ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
______________
10002, м.Житомир, майдан Путятинський, 3/65 тел.(0412) 48-16-02
УХВАЛА
іменем України
"05" вересня 2011 р. Справа № 0670/4238/11
номер рядка статистичного звіту 8.2.1
Колегія суддів Житомирського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Бучик А.Ю.
суддів: Євпак В.В.
Мацького Є.М.,
за участю секретаря Соморової В.А. ,
за участю представників сторін:
розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Житомирі на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "24" червня 2011 р. у справі № 0670/4238/11 за позовом Приватного підприємства "Толін" до Державної податкової інспекція у м.Житомирі про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення ,
ВСТАНОВИЛА:
Приватне підприємство "Толін" звернулось до Житомирського окружного адміністративного суду з позовною заявою про визнання протиправним податкового повідомлення-рішення ДПІ в м. Житомирі від 13.04.2011 р., яким зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 125261,00 грн.
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 24.06.2011 р. визнано протиправним та скасовано повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у м.Житомирі від 13.04.2011 року № 0000292304.
В апеляційній скарзі ДПІ у м.Житомирі просить скасувати вказану постанову через порушення судом норм матеріального та процесуального права.
Перевіривши законність та обгрунтованість судового рішення, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Судом встановлено, що відповідно до акту ДПІ в м. Житомирі від 01.11.2010 р. № 8369/23-1/34788720/0110 про результати позапланової виїзної перевірки ПП "Толін" з питань правомірності обчислення та своєчасності сплати до бюджету податку на додану вартість та податку на прибуток за період з 01.01.2008 р. по 30.06.2010 р. наявні порушення п. 1.8 ст. 1 Закону України "Про податок на додану вартість", відповідно до якого завищено заявлену до відшкодування суму ПДВ в розмірі 2715,00 грн. та порушення пп. 7.2.3 п. 7.2, пп. 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", яким зменшується від"ємне значення р. 26 Декларації з податку на додану вартість за перевіряємий період, яке переноситься до складу наступних звітних періодів на суму 179686 грн.
В період, що підлягав перевірці, ПП "Толін" придбано товари у ДП "Коростишівське лісове господарство", ТОВ "Житомир-Термінал-Сервіс", ТОВ "Абієс-Інвест", СПД ОСОБА_3, ВАТ "Меблевий комбінат "Стрий", ДП "Український інформаційно-координаційний центр аналізу ринку лісопродукції", ТОВ "Голденбаун", ПП ОСОБА_4, ЗАТ "Київське агентство повітряних сполучень "Кий Авіа", ПП "Лісо-Транс-Постач", СУАП у формі ТОВ "Інтернешенел Телеком"юнікешен компані", ДП "Холминське лісове господарство", ДП "Золочівське лісове господарство", ПП "Альянс", ТОВ ВТФ "Авіас", ПП "Житомиррадіоком", ДП "Олевський лісгосп АПК", ДП "Остерське лісове господарство", ДП "Червоноармійський лісгосп АПК" Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства "Житомиробленерголіс", ПП "Лісотранспостач", ПП "ФІО", ТОВ "фірма "Грас", ТОВ "Греко", ТОВ "Абієс Інвест". Відповідно до баз даних - інформаційних ресурсів ДПА України - системи обробки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів встановлено, що контрагенти постачальників ПП "Толін" першого або другого ланцюга постачання мають ознаки сумнівності. Вказане податковий орган розцінив, як відсутність підтвердження факту сплати податку до бюджету підприємствами-постачальниками. Вважаючи, що контрагентами постачальника позивача не підтверджено факт надмірної сплати ПДВ до бюджету, податковий орган вважає, що ПП "Толін" не має права на бюджетне відшкодування. За наслідками перевірки зменшено бюджетне відшкодування за серпень 2009 р. в сумі 17779 грн., за вересень 2009 р. - 13570 грн., жовтень 2009 р. - 18320 грн., листопад 2009 р. - 10643 грн., грудень 2009 р. - 14350 грн., січень 2010 р.- 17900 грн., лютий 2010 р. - 5158 грн., березень 2010 р. - 27541 грн.
Податковим повідомленням-рішенням № 0000292304 від 13.04.2011 р. ДПІ в м. Житомирі ПП "Толін" зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 125261 грн.
Відповідно до п. 1.8 ст. 1 Закону України "Про податок на додану вартість" бюджетне відшкодування - сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у зв'язку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених цим Законом.
Пунктом 7.7 статті 7 цього Закону передбачений порядок визначення суми податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету або відшкодуванню з бюджету та строки розрахунків з бюджетом.
Зокрема, суми податку, що підлягають сплаті до бюджету або відшкодуванню з бюджету, визначаються як різниця між загальною сумою податкових зобов'язань, що виникли у зв'язку з будь-якою поставкою товарів (робіт, послуг) протягом звітного періоду, та сумою податкового кредиту звітного періоду.
Сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов'язання звітного періоду, є податковим кредитом.
