Головуючий у 1 інстанції Христофоров А.Б.
Суддя-доповідач Сіваченко І.В.
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
Іменем України
04 листопада 2008року справа № 22-а-10209/08
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого Сіваченка І.В.суддів
при секретарі
за участі
представника позивача
представника відповідачаДяченко С.П., Нікуліна О.А.
Крючковй К.М.
Бережного Р.В.
Щукіної С.Г.розглянувши у відкритомусудовому засіданніапеляційну скаргуУправління Пенсійного фонду України в м. Торезі Донецької областіна постанову Донецького окружного адміністративного судувід08 липня 2008 рокуу справі№ 2-а-17588/08за позовомДП «Торезантрацит»доУправління Пенсійного фонду України в м. Торезі Донецької областіпрооскарження рішень,-
В С Т А Н О В И Л А :
Державне підприємство „Торезантрацит" звернулось до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Торезі Донецької області про визнання недійсними рішень № 256 від 27 лютого 2007 року , № 260 від 29 лютого 2007 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неправомірність прийнятих відповідачем рішень. Позивач зазначає, що він сплатив поточні страхові внески, а Відповідач безпідставно спрямував перераховані кошти на погашення фінансових санкцій та пені, що утворилась у попередніх звітних періодах. Позивач вважає, що відповідач не мав права змінювати призначення платежу. Фактично Позивачем було сплачено страхові внески за поточний період, тобто за липень, вересень 2007 року, а не недоїмку, пеню чи фінансові санкції за інший період, як вважає відповідач.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 08 липня 2008 року позовні вимоги ДП «Торезантрацит» задоволені повністю. Визнані рішення Управління Пенсійного Фонду України в м. Торезі Донецької області, винесені відносно Державного підприємства „Торезантрацит", № 256 від 27.11.2007 року про стягнення суми штрафу в розмірі 498619,62 грн. та нарахування пені в розмірі 149715,26 грн. та № 260 від 29.11.2007 року про стягнення суми штрафу в розмірі 7262,69 грн. та нарахування пені в розмірі 803,62 грн. - недійсними.
Не погодившись з таким рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, в якій просить постанову суду скасувати та постановити нове рішення, яким у задоволені позову відмовити повністю.
В обґрунтування апеляційної скарги зазначено, що ч.5 ст. 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що коли страхувальник має несплачені суми недоїмки, пені та фінансових санкцій, та здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються шляхом перерозподілу такої сплаченої суми в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення. Оскільки відповідачем своєчасно не сплачувались суми страхових внесків, відповідно до п.9 ч. 2 ст. 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" до позивача були застосовані фінансові санкції у розмірі відповідно 10 % та 20% та нарахована пеня.
Представник відповідача в судовому засіданні підтримала доводи апеляційної скаргита просила її задовольнити, проти чого заперечував представник позивача.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає за необхідне вимоги, викладені в апеляційній скарзі задовольнити, постанову суду скасувати з наступних підстав.
Державне підприємство „Торезантрацит" є юридичною особою (ідентифікаційний код 32366906), зареєстроване виконавчим комітетом Торезької міської ради Донецької області 29 квітня 2003 року, що підтверджується свідоцтвом серія А00 № 29481.
Відповідач, Управління Пенсійного фонду України в м. Торезі Донецької області є органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього ст. 12 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями.
У відповідності до ст. 12 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.
Згідно зі ст. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра праці та соціальної політики України. Згідно ст. 15 Положення, пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.
У відповідності до п. 5 ст. 4 вказаного Положення, Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань організовує, координує та контролює роботу органів Пенсійного фонду України щодо, зокрема, забезпечення додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства про пенсійне забезпечення; забезпечення збирання та акумулювання страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства; стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не сплачених сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування; призначення і виплати пенсій; забезпечення повного та своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій, допомоги на поховання та інших соціальних виплат, що здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України.
27 листопада 2007 року управлінням Пенсійного фонду України в м. Торезі Донецької області було прийнято рішення № 256, яким було застосовано суми пені та штрафу за період з 28.09.2007 року по 06.11.2007 року у розмірі 648334,88 грн., а саме, було прийняте рішення про стягнення суми штрафу у розмірі 20 % - 498619,62 грн. та нарахування пені в розмірі 149715,26 грн. за несвоєчасну сплату страхових внесків за липень 2007 року у сумі 2493098,06 грн., які не були перераховані в граничний термін сплати - 28.08.2007.
