ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
______________
10002, м.Житомир, майдан Путятинський, 3/65 тел.(0412) 48-16-02
УХВАЛА
іменем України
"06" квітня 2011 р. Справа № 2а-4504/10/0670
номер рядка статистичного звіту 8.2.1
Колегія суддів Житомирського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Зарудяної Л.О.
суддів: Кузьменко Л.В.
Пасічник С.С.,
при секретарі Жарській І.В. ,
за участю представників сторін:
від позивача: Зайця М.А., брав участь в судовому засіданні 23.03.2011 р.,
від відповідача: Пашинського Ю.А., Курач С.М.,
від третьої особи: Фундалюка С.О., брав участь в судовому засіданні 23.03.2011р.,
розглянувши апеляційну скаргу Коростенської об'єднаної державної податкової інспекції на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "28" вересня 2010 р. у справі № 2а-4504/10/0670 за позовом Державного комунального підприємства Центральна районна аптека №214 м. Коростеня до Коростенської об'єднаної державної податкової інспекції за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Коростенської міської ради про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення-рішення
ВСТАНОВИЛА:
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 28 вересня 2010 р. позов Державного комунального підприємства Центральна районна аптека № 214 м.Коростеня до Коростенської об"єднаної державної податкової інспекції задоволено. Визнано нечинним та скасовано податкове повідомлення-рішення Коростенської об"єднаної державної податкової інспекції № 0000592301/0 від 26.05.2010 року.
Не погоджуючись з прийнятою постановою, відповідач у справі звернувся до суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог. В апеляційній скарзі відповідач зазначив, що оскільки позивач не зареєстрований платником ПДВ, то не мав права на застосування ст. 5 Закону України "Про податок на додану вартість".
Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати нечинним та скасувати податкове повідомлення-рішення Коростенської ОДПІ №0000592301/0 від 26.05.2010 року про визначення податкового зобов"язання з податку на додану вартість в сумі 2368432 грн. та застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1189826 грн. Вимоги мотивує тим, що відповідач дійшов помилкового висновку щодо порушення ним вимог Закону України "Про податок на додану вартість" в частині перевищення загальної суми від здійснення операцій з поставки товарів протягом останніх дванадцяти календарних місяців понад 300 000 гривень та необхідності зареєструватись платником податку на додану вартість. Зазначає, що фактично у ДКП ЦРА №214 м. Коростеня майже всі операції з поставки товарів, а саме виробів медичного призначення, не підлягають оподаткуванню згідно положень п.п 5.1.7. п.5.1. ст.5 Закону України „Про податок на додану вартість" та Постанови Кабінету міністрів України від 17 грудня 2003 р. №1949. Обсяг операцій, що підлягають оподаткуванню є незначним та недостатнім для того щоб позивач підпадав під дію п.п. 2.3.1. п.2.3. ст.2 Закону України „Про податок на додану вартість". Вважає податкове повідомлення-рішення з цих підстав нечинним, та таким, що підлягає скасуванню.
Відповідач проти позовних вимог заперечує з тих підстав, що відповідно до п.п. 2.3.1. п. 2.3 ст. 3 Закону України "Про податок на додану вартість" особа підлягає обов"язковій реєстрації як платник податку у разі, коли загальна сума від здійснення операцій з поставки товарів (послуг), у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, що підлягають оподаткуванню згідно з цим Законом, нарахована (сплачена, надана) такій особі або в рахунок зобов'язань третім особам, протягом останніх дванадцяти календарних місяців сукупно перевищує 300000 гривень (без урахування податку на додану вартість). Державне комунальне підприємство Центральна районна аптека № 214 м. Коростеня не зареєстровано платником податку на додану вартість, чим порушено п. 9.3., п. 9.4 ст. 9 Закону та несе персональну відповідальність за несвоєчасну реєстрацію підприємства в якості платника ПДВ та за ненарахування, несплату податку на рівні зареєстрованого платника. Таким чином, всі операції ДКП ЦРА №214 м. Коростеня підлягають оподаткуванню на загальних підставах. Вважає податкове повідомлення-рішення правомірним та таким, що не підлягає скасуванню (а.с. 55).
З матеріалів справи вбачається, що в період з 08.04.2010р. по 30.04.2010 року працівниками Коростенської ОДПІ була проведена планова виїзна перевірка Державного комунального підприємства Центральна районна аптека № 214 м. Коростеня з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2007 по 31.12.2009 року. За результатами перевірки складено акт №175/23-01/02125846 від 12.05.2010 року.
В результаті проведення перевірки встановлено порушення п.п. 2.3.1 п. 2.3 ст. 2, п.п. 5.1.7 п. 5.1 ст. 5, п. 9.3, п.9.4 ст. 9, п. 10.2 ст. 10 Закону України "Про податок на додану вартість" та як наслідок заниження податку на додану вартість на суму 2368432 грн.
За результатами перевірки Коростенською ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення №0000592301/0 від 26.05.2010 року про визначення податкового зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 3558258 грн., а саме: основний платіж - 2368432 грн., штрафні (фінансові) санкції - 1189826 грн.
