ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
04 лютого 2013 року № 826/1223/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Савченко А.І., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
ОСОБА_1 до Голови Верховної Ради України Рибака Володимира Васильовича провизнання протиправними дії та бездіяльність ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Голови Верховної Ради України Рибака Володимира Васильовича, в якому просить:
- визнати протиправними дії Голови Верховної Ради України Рибака Володимира Васильовича щодо проведення пленарного засідання Верховної Ради України
11 січня 2013 року не у відповідності до вимог Конституції України та законів України;
- визнати протиправну бездіяльність Голови Верховної Ради України Рибака Володимира Васильовича щодо умисного ухилення від організації роботи Верховної Ради України у передбаченому Конституцією та законами України порядку під час пленарного засідання Верховної Ради України 11 січня 2013 року;
- постановити окрему ухвалу щодо протиправних дій Голови Верховної Ради України Рибака Володимира Васильовича і направити її Верховній Раді України для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.
Крім того, позивач просить розглядати справу за його відсутності відповідно до
частини 4 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши позовну заяву позивача разом з доданими до неї матеріалами, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з огляду на наступне.
Відповідно до частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, чи має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником), чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Так, суд звертає увагу на те, що надані позивачем матеріали позовної заяви не містять документально підтверджених відомостей, а саме, копії витягу з паспорту чи інші документи, які б відповідно до положень пункту 1 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України у взаємозв'язку з приписами статті 48 цього Кодексу свідчили, що фізична особа, яка звернулась із позовом, має адміністративну процесуальну дієздатність, що, в свою чергу створює перешкоди для вирішення питання про наявність підстав для відкриття провадження у праві.
Крім того, згідно зі статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Так, зі змісту позовної заяви вбачається, що 11 січня 2013 року відбулось ранкове пленарне засідання Верховної Ради України, на якому було прийнято, зокрема, Постанови
№ 17-VII та № 18-VII. На думку позивача Голова Верховної Ради України вчинив протиправні дії та бездіяльність, які були передумовою для прийняття вказаних рішень з грубим порушенням Конституції України. Так, позивач зазначає, що за прийняття вищезгаданих постанов голосували народні депутати України не особисто. Постанови Верховної Ради України № 17-VII та № 18-VII набрали необхідну кількість голосів у зв'язку з тим, що присутні в сесійній залі народні депутати України голосували картками народних депутатів України, відсутніх на той час в сесійній залі. Як зазначив позивач, вищезазначене підтверджується порівнянням результатів голосування із відомостями письмової реєстрації народних депутатів України, а також відеозаписом цього засідання.
Водночас, слід зазначити, що в порушення частини 2 статті 106
Кодексу адміністративного судочинства України позивачем не надано суду ані прийняті Постанови Верховної Ради України № 17-VII та № 18-VII, ані докази на підтвердження голосування за вказані Постанови менш як половиною народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України, а також доказів, на підтвердження голосування народними депутатами України картками народних депутатів України, відсутніх на той час в сесійній залі. Більш того, позивачем, в разі неможливості, не зазначено докази, які він не може самостійно надати, та не зазначено причин неможливості подання таких доказів, що також є порушенням зазначеної вище норми Кодексу адміністративного судочинства України.
Також слід зазначити, що позивачем до позовної заяви надана квитанція №1387 про сплату судового збору, відповідно до якої судовий збір був сплачений на розрахунковий рахунок Вищого адміністративного суду України, що дає підстави вважати, що позивачем
не сплачено судовий збір відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України та Закону України "Про судовий збір".
Відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення та встановлюється строк, достатній для їх усунення.
Вказані недоліки повинні бути усунуті позивачем у 5 денний строк з дня отримання ухвали шляхом подання через канцелярію суду (або надіслання поштою) з посиланням на реквізити даної ухвали (№ 826/1223/13-а від 04 лютого 2013 року) наступних документів:
- документи на підтвердження адміністративної процесуальної дієздатності (копії витягу з паспорту, тощо);
- Постанови Верховної Ради України № 17-VII та № 18-VII;
- докази на підтвердження голосування за вказані Постанови менш як половиною народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України;
- докази на підтвердження голосування народними депутатами України картками народних депутатів України, відсутніх на той час в сесійній залі.
- надати докази сплати судового збору (р/р 31214206700007, отримувач коштів:
УДК у Печерському районі м. Києва, код отримувача: 26077922, банк отримувача
ГУ ДКУ у м. Києві, код банку отримувача: 820019, код класифікації доходів бюджету 22030001).
В разі неможливості надати вищезазначені документи - зазначити докази, які позивач не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Згідно з частиною 2 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.
2. Встановити 5 денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання ухвали.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви, позовна заява буде повернута йому відповідно до пункту 1 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.І. Савченко