29 листопада 2007 року управлінням Пенсійного фонду України в м. Торезі Донецької області було прийнято рішення № 260, яким було застосовано суми пені та штрафу за період з 30.10.2007 року по 23.11.2007 року у розмірі 8066,31 грн., а саме, було прийнято рішення про стягнення суми штрафу у розмірі 10 % - 7262,69 грн. та нарахування пені в розмірі 803,62 грн. за несвоєчасну сплату страхових внесків за вересень 2007 року у сумі 72626,87 грн., які не були перераховані в граничний термін сплати - 29.10.2007.
У відповідності до ч.5 ст. 20 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків.
Згідно ч.6 ст. 20 цього Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Базовим звітним періодом для позивача з урахуванням приписів та вимог п.1 ст. 14, п.6 ст. 20 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" є календарний місяць.
З матеріалів справи вбачається, що позивач в період з 17 серпня по 28 серпня 2007 року здійснював поточні платежі за липень 2007 року, а з 19 жовтня по 06 листопада 2007 здійснював поточні платежі за вересень 2007 року. Сторони визнають факт, що в кожному платіжному дорученні зазначене призначення платежу, а саме - внески до пенсійного фонду відповідно за липень або вересень 2007 року.
У відповідності до п.2 ч.9 ст. 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:
10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;
20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;
50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.
Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Представник відповідача в обґрунтування своєї позиції посилається на ч.5 ст. 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", відповідно до якої за рахунок сум, що надходять від страхувальника або від державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню та фінансові санкції і здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій.
Таким чином, відповідач зарахував поточні платежі, сплачені за липень, вересень 2007 року в рахунок погашення недоїмки, пені та фінансових санкцій, що виникли у минулих періодах, та розрахував розмір штрафних санкцій та пені виходячи з того, що були сплачені недоїмка, пеня та фінансові санкції, що виникли в попередніх періодах.
Стосовно погашення суми недоїмки відповідно до другого речення частини 5 статті 106 Закону України № 1058 суд першої інстанції зазначив, що даними нормами передбачене послідовне погашення недоїмки, пені, та фінансових санкцій при здійсненні сплати поточних сум страхових внесків (а саме вона мала місце у спірних відносинах), без порядку календарної черговості їх виникнення, як зазначено у першому реченні даного пункту, тому й задовольнив позовні вимоги.
Проте з такими висновками Донецького окружного адміністративного суду не може погодитися судова колегія.
Так, п.5 ст. 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» визначено: «За рахунок сум, що надходять від страхувальника або від державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню та фінансові санкції і здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій».
Суд першої інстанції, погодившись з позицією позивача, вважав, що оскільки в другому реченні відсутнє посилання на зарахування поточних платежів у порядок календарної черговості виникнення недоїмки, пені та фінансових санкцій, такий порядок має бути наступним: спочатку в повному обсязі погашається недоїмка, потім пеня, а після цього фінансові санкції.
Спростовуючи такий висновок місцевого суду, колегія суддів зазначає наступне.
Дійсно, перше та друге речення п.5 ст. 106 Закону передбачає різні види (джерела, призначення) платежів. При цьому в першому випадку порядок погашення недоїмки, пені та фінансових санкцій визначений законодавцем в залежності від календарної черговості їх виникнення. В другому реченні такий порядок законодавцем не зазначений, тобто існує прогалина в точному регулюванні цих суспільних відносин. Задля її подолання, на переконання судової колегії, слід виходити з наступного.
В другому реченні п.5 ст. 106 Закону законодавцем не визначена саме така черговість: спочатку недоїмка, потім пеня і лише після цього фінансова санкція. В законотворчій діяльності необхідність такої черговості законодавцем спеціально встановлюється, наприклад, в ст. 112 Цивільного Кодексу України.
Застосована законодавцем стилістична конструкція фрази «недоїмки, пені та фінансових санкцій» не свідчить про встановлення черговості погашення.
