Улицького В.З.,
розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Оволайн ЛТД» на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01 червня 2010 року у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Оволайн ЛТД» до Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, -
В С Т А Н О В И В :
В квітні 2010 року позивач товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Оволайн» звернувся до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську, в якому просив скасувати рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0003142303 від 19.06.2009 року.
Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01 червня 2010 року в задоволенні позову відмовлено.
Не погодившись із зазначеним судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій покликаючись на те, що рішення суду першої інстанції винесене з порушенням та невірним застосуванням норм матеріального та процесуального права, просить скасувати таку постанову та прийняти нову, якою позов задоволити.
Вимоги апеляційної скарги обґрунтовує тим, що реєстратор розрахункових операцій при реалізації яєць курячих у день проведення перевірки не застосовувався, оскільки вийшов із ладу, а ДПІ у Тернопільській області хоча було про це повідомлено, проте не надало їхньому підприємство розрахункову книжку.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи скарги в їх сукупності, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення, з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, 04.06.2009 року працівниками ДПА в Тернопільській області на підставі направлень №3661/23-3 та №3660/23-3 від 01.06.2009 року проведено планову перевірку господарської одиниці Кіоску, що належить ТОВ «Торговий дім «Оволайн ЛТД» з приводу дотримання порядку проведення розрахунків за товари, вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
За результатами проведеної перевірки складно акт від 04.06.2009 року за №7099/09/15/23/34623849, згідно якого встановлено порушення вимог п.1,2 та 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме: позивачем не забезпечено проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій та не видано розрахункового документа встановленого зразка на загальну суму 140,40 грн.
На підставі вказаного акту Державною податковою інспекцією в м. Івано-Франківську прийнято оскаржуване рішення № 0003022303 від 18.06.2009р. , яким застосовано штрафні санкції до позивача за порушення порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг в сумі 5409 грн.
Колегія суддів вважає, що оскаржуване рішення відповідача прийняте у відповідності з чинним законодавством, виходячи з таких підстав.
Так, у відповідності до п.3 Переліку форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України за №1336 від 23.10.2000 року при здійсненні роздрібної торгівлі в кіосках, проведення розрахункових операцій із застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій є обов'язковим.
Відповідно до п.п. 1, 2, 13 ст.3 Закону України «Про порядок застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до п.1 ст.17 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі: - п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Таким чином, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що до позивача правомірно застосовано штрафну санкція в розмірі 702,00 грн. (140,40 грн. х 5). Оскільки перед початком перевірки Кіоску, що належить позивачу працівниками ДПА в Тернопільській області було придбано яйця столові в кількості 360 шт. на загальну суму 140,40 грн.,а продавець не провів їх через реєстратор розрахункових операцій та не видав фіскальний чек встановленого зразка, що підтверджується актом перевірки та поясненнями продавця ОСОБА_1
Крім того, згідно ст. 22 цього ж Закону, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
З врахуванням наведеного, до позивача правомірно застосовано штрафну санкцію в сумі 4707,0 грн. (1081,80 грн. - 140,40 грн. х 5). Оскільки під час проведення перевірки 04.06.2009 року продавцем ОСОБА_1 здійснено покупюрний опис готівкових коштів, що знаходились на місці проведення розрахунків, в Кіоску що належить ТОВ «Торговий дім«Оволайн ЛТД» на загальну суму 1081,80 грн. , а відповідно до отриманого денного звіту реєстратора розрахункових операцій від 04.06.2009 року, станом на 13 год. 33 хв. через РРО не проведено жодної розрахункової операції.
Спеціальним нормативно-правовим актом, з питань здійснення контролю за дотриманням порядку проведення розрахунків є Закон України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
Згідно зі ст. 15 даного Закону, контроль в даній сфері здійснюється податковими органами шляхом проведення планових та позапланових перевірок відповідно до законодавства України.
Частиною 4 ст. 16 цього Закону передбачено, що планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги
Відповідно до пункту 3.1 додатку 1 Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок платників податків, затверджених наказом ДПА України від 27 травня 2008 року №35, такі перевірки проводяться за окремими щомісячними планами органів державної податкової служби і за наявності направлення на перевірку.
При цьому, суд зазначає що вимоги статті 11-1 Закону України "Про державну податкову службу", якими обгрунтовує позивач протиправність оскаржуваного рішення, визначено підстави та порядок проведення органами державної податкової служби планових і позапланових виїзних перевірок щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), а в даному випадку перевірка позивача проводилась з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктом господарювання.
Відтак, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що застосування до позивача штрафних санкцій згідно ст.ст.17, 22 Закону України "Про порядок застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" є правомірним, сума санкції визначена у відповідності до вимог чинного законодавства, а тому в задоволенні позову слід відмовити.
Враховуючи наведене вище, колегія суддів приходить до висновку, що оскаржувана постанова є законною та обґрунтованою, а доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, тому підстави для скасування оскаржуваної постанови відсутні.
Керуючись ст.ст. 195, 197, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 п. 1 ч. 1 ст. 205, ст. ст. 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Оволайн ЛТД» залишити без задоволення, а постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01 червня 2010 року у справі № 2а-1333/10 - без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, що беруть участь у справі та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя В.М. Каралюс
суддя Р.М. Гулид
суддя В.З. Улицький