Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
Справа № 2а-13152/10/11/0170
12.02.13 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Дугаренко О.В.,
суддів Дадінської Т.В. ,
Мунтян О.І.
секретар судового засідання Смачна І.А.
за участю сторін:
представник позивача- Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвест Плюс"- Жукова Євгенія Юріївна, довіреність № 1 від 14.01.13,
представник відповідача- Головного управління Державної казначейської служби в АР Крим- не з'явився,
представник відповідача- Державної податкової інспекції у м. Ялті АР Крим Державної податкової служби- Бабченко Людмила Павлівна, довіреність № 121/9/10-00 від 05.03.12,
перевіривши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Ялті АР Крим Державної податкової служби на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (головуючого судді Москаленко С.А. ) від 07.09.12 у справі № 2а-13152/10/11/0170
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвест Плюс" (пров. Вигоний, 13,Віліне,Бахчисарайський район, Автономна Республіка Крим,98434)
до Головного управління Державної казначейської служби в АР Крим (вул. Севастопольська, 19,Сімферополь,Автономна Республіка Крим,95015)
Державної податкової інспекції у м. Ялті АР Крим Державної податкової служби (вул.Васильєва,буд.16,Ялта,Автономна Республіка Крим,98600)
про стягнення бюджетної заборгованості з відшкодування податку на додану вартість,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 07.08.2012 адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвест Плюс" до Головного управління Державної казначейської служби в АР Крим, Державної податкової інспекції у м. Ялті АР Крим Державної податкової служби - задоволено: стягнуто з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвест Плюс" бюджетне відшкодування з податку на додану вартість у сумі 138118.00 грн. Також судом вирішено питання щодо розподілу судових витрат.
Суд першої інстанції дійшов висновку щодо задоволення позовних вимог, оскільки відповідачі не надали доказів, що перерахунок грошових коштів (бюджетного відшкодування) у сумі 138118грн. здійснено на розрахунковий рахунок позивача.
Не погодившись з зазначеною постановою суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 07.08.2012, прийняти нове рішення по справі.
Доводи апеляційної скарги мотивовані порушенням судом першої інстанції норм матеріального права, оскільки відповідно до Закону України "Про податок на додану вартість" право на відшкодування виникає лише при фактичній надмірній сплаті податку на додану вартість" .
В судовому засіданні представник позивача заперечував проти задоволення апеляційної скарги, просила залишити без змін рішення суду першої інстанції.
Представник відповідача Державної податкової інспекції у м. Ялті АР Крим Державної податкової служби наполягав на задоволенні апеляційної скарги та скасуванні постанови суду першої інстанції.
Представник відповідача Головного управління Державної казначейської служби в АР Крим в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце слухання справи повідомлений належним чином.
Відповідно до ч.4 ст.196 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
З матеріалів справи вбачається, що Посадовими особами відповідача проведено виїзну планову перевірку ТОВ «Інвест плюс» з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за листопад 2009р.
За результатами перевірки складено акт №172/23-4/32362095 від 30.01.2010, в висновках якого зазначено, що: перевіркою підтверджено бюджетне відшкодування заявлене у листопаді 2009р. у сумі 44411,00грн.; перевіркою встановлено порушення ТОВ «Інвест плюс» вимог п.п.1.4 ст.1,п.п.7.2.1.,7.2.3.,7.2.6., п.7.2., п.п.7.4.1. п.п.7.4.4. п.7.4. п.п.7.5.1. п.п.7.5. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97-ВР від 03.04.1997р., внаслідок чого ТОВ «Інвест плюс» завищено від'ємне значення між сумою податкових зобов'язань та податкового кредиту за листопад 2009р. на 79749,0грн.; на порушення вимог п.п.7.7.1., п.п.7.7.2., 7.7.3. п.7.7. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97-ВР від 03.04.1997р., позивачем занижено суму бюджетного відшкодування у розмірі 7689,00грн., в тому числі за травень 2009р. на суму 459,00грн, за липень у розмірі 1357,0грн., за серпень у розмірі 5873,00грн.; перевіркою встановлено порушення ТОВ «Інвест плюс» п.п. 7.7.1, 7.7.2, 7.7.3 п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість"№168/97-ВР від 03.04.1997р., внаслідок чого завищена сума, заявлена до бюджетного відшкодування за листопад 2009р. на 173 501грн.
На підставі акту перевірки №172/23-4/32362095 від 30.01.2010 відповідачем прийняті податкові повідомлення рішення №0000332301/0 від 09.02.2010 про зменшення ТОВ «Інвест плюс» суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за листопад 2009р. у розмірі 173501грн. (а.с.9) та №0000342301/0 від 09.02.2010р., про збільшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 7689,00грн. (а.с.10).