Разом з тим, спірне друге речення викладене в одному і тому самому пункті статті 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», навіть без виділення у окремий абзац.
Все зазначене вище дозволяє апеляційному суду застосувати до спірних правовідносин положення ч.7 ст. 9 КАС України, відповідно до якої у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону). Відтак порядок погашення недоїмки, пені та фінансових санкцій в залежності від календарної черговості їх виникнення слід застосовувати як за рахунок сум, що надходять від страхувальника або від державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки, так і у разі здійснення страхувальником сплати поточних сум страхових внесків.
Авансові внески за законом є також страховими внесками.
Станом на 01.08.2007 р. Державне підприємство «Торезантрацит» мало заборгованість зі страхових внесків в сумі 4306664,59 грн., в т.ч.
- недоїмка - 3812609,50 грн., яка складається з несплачених страхових внесків за травень 2007 р. строком сплати 02.07.2007 р. в сумі 1384497,77 грн., несплачених страхових внесків за червень 2007 р. строком сплати 30.07.2007 р. в сумі 2428111,73 грн.
- заборгованість з фінансових санкцій в сумі 378319,79 грн., строком сплати 16.07.2007 р. відповідно до ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду по справі № 22-а-546/07 за рішеннями про застосування фінансових санкцій та пені № 176 від 24.11.2006 р. та № 177 від 27.11.2006 р.
- заборгованість з пені в сумі 115735,30 грн., строком сплати 16.07.2007 р. відповідно до ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду по справі № 22-а-546/07 за рішеннями про застосування фінансових санкцій та пені № 176 від 24.11.2006 р. та № 177 від 27.11.2006 р.
В рахунок остаточного погашення страхових внесків за травень 2007 р., граничним строком сплати до 02.07.2007 р. в сумі 2498554,05 грн. зараховані грошові кошти, які перераховані ДП «Торезантрацит»:
17.08.2007 р. в сумі 1240836,13 грн.
20.08.2007 р. в сумі 143661,64 грн.
Грошові кошти, які перераховані підприємством:
30.08.2007 р. в сумі 27736,58 грн. направлені в порядку календарної черговості в рахунок погашення страхових внесків за червень 2007 р. строком сплати 30.07.2007 р. в сумі 27736,58 грн.
31.08.2007 р. в сумі 292430,00 грн. направлені в порядку календарної черговості в рахунок погашення страхових внесків за червень 2007 р. строком сплати 30.07.2007 р. в сумі 292430,00 грн.
21.09.2007 р. в сумі 909836,00 грн. направлені в порядку календарної черговості в рахунок погашення страхових внесків за червень 2007 р. строком сплати 30.07.2007 р. в сумі 864723,00 грн. та сплати страхових внесків 1-2 % за серпень поточного року строком сплати 28.09.2007 р. в сумі 45113,00 грн.
24.09.2007 р. в сумі 347950,52 грн. направлені в порядку календарної черговості в рахунок погашення страхових внесків за червень 2007 р. строком сплати 30.07.2007 р. в сумі 334636,37 грн. та сплати страхових внесків 1-2 % за серпень п.р. строком сплати 28.09.2007 р. в сумі 13314,15 грн.
27.09.2007 р. в сумі 1330,08 грн. направлені в порядку календарної черговості в рахунок погашення страхових внесків за червень 2007 р. строком сплати 30.07.2007 р. в сумі 1279,90 грн. та сплати страхових внесків 1-2 % за серпень п.р. строком сплати 28.09.2007 р. в сумі 50,18 грн.
28.09.2007 р. в сумі 1205970,97 грн. направлені в порядку календарної черговості в рахунок остаточного погашення страхових внесків за червень 2007 р. строком сплати 30.07.2007 р. в сумі 726385,59 грн., сплати страхових внесків 1-2 % за серпень п.р. строком сплати 28.09.2007 р. в сумі 46905,94 грн., фінансових санкцій в розмірі 324250,98 грн. та пені 108428,46 грн. за рішенням № 157 від 03.10.2006 р. строком сплати 27.08.2007 р. відповідно до ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду по справі № 22-а-1452/07.
Відповідно до ч.2 п.9 ст.106 Закону України № 1058 застосовані фінансові санкції в розмірі 20 % на суму 498619,62 грн. та нарахована пеня в сумі 149715,26 грн.
