Ухвала суду № 28841615, 23.01.2013, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.01.2013
Номер справи
0670/4126/12
Номер документу
28841615
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________

______________

Головуючий у 1-й інстанції: Сичова О.П.

Суддя-доповідач:Зарудяна Л.О.

УХВАЛА

іменем України

"23" січня 2013 р. Справа № 0670/4126/12

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Зарудяної Л.О.

суддів: Іваненко Т.В.

Кузьменко Л.В.,

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Приватного підприємства "Комфорт-Авто" на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "02" жовтня 2012 р. у справі за позовом Приватного підприємства "Комфорт-Авто" до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області про скасування постанов ,

ВСТАНОВИВ:

Житомирський окружний адміністративний суд постановою від 02 жовтня 2012 року в задоволенні позову Приватного підприємства "Комфорт - Авто" відмовив.

Не погоджуючись з прийнятою постановою, позивач у справі звернувся до суду з апеляційною скаргою, в якій, посилаючись порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, неповне встановлення обставин, які мають значення для справи, просить постанову скасувати та прийняти нове рішення про задоволення позовних вимог.

Сторони своїх представників в засідання суду не направили; про дату, час і місце розгляду справи належним чином повідомлені, про що свідчать повідомлення про вручення поштових відправлень.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України суд апеляційної інстанції розглядає справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія вважає, що скарга задоволенню не підлягає, враховуючи таке.

З матеріалів справи суд вбачає, що позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить скасувати постанови Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області №№145256, 145257, 145258, 145259, 145260, 145261, 145262, 145263, 145264, 145265 від 01.06.2012 року, №№ 145268, 145269, 145270, 145271, 145272, 145273, 145274, 145275, 145276, 145277, 145278, 145279, 145280 від 06.06.2012 року, №№ 145285, 145286, 145287, 145288 від 11.06.2012 року та №№ 146210, 146211, 146212, 146213 від 18.06.2012 року про застосування фінансових санкцій на загальну суму 52700,00 грн. Вважає, що зазначені оскаржувані постанови були прийняті за результатами рейдових перевірок, які проводилися в порушеннями вимог ст.6 Закону України "Про автомобільний транспорт" та п.19 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою КМ України № 1567 від 08.11.2006 року так як рейдові перевірки відповідачем проводилися частіше ніж один раз за квартал, а тому всі постанови, що були прийняті за результатами таких перевірок, підлягають скасуванню.

В ході розгляду справи суд апеляційної інстанції встановив, що під час проведення рейдових перевірок, які проводилися уповноваженими особами відповідача в період з 01.04.2012 року по 05.05.2012 року, були виявлені порушення відповідачем Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: транспортними засобами, які належать відповідачу, здійснювались регулярні спеціальні перевезення пасажирів без оформлених документів, передбачених ст. 39 зазначеного Закону, зокрема відсутності примірника паспорта маршруту з позначкою "В", індивідуальної контрольної книжки водія та ліцензійної картки, про що були складені відповідні акти.

На підставі розгляду даних актів начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області винесено постанови про застосування фінансових санкцій №№145256, 145257, 145258, 145259, 145260, 145261, 145262, 145263, 145264, 145265 від 01.06.2012 року, №№ 145268, 145269, 145270, 145271, 145272, 145273, 145274, 145275, 145276, 145277, 145278, 145279, 145280 від 06.06.2012 року, №№ 145285, 145286, 145287, 145288 від 11.06.2012 року та №№ 146210, 146211, 146212, 146213 від 18.06.2012 року на загальну суму 52700,00 грн.

Відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції дійшов висновку, що постанови про застосування фінансових санкцій винесені правомірно та в межах наданих повноважень.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції.

Так, відповідно до ст. 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" (далі-Закон) державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. Планові перевірки здійснюються не частіше одного разу на рік. Орган державного контролю не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку проведення планової перевірки письмово повідомляє про це автомобільного перевізника, якого буде перевіряти. Позапланові перевірки здійснюються лише на підставі надходження в письмовій формі заяви (повідомлення) про порушення автомобільним перевізником вимог законодавства про автомобільний транспорт уповноваженими особами органів, яким надано право здійснення державного контролю, з метою перевірки поданих фактів та виконання припису про порушення цього законодавства. Не частіше одного разу на квартал здійснюються рейдові перевірки дотримання автомобільними перевізниками вимог законодавчих і нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки пасажирських перевезень та безпеки дорожнього руху.

При проведенні позапланових і рейдових перевірок автомобільний перевізник, що буде перевірятися, стосовно терміну проведення перевірки не інформується.

Згідно п.14 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. N 1567 (далі- Порядок) рейдова перевірка транспортних засобів проводиться на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях вантаження та розвантаження вантажних автомобілів, контрольно-вагових комплексах, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, у пунктах пропуску через державний кордон за погодженням з начальником органу охорони державного кордону.

Графік проведення рейдових перевірок складаються територіальним управлінням Головавтотрансінспекції з урахуванням стану аварійності, періоду, що пройшов від попередньої перевірки, забезпечення належного рівня транспортного обслуговування в окремих регіонах, інформації про діяльність осіб, що незаконно надають послуги з перевезень, та інших обставин. Щотижневий графік складається з урахуванням проведення рейдових перевірок не частіше ніж один раз на квартал (п. 13 Порядку).

Матеріалами справи стверджується, що перевірки проводилися на окремо визначених ділянках дороги та відповідно до представлених представником відповідача завдань на перевірку.

Отже, доводи апеляційної скарги позивача про те, що рейдові перевірки були проведені з порушенням п. 13 Порядку є безпідставними.

Відповідно до ст. 39 ЗУ "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Суд встановив, що ПП "Комфорт-Авто" здійснювало регулярні спеціальні перевезення.

Необхідними документами для здійснення регулярних спеціальних перевезень згідно ст.39 ЗУ "Про автомобільний транспорт" є:

- для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із замовником транспортних послуг, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;

- для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, схема маршруту, розклад руху, інші документи, передбачені законодавством України.

Згідно ст. 1 ЗУ "Про автомобільний транспорт" паспорт маршруту - документ, що містить схему маршруту, розклад руху, таблицю вартості проїзду, графіки режимів праці та відпочинку водіїв тощо.

Відповідно до вимог п.2.1. Наказу Міністерства транспорту та зв'язку від 07.05.2010р. № 278 "Про затвердження Порядку розроблення та затвердження паспорта автобусного маршруту " паспорт маршруту включає: схему автобусного маршруту, умови здійснення перевезень на маршруті, характеристику маршруту, розклад руху автобусів та ін.

Отже, схема маршруту, розклад руху є складовим паспорта маршруту. Проте, вказані документі були відсутні при перевірці.

Пунктом 2.14 вказаного вище Наказу встановлено, що затвердження паспорта маршруту регулярних спеціальних перевезень здійснюється замовником послуг за погодженням з організатором перевезень на відповідній території (в частині маршруту та графік руху).

Статтею 60 Закону встановлено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції, а саме: за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Таким чином, до позивача правомірно застосовані фінансові санкції.

З огляду на викладене, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про відмову в задоволенні позовних вимог. Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Приватного підприємства "Комфорт-Авто" залишити без задоволення, а постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "02" жовтня 2012 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя Л.О. Зарудяна

судді: Т.В. Іваненко Л.В. Кузьменко

Роздруковано та надіслано: (р/п)

1- в справу

2 - позивачу Приватне підприємство "Комфорт-Авто" вул.Б.Хмельницького,35 Б,смт.Попільня,Житомирська область,13501

3- відповідачу Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області вул.Хмельницьке шосе,23,м.Вінниця,Вінницька область,21036