Податкове повідомлення-рішення оскаржене відповідачем в адміністративному порядку, в результаті чого відповідачем прийняте податкове повідомлення-рішення №0000332301/1 від 03.03.2010.
Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим визнані протиправними та скасовані податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції в м. Ялта АР Крим №0000342301/0 від 09.02.2010р. про збільшення ТОВ «Інвест плюс» (код ЄДРПОУ 32362095) суми бюджетного відшкодування у розмірі 7689,00грн., №0000332301/0 від 09.02.2010р., №0000332301/1 від 03.03.2010р., про зменшення ТОВ «Інвест плюс» (код ЄДРПОУ 32362095) суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за листопад 2009року у розмірі 173501,00грн., в частині зменшення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 138118грн.
Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 30.01.2012р. апеляційна скарга Державної податкової інспекції в м. Ялта АР Крим залишена без задоволення, постанова Окружного адміністративного суду АР Крим від 15.06.2011р. у справі №2а-11303/10/11/0170 залишена без змін.
Враховуючи, що згідно п.1 ст. 72 обставини встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, протиправність податкових повідомлень рішень №0000342301/0 від 09.02.2010р. про збільшення ТОВ «Інвест плюс» (код ЄДРПОУ 32362095) суми бюджетного відшкодування у розмірі 7689,00грн., №0000332301/0 від 09.02.2010р., №0000332301/1 від 03.03.2010р., про зменшення ТОВ «Інвест плюс» (код ЄДРПОУ 32362095) суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за листопад 2009року у розмірі 173501,00грн., в частині зменшення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 138118грн. є встановленою,
Відповідно до п.п 7.7.1 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.
При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду. При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні
податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Згідно п.п 7.7.2. якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то: бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг); залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту кожного наступного податкового періоду лише в частині суми податку фактично сплаченої отримувачем постачальникам товарів (послуг) та при імпорті і включається до розрахунку бюджетного відшкодування наступного
звітного періоду.
Тобто відповідно до викладених норм, вбачається що сума бюджетного відшкодування з податку на додану вартість розраховується на основі показників сум податкового кредиту з податку на додану вартість та податкового зобов'язання з вказаного податку та у випадку від'ємного значення податку на додану вартість відшкодуванню підлягає частина, що фактично була сплачена платником податку постачальникам товару.
Відповідно до п.п. 7.7.8 п. 7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» у разі, коли за результатами перевірки сум податку, заявлених до відшкодування, платник податку або податковий орган розпочинає процедуру адміністративного оскарження, податковий орган не пізніше наступного робочого дня за днем отримання відповідного повідомлення від платника або ухвали суду про порушення справи, зобов'язаний повідомити про це орган державного
казначейства. Орган державного казначейства призупиняє процедуру відшкодування в частині оскаржуваної суми до прийняття остаточного рішення з адміністративного або судового оскарження.
Податкові повідомлення-рішення №0000332301/0 від 09.02.2010р., №0000332301/1 від 03.03.2010р., про зменшення ТОВ «Інвест плюс» (код ЄДРПОУ 32362095) суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за листопад 2009року у розмірі 173501,00грн., визнані протиправними та скасовані в частині зменшення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 138118грн.
Колегія суддів зазначає, що відповідачі не надали доказів, що здійснено перерахунок грошових коштів (бюджетного відшкодування) у сумі 138118 грн. на розрахунковий рахунок позивача.
Отже, висновок суду першої інстанції про задоволення позову є правомірним.
Правова оцінка, яку суд першої інстанції дав обставинам справи, не суперечить вимогам процесуального і матеріального права, а доводи апеляційної скарги щодо їх неправильного застосування є необґрунтованими.
Судове рішення є законним і обґрунтованим й не може бути скасовано з підстав, що наведені в апеляційній скарзі.
Керуючись статтями 195, 198, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Ялті АР Крим Державної податкової служби на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 07.09.12 у справі № 2а-13152/10/11/0170 залишити без задоволення.
2.Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 07.09.12 у справі № 2а-13152/10/11/0170 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення. Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України у порядку та в строки, встановлені статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст судового рішення виготовлений 18 лютого 2013 р.
Головуючий суддя підпис О.В.Дугаренко
Судді підпис Т.В. Дадінська
підпис О.І. Мунтян
З оригіналом згідно
Головуючий суддя О.В.Дугаренко