ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 лютого 2013 р.Справа № 1570/6083/2012
Категорія: 5.1.2 Головуючий в 1 інстанції: Тарасишина О.М.
Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді -Яковлева Ю.В.судді -Запорожана Д.В.судді -Жука С.І.при секретарі -Синявській І.В.розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства «Одеська кіностудія» на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 14 листопада 2012 року по адміністративній справі за позовом Приватного акціонерного товариства «Одеська кіностудія» до Державної інспекції сільського господарства України в Одеській області про визнання протиправними дій та визнання протиправним і нечинним припису,
встановила:
11.10.2012 року на адресу Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов приватного акціонерного товариства «Одеська кіностудія» до Державної інспекції сільського господарства України в Одеській області про визнання протиправними дії, визнання протиправним та нечинним акту перевірки та визнання протиправним та нечинним припису.
Ухвалою суду від 12.10.2012 року позивачу було відмовлено у відкритті провадження у справі в частині позовних вимог про визнання протиправним та нечинним акту перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 13.08.2012 року, який був складений Державною інспекцією сільського господарства України в Одеській області відносно приватного акціонерного товариства «Одеська кіностудія», проте було відкрито провадження у справі в частині позовних вимог про визнання протиправними дії щодо проведення перевірки та визнання протиправним і нечинним припису від 31.08.2012 року.
Приватне акціонерне товариство «Одеська кіностудія» звернулося до суду з позовом, в якому просило визнати протиправними дії Державної інспекції сільського господарства України в Одеській області щодо проведення 31.08.2012 року перевірки дотримання вимог земельного законодавства Приватним акціонерним товариством «Одеська кіностудія» та визнати протиправним і нечинним припис від 31.08.2012 року, виданий Державною інспекцією сільського господарства України в Одеській області виконуючому обов'язки Голови правління Приватного акціонерного товариства «Одеська кіностудія» Звєрєву Андрію Вадимовичу на підставі акта перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 31.08.2012 року, складеного Державною інспекцією сільського господарства України в Одеській області за результатами проведення перевірки дотримання вимог земельного законодавства Приватним акціонерним товариством «Одеська кіностудія».
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив позов задовольнити повністю.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав у повному обсязі, просив суд відмовити у задоволені позовних вимог.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 14 листопада 2012 року адміністративний позов було задоволено частково. Дії Державної інспекції сільського господарства України в Одеській області щодо проведення перевірки 31.08.2012 року з дотримання вимог земельного господарства Приватним акціонерним товариством «Одеська кіностудія» були визнані протиправними. В іншій частині позовних вимог було відмовлено.
У своїй апеляційній скарзі Приватне акціонерне товариство «Одеська кіностудія» з посиланням на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, ставить питання щодо скасування постанови Одеського окружного адміністративного суду та прийняття нової постанови, якою задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Державна інспекція сільського господарства України в Одеській області вищевказану постанову в апеляційному порядку не оскаржила.
Заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду в межах апеляційної скарги колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, 12 липня 2012 року до Державної інспекції сільського господарства України в Одеській області надійшов лист Прокуратури міста Одеси від 05.07.2012 року № 4910 (а. с. 88), згідно якого, у зв'язку з надходженням матеріалів комісії з визначення розміру та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам на території м. Одеси в тому числі ЗАТ «Одеська кіностудія», керуючись вимогами ст. 8, 20 Закону України «Про прокуратуру», перший заступник прокурора міста Одеси просив здійснити перевірку, в тому числі ЗАТ «Одеська кіностудія», в частині повноважень управління, щодо законності використання земельних ділянок під розміщення автозаправки, бару, виробничої бази, виробничо - складської бази, торгово-розважального комплексу, тощо, без наявності правоустановчих документів на землю, розрахувавши суму збитків по факту використання земельної ділянки самовільно (нецільове використання земельної ділянки), долучивши копію акту перевірки та розрахунку збитків до прокуратури м. Одеси , інформацію необхідно було надати в установлений Законом термін, в разі затримки інформувати прокуратуру м. Одеси.
