Ухвала суду № 29410103, 07.02.2013, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.02.2013
Номер справи
2а-8531/12/2670
Номер документу
29410103
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-8531/12/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Головань О.В. Суддя-доповідач: Коротких А. Ю.

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 лютого 2013 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді: Коротких А.Ю.,

суддів: Ганечко О.М.,

Літвіної Н.М.,

при секретарі Некрасовій М.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою представника товариства з обмеженою відповідальністю «ТНК - ВР Коммерс» на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 07 листопада 2012 року у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «ТНК - ВР Коммерс» до державного підприємства «Всеукраїнський державний науково - виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів», Міністерства економічного розвитку і торгівлі України про визнання протиправними та скасування наказу, зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В :

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 07 листопада 2012 року в задоволенні позову відмовлено повністю.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, представник товариства з обмеженою відповідальністю «ТНК - ВР Коммерс» подав апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нову, якою позов задовольнити повністю. Свої вимоги апелянт аргументує тим, що судом першої інстанції були неповно з'ясовані всі обставини, що мали суттєве значення для вирішення справи та допущені порушення норм матеріального права.

Дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України «Про анулювання реєстрації технічних умов» від 15 березня 2012 року № 327 було доручено Державному підприємству «Укрметртестстандарт», Державному підприємству «Запоріжжястандартметрологія» та Державному підприємству «Львівстандартметрологія» анулювати реєстрацію технічних умов за переліком, згідно з додатком та проінформувати про виконання Міністерство в одноденний строк з наданням копій відповідних наказів.

Серед переліку технічних умов, реєстрація яких підлягає анулюванню, у додатку до Наказу Міністерством економічного розвитку і торгівлі України вказано і технічні умови ТОВ «ТНК-ВР Коммерс», зокрема бензин автомобільний «Pulsar 95» ТУ У 23.2-33500195-002-2009, бензин автомобільний «Ultimate-95» ТУ У 23.2-33500195-002-2009, паливо дизельне «Formula diesel DT» ТУ У 23.2-32245025-002-2007.

15 березня 2012 року Державне підприємство «Укрметртестстандарт» видало наказ «Про анулювання державної реєстрації технічних умов» № 151. Серед переліку технічних умов, реєстрація яких підлягає анулюванню, у додатку до наказу Державного підприємства «Укрметртестстандарт», було вказано й технічні умов ТОВ «ТНК-ВР Коммеср», зокрема бензин автомобільний «Pulsar 95» ТУ У 23.2-33500195-002-2009, бензин автомобільний «Ultimate-95» ТУ У 23.2-33500195-002-2009, паливо дизельне «Formula diesel DT» ТУ У 23.2-32245025-002-2007.

Згідно до Положення про Міністерство економічного розвитку і торгівлі України №634/2011 від 31 травня 2011 року, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (Мінекономрозвитку України) входить до системи органів виконавчої влади і є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики економічного і соціального розвитку, цінової, промислової, інвестиційної, зовнішньоекономічної політики, державної політики у сфері торгівлі, державної регіональної політики, державної політики з питань розвитку підприємництва, технічного регулювання та захисту прав споживачів, а також міжвідомчої координації з питань економічного і соціального співробітництва України з Європейським Союзом.

До основних завдань Мінекономрозвитку України віднесено, серед іншого, формування та забезпечення реалізації державної політики у сфері технічного регулювання (стандартизації, метрології, сертифікації, оцінки (підтвердження) відповідності, акредитації органів з оцінки відповідності, управління якістю).

Відповідно до п. 6 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» №2275 від 20 травня 2010 року Кабінету Міністрів України доручено забезпечити розробку та введення в дію національних стандартів на нафтопродукти, на які встановлено акцизний збір згідно з законом, і скасувати державну реєстрацію всіх технічних умов, виданих раніше на вищезазначену продукцію.

