ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 листопада 2012 року Справа № 2а/0370/1226/12
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Волдінера Ф.А.,
при секретарі судового засідання Юрко Н.Ф.,
за участю представника позивача Мартинюка І. В.,
представника відповідача Сургент Г.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Аванта» до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Волинській області про скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Аванта» звернулося з позовом до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Волинській області про скасування рішення про застосування фінансових санкцій № 030002-21 від 27 березня 2012 року в сумі 1700 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані наступним:
- висновки акту перевірки щодо продажу позивачем немаркованого акцизними марками алкогольного напою ґрунтуються лише на підставі внутрішнього переконання працівника податкового органу та без дотримання процедури проведення перевірок, оскільки не підтверджені жодними доказами, які відповідно до ст.83 Податкового кодексу України є підставами для висновків під час проведення перевірок;
- відсутність повноважень у відповідача по повноважень по здійсненню контролю за дотримання порядку проведення готівкових розрахунків та застосування РРО;
- прийняте оскаржуване рішення ґрунтується на акті перевірки, зміст та висновки якого не відповідають фактичним обставинам справи, а отже таке рішення винесене незаконно і підлягає скасуванню.
Представник позивача в судовому засіданні повністю підтримав позовні вимоги з підстав, викладених в позовній заяві, просить адміністративний позов задовольнити повністю.
Відповідач в письмовому запереченні та представник відповідача в судовому засіданні просять в задоволенні позову відмовити повністю, мотивуючи тим, що при проведенні перевірки були дотримані усі вимоги чинного законодавства України та належним чином встановлені факти порушення законодавства, а саме: продажу немаркованого акцизними марками алкогольного напою та не використання щоденного друку фіскального звітного чека та не зберігання його в КОРО. А відтак, застосування до позивача фінансових санкцій було правомірним та обґрунтованим.
Розглянувши доводи викладені позивачем у позовній заяві, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши подані суду письмові докази, суд вважає позовні вимоги такими, що не підлягають до задоволення. При цьому судом враховано наступне:
Працівниками Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС України у Волинській області 16.02.2012 року відповідно до наказу № 40 від 15.02.2012 року та згідно направлень на перевірку від 15.02.2012 року № 58, 59 була проведена фактична перевірка місця зберігання гуртових партій алкогольних напоїв, що розташоване за адресою: Волинська область, м. Нововолинськ, 15 мікрорайон, 19, та належить ТзОВ «ТД «Аванта» (м. Луцьк, пров. Макарова, 5, зареєстроване як платник податків в Луцькій ОДПІ), з питань додержання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, про що складено акт № 25/32-02/35495114 від 16.02.2012 року.
Перевіркою встановлено, що приміщення, яке внесено до Єдиного державного реєстру, як місце зберігання оптових партій алкогольних напоїв, використовується для роздрібної торгівлі. Враховуючи той факт , що довідка серії №015311 про внесення місця зберігання оптових партій алкогольних напоїв площею 926,7 м. кв. не анульована, а відтак була проведена фактична перевірка магазину.
Крім того, проведеною перевіркою було встановлено порушення вимог:
- ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995р. №481/95-ВР (далі - Закон України №481/95-ВР) - роздрібна торгівля алкогольними напоями без марок акцизного податку встановленого зразка;
- п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. №265/95-ВР - не виконання щоденного друку фіскального звітного чека за 01.02.2012 року та не зберігання його в КОРО.
Позивачем 21.02.2012 року подано заперечення на акт перевірки за № 25/32-02/35495114 від 16.02.2012 року, однак рішенням від 03.03.2012 року №828/21-109 Регіональним управлінням повідомлено про відсутність підстав для скасування результатів проведеної фактичної перевірки.
На підставі акту перевірки № 25/32-02/35495114 рішенням від 27.03.2012 року №030002-21 в.о. начальника Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Волинській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Аванта» застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 1700 гривень за реалізацію алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка.
Відповідно до частини 4 статті 11 Закону України №481/95-ВР алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.
В судовому засіданні, на підставі копії фіскального чека №653724 від 16.02.2012 року, встановлено факт реалізації в магазині «Колібріс» (Волинська область, м. Нововолинськ, 15 мікрорайон, 19) одного Тетра-пакету ординарного білого виноградного столового напівсолодкого вина «Тамянка» (біанко) місткістю 1л по ціні 18,09 грн. без марки акцизного податку.
Вищевикладені обставини підтверджуються наявною в матеріалах справи постановою Нововолинського міського суду Волинської області від 15.05.2012 року, яка набрала законної сили. Відповідно до цього судового рішення ОСОБА_3 - особа, яка реалізувала один Тетра-пакет ординарного білого виноградного столового напівсолодкого вина «Тамянка» (біанко) місткістю 1л по ціні 18,09 грн. без марки акцизного податку в магазині «Колібріс» (Волинська область, м. Нововолинськ, 15 мікрорайон, 19), визнано винною у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 184 КУпАП і оголошено усне зауваження.
Відповідно до частини 1 статті 17 Закон України № 481/95-ВР, за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Так, абзацом 15 частини 2 статті 17 Закону України №481/95-ВР передбачено, що у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів в розмірі 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.
Аналізуючи наведене, суд вважає доведеним факт продажу позивачем алкогольних напоїв із підробленими марками акцизного податку, відповідно правомірним є й застосування до останнього фінансових санкцій в розмірі 1700 грн. оспорюваним рішенням від 27.03.2012 року №030002-21.
Частиною другою статті 19 Конституції України визначено що, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Частиною третьою тієї ж статті визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
На підставі викладеного суд дійшов висновку, що рішення регіонального управління Департаменту САТ ДПА України у Волинській області про застосування фінансових санкцій від 27.03.2012 року №030002-21 прийняте відповідно до вимог чинного законодавства.
Згідно з частиною 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи те, що позивачем не наведено переконливих обґрунтувань на підтвердження неправомірності оскаржуваного рішення, не спростовано порушень, виявлених під час перевірки, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову.
Керуючись частиною третьою статті 160, статтями 162, 163 КАС України та на підставі Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», суд
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається позивачем та відповідачем протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, яка буде складена у повному обсязі 20 листопада 2012 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Ф.А. Волдінер