Наказом Державної інспекції сільського господарства України в Одеській області від 14.08.2012 року № 14-пр «Про проведення позапланової перевірки», з метою здійснення позапланового заходу щодо забезпечення державного контролю за використанням та охороною земель, на підставі листа прокуратури м. Одеси щодо факту порушення земельного законодавства України, керуючись Законом України «Про державний контроль за використанням та охороною земель», Положенням про Державну інспекцію сільського господарства в Одеській області, Наказом Держсільгоспінспекції в Одеській області від 12.07.2011 року № 43 «Про порядок (тимчасовий) планування та проведення перевірок з питань здійснення державного контролю за використанням та охороною земель» держінспектору Попаз П.П. доручено провести позапланову перевірку дотримання вимог земельного законодавства України при використанні, в тому числі ЗАТ «Одеська кіностудія» земельної ділянки, розташованої за адресою: Французький бульвар, 33, м. Одеса (а.с.89).
Відповідно до наказу Державної інспекції сільського господарства України в Одеській області від 14.08.2012 року № 14-пр, начальником держінспекції Демчук О.Б. 14.08.2012 року за № 18-пр підписано посвідчення (направлення) на проведення перевірки ЗАТ «Одеська кіностудія» з 15.08.2012 року до 25.08.2012 року (а.с.90).
31.08.2012 року у відповідності до ч.1 ст. 5 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» та ч.1 ст. 19 Закону України «Про охорону земель», державним інспектором Попаз П.П. було проведено перевірку Приватного акціонерного товариства «Одеська кіностудія» з питань дотримання вимог земельного законодавства.
За результатами перевірки складено акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 31.08.2012 року (а. с. 15-16).
Під час проведення перевірки Держсільгоспінспекцією в Одеській області встановлено, що ПрАТ «Одеська кіностудія», в особі в. о. голови правління Звєрєва А.В., використовує земельну ділянку орієнтовно площею 6,62 га, розташовану за адресою: м. Одеса, Французький бульвар, 33, під розміщення та експлуатацію будівель і споруд кіностудії на підставі рішення Одеської міської ради від 16.04.2008 року № 28-54-V «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та передачу Закритому акціонерному товариству «Одеська кіностудія»в оренду земельних ділянок, загальною площею 6,6222 га, за адресою: м. Одеса, Французький бульвар, 33, для експлуатації та обслуговування будівель і споруд кіностудії», що не відповідає положенням статей 125 і 126 ЗК України.
31.08.2012 року за № 000173 (а. с. 17-18) відповідачем винесено припис, згідно з яким приписано у 30-денний термін усунути виявлені порушення земельного законодавства України.
Як вбачається з матеріалів справи, в частині позовних вимог про визнання протиправними дій Державної інспекції сільського господарства України в Одеській області щодо проведення 31.08.2012 перевірки дотримання вимог земельного законодавства Приватним акціонерним товариством «Одеська кіностудія» відповідно до наказу Державної інспекції сільського господарства України в Одеській області від 14.08.2012 року № 14-пр, начальником держінспекції Демчук О.Б. 14.08.2012 року за № 18-пр було підписано посвідчення (направлення) на проведення перевірки ЗАТ «Одеська кіностудія» з 15.08.2012 року до 25.08.2012 року.
Частинами 1 - 4 статті 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарювання» передбачено, що для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ, який має містити найменування суб'єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки.
Посвідчення (направлення) є чинним лише протягом зазначеного в ньому строку здійснення заходу.
Посадова особа органу державного нагляду (контролю) без посвідчення (направлення) на здійснення заходу та службового посвідчення не має права здійснювати державний нагляд і контроль суб'єкта господарювання.
Відтак, 31.08.2012 року державним інспектором Попаз П.П. в порушення приписів Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарювання» була проведена перевірка Приватного акціонерного товариства «Одеська кіностудія» з питань дотримання вимог земельного законодавства на підставі нечинного посвідчення (направлення).
Окрім того, відповідно до ч. 3 статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарювання» суб'єкт господарювання повинен ознайомитися з підставою проведення позапланового заходу з наданням йому копії відповідного документа.
Відповідач зазначає, що уповноваженій особі було пред'явлено службове посвідчення інспектора та оригінал посвідчення (направлення) начальника Держсільгоспінспекції в Одеській області на право проведення перевірки від 14.08.2012 року № 18-пр, видане на підставі наказу начальника Держсільгоспінспекції в Одеській області від 14.08.2012 року № 14-пр. Підстава проведення перевірки була зазначена в самому посвідченні, копія якого надана уповноваженій особі ПрАТ «Одеська кіностудія», чим дотримано ст.6 Закону.