Як вбачається з матеріалів справи, спільним наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України і Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 18 липня 2011 року №301/206 з метою реалізації досягнутих домовленостей на засіданні експертно-аналітичної групи з опрацювання питань функціонування ринку нафти і нафтопродуктів і розвитку нафтопереробної промисловості щодо спільної перевірки виконання правил реєстрації чинних технічних умов на нафтопродукти та змін до них затверджений склад міжвідомчої робочої групи, якій наказано в період з 15 липня 2011 року по 15 серпня 2011 року перевірити виконання встановлених правил реєстрації чинних технічних умов на нафтопродукти (моторні палива, мастила, оливи).

Наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики №326 від 05 вересня 2011 року, за наслідками проведеної роботи, наказано керівникам центрів стандартизації, метрології та сертифікації повідомити власників ТУ про необхідність у трьохмісячний термін приведення ТУ у відповідність до вимог нормативних документів та попередити про подальше анулювання ТУ у разі невідповідності їх вимогам нормативних документів, однак зазначені у вищенаведених документах порушення не були усунуті власниками ТУ шляхом приведення ТУ у відповідність до вимог нормативних документів у трьохмісячний термін.

Відповідно до п. 8.5.4 ДСТУ 1.6:2004 «Національна стандартизація. Правила реєстрації нормативних документів» анулювання реєстрації ТУ здійснює ДП, яке їх зареєструвало, або Мінекономрозвитку України.

При цьому, підпунктом «д»абз. 2 цього пункту 8.5.4 передбачено, що ДП, яке зареєструвало ТУ, анулює його реєстрацію після перевіряння органами державного ринкового нагляду та/чи органами державного контролю за дотриманням законодавства про захист прав споживачів, якщо в ТУ порушено вимоги законодавчих, нормативно-правових актів та національних (міждержавних) стандартів, а підприємство-власник не вжило заходів щодо усунення цих порушень.

Враховуючи, що ТУ У 23.2-33500195-002-2009, ТУ У 23.2-33500195-002-2009, ТУ У 23.2-32245025-002-2007 зареєстровані ДП «Укрметртестстандарт», до компетенції зазначеного державного підприємства віднесено анулювання реєстрації таких ТУ.

З огляду на те, що позивачем, як власником технічних умов, виявлені в ході перевірки міжвідомчою групою порушення не усунуті, технічні умови, які не відповідають вимогам ДСТУ 1.3:2004 «Національна стандартизація. Правила побудови, викладання, оформлення, погодження, прийняття та позначання технічних умов» та зареєстровані з порушенням вимог ДСТУ 1.6:2004 «Національна стандартизація. Правила реєстрації нормативних документів», не приведені у відповідність до вимог нормативних документів в трьохмісячний строк, Мінекономрозвитку, керуючись абз. 5 п. 7 Положення про Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, затвердженого Указом Президента України від 31 травня 2011 року № 634/2011, на підставі, в межах повноважень та у спосіб, визначений законодавством, видало наказ № 327 від 15 березня 2012 року, яким доручило ДП «Укрметртестстандарт» анулювати державну реєстрацію технічних умов, зокрема, ТУ У 23.2-33500195-002-2009, ТУ У 23.2-33500195-002-2009, ТУ У 23.2-32245025-002-2007. Разом з тим, ДП «Укрметртестстандарт» анульовано державну реєстрацію бензину автомобільного ТУ У 23.2-33500195-002-2009, ТУ У 23.2-33500195-002-2009, ТУ У 23.2-32245025-002-2007.

За таких обставин, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України № 327 від 15 березня 2012 року є правомірним, прийнятий на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачений чинним законодавством.

Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, а тому колегія суддів вважає висновки суду першої інстанції обґрунтованими.

Судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та ухвалено рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, а тому, у відповідності до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.

Керуючись ст. ст. 160, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу представника товариства з обмеженою відповідальністю «ТНК - ВР Коммерс» залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 07 листопада 2012 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили у порядку, визначеному ст. 254 КАС України, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАС України.

Головуючий суддя: Коротких А.Ю.

Судді: Ганечко О.М.

Літвіна Н.М.

Повний текст виготовлено: 12.02.2013 року.

Головуючий суддя Коротких А. Ю.

Судді: Ганечко О.М.

Літвіна Н. М.