ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
Іменем України
12 листопада 2012 р. м. Чернівці Справа № 2а/2470/1778/12
Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Спіжавки Г.Г.,
при секретарі судового засідання: Червоняк У.С.,
за участю сторін:
від позивача - Ткач А.І.
від позивача - Твердохліб Н.Ф.
від відповідача - Ройку А.В. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державного підприємства "Сокирянське лісове господарство" до Сокирянської об"єднаної державної податкової інспекції про скасування податкових-повідомлень рішень, -
ВСТАНОВИВ:
ДП "Сокирянське лісове господарство" звернулося до суду з адміністративним позовом в якому просить скасувати податкові повідомлення-рішення Сокирянської ОДПІ Чернівецької області.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що за наслідками планової виїзної перевірки Сокирянської ОДПІ Чернівецької області складено акт про результати перевірки № 072/23-013/35361371 від 03.07.2012 р., відповідно до якого Сокирянською ОДПІ винесено податкові повідомлення - рішення від 19.07.2012 року №0000272300 та № 00002623.
Позивач стверджує, що дані повідомлення-рішення винесенні неправомірно, оскільки, Акт перевірки який є підставою для винесення податкових повідомлень-рішень, складений з порушення чинного законодавства та була порушена сама процедура проведення перевірки. В ході камеральних перевірок Сокирянською ОДПІ не було виявлено порушень в звітності ДП " Сокирянське лісове господарство" а в ході планової перевірки дані порушення були виявлені.
Відповідач в своїх письмових запереченнях зазначив, що податкові повідомлення рішення від 19.07.2012 року № 0000272300 та № 00002623 були винесені правомірно, оскільки перевіркою встановлено ряд порушень, а саме завищення задекларованих суб'єктом господарювання показників у рядку 15 Декларації „придбання з податком на додану вартість на митній території України" та рядка 17 «Усього податкового кредиту» також порушений порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті. Перевірка проводилась в відповідності до діючого законодавства і процедура проведення перевірки не порушувалась.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та наполягав на їх задоволенні Вказав, що порушення які були виявлені в ході планової перевірки могли бути не допущені, якби Сокерянське ОДПІ, вчасно вказала на них при проведені камеральних перевірок..
Відповідач в судовому засіданні проти позову заперечив.
Заслухавши пояснення сторін, розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі та проаналізувавши законодавство, що регулює спірні відносини, суд дійшов висновку, що позов задоволенню не підлягає з огляду на наступне.
Судом встановлено, що на підставі направлень від 14.05.2012 року №307, №308, №309, №310виданих Сокирянською об'єднаною державною податковою інспекцією, згідно із частиною ст.77.1 , п.77.4 ст.77 глави 8 Розділу II Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-УІ та відповідно до плану-графіка проведення планових виїзних перевірок суб'єктів господарювання, проведена планова виїзна перевірка Державного підприємства «Сокирянське лісове господарство» з питань дотримання вимог податкового законодавства, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2010 року по 31.12.2011 року .
Під час перевірки встановлено порушення податкового законодавства ДП «Сокирянський лісгосп», а саме,
- ч.23 підрозділу 2 розділу XX, п.199.1., 199.2,199.3,199:4,199.5, ст.199 Податкового кодексу України, встановлено завищення задекларованих суб'єктом господарювання показників у рядку 15 Декларації „придбання з податком на додану вартість на митній території України" та рядка 17 «Усього податкового кредиту» на загальну суму 100705 грн., а саме: Серпень 2011 року - 5616 грн., Вересень 20.11 року - 9727 грн., Жовтень 2011 року - 18451 грн., Листопад 2011 року -34869 грн., Грудень 2011 року - 32042 грн.
- ст.2 ст.4 Закону України „Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" №185/94-ВР від 23.04.1994 року з внесеними змінами та доповненнями пеня нараховується з 12.10.2009 року за 81 день в розмірі 0,3 відсотки від суми неодержаної виручки в-іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом Національного банку України на день виникнення заборгованості та становить 2146,20 грн.
Відповідно до п.п.75.1.1 п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщені органу державної податкової служби виключно на підставі даних, зазначених, у податкових деклараціях ( розрахунках) платника податків. Відповідно до ст.76 податкового кодексу України перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби без будь-якого спеціального рішення такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.
У ході проведення камеральної перевірки перевіряється:
-своєчасність надання звітності до органу ДПС; перевірка логічного зв'язку між окремими звітними показниками, порівняння звітних показників з показниками попереднього звітного періоду;
-узгодженість показників, що повторюються в податкових деклараціях і розрахунках;
-співставлення даних податкової звітності з ПДВ з інформацією, отриманою від митних органів та інших джерел;
-попередня оцінка податкових декларацій і розрахунків щодо достовірності окремих звітних показників, наявності сумнівних фактів або невідповідностей, що вказують на можливі порушення податкового законодавства.
Згідно вимог, передбачених порядком, камеральні перевірки ДП „Сокирянське лісове господарство" були проведені.
В ході проведення камеральної перевірки не досліджуються питання повноти та правомірності формування податкового зобов'язання та податкового кредиту. Предметом дослідження своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податкових зобов'язань по податку на додану вартість є - документальна перевірка; Документальна перевірка-проводиться на підставі п.75.1.2 п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України, податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації в тому числі за результатами перевірок інших платників, податків.
Таким чином у ході проведення документальної перевірки було досліджено правомірність та повнота формування податкового зобов'язання іза наслідком встановлених порушень податкового законодавства було проведено донарахування податку на додану вартість.
У відповідності до вимог ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. А згідно ст. 86 цього Кодексу суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Керуючись ст.ст. 11, 69, 70, 71, 76, 79, 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України,
ПОСТАНОВИВ:
1.В задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.
Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова складена у повному обсязі 19 листопада 2012 року.
Суддя Г.Г. Спіжавка