Проте, під час розгляду адміністративної справи в суді 1-ї інстанції, представником відповідача не було надано належних доказів того, що при проведенні перевірки уповноваженій особі ПрАТ «Одеська кіностудія» відповідач пред'являв службове посвідчення та оригінал посвідчення (направлення) на проведення заходу (перевірки), а також надавав копію чи оригінал такого посвідчення. Окрім того, судом 1-ї інстанції було зазначено, що ч.1 ст. 8 Закону України «Про прокуратуру» встановлено, що вимоги прокурора, які відповідають чинному законодавству, є обов'язковими для всіх органів, підприємств, установ, організацій, посадових осіб та громадян і виконуються невідкладно або у передбачені законом чи визначені прокурором строки, п.3 абз. 1 ст. 20 Закону України «Про прокуратуру» не вказано, що перевірка проводиться без дозволу центрального органу державної влади.
Однак, ст. 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарювання» встановлено, що підставою для здійснення позапланових заходів, в тому числі є звернення юридичних осіб про порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства, у цьому разі позаплановий захід здійснюється тільки за наявності згоди центрального органу виконавчої влади на його проведення.
Проведення позапланових заходів з інших підстав, крім передбачених ст. 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарювання», забороняється, якщо інше не передбачається законом.
Зі змісту листа прокуратури м. Одеси від 05.07.2012 року № 4910 вх.12 (а. с. 88) вбачається, що прокуратурою висловлено прохання здійснити перевірку в тому числі ЗАТ «Одеська кіностудія» в установлений Законом термін.
Окрім того, ч. 4 ст. 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарювання» чітко визначено, що строк позапланового заходу не може перевищувати десяти робочих днів. Продовження строку здійснення позапланового заходу не допускається.
Проте, відповідачем не було подано до суду 1-ї інстанції доказів вручення позивачу повідомлення про проведення перевірки, не надано згоди центрального органу виконавчої влади на здійснення позапланового заходу та здійснено перевірку за межами строку здійснення позапланового заходу, вказаного в наказі від 14.08.2012 року № 14-пр (а. с. 89) та посвідченні (направлені) на проведення перевірки від 14.08.2012 року № 18-пр (а. с. 90), акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 31.08.2012 року (а. с. 15-16).
З урахуванням зазначеного, колегія суддів погоджується з висновками суду 1-ї інстанції, що проведення перевірки здійснено відповідачем у непередбачений законом спосіб, - з порушенням чинного законодавства України, - що є підставою для визнання протиправними дії Державної інспекції сільського господарства України в Одеській області щодо проведення 31.08.2012 року перевірки дотримання вимог земельного законодавства Приватним акціонерним товариством «Одеська кіностудія».
Що стосується позовних вимог в частині визнання протиправним та нечинним припису від 31.08.2012 року, виданого Державною інспекцією сільського господарства України в Одеській області, то з матеріалів справи вбачається, що ПрАТ «Одеська кіностудія», в особі в. о. голови правління Звєрєва А.В. використовує земельну ділянку орієнтовно площею 6,62 га, розташовану за адресою: м. Одеса, Французький бульвар, 33, під розміщення та експлуатацію будівель і споруд кіностудії на підставі рішення Одеської міської ради від 16.04.2008 року № 28-54-V «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та передачу Закритому акціонерному товариству «Одеська кіностудія» в оренду земельних ділянок, загальною площею 6,6222 га, за адресою: м. Одеса, Французький бульвар, 33, для експлуатації та обслуговування будівель і споруд кіностудії», що не відповідає положенням статей 125 і 126 ЗК України.
31.08.2012 року за № 000173 (а. с. 17-18) відповідачем винесено припис, згідно з яким приписано у 30-денний термін усунути виявлені порушення земельного законодавства України.
Закон України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» визначає правові, економічні та соціальні основи організації здійснення державного контролю за використанням та охороною земель і спрямований на забезпечення раціонального використання і відтворення природних ресурсів та охорону довкілля.
Частиною 1 ст. 5 вказаного Закону та ч.1 ст. 19 Закону України «Про охорону земель» визначено, що державний контроль за використанням та охороною земель усіх категорій та форм власності здійснює центральний орган виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі.
Статтею 6 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» та п. 3 і 4 Положення про Держсільгоспінспекцію України визначені її повноваження, до яких, зокрема, належить: здійснення державного контролю (нагляду) за використанням та охороною земель у частині: додержання юридичними та фізичними особами вимог земельного законодавства України та встановленого порядку набуття і реалізації права на землю; додержання вимог земельного законодавства в процесі укладання цивільно-правових угод, передачі у власність, надання у користування, в тому числі в оренду земельних ділянок; а також вирішення інших питань відповідно до закону.
Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України (надалі - КМ України) від 12.12.2011 року № 1300 «Про утворення територіальних органів Державної інспекції сільського господарства», КМ України постановив утворити як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної інспекції сільського господарства за переліком згідно з додатком, зокрема і Держсільгоспінспекцію в Одеській області, а також постановив установити, що територіальні органи, утворені згідно з пунктом 1 цієї постанови, є правонаступниками територіальних органів Державного комітету із земельних ресурсів, у частині виконання такими територіальними органами повноважень із здійснення державного контролю за використанням та охороною земель.
Згідно з ч.4 ст. 19 ГК України та ч.3 ст. 19 Закону України «Про охорону земель» органи державної влади і посадові особи, уповноважені здійснювати державний контроль і державний нагляд за господарською діяльністю, їх статус та загальні умови і порядок здійснення контролю і нагляду за використанням та охороною земель визначаються законами.
Згідно зі ст. 3 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарювання» (далі по тексту - Закон) державний нагляд (контроль) здійснюється за принципами: рівності прав і законних інтересів усіх суб'єктів господарювання; гарантування прав суб'єкту господарювання; об'єктивності та неупередженості здійснення державного нагляду (контролю); наявності підстав, визначених законом, для здійснення державного нагляду (контролю); відкритості, прозорості, плановості й системності державного нагляду (контролю).
Частиною 4 ст. 4 Закону передбачено, що виключно законами встановлюються: органи, уповноважені здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності; види господарської діяльності, які є предметом державного нагляду (контролю); спосіб здійснення державного нагляду (контролю); санкції за порушення вимог законодавства і перелік порушень, які є підставою для видачі органом державного нагляду і контролю) припису, розпорядження або іншого розпорядчого документа.
Згідно з частиною 10 цієї статті посадові особи органу державного нагляду і контролю з метою з'ясування обставин, які мають значення для повноти проведення заходу, здійснюють у межах повноважень, передбачених законом, огляд територій або приміщень, які використовуються для провадження господарської діяльності, а також будь-яких документів чи предметів, якщо це передбачено законом.
Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 12.07.2012 року № 424 «Про затвердження Переліку питань та уніфікованої форми акта перевірки для здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням суб'єктами господарювання вимог земельного законодавства» затверджено перелік питань для здійснення Держсільгоспінспекцією України та її територіальними органами планових заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням суб'єктами господарювання вимог земельного законодавства та уніфіковану форму акта перевірки дотримання суб'єктами господарювання вимог земельного законодавства, що додаються до наказу.
Згідно з п. 1.1 Наказу, при здійсненні планових заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням суб'єктами господарювання вимог земельного законодавства перевіряється, зокрема, наявність документів, що посвідчують право власності чи право користування на земельну ділянку.
Згідно з ч.6. статті 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарювання» за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю), у разі виявлення порушень вимог законодавства, складає акт, який повинен містити такі відомості: дату складення акта; тип заходу (плановий або позаплановий); вид заходу (перевірка, ревізія, обстеження, огляд тощо); предмет державного нагляду (контролю); найменування органу державного нагляду (контролю), а також посаду, прізвище, ім'я та по батькові посадової особи, яка здійснила захід; найменування юридичної особи, щодо діяльності якої здійснювався захід.
Частинами 7 - 8 статті 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарювання» визначено, що на підставі акта, який складено за результатами здійснення планового заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, протягом п'яти робочих днів з дня завершення заходу складається припис, розпорядження або інший розпорядчий документ про усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.
Припис - обов'язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб'єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства. Припис не передбачає застосування санкцій щодо суб'єкта господарювання. Припис видається та підписується посадовою особою органу державного нагляду (контролю), яка здійснювала перевірку.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Під час розгляду справи відповідачем за правилами ч. 2 ст. 71 КАС України у суді 1-ї інстанції було доведено факт порушення позивачем чинного законодавства України при проведенні перевірки дотримання вимог земельного законодавства приватним акціонерним товариством «Одеська кіностудія».
Враховуючи те, що обґрунтованість та правомірність твердження суб'єкта владних повноважень про порушення позивачем чинного законодавства України знайшло своє підтвердження дослідженими в судовому засіданні доказами, суд дійшов висновку про доведеність факту порушення позивачем вимог Закону.
До суду 1-ї інстанції були надані та приєднані до матеріалів справи договори оренди землі від 18 грудня 2009 року (з відповідними актами передачі та реєстраційними картками земельних ділянок) укладених між Одеською міською радою та ЗАТ «Одеська кіностудія», щодо передачі в оренду земельних ділянок площею 3734 кв. м. (а. с. 104-111), земельної ділянки площею 55375 кв. м. (а. с. 112-119), земельної ділянки площею 7113 кв. м. (а. с. 120-128).