30.08.2007 р. - 27736,58 грн. (кількість днів прострочки - 31) фінансова санкція 5547,32 грн., пеня 859,83 грн. (27736,58* 0,1% *31).
31.08.2007 р. - 292430,00 грн. (кількість днів прострочки - 32) фінансова санкція 58486,00 грн., пеня 9357,76 грн. (292430,00* 0,1% *32).
21.09.2007 р. - 864723,00 грн. (кількість днів прострочки - 53) фінансова санкція 172944,60 грн., пеня 45830,32 грн. (864723,00* 0,1% *53).
24.09.2007 р. - 334636,37 грн. (кількість днів прострочки - 56) фінансова санкція 66927,27 грн., пеня 18739,64 грн. (334636,37* 0,1% *56).
27.09.2007 р. - 1279,90 грн. (кількість днів прострочки - 59 ) фінансова санкція 255,98 грн., пеня 75,51 грн. (1279,90* 0,1% *59).
28.09.2007 р. - 726385,59 грн. (кількість днів прострочки - 60) фінансова санкція 145277,12 грн., пеня 43583,14 грн. (726385,59* 0,1% *60).
Станом на 01.10.2007 р. Державне підприємство «Торезантрацит» мало заборгованість зі страхових внесків в сумі 5705775,62 грн., в т.ч.
- недоїмка - 5187863,13 грн., яка складається з несплачених страхових внесків за липень 2007 р. строком сплати 28.08.2007 р. в сумі 2493098,06 грн., несплачених страхових внесків за серпень 2007 р. строком сплати 28.09.2007 р. в сумі 2694765,07 грн., залишку заборгованості з фінансових санкцій та пені в сумі 3787,20 грн. та 1266,43 грн. строком сплати 27.08.2007 р. відповідно до ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду в справі № 22-а-1452/07 за рішенням № 157 від 03.10.2006 р. та заборгованості з фінансових санкцій в сумі 339173,12 грн. та пені 173685,74 грн. строком сплати 07.09.2007 р. відповідно до ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду по справі № 22-а-1751/07 за рішенням № 202 від 20.12.2006 р.
Станом на 29.10.2007 р. Державне підприємство «Торезантрацит» мало заборгованість зі страхових внесків в сумі 6963286,43 грн., в т.ч.
- недоїмка - 6450257,57 грн., яка складається з несплачених страхових внесків (33,2%) за липень 2007 р. строком сплати 28.08.2007 р. в сумі 1134156,38 грн., несплачених страхових внесків (33,2%) за серпень 2007 р. строком сплати 28.09.2007 р. в сумі 2674982,43 грн., несплачених страхових внесків (33,2%) за вересень 2007 р. строком сплати 29.10.2007 р. в сумі 2568491,89 грн. та (0,5-2%) в розмірі 72626,87 грн., заборгованості з фінансових санкцій в сумі 339173,12 грн. та пені 173685,74 грн. строком сплати 07.09.2007 р. відповідно до ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду по справі № 22-а-1751/07 за рішенням № 202 від 20.12.2006 р., заборгованості з фінансових санкцій в сумі 170,00 грн. відповідно рішення № 150, строком сплати 15.10.2007 р.
Грошові кошти, які перераховані підприємством :
30.10.2007 р. в сумі 342303,82 грн. направлені в порядку календарної черговості в рахунок погашення страхових внесків (33,2%) за липень 2007 р. строком сплати 28.08.2007 р. в сумі 327313,69 грн. та сплати страхових внесків 0,5-2 % за вересень п.р. строком сплати 29.10.2007 р. в сумі 14990,13 грн.
31.10.2007 р. в сумі 24766,68 грн. направлені в порядку календарної черговості в рахунок погашення страхових внесків (33,2%) за липень 2007 р. строком сплати 28.08.2007 р. в сумі 23340,68 грн. та сплати страхових внесків 0,5-2 % за вересень п.р. строком сплати 29.10.2007 р. в сумі 1426,00 грн.
