ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 лютого 2013 року м. Київ К/9991/6046/11
Вищий адміністративний суд України у складі: суддя Костенко М.І. - головуючий, судді Бухтіярова І.О., Приходько І.В.,
розглянув у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва (далі -ДПІ)
на постанову окружного адміністративного суду міста Києва від 30.11.2010
та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 19.01.2011
у справі № 2а-15771/10/2670
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКО-Капітал" (далі -Товариство)
до ДПІ
про скасування податкового повідомлення-рішення.
За результатами розгляду касаційної скарги Вищий адміністративний суд України
ВСТАНОВИВ:
Постановою окружного адміністративного суду міста Києва від 30.11.2010, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 19.01.2011, позов задоволено повністю; скасовано податкове повідомлення-рішення від 21.08.2010 № 003903154/0 у зв'язку з його незаконністю.
На вказані судові акти ДПІ подано касаційну скаргу, в якій скаржник просить їх скасувати та відмовити у позові. На обґрунтування касаційних вимог скаржник зазначає про несвоєчасне подання позивачем податкової декларації з ПДВ за травень 2010 року.
Вивчивши матеріали справи, перевіривши відповідність висновків судів наявним у матеріалах справи доказам, правильність застосування судами норм матеріального права та дотримання ними процесуальних норм, обговоривши доводи касаційної скарги, Вищий адміністративний суд України не вбачає підстав для задоволення касаційних вимог з урахуванням такого.
Попередніми судовими інстанціями у розгляді справи встановлено, що підставою для застосування до позивача штрафних санкцій у сумі 170 грн. за податковим повідомленням-рішенням від 21.08.2010 № 0039031504/0 став висновок податкового органу про несвоєчасне подання позивачем податкової декларації з ПДВ за травень 2010 року, як це було зафіксовано в акті перевірки від 21.08.2010 № 12096/15-2-35619765.
Судами також було з'ясовано, що спірну декларацію було надіслано позивачем поштою на адресу ДПІ 21.06.2010, тобто своєчасно, однак відповідач не визнав цю декларацію податковою звітністю без зазначення причин.
Відповідно до абзацу першого підпункту 4.1.2 пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(який діяв на момент виникнення спірних правовідносин) прийняття податкової декларації є обов'язком контролюючого органу. Податкова декларація приймається без попередньої перевірки зазначених у ній показників через канцелярію, чий статус визначається відповідним нормативно-правовим актом. Відмова службової (посадової) особи контролюючого органу прийняти податкову декларацію з будь-яких причин або висування нею будь-яких передумов щодо такого прийняття (включаючи зміну показників такої декларації, зменшення або скасування від'ємного значення об'єктів оподаткування, сум бюджетних відшкодувань, незаконного збільшення податкових зобов'язань тощо) забороняється та розцінюється як перевищення службових повноважень такою особою, що тягне за собою її дисциплінарну та матеріальну відповідальність у порядку, визначеному законом.
З огляду на установлені судами обставини справи та за відсутності недоліків у заповненні спірної декларації, що можуть слугувати підставою для її невизнання контролюючим органом як податкової декларації відповідно до абзацу п'ятого підпункту 4.1.2 пункту 4.1 статті 4 названого Закону, суди дійшли цілком обґрунтованого висновку про відсутність у розглядуваному випадку підстав для застосування до Товариства спірних штрафних санкцій та правомірно скасували оспорюване податкове повідомлення-рішення.
Порушення норм матеріального чи процесуального права, які є підставою для скасування оскаржуваних рішень, судом касаційної інстанції не виявлені
За таких обставин, керуючись статтями 220, 2201, 223, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, Вищий адміністративний суд України
УХВАЛИВ:
1. Касаційну скаргу державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва відхилити.
2. Постанову окружного адміністративного суду міста Києва від 30.11.2010 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 19.01.2011 у справі № 2а-15771/10/2670 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, і може бути переглянута Верховним Судом України в порядку статей 236-238 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя: М.І. Костенкосудді:І.О. Бухтіярова І.В. Приходько