Ухвала суду № 27752756, 21.11.2012, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.11.2012
Номер справи
2а-2195/09/0970
Номер документу
27752756
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 листопада 2012 р. Справа № 2107/10 /9104

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Старунського Д.М.,

суддів Багрія В.М., Кушнерика М.П.,

за участю секретаря судового засідання Грущенко І.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові апеляційну скаргу Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16 листопада 2009 року у справі за позовом Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області до Спільного українсько-австрійського підприємства Товариства з обмеженою відповідальністю «Лісімпекс» про стягнення фінансових санкцій,

в с т а н о в и в:

Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області 06.08.2009 року звернулася в суд з адміністративним позовом до Спільного українсько-австрійського підприємства Товариства з обмеженою відповідальністю «Лісімпекс», в якому просила стягнути фінансові санкції в сумі 1 700,00 гривень, застосованих постановою №059687 від 07.08.2008 року, за порушення передбачені абз.3 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16 листопада 2009 року в задоволенні позову відмовлено.

Відмовляючи в задоволенні позову суд першої інстанції виходив з того, що ТзОВ «Лісімпекс» не надавало послуг з перевезення вантажу, оскільки транспортний засіб, яким надавалися послуги по перевезенню вантажу, на день складення Акту №081614 02.07.2009 року перебував у тимчасовому користуванні (оренді) ТзОВ Компанії «Газ-Ойл-Карпати», згідно договору оренди транспортних засобів від 30 червня 2008 року.

Крім того дана обставина підтверджується даними зазначеними в Акті №081614 від 02.07.2009 року, а саме зазначено товарно-транспортну накладну №003480 від 02.07.2008 року, з якої вбачається, що одержувачем вантажу є ТзОВ Компанія «Газ-Ойл- Карпати», яка відповідно до договору оренди транспортних засобів є орендарем транспортного засобу, яким надавалися послуги по перевезенню вантажу. Відправником вантажу, згідно вищевказаної товарно-транспортної накладної, також не являється ТзОВ «Лісімпекс».

Також позивачем не подано жодних доказів, які б підтверджували, що відповідач надавав послуги з перевезення вантажів автомобільним транспортом.

Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області оскаржила його в апеляційному порядку. В апеляційній скарзі просить постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16 листопада 2009 року скасувати і прийняти нову постанову, якою позов задовольнити.

Вимоги за апеляційною скаргою обґрунтовує тим, що судом першої інстанції були недостатньо досліджені докази та обставини справи, рішення постановлено з порушенням норм матеріального права. Зазначає, що при здійсненні державного контролю 02.07.2008 року, застосуванні до відповідача фінансових санкцій ними не порушено жодних норм чинного законодавства. Постанова №059687 від 07.08.2008 року є правомірною, винесеною у відповідності з чинним законодавством і підстав для відмови у задоволенні позову не має.

Сторони в судове засідання не прибули повторно, про дату, час і місце апеляційного розгляду були повідомлені належним чином, тому колегія суддів, у відповідності до ст.196 КАС України, вважає за можливе розглядати справу без їх участі.

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши наявні в справі матеріали та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, на основі наявних у справі доказів, колегія суддів приходить до переконання, що подану апеляційну скаргу слід задовольнити, а постанову суду першої інстанції скасувати з таких підстав.

З матеріалів справи видно, що 02.07.2008 року працівниками ТУ ГДІ на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області складено акт №081614 про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт під час надання ТзОВ «Лісімпекс» послуг з перевезення вантажу згідно товарно-транспортної накладної №003480 від 02.07.2008 року. Під час перевірки встановлено таке порушення вимог законодавства як відсутність ліцензійної картки.

07.08.2008 року, враховуючи допущенні порушення, начальником територіального управління ГДІ на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області щодо ТзОВ «Лісімпекс» винесено постанову №059687 про застосування фінансових санкцій на суму 1 700,00 грн. за порушення передбачені абз.3 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 23 лютого 2006 року.

Відповідно до частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Матеріалів справи підтверджується, що копію постанови №059687 від 07.08.2008 року, за порушення передбачені абз.3 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» відповідачу направлено рекомендованим листом з повідомленням і така останнім отримана 18.08.2008 року /а.с.7/.

У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій ТзОВ «Лісімпекс» добровільно не сплачена. Доказів оскарження даної постанови суду сторонами не подано, а тому підстав вважати її такою, що не набрала законної сили немає.

Відповідно до статті 129 Конституції України, частини 2 статті 14 та статті 255 КАС України постанови суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України.

Відповідно до п.28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України №1567 від 08.11.2006 року (далі - Порядок), фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

На думку колегії суддів, суд першої інстанції помилково виходив з незаконності прийнятої постанови і не звернув увагу на те, що сама постанова ніким не оскаржувалась і не скасована, а предметом даного позову є не законність постанови, а уже стягнення визначених нею фінансової санкції, відтак в задоволенні позову відмовлено безпідставно.

Відповідно до ст.69 ч.1, 2 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі.

Згідно ст.71 ч.1 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

За наведених вище обставин, суд апеляційної інстанції вважає, що позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення.

Відповідно до п.4 ст.202 КАС України підставою для скасування постанови суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є порушення норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

Підсумовуючи вищенаведене, суд апеляційної інстанції прийшов до висновку, що судом першої інстанції порушено норми матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, висновки суду першої інстанції не відповідають обставинам справи.

Керуючись ст.ст. 160 ч.3, 195, 196, 198 п.3, 202 п.4, 205 ч.2, 207, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

п о с т а н о в и в:

Апеляційну скаргу Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області задовольнити.

Постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16 листопада 2009 року у справі №2а-2195/09 скасувати та прийняти нову постанову, якою позов Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області задовольнити.

Стягнути з Спільного українсько-австрійського підприємства товариства з обмеженою відповідальністю «Лісімпекс на користь Державного бюджету ( рахунок № 31110106700002, УДК в м.Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО-836014, код одержувача-20568100 ) фінансові санкції по постанові №059687 від 07.08.2008 року в сумі 1 700,00 гривень.

Постанова набирає законної сили з моменту проголошення.

На постанову може бути подано касаційну скаргу безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили, а в разі складання постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складання постанови в повному обсязі.

Головуючий суддя Д.М. Старунський

Судді В.М. Багрій

М.П. Кушнерик

Постанова у повному обсязі складена 26.11.2012 року.