Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
15.10.2012 р. справа № 2а - 39/09/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Єнтіної А.П., при секретарі судового засідання Западнюк К.А., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Корабельному районі м. Миколаєва Миколаївської області Державної податкової служби, вул. Артема, 1- А, м. Миколаїв, 54052
доФізичної особи-підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1
простягнення штрафних (фінансових) санкцій у сумі 676 340,45 грн. В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Корабельному районі м. Миколаєва Миколаївської області Державної податкової служби (далі - ДПІ) звернулась до суду з адміністративним позовом до фізичної-особи підприємця ОСОБА_1 (далі-ОСОБА_1.) про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у сумі 676 340,45 грн.
Позовні вимоги ДПІ обґрунтовувала тим, що у відповідача існує заборгованість, яка ним у встановлений строк добровільно не сплачена.
Представник позивача та відповідача надали до суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом установлено і матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 є фізичною особою-підприємцем і перебуває на податковому обліку в ДПІ.
22.07.2008 р. працівниками Державної податкової адміністрації України у Миколаївській області була проведена перевірка фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового обігу. В ході перевірки були виявлені порушення вимог п.п. 1, 13, ст. 3 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі-Закон України № 265/95-ВР), а саме:
- непроведення розрахункової операції через РРО на суму 135 260,09 грн., а саме, після встановлення відремонтованого РРО у випадку обнулення оперативної пам'яті необхідно було провести через РРО розрахункові операції відповідно до контрольної стрічки № 1945-1 від 07.04.2008 р. за час роботи, що передував виходу з ладу РРО. Сума згідно контрольної стрічки становить 135 260,09 грн.;
- незабезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій. Сума невідповідності склала 8 грн.
За результатами даної перевірки складено акт № 14000957/23-50.
На підставі зазначеного акту перевірки, ДПІ прийнято податкове повідомлення-рішення від 04.08.2008 р. № 0001462300 про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій у сумі 676 340,45 грн.
Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Згідно до п. 1 ст. 17 Закону України № 265/95-ВР, у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів.
Відповідно до п. 13 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до статті 22 Закону № 265/95-ВР, за дане порушення до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Відповідач з зазначеним податковим повідомленням-рішенням від 04.08.2008 р. № 0001462300 про застосування штрафних (фінансових) санкцій не погодився та оскаржив його у судовому порядку.
18.03.2009 р. Корабельним районним судом м. Миколаєва по справі № 2-а-2809/2009р. винесено рішення, яким у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовлено.
