Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
24 грудня 2012 року Справа № 2а/1270/10114/2012
Луганський окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді Чернявської Т.І.,
за участю
секретаря судового засідання Шибаєвої Т.В.
та
представників сторін:
від позивача - Морозов П.В. (довіреність від 20.03.2012 № 1/9/10)
від відповідача - Чічіна В.С. (довіреність від 15.11.2012 № 01-05/0637)
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську
справу за адміністративним позовом
Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби
до державного підприємства «Луганськвуглеремонт»
про стягнення коштів за податковим боргом з податку на додану вартість в загальному розмірі 371656,00 грн.,
ВСТАНОВИВ:
19 грудня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до державного підприємства «Луганськвуглеремонт» про стягнення коштів за податковим боргом з податку на додану вартість в загальному розмірі 371656,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив таке.
Державне підприємство «Луганськвуглеремонт» взяте на податковий облік Антрацитівською об'єднаною державною податковою інспекцією Луганської області Державної податкової служби 12 вересня 1996 року за № 96/09-30231, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 16 листопада 2012 року № 487, та є платником податку на додану вартість відповідно до свідоцтва від 16 липня 1997 року № 16137099. Станом на 18 грудня 2012 року податковий борг державного підприємства «Луганськвуглеремонт» з податку на додану вартість становить 371656,00 грн. Відповідно до підпункту 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» з метою погашення податкового боргу Антрацитівською об'єднаною державною податковою інспекцією Луганської області Державної податкової служби 05 жовтня 2001 року направлено державному підприємству «Луганськвуглеремонт» першу податкову вимогу № 1/11. Друга податкова вимога № 2/104 була направлена до платника податків 08 листопада 2001 року.
Державне підприємство «Луганськвуглеремонт» самостійно податковий борг з податку на додану вартість не сплатило, тому позивач просить стягнути кошти відповідача за податковим боргом в судовому порядку, оскільки відповідно до підпункту 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду за стягненням коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові.
Державне підприємство «Луганськвуглеремонт» подало відзив на адміністративний позов від 21 грудня 2012 року № 06/0686 (арк. справи 23-24), яким позов визнало в повному обсязі. Однак, як зазначає відповідач, на даний час у підприємства склались обставини, що ускладнюють погашення боргу, а саме несприятлива фінансово-економічна ситуація, пов'язана з відсутністю профінансованих замовлень на випуск та реалізацію товарної продукції, недостатнім надходженням коштів на поточний рахунок підприємства. Це, на думку відповідача, може завдати шкоди правам та інтересам підприємства, ставлячи під загрозу саме подальше існування і відновлення діяльності підприємства буде або неможливим, або для цього необхідно буде докласти значних зусиль та витрат. Так станом на 01 грудня 2012 року заборгованість із заробітної плати складає 3189,1 тис. грн., з виплати працівникам по лікарняним листам - 96,9 тис. грн., заборгованість перед Пенсійним фондом складає 8568 тис. грн., борг зі сплати податків - 2152 тис. грн., заборгованість за електроенергію -3420 тис. грн., та інші кредитори. За таких обставин державне підприємство «Луганськвуглеремонт» не має можливості вести подальшу господарську діяльність, яка є єдиним джерелом отримання коштів, що, як наслідок, унеможливлює виконання судових рішень про стягнення заборгованості
Державне підприємство «Луганськвуглеремонт» є виробничим підприємством, яке існує з 1946 року. Підприємство в умовах важкого економічного становища намагається продовжувати забезпечувати діяльність дев'ятьох виробничих дільниць, забезпечуючи постійними робочими місцями 219 працівників, реалізувати залишки готової продукції, що складають 6 млн. грн., стягнути дебіторську заборгованість з вугільних підприємств понад 1,2 млн. грн., наростити випуск та реалізацію продукції підприємства до 20 млн. грн. на рік.
Виплата заборгованості частками протягом певного періоду дозволить зберегти діюче підприємство та забезпечити виплату заборгованості перед бюджетом, погасити заборгованість із заробітної плати , обов'язкові платежі та внески.
Враховуючи вищевикладене, відповідач просить розстрочити податковий борг з податку на додану вартість в сумі 371656,00 грн. строком на 12 місяців, починаючи з 01 січня 2013 року по 01 січня 2014 року згідно доданому до відзиву графіку, а саме: у розмірі 30971,00 грн. щомісячно, крім грудня 2013 року, в якому до сплати підлягає 30975,00 грн.
Антрацитівська об'єднана державна податкова інспекція Луганської області Державної податкової служби відзивом від 21 грудня 2012 року № 7989/9/10 на заяву про порядок та спосіб виконання судового рішення не заперечує проти встановлення порядку та способу виконання судового рішення шляхом розстрочення виконання судового рішення зі сплатою рівними частинами щомісячно відповідно до графіку, зазначеного у відзиві відповідача (арк. справи 35).
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню повністю, з таких підстав.
Державне підприємство «Луганськвуглеремонт» як платник податків знаходиться на обліку в Антрацитівській об'єднаній державній податковій інспекції Луганської області Державної податкової служби, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків від 16 листопада 2012 року № 487 (арк. справи 14).
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.
У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України:
- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);
- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);
- штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1);
- пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);
- податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).
Згідно із статтею 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).
Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (підпункт 20.1.18 пункту 20.1).
Згідно із пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
У відповідності із пунктом 49.18 статті 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:
- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (підпункт 49.18.1);
- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (підпункт 49.18.2);
- календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.3);
- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним (підпункт 49.18.4);
- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.5).
Платник податків відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Пунктом 57.3 статті 57 Податкового кодексу України передбачено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Розділом V Податкового кодексу України врегульовані питання, пов'язані з обчисленням та сплатою податку на додану вартість.
