Ухвала суду № 28658281, 15.01.2013, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України)

Дата ухвалення
15.01.2013
Номер справи
к-55033/09-с
Номер документу
28658281
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 січня 2013 року м. Київ К-55033/09

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:Суддя-доповідач:Вербицька О.В.Судді: Маринчак Н.Є. Муравйов О.В.розглянувши у попередньому судовому засіданні

касаційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Краматорську Донецької області

на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 06.08.2009 р.

та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 29.10.2009 р.

у справі № 2-а-11702/09/0570

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Українські системи кабельних трас»

до Державної податкової інспекції у м. Краматорську Донецької області та Головного управління Державного казначейства України в Донецькій області

про стягнення бюджетної заборгованості з податку на додану вартість,

В С Т А Н О В И В :

Товариства з обмеженою відповідальністю «Українські системи кабельних трас»(далі -позивач, ТОВ «Українські системи кабельних трас») звернулось до суду з позовом до Державної податкової інспекції у м. Краматорську Донецької області (далі -відповідач -1, ДПІ у м. Краматорську Донецької області) та Головного управління Державного казначейства України в Донецькій області (далі -відповідач - 2, ГУ ДКУ в Донецькій області) про стягнення бюджетної заборгованості з податку на додану вартість.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 06.08.2009 р. позов задоволено. Стягнуто з Державного бюджету України на користь ТОВ «Українські системи кабельних трас»заборгованість з бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за вересень та жовтень 2008 року у розмірі 846 920,00 грн.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 29.10.2009 р. постанову Донецького окружного адміністративного суду від 06.08.2009 р. залишено без змін.

У касаційній скарзі ДПІ у м. Краматорську Донецької області, посилаючись на порушення судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову Донецького окружного адміністративного суду від 06.08.2009 р. та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 29.10.2009 р. і ухвалити нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити.

У письмовому запереченні на касаційну скаргу ТОВ «Українські системи кабельних трас», посилаючись на те, що касаційна скарга є необґрунтованою, просить залишити її без задоволення, а постанову Донецького окружного адміністративного суду від 06.08.2009 р. та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 29.10.2009 р. -без змін.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи касаційної скарги щодо дотримання правильності застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі, колегія суддів, враховуючи межі касаційної скарги, дійшла висновку про наступне.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що 17.10.2008 р. позивачем було надано до ДПІ у м. Краматорську податкову декларацію з податку на додану вартість за звітний період вересень 2008 року.

21.10.2008 р. позивачем було надано до податкового органу уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку із виправленням самостійно виявлених помилок за звітний податковий період - вересень 2008 року, розрахунок суми бюджетного відшкодування, якими було визначено суму бюджетного відшкодування у розмірі 709 882,00 грн. та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування.

12.11.2008 р. позивачем було надано до Державної податкової інспекції у м. Краматорську податкову декларацію з податку на додану вартість за звітний податковий період - жовтень 2008 року, розрахунок бюджетного відшкодування, якими було визначено суму бюджетного відшкодування у розмірі 771 741,00 грн. та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування.

Як вбачається з акту про результати позапланової виїзної перевірки з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку за серпень, вересень 2008 року № 2440/23-3-33529062 від 19.11.2008 р., ТОВ «Українські системи кабельних трас» було підтверджено суму заявленого бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за звітний податковий період - вересень 2008 року в сумі 138 975,00 грн.

Довідкою про результати позапланової виїзної перевірки з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку за жовтень 2008 року № 2667/23-3/33529062 від 11.12..2008 р. було підтверджено суму заявленого позивачем бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за звітний податковий період - жовтень 2008 року в сумі 774 741,00 грн.

У лютому 2009 року позивачем був наданий уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість, яким позивач зменшив суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість за жовтень 2008 року на 66796,00 грн. Таким чином, загальна сума бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за звітний податковий період жовтень 2008 року складає 707 945,00 грн.

26 грудня 2008 року, 27 січня 2009 року, 03 лютого 2009 року, 11 лютого 2009 року, 03 березня 2009 року, 12 березня 2009 року, 23 березня 2009 року, 30 березня 2009 року, 06 квітня 2009 року, 27 квітня 2009 року податковим органом були надані висновки до відповідача-2 про відшкодування податку на додану вартість.

Згідно з підпунктом 7.7.5 пункту 7.7 статті 7 Закону протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування.

Відповідно до абзацу 2 підпункту 7.7.5 пункту 7.7 статті 7 Закону податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Підпунктом 7.7.6 пункту 7.7 статті 7 Закону передбачено, що на підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ній суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку податкового органу.

Відповідно до приписів пункту 4.1 Порядку відшкодування податку на додану вартість, затвердженого спільним наказом Державної податкової адміністрації України та Державного казначейства України № 209/72 від 02 липня 1997 року, підставами для здійснення органами державного казначейства України відшкодування податку на додану вартість з бюджету є отримання висновків податкових органів або рішення суду.

Пунктом 6.1 та 6.2 зазначеного Порядку передбачено, що суми, не відшкодовані платнику податку протягом визначених у розділі 3 цього Порядку термінів, уважаються бюджетною заборгованістю. Платник податку має право в будь-який момент після виникнення бюджетної заборгованості звернутися до суду з позовом про стягнення коштів бюджету та притягнення до відповідальності посадових осіб, винних у несвоєчасному відшкодуванні надмірно сплачених податків.

Разом з тим, як встановлено судом апеляційної інстанції, податковий орган надав висновки до органу державного казначейства з метою відшкодування заявлених сум, але з огляду на те, що висновки були надані без реєстру, відшкодування не відбулося.

Таким чином, колегія суддів приходить до висновку, що саме за вищевказаних обставин справи, суди першої та апеляційної інстанцій вірно застосували норми матеріального права, отже, позивач правомірно вимогав відшкодувати бюджетну заборгованість з податку на додану вартість за вересень та жовтень 2008 року у розмірі 846 920,00 грн.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що в межах касаційної скарги порушень судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права при вирішенні цієї справи не допущено, правова оцінка обставин у справі дана вірно.

За таких обставин, касаційна скарга відповідача-1 підлягає відхиленню, а постанова Донецького окружного адміністративного суду від 06.08.2009 р. та ухвала Київського апеляційного адміністративного суду від 29.10.2009 р. залишенню без змін.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 210, 214 - 215, 220, 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В:

1. Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Краматорську Донецької області відхилити.

2. Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 06.08.2009 р. та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 29.10.2009 р. залишити без змін.

3. Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, у строк та у порядку, визначеному статтями 237, 238, 2391 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя-доповідач О.В. Вербицька

Судді Н.Є. Маринчак

О.В. Муравйов