Судом встановлено, що позивач здійснює господарську діяльність з придбання та продажу лікарських засобів, виробів медичного призначення та інших виробів, товарів.
Відповідно до довідки Коростенської ОДПІ №14141/10/15-2 від 30.11.2006 року ДКП ЦРА № 214 м. Коростеня згідно поданої заяви про виключення з реєстру платника податку на додану вартість від 16.10.2006 року в Коростенській ОДПІ знято з обліку як платник податку на додану вартість з 19.10.2006 року.
З акту перевірки вбачається, що відповідно до декларацій з податку на прибуток, поданих ДКП ЦРА №214 м. Коростеня, доходи від продажу товарів (робіт, послуг) підприємства становлять: 2006 рік - 3297758 грн., 2007 рік - 3760779 грн., 2008 рік - 4131213грн., 2009 рік - 4842023 грн.
Відповідно до п.п.2.3.1 п. 2.3 ст. 2 Закону України "Про податок на додану вартість" особа підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку у разі, коли загальна сума від здійснення операцій з поставки товарів (послуг), у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, що підлягають оподаткуванню згідно з цим Законом, нарахована (сплачена, надана) такій особі або в рахунок зобов'язань третім особам, протягом останніх дванадцяти календарних місяців сукупно перевищує 300000 гривень (без урахування податку на додану вартість).
Статтею 5 цього ж Закону передбачено перелік операцій, що звільнені від оподаткування.
Згідно з підпунктом 5.1.7 п.5.1 ст.5 Закону України „Про податок на додану вартість" звільнені від оподаткування поставки (у тому числі аптечними закладами) зареєстрованих та допущених до застосування в Україні лікарських засобів та виробів медичного призначення за переліком, що щорічно визначається Кабінетом Міністрів України до 1 вересня року, попереднього звітному. Якщо у такий строк перелік не встановлено, діє перелік минулого року.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2003 р. №1949 затверджено перелік лікарських засобів та виробів медичного призначення, операції з продажу яких звільняються від обкладення податком на додану вартість.
З довідки ДКП ЦРА № 214 м. Коростеня про одержання лікарських засобів та товарів медичного призначення за 2007-2009 роки у 2007 році ДКП ЦРА № 214 м. Коростеня отримано товару без ПДВ на суму - 46268,74 грн., ПДВ - 9252,73 грн., отримано товару з ПДВ - 55521,47 грн.; у 2008 році отримано товару без ПДВ на суму - 75803,37 грн., ПДВ - 15160,71 грн., отримано товару з ПДВ - 90964,07 грн.; у 2009 році отримано товару без ПДВ - 114931,72 грн., ПДВ - 47399,78 грн., отримано товару з ПДВ - 284403,60 грн.
Таким чином, у позивача на протязі перевіряємого періоду не було випадків перевищення протягом останніх дванадцяти календарних місяців сукупного обсягу операцій з поставки товарів (послуг), що підлягають оподаткуванню, більше 300000 грн., а відтак і підстав реєструватись платником ПДВ.
В засіданні апеляційного адміністративного суду представник відповідача підтвердив, що позивач на протязі останніх трьох років отримував товари, які звільнені від обкладення податку на додану вартість відповідно до Постанови КМУ від 17 грудня 2003 року № 1949, а також товари, які підлягали оподаткуванню. Загальну сума від операцій з поставки товарів, що підлягали оподаткуванню, не перевищувала 300 000 грн. протягом останніх дванадцяти календарних місяців.
В процесі розгляду справи встановлено, що Коростенською ОДПІ при розрахунку приймались дані поданих позивачем декларацій про податок на прибуток в частині отриманих доходів від продажу товарів (робіт, послуг), без врахування положення п.п 5.1.7, п.5.1, ст.5 Закону України „Про податок на додану вартість" та Постанови Кабінету міністрів України від 17 грудня 2003 р. №1949, внаслідок чого зроблено помилковий висновок про заниження Державним комунальним підприємством Центральна районна аптека № 214 м. Коростеня податку на додану вартість на суму 2368432 грн.
З урахуванням викладеного, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що податкове повідомлення-рішення Коростенської об"єднаної державної податкової інспекції №0000592301/0 від 26.05.2010 року є нечинним та підлягає скасуванню.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, а тому постанову слід залишити без змін, а апеляційну скаргу - без задоволення.
Керуючись ст.ст. 195, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 28 вересня 2010 року у справі № 2а-4504/10/0670 залишити без змін, а апеляційну скаргу Коростенської об"єднаної державної податкової інспекції - без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Л.О. Зарудяна
судді: Л.В. Кузьменко
С.С. Пасічник
Роздруковано та надіслано:
1- в справу
2 - позивачу Державне комунальне підприємство Центральна районна аптека №214 м. Коростеня вул. Грушевського, 36,Коростень,Коростенський район, Житомирська область,11500
3- відповідачу Коростенська об'єднана державна податкова інспекція вул. Коротуна, 3,Коростень,Коростенський район, Житомирська область,11500
4- третій особі Коростенській міській раді вул. Грушевського, 22, Коростень,Коростенський район, Житомирська область,11500