УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"13" грудня 2012 р.
справа № 2а/0470/10842/11
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Головко О.В.
суддів: Ясенової Т.І. Суховарова А.В.
за участю секретаря судового засідання: Троянова А.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15 лютого 2012 року в адміністративній справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Євробудінвест-Д»
до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська
про скасування податкових повідомлень-рішень,-
в с т а н о в и в :
ТОВ «Євробудінвест-Д» звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просило, скасувати повністю податкові повідомлення-рішення № 0000122302/0 та № 0000112302/0, видані 23.03.2011 ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська.
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15 лютого 2012 року позов задоволено.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду та прийняту нову постанову, якою у задоволенні позову відмовити. Апеляційна скарга ґрунтується на тому, що судом першої інстанції не надано належної оцінки обставинам справи та нормам чинного законодавства, що призвело до прийняття невірного рішення.
Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, а також правильність застосування судом норм матеріального і процесуального права та правової оцінки обставин у справі, колегія суддів доходить висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
Судом першої інстанції встановлено, матеріалами справи підтверджено, що з 31.08.2010 по 17.12.2010 посадовими особами ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська було проведено позапланову виїзну перевірку ТОВ «Євробудінвест-Д»з питань визначення залишку від’ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду та задекларований в податкові декларації з ПДВ за лютий 2010 року, за результатами якої складено Акт № 6430/23-5/34512861 від 24.12.2010ґ
В ході перевірки були виявлені порушення пп. 7.4.1 п. 7.4, пп. 7.5.1 п.7.5, пп. 7.7.1, пп. 7.7.2, пп. 7.7.4 п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» та п. 4.2, пп. 5.12.2 п. 5.12 розділу 5 Наказу ДПА України «Про внесення змін до податкової звітності з податку на додану вартість»від 15.06.2005 №213, внаслідок чого ТОВ «Євробудінвест-Д»недостовірно визначено суму бюджетного відшкодування за червень 2010 року, а саме завищено бюджетне відшкодування на суму 502565,00грн., та занижено суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від’ємного значення попереднього звітного періоду у розмірі 38597,00 грн.
Такі висновки податкового органу ґрунтуються на ому, що 30.06.2008 ТОВ «Євробудінвест-Д»було отримано податкову накладну №1 від 27.07.2006 від ТОВ «Інтертранспорт»на суму 4404000,00грн., у тому числі податок на додану вартість - 734000,00 грн., за якою ТОВ «Євробудінвест-Д»включено до складу податкового кредиту суму податку на додану вартість у декларації з ПДВ за червень 2008 року від’ємне значення різниці між сумою податкового зобов’язання та сумою податкового кредиту 701351,00 грн., що не відповідає нормам чинного законодавства, оскільки за результатами звітного періоду платник податку зобов’язаний сформувати як суму податкових зобов’язань такого звітного періоду, так і суму дозволеного в цьому ж періоді податкового кредиту.
На підставі зазначеного акту перевірки відповідачем 23.03.2011 винесено податкові повідомлення-рішення № 0000112302/0 про зменшення ТОВ «Євробудінвест-Д»суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 502565,00 грн. та № 0000122302/0 про збільшення суми грошового зобов’язання ТОВ «Євробудінвест-Д»з податку на додану вартість у розмірі 48246,25 грн., у тому числі за основним платежем 38597,00 грн., за штрафними санкціями 9649,25 грн.
Надаючи оцінку правомірності спірних податкових повідомлень-рішень суд зазначає, що відповідно до пп. 7.2.6. п. 7.2 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» податкова накладна видається платником податку, який поставляє товари (послуги), на вимогу їх отримувача, та є підставою для нарахування податкового кредиту.
Згідно з пп. 7.4.1 п. 7.4. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 81 цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Підпунктом 7.4.5 пункту 7.4 статті 7 цього Закону визначено, що не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв’язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з підпунктом 7.2.6 цього пункту); у разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим підпунктом документами, платник податку несе відповідальність у вигляді фінансових санкцій, установлених законодавством, нарахованих на суму податкового кредиту, не підтверджену зазначеними цим підпунктом документами.
Згідно з пп. 7.5.1 п. 7.5 ст. 7 даного Закону датою виникнення права платника податку на податковий кредит вважається: або дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), дата виписки відповідного рахунку (товарного чека) - в разі розрахунків з використанням кредитних дебетових карток або комерційних чеків; або дата отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником податку товарів (робіт, послуг).
Податкова накладна є звітним податковим документом та одночасно розрахунковим документом.
Відповідно до пп. 7.2.3 п. 7.2 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» платники податку повинні зберігати податкові накладні протягом строку, передбаченого законодавством для зобов’язань із сплати податків.
Згідно з пп. 15.1.1. п. 1 ст. 15 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами», за винятком випадків, визначених підпунктом 15.1.2 цього пункту, податковий орган має право самостійно визначити суму податкових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Законом, не пізніше закінчення 1095 дня, наступного за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, а у разі, коли така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку податковий орган не визначає суму податкових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого податкового зобов'язання, а спір стосовно такої декларації не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.
Підпунктом 15.3.1. цієї є статті передбачено, що заяви на повернення надміру сплачених податків, зборів (обов'язкових платежів) або на їх відшкодування у випадках, передбачених податковими законами, можуть бути подані не пізніше 1095 дня, наступного за днем здійснення такої переплати або отримання права на таке відшкодування.
Таким чином колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що положення Закону України «Про податок на додану вартість» не містять заборони включення в подальшому до складу податкового кредиту сум податку на додану вартість на підставі податкових накладних, заповнених належним чином і отриманих в інших податкових періодах, ніж дата їх виписки.
Додатково аналіз положень Закону України № 2181, який діяв в момент виникнення спірних правовідносин, діє можливість дійти висновку, що включення до складу податкового кредиту сум ПДВ допускається протягом 1095 днів після видачі податкової накладної.
Враховуючи сукупність викладених обставин колегія суддів доходить висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 160, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська залишити без задоволення, а постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15 лютого 2012 року в адміністративній справі № 2а/0470/10842/11 –без змін.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів з дня складання в повному обсязі.
Повний текст ухвали складений 17 грудня 2012 року.
Головуючий: О.В. Головко
Суддя: Т.І. Ясенова
Суддя: А.В. Суховаров