ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
29 грудня 2012 року № 2а-16633/12/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Смолія І.В. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справуЗа позовомДержавної податкової інспекції у Подільському районі м.Києва Державної податкової службидо Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1про стягнення коштів за податковим боргом,В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулась Державна податкова інспекція у Подільському районі м.Києва Державної податкової служби до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення коштів за податковим боргом.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 05 грудня 2012 року було відкрито скорочене провадження в адміністративній справі № 2а-16633/12/2670.
Надіслана на адресу відповідача копія ухвали не була вручена відповідачу, поштова кореспонденція повернулась на адресу суду з відміткою «за закінченням терміну зберігання».
Відповідно до ч. 11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України, вважається що така повістка вручена належним чином.
Частиною четвертою ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик надсилається юридичним особам за адресою місцезнаходження, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців.
Таким чином, вважається, що відповідач належним чином повідомлений про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі, а також про його права та обов'язки, зокрема про право надати свої заперечення проти позову або заяву про визнання позову.
У строк, встановлений судом, відповідач не скористався своїми правами та не подав до канцелярії суду заперечення проти позову або заяву про визнання позову.
Згідно з ч. 4 ст. 1832 Кодексу адміністративного судочинства України справа в порядку скороченого провадження розглядається суддею одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
З огляду на викладене, справа розглядається в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд прийшов до висновку, що надані позивачем докази та повідомлені ним обставини є достатніми для розгляду справи в порядку скороченого провадження та прийняття рішення по справі, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі з огляду на наступне.
ОСОБА_1 (далі -Відповідач) зареєстрований як Фізична особа-підприємець 30.05.2001 року Подільською районною у місті Києві державною адміністрацією (код ЄДРПОУ НОМЕР_1), що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію, копія якого наявна у матеріалах справи, та перебуває на обліку як платник податків у ДПІ у Подільському районі міста Києва ДПС (далі -Позивач).
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем було подано до ДПІ у Подільському районі міста Києва ДПС податкові декларації, відповідно до яких ним було самостійно визначено суму податкових зобов'язань, а саме:
- Податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб №9015822803 від 19.02.12р., якою відповідачем було самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 246,34 грн.
- Розрахунок суму збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства №9020457526 від 19.04.2012р., яким відповідачем було самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 135,00 грн.
- Розрахунок суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства №9025742628 від 11.05.2012р., яким відповідачем було самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 6,00 грн.
- Податкову декларацію з ПДВ №9027789297 від 18.05.12р., якою відповідачем було самостійно визначено суми податкового зобов'язання у розмірі 29,00грн.
Відповідно до п.36.1 ст.36 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755, податковим обов'язком визначається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом.
Відповідно п.54.1 статті 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно п.56.11 статті 56 Податкового кодексу України, не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
На підставі ст.77, п82.1 ст.82 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами і доповненнями та наказу № 169 від 03.02.2012 року «Про проведення документальної планової виїзної перевірки», посадовими особами Позивача, було проведено документальну планову виїзну перевірку фінансово-господарської діяльності з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 за період з 01.10.2010р. по 31.12.2011р., про що було складено Акт № 4/17-205/НОМЕР_1 від 12.03.12р., на підставі якого позивачем були винесені податкові повідомлення-рішення №0000031730 від 03.04.12р. на суму податкового зобов'язання у розмірі 10557,12 грн., №0000051730 від 03.04.12р. на суму податкового зобов'язання у розмірі 603,56 грн., №0000041730 від 03.04.12р. на суму податкового зобов'язання у розмірі 15033,56 грн.
Оскільки вищезазначені податкові повідомлення-рішення не були оскаржені, а-ні в адміністративному, а-ні в судовому порядку, то відповідності до норм ст.56 Податкового кодексу України, вони вважаються узгодженими.
Відповідно до п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
На адресу відповідача, на вимогу п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України, було направлено податкову вимогу №85 від 30.05.12р., яка була вручена відповідачу 05.06.12р., про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, копія якого наявна у матеріалах справи.
Отже, як свідчать матеріали справи та довідка про заборгованість відповідача станом на 17.12.12р., за ФОП ОСОБА_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1) обліковується податкова заборгованість в розмірі 20713,87 грн.
Згідно пп. 16.1.4. п. 16.1 ст.16 Кодексу, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
У відповідності до пп. 14.1.137 п.14.1 ст. 14 Кодексу, орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно п.5.41 ст.41 Кодексу, органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу і виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.
Згідно з пп. 20.1.18. п.20.1 ст.20 Кодексу, органи державної податкової служби мають право: звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини, а також стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно зі ст. 3 зазначеного Закону органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.
У відповідності до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 69, 70 71, 158-163,167 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
П О С Т А Н О В И В:
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованість перед бюджетом з усіх виявлених Державною виконавчою службою розрахункових рахунків: ФОП ОСОБА_1 (04136, АДРЕСА_1) заборгованість у розмірі 20 713,87 грн. на р/р 34129999700008 одержувач: УДК у Подільському районі м. Києва, банк одержувача: ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код ЄДРПОУ 26088848.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова прийнята у скороченому провадженні виконується негайно.
Суддя І.В. Смолій