06.11.2007 р. в сумі 886574,45 грн. направлені в порядку календарної черговості в рахунок погашення страхових внесків (33,2%) за липень 2007 р. строком сплати 28.08.2007 р. в сумі 783502,01 грн. та сплати страхових внесків 0,5-2 % за вересень п.р. строком сплати 29.10.2007 р. в сумі 36440,25 грн., заборгованості з фінансових санкцій в сумі 44066,41 грн. та пені 22565,78 грн. строком сплати 07.09.2007 р. відповідно до ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду в справі № 22-а-1751/07 за рішенням № 202 від 20.12.2006 р.
23.11.2007 р. в сумі 1465906,19 грн. направлені в порядку календарної черговості в рахунок погашення страхових внесків (33,2%) за серпень 2007 р. строком сплати 28.09.2007 р. в сумі 954679,26 грн., сплати страхових внесків 0,5-2 % за вересень п.р. строком сплати 29.10.2007 р. в сумі 19770,49 грн., сплати страхових внесків 0,5-2 % за жовтень п.р. строком сплати 28.11.2007 р. в сумі 45229,77 грн. заборгованості з фінансових санкцій в сумі 295106,71 грн. та пені 151119,96 грн. строком сплати 07.09.2007 р. відповідно до ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду в справі № 22-а-1751/07 за рішенням № 202 від 20.12.2006 р.
Відповідно до ч.2 п.9 ст.106 Закону України № 1058 застосовані фінансові санкції в розмірі 10% на суму 7262,69 грн. та нарахована пеня в сумі 803,62 грн.
30.10.2007 р. - 14990,13 грн. (кількість днів прострочки - 1) фінансова санкція 1499,01 грн.,
пеня 14,99 грн. (14990,13* 0,1% *1).
31.10.2007 р. - 1426,00 грн. (кількість днів прострочки - 2) фінансова санкція 142,60 грн.,
пеня 2,85 грн. (1426,00* 0,1% *2).
06.11.2007 р. - 36440,25 грн. (кількість днів прострочки - 8) фінансова санкція 3644,03 грн.,
пеня 291,52 грн. (36440,25* 0,1% *8).
23.11.2007 р. - 19770,49 грн. (кількість днів прострочки - 25) фінансова санкція 1977,05 грн., пеня 494,26 грн. (19770,49* 0,1% *25).
Станом на 01.11.2007 р. Державне підприємство «Торезантрацит» мало заборгованість зі страхових внесків в сумі 6596215,93 грн., в т.ч.
недоїмка - 6083187,07 грн., яка складається з несплачених страхових внесків (33,2%) за липень 2007 р. строком сплати 28.08.2007 р. в сумі 783502,01 грн., несплачених страхових внесків (33,2%) за серпень 2007 р. строком сплати 28.09.2007 р. в сумі 2674982,43 грн., несплачених страхових внесків (33,2%) за вересень 2007 р. строком сплати 29.10.2007 р. в сумі 2568491,89грн. та (0,5-2%) за вересень в розмірі 56210,74 грн.,
заборгованості з фінансових санкцій в сумі 339173,12 грн. та пені 173685,74 грн. строком сплати 07.09.2007 р. відповідно до ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду в справі № 22-а-1751/07 за рішенням № 202 від 20.12.2006 р. та заборгованості з фінансових санкцій в сумі 170,00 грн. відповідно рішення № 150, строком сплати 15.10.2007 р.
Таким чином, розрахунок сум фінансових санкцій та пені, здійснений управлінням Пенсійного фонду України в м. Торезі Донецької області, відповідає вимогам чинного законодавства.
Тому вимоги позивача задоволенню не підлягають.
Враховуючи вищенаведене, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції порушив норми матеріального і процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, у зв'язку з чим постанова суду першої інстанції підлягає скасуванню з ухваленням нової про відмову в позові.
В повному обсязі постанова складена 06.11.2008 року.
Керуючись статтями 184, 195, 196, 198, п.4 ч.1 202, 205, 207, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
П О С Т А Н О В И Л А :
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Торезі Донецької області - задовольнити.
Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 08 липня 2008 року у справі № 2-а-17588/08 - скасувати.
У задоволенні позову ДП «Торезантрацит» до Управління Пенсійного фонду України в м. Торезі Донецької області «про оскарження рішень» відмовити.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня складення її в повному обсязі.
Головуючий
Судді