Відповідно до ст. 125 ЗК України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Статтею 126 ЗК України визначені документи, що посвідчують право на земельну ділянку.
Колегія суддів погоджується з висновками суду 1-ї інстанції, що позивач не виконав вимоги земельного законодавства, не надав доказів державної реєстрації відповідних договорів оренди земельних ділянок, замовлення в Одеському міському управлінні земельних ресурсів Одеської міської ради оформлення документів, що посвідчують право оренди земельних ділянок, а відтак відповідачем правомірно зроблено висновки, що ПрАТ «Одеська кіностудія», в особі в. о. голови правління Звєрєва А.В., використовує земельну ділянку орієнтовно площею 6,62 га, розташовану за адресою: м. Одеса, Французький бульвар, 33, під розміщення та експлуатацію будівель і споруд кіностудії на підставі рішення Одеської міської ради від 16.04.2008 № 28-54-V «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та передачу Закритому акціонерному товариству «Одеська кіностудія» в оренду земельних ділянок, загальною площею 6,6222 га, за адресою: м. Одеса, Французький бульвар, 33, для експлуатації та обслуговування будівель і споруд кіностудії», що не відповідає положенням статей 125 і 126 ЗК України.
Згідно ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації.
Частиною 1 ст.71 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Колегія суддів погоджується з висновком суду 1-ї інстанції, що не було надано належних доказів, які б спростовували правову позицію позивача в частині протиправності дій Державної інспекції сільського господарства України в Одеській області щодо проведення 31.08.2012 року перевірки, а останнім доведено обставини, на яких ґрунтуються його позовні вимоги в цій частині.
А відтак, відповідно до вищенаведених матеріалів, колегія суддів погоджується з висновками суду 1-ї інстанції, що проведення перевірки здійснено відповідачем у непередбачений законом спосіб, необґрунтовано, без належних правових підстав та з порушенням чинного законодавства. Дані факти є підставою для визнання протиправними дій Державної сільськогосподарської інспекції в Одеській області щодо проведення 31.08.2012 року перевірки дотримання вимог земельного законодавства ПрАТ « Одеська кіностудія».
Відповідно до ч.3 ст. 70 КАС України, при вирішенні справи судом не беруться до уваги докази, одержані з порушенням закону.
За таких обставин, колегія суддів вважає, що суд 1-ї інстанції повинен був врахувати, що відповідно до наведених вище матеріалів справ, визначена Законом процедура видачі припису від 31.08.2012 року №000173 є недотриманою відповідачем, а тому і вказаний припис є протиправним.
З огляду на вищевказане колегія суддів вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню у повному обсязі. У зв'язку з чим оскаржувана постанова суду 1-ї інстанції підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови про задоволення адміністративного позову Приватного акціонерного товариства «Одеська кіностудія» у повному обсязі .
Керуючись ч. 1 ст. 195, п. 3 ч. 1 ст. 198, п.3 ч.1 ст. 202 та ч. 2 ст. 205 КАС України, колегія суддів -
постановила:
Апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства «Одеська кіностудія» -задовольнити.
Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 14 листопада 2012 року по адміністративній справі за позовом Приватного акціонерного товариства «Одеська кіностудія» до Державної інспекції сільського господарства України в Одеській області про визнання протиправними дій та визнання протиправним і нечинним припису,- скасувати.
Прийняти нову постанову.
Адміністративний позов Приватного акціонерного товариства «Одеська кіностудія»- задовольнити.
Визнати протиправними дії Державної інспекції сільського господарства України в Одеській області щодо проведення 31.08.2012 року перевірки дотримання вимог земельного законодавства Приватним акціонерним товариством «Одеська кіностудія».
Визнати протиправним та нечинним припис від 31.08.2012 року, виданий Державною інспекцією сільського господарства України в Одеській області виконуючому обов'язки Голови правління Приватного акціонерного товариства «Одеська кіностудія» Звєрєву Андрію Вадимовичу на підставі акту перевірки дотримання вимог земельного законодавства Приватним акціонерним товариством «Одеська кіностудія».
Постанова апеляційного суду набирає чинності негайно після її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили судовим рішенням апеляційного суду.
Головуючий суддя:/підпис/Ю.В. ЯковлевСуддя:/підпис/Д.В. Запорожан Суддя:/підпис/С.І. Жук