Постанова № 27755241, 26.11.2012, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.11.2012
Номер справи
2а/2370/4074/2012
Номер документу
27755241
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 листопада 2012 року Справа № 2а/2370/4074/2012

Черкаський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого –судді Гриньковської Н.Ю.,

при секретарі –Педані О.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Смілі та Смілянському районі Черкаської області до державного підприємства «Приладобудівний завод «Райдуга»про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, штрафної санкції та пені, -

встановив:

До Черкаського окружного адміністративного суду з позовною заявою звернулось управління Пенсійного фонду України в м. Смілі та Смілянському районі Черкаської області, в якій ставить питання про стягнення з державного підприємства «Приладобудівний завод «Райдуга»заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, штрафної санкції та пені в сумі 240729,13грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем подано звіти за травень-серпень 2012р., згідно яких загальна сума єдиного внеску, що належить до сплати, становить 190613,01грн. Так, в зв’язку з несвоєчасною сплатою всієї суми єдиного внеску, до відповідача застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 16742,96грн. та нарахована пеня в розмірі 33373,16грн.

Сторони в судове засідання не з’явились.

Від позивача надійшло клопотання, з якого вбачається, що управління Пенсійного фонду України в м. Смілі та Смілянському районі Черкаської області позовні вимоги підтримує та просить розгляд справи провести без участі представника управління за наявними матеріалами в справі.

Представник відповідача до суду також не з’явився, проте, надіслав до суду клопотання про визнання позовних вимог та про розгляд справи без його участі.

Відповідно до частини 4 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо всіма особами, які беруть участь у справі, буде заявлено клопотання про розгляд справи за їх відсутності, то судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами.

Пунктом 10 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що письмовим провадженням у справі є розгляд і вирішення адміністративної справи судом першої, апеляційної чи касаційної інстанції без виклику осіб та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів у випадках, встановлених цим Кодексом.

За таких обставин, суд вирішив провести розгляд справи за відсутності сторін на підставі наявних матеріалів справи в порядку письмового провадження.

Частиною 1 статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок доказів у їх сукупності, суд встановив.

Державне підприємство «Приладобудівний завод «Райдуга», згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Смілянської міської ради Черкаської області 07.05.2003р., ідентифікаційний код 22794058 та є платником збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Спеціальним законом, який визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування є Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»від 08.07.2011р. №2464-VІ (надалі: Закон №2464-VІ).

Пунктом 2 частини 1 статті 1 Закону №2464-VІ передбачено, що єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообовязкового державного соціального страхування в обов’язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Пунктом 10 статті 1 Закону №2464-VІ визначено, що страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону зобов'язані сплачувати єдиний внесок.

Статтею 4 Закону №2464-VІ встановлено, що платниками єдиного соціального внеску є: роботодавці, а саме підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 6 Закону №2464-VІ, платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Частиною 2 статті 9 Закону №2464-VІ передбачено, що обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.

Частиною 8 статті 9 Закону №2464-VІ встановлено, що платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Згідно частини 12 статті 9 вищезазначеного Закону, єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Судом встановлено, що відповідачем подано до управління Пенсійного фонду України в м. Смілі та Смілянському районі Черкаської області звіти зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за травень-серпень 2012р., із самостійно визначеним розміром єдиного внеску на суму 190613,01грн.

Згідно вказаних звітів відповідач зобов'язаний сплатити до Пенсійного фонду України єдиний внесок за травень 2012р. у сумі 40415,84грн., строк сплати якого настав 20.06.2012р.; за червень 2012р. у сумі 44465,82грн., строк сплати якого настав 20.07.2012р.; за липень 2012р. у сумі 50924,58грн., строк сплати якого настав 20.08.2012р. та за серпень 2012р. у сумі 58806,77грн., строк сплати якого настав 20.09.2012р.

Вказані суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у визначені Законом терміни відповідачем повністю та своєчасно сплачені не були.

Відповідно до частини 11 статті 9 Закону №2464-VІ, у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Частиною 4 статті 25 Закону №2464-VІ встановлено, що територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки.

У відповідності до вищевказаної статті Закону, на адресу відповідача були надіслані вимоги про сплату боргу: від 05.07.2012р. №Ю-2 на суму 437575,71грн., від 03.08.2012р. №Ю-2 на суму 507518,65грн., від 04.09.2012р. №Ю-2 на суму 532544,36грн. та від 03.10.2012р. №Ю-2 на суму 556550,13грн. Вказані вимоги були отримані уповноваженою особою відповідача, що підтверджується відмітками про вручення поштових повідомлень від 09.07.2012р., від 08.08.2012р., від 05.09.2012р. та від 04.10.2012р. відповідно. Зазначені вимоги боржником оскаржені не були.

Згідно з пунктом 2 частини 11 статті 25 Закону №2464-VІ передбачено, що територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 % своєчасно не сплачених сум.

Окрім того, частиною 10 статті 25 Закону №2464-VІ передбачено, що на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Так, на підставі вищевказаних норм Закону №2464-VІ, за несвоєчасну сплату єдиного внеску рішенням №540 від 21.06.2012р. до відповідача застосовано фінансову санкцію у вигляді штрафу у розмірі 10 %, що становить 16742,96грн. та нарахована пеня в розмірі 33373,16грн.

Відповідно до абзацу 2 частини 14 статті 25 Закону № 2464-VІ, суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення. Зазначені суми зараховуються на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для зарахування єдиного внеску. При цьому платник у зазначений строк має право оскаржити таке рішення до органу Пенсійного фонду вищого рівня або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.

Відповідач рішення про застосування фінансових санкцій та пені не оскаржив, заборгованість по єдиному внеску, фінансовій санкції та пені не сплатив.

Таким чином, за відповідачем обліковується борг зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, штрафної санкції та пені в розмірі 240729,13грн. (190613,01грн. (борг по єдиному внеску) + 16742,96грн. (штрафна санкція) + 33373,16грн. (пеня) = 240729,13грн.).

Беручи до уваги те, що суму боргу до Пенсійного фонду України у розмірі 240729,13грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив та враховуючи, що відповідач визнав адміністративний позов, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 86, 122, 128, 159, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

встановив:

Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м. Смілі та Смілянському районі Черкаської області до державного підприємства «Приладобудівний завод «Райдуга»про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, штрафної санкції та пені –задовольнити повністю.

Стягнути з державного підприємства «Приладобудівний завод «Райдуга»(20700, Черкаська обл., м. Сміла, вул. Мазура, буд. 24, ідентифікаційний код - 22794058) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Смілі та Смілянському районі Черкаської області (20700, Черкаська обл., м. Сміла, вул. Леніна, буд. 35, ідентифікаційний код - 37802563) заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, штрафної санкції та пені в сумі 240729 (двісті сорок тисяч сімсот двадцять дев’ять) грн. 13 коп.

Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку, передбаченому ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Н.Ю. Гриньковська