У відповідності із пунктом 202.1 статті 202 Податкового кодексу України звітним (податковим) періодом по податку на додану вартість є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Кодексом, календарний квартал, з урахуванням таких особливостей:
а) якщо особа реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першим звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця;
б) якщо податкова реєстрація особи анулюється в інший день, ніж останній день календарного місяця, то останнім звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається з першого дня такого місяця та закінчується днем такого анулювання.
Податкова декларація з податку на додану вартість згідно з пунктом 203.1 статті 203 Податкового кодексу України подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Платник податку у відповідності із пунктом 203.2 статті 203 Податкового кодексу України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Відповідно до вимог Закону України від 03 квітня 1997 року № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» (який був чинним до 01 січня 2011 року) державне підприємство «Луганськвуглеремонт» зареєстроване платником податку на додану вартість, про що свідчить свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість від 16 липня 1997 року № 16137099 (арк. справи 13).
На виконання вимог пункту 54.1 статті 54 та пункту 203.1 статті 203 Податкового кодексу України державне підприємство «Луганськвуглеремонт» подало до Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби:
- податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2012 року від 17 жовтня 2012 року № 9063880925, в якій визначило суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду, у розмірі 107658,00 грн. (арк. справи 7-А-8);
- податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2012 року від 19 листопада 2012 року № 9072946458, в якій визначило суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду, у розмірі 263998,00 грн. (арк. справи 6-7).
В порушення вимог пункту 57.1 статті 57 та пункту 203.2 статті 203 Податкового кодексу України державне підприємство «Луганськвуглеремонт» протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, самостійно суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість, визначену у податкових деклараціях, не сплатило, внаслідок чого за платником податків утворився податковий борг з податку на додану вартість в сумі 371656,00 грн.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (пункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).
До набрання чинності Податковим кодексом України спеціальним законом з питань оподаткування, який установлював порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначав процедуру оскарження дій органів стягнення, був Закон України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Відповідно до статті 6 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинним до 01 січня 2011 року) у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобов'язань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.
Податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
На виконання вищезазначених положень Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинним до 01 січня 2011 року) Антрацитівською об'єднаною державною податковою інспекцією Луганської області державному підприємству «Луганськвуглеремонт»» було вручено першу податкову вимогу від 05 жовтня 2001 року № 1/11 та другу податкову вимогу від 08 листопада 2001 року № 2/104 (арк. справи 5).
Оскільки перша податкова вимога від 05 жовтня 2001 року № 1/11 та друга податкова вимога від 08 листопада 2001 року № 2/104 є чинними (доказів про скасування або відкликання податкових вимог суду не надано), суд прийшов до висновку, що органом державної податкової служби при зверненні до адміністративного суду з позовом про стягнення коштів за податковим боргом дотримані вимоги пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України.
Внаслідок того, що державне підприємство «Луганськвуглеремонт» станом на дату розгляду та вирішення справи податковий борг з податку на додану вартість в розмірі 371656,00 грн. не сплатило, вимоги податкового органу про стягнення коштів в розмірі 371656,00 грн. за податковим боргом з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 1 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.
З урахуванням клопотання відповідача та відсутністю заперечень позивача, суд вважає за необхідне відповідно до частини 1 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України встановити спосіб та порядок виконання даного судового рішення шляхом розстрочення державному підприємству «Луганськвуглеремонт» сплати в доход Державного бюджету України заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 371656,00 грн. (триста сімдесят одна тисяча шістсот п'ятдесят шість гривень нуль копійок) строком на один рік (дванадцять місяців), визначивши до сплати до 25 числа кожного місяця, починаючи з січня 2013 року рівними частинами по 30971,00 грн. (тридцять тисяч дев'ятсот сімдесят одна гривня нуль копійок) щомісячно, крім грудня 2013 року, в якому до сплати підлягає 30975,00 грн. (тридцять тисяч дев'ятсот сімдесят п'ять гривень нуль копійок).
Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 КАС України, а також те, що позивач відповідно до пункту 21 частини 1 статті 5 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VІ «Про судовий збір» від сплати судового збору звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні 24 грудня 2012 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено до 26 грудня 2012 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
Керуючись статтями 16, 20, 87, 95, 102 Податкового кодексу України, статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 158-163, 167, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до державного підприємства «Луганськвуглеремонт» про стягнення коштів за податковим боргом з податку на додану вартість в загальному розмірі 371656,00 грн. задовольнити повністю.
Стягнути в доход Державного бюджету України кошти державного підприємства «Луганськвуглеремонт» (ідентифікаційний код 00182159, місцезнаходження: 94613, Луганська область, м. Антрацит, вул. Ростовська, буд. 42-Б) в сумі 371656,00 грн. (триста сімдесят одна тисяча шістсот п'ятдесят шість гривень нуль копійок) з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника податків, за податковим боргом з податку на додану вартість.
Розстрочити державному підприємству «Луганськвуглеремонт» (ідентифікаційний код 00182159, місцезнаходження: 94613, Луганська область, м. Антрацит, вул. Ростовська, буд. 42-Б) сплату в доход Державного бюджету України заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 371656,00 грн. (триста сімдесят одна тисяча шістсот п'ятдесят шість гривень нуль копійок) строком на один рік (дванадцять місяців), визначивши до сплати до 25 числа кожного місяця, починаючи з січня 2013 року рівними частинами по 30971,00 грн. (тридцять тисяч дев'ятсот сімдесят одна гривня нуль копійок) щомісячно, крім грудня 2013 року, в якому до сплати підлягає 30975,00 грн. (тридцять тисяч дев'ятсот сімдесят п'ять гривень нуль копійок).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Згідно з частиною 3 статті 160 КАС України постанова складена у повному обсязі 26 грудня 2012 року.
СуддяТ.І. Чернявська