Згідно підпункту 7.4.1 пункту 7.4 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість", податковий кредит звітного періоду складається із сум податків, сплачених (нарахованих) платником податку у звітному періоді у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), вартість яких відноситься до складу валових витрат виробництва (обігу) та основних фондів чи нематеріальних активів, що підлягають амортизації. Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари (послуги) та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
Підпунктом 7.4.5 пункту 7.4 статті 7 цього Закону, не дозволяється включати до податкового кредиту будь-які витрати по сплаті податку, що не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями, а при імпорті робіт (послуг) - актом прийняття робіт (послуг) чи банківським документом, який засвідчує перерахування коштів в оплату вартостітаких робіт (послуг).
За змістом підпункту 7.5.1 пункту 7.5 статті 7 вказаного Закону, датою виникнення права платника податку на податковий кредит вважається дата здійснення першої з подій:
або дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), дата виписки відповідного рахунку (товарного чека) - в разі розрахунків з використанням кредитних дебетових карток або комерційних чеків;
або дата отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником податку товарів (робіт, послуг).
Відповідно до п.п.7.2.1. п. 7.2 ст. 7 Закону "Про податок на додану вартість" платник податку зобов'язаний надати покупцю податкову накладну, що має містити зазначені окремими рядками: порядковий номер податкової накладної; дату виписування податкової накладної; повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість; податковий номер платника податку (продавця та покупця); місце розташування юридичної особи або місце податкової адреси фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість; опис (номенклатуру) товарів (робіт, послуг) та їх кількість (обсяг, об'єм); повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах отримувача; ціну поставки без врахування податку; ставку податку та відповідну суму податку у цифровому значенні; загальну суму коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку.
Єдиною та достатньою підставою для формування податкового кредиту та визначення суми бюджетного відшкодування є наявність податкової накладної, що засвідчує факт сплати отримувачем товару (робіт, послуг) їх вартості з урахуванням податку на додану вартість.
Судом встановлено, що між ПП "Толін" та контрагентами - ДП "Український інформаційно-координаційний центр аналізу ринку лісопродукції", ДП "Олевський лісгосп АПК", СПД ОСОБА_3, ДП "Золочівське лісове господарство", ТОВ "Житомир-Термінал-Сервіс", ПП "Лісо-Транс-Постач", ДП "Холминське лісове господарство", ДП "Коростишівське лісове господарство", ПП "Альянс", СУАП у формі ТОВ "Інтернешенел Телеком"юнікешен компані" укладені господарські договори (а.с. 81-93).
На виконання вказаних та інших договорів здійснювались господарські операції з вищепереліченими постачальниками відповідно до податкових накладних, що містяться в реєстрах отриманих та виданих податкових накладних (а.с. 94-95,131, 144-145, 156-157, 192-194, 203, 230-231 т. 1).
Відповідно до податкових накладних позивач здійснював господарські операції з наступними постачальниками - ТОВ "Абієс-Інвест", ВАТ "Меблевий комбінат "Стрий", ТОВ "Голденбаун", ПП ОСОБА_4, ЗАТ "Київське агентство повітряних сполучень "Кий Авіа", ТОВ ВТФ "Авіас", ПП "Житомиррадіоком", ДП "Остерське лісове господарство", ДП "Червоноармійський лісгосп АПК" Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства "Житомиробленерголіс", ПП "ФІО", ТОВ "фірма "Грас", ТОВ "Греко", ТОВ "Абієс Інвест". Розрахунки проведені в повному обсязі згідно із копіями банківських виписок, платіжних доручень, квитанцій до прибуткових касових ордерів, фіскальних чеків та актів звірки розрахунків.
Факт взаємовідносин з постачальниками підтверджується копіями товарно-транспортних накладних (а.с. 58-61, 63-73 т.1), видатковими накладними (а.с. 62), актами про надання послуг (а.с. 74-76, 78 т.1). Господарські операції з контрагентами відображені в виписках картки рахунку 63.1 та 37.1 "Розрахунки з постачальниками", оборотно-сальдових відомостях.
Оскільки податкові накладні оформлені згідно вимог пункту 7.2 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість", містять необхідні реквізити, то внесені у них суми правомірно віднесені ПП "Толін" до податкового кредиту.
Чинним законодавством України на покупця товару, послуг - платника податку не покладено обов"язку при формуванні податкового кредиту та заявленні суми від"ємного значення до бюджетного відшкдування перевіряти дотримання постачальниками товару у ланцюгу постачання вимог податкового законодавства зі сплати податкових зобов"язань до бюджету.
Отже, колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції про протиправність оскаржуваного повідомлення-рішення та наявність правових підстав для його скасування.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду та не впливають на правильність прийнятого рішення, яке постановлене із дотриманням вимог матеріального та процесуального права, підстави для його скасування відсуні.
Керуючись ст.ст.198, 200, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Житомирі залишити без задоволення, а постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 24 червня 2011 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя А.Ю.Бучик
судді: В.В. Євпак
Є.М. Мацький
Роздруковано та надіслано:
1- в справу
2 - позивачу Приватне підприємство "Толін" вул.Заводська, 4,м.Житомир,10025
3- відповідачу Державна податкова інспекція у м.Житомирі м-н Перемоги,2,м.Житомир,10014