Ухвала суду № 28322251, 06.12.2012, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України)

Дата ухвалення
06.12.2012
Номер справи
9/3897-а/5025
Номер документу
28322251
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"06" грудня 2012 р. м. Київ К-5549/10

№ К-5549/10

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:головуючого судді-доповідача:Усенко Є.А.,суддів: Костенка М.І., Маринчак Н.Є., розглянувши у порядку письмового провадження

касаційну скаргу Фермерського господарства «Вест-Агро-Клас»

на постанову Господарського суду Хмельницької області від 22.07.2008

та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 03.12.2009

у справі № 9/3897-А Господарського суду Хмельницької області

за позовом Фермерського господарства (ФГ) «Вест-Агро-Клас»

до Державної податкової інспекції у Волочиському районі Хмельницької області

про визнання протиправними дій,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Господарського суду Хмельницької області від 22.07.2008, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 03.12.2009, у задоволенні позову відмовлено.

У касаційній скарзі ФГ «Вест-Агро-Клас»просить скасувати ухвалені у справі судові рішення та прийняти нове рішення, яким задовольнити позов, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права.

Відповідач не скористався своїм правом надати заперечення на касаційну скаргу.

Перевіривши правильність застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права, юридичної оцінки обставин справи, колегія суддів Вищого адміністративного суду України приходить до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню.

У судовому процесі встановлено, що ДПІ у Волочиському районі Хмельницької області проведено виїзну позапланову перевірку позивача з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 19.08.2005 по 31.12.2007, в результаті якої складено акт від 18.03.2008 № 243/23/33419073.

За наслідками перевірки відповідачем були прийняті податкові повідомлення-рішення від 31.03.2008 № 0000312301/0 про визначення податкового зобов`язання з податку на прибуток у сумі 34634,00 грн.( у т.ч. 25937,00 грн. - основний платіж, 8697,00 грн. - штрафні (фінансові) санкції); № 0000141700/0 про визначення податкового зобов`язання з податку з доходів фізичних осіб у сумі 60056,70 грн.( у т.ч. 20018,90 грн. - основний платіж, 40037,00 грн. - штрафні (фінансові) санкції); № 0000322301/0 про визначення податкового зобов`язання з податку на додану вартість у сумі 254514,00 грн.( у т.ч. 192751,00 грн. - основний платіж, 101763,00 грн. - штрафні (фінансові) санкції).

Вказана перевірка проводилась податковим органом на підставі направлення від 26.01.2008 № 46, наказу ДПІ у Волочиському районі Хмельницької області від 26.01.2008 № 38 на виконання постанови слідчого СВ ПМ ДПА у Хмельницької області від 21.01.2008.

Відповідно до пункту 1 частини 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»(Закон № 509-XII) органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати, зокрема, планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).

Відповідно до частини 6 статті 111 цього Закону позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених вказаним пунктом.

Разом з тим, нормою частини 13 статті 111 Закону № 509-XII визначено, що обмеження у підставах проведення перевірок платників податків, визначені цим Законом, не поширюються на перевірки, що проводяться на звернення такого платника податків, або перевірки, що проводяться після порушення кримінальної справи проти платника податків (посадових осіб платника податків), що перевіряється, відповідно до кримінально-процесуального законодавства.

Відповідно до ст. 114 Кримінально-процесуального кодексу України постанови слідчого, винесені відповідно до закону в кримінальній справі, яка перебуває в його провадженні, є обов'язковими для виконання всіма підприємствами, установами і організаціями, посадовими особами і громадянами.

Статтею 11-2 Закону № 509-ХІІ у редакції Закону України від 25.03.2005 № 2505-ІУ (виключена згідно із Законом України від 02.12.2010 № 2756-УІ) передбачалось, що посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку: 1) направлення на перевірку, в якому зазначаються дата його видачі, назва органу державної податкової служби, мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб органу державної податкової служби, які проводитимуть перевірку. Направлення на перевірку є дійсним за умови наявності підпису керівника органу державної податкової служби, скріпленого печаткою органу державної податкової служби; 2) копії наказу керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної перевірки, в якому зазначаються підстави проведення позапланової виїзної перевірки, дата її початку та дата закінчення.

Ненадання цих документів платнику податків або їх надання з порушенням вимог, встановлених частиною першою цієї статті, є підставою для недопущення посадових осіб органу державної податкової служби до проведення планової або позапланової виїзної перевірки.

Встановлене вказаною статтею право суб'єкта господарської діяльності не допустити посадових осіб контролюючого органу до проведення перевірки є єдиним юридичним наслідком недотримання останнім порядку проведення перевірки.

Доводи касаційної скарги не спростовують правильність цього висновку.

Відповідно до статті 224 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення -без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанції не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

За наведених обставин підстави для скасування рішення суду апеляційної інстанції відсутні.

Керуючись ст.ст. 220, 222, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Фермерського господарства «Вест-Агро-Клас»залишити без задоволення.

Постанову Господарського суду Хмельницької області від 22.07.2008 та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 03.12.2009 - без змін.

Ухвала набирає законної сили набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, але може бути переглянута Верховним Судом України з підстав та в порядку, передбачених статтями 236-2391 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя:Є.А. Усенко Судді: М.І. Костенко Н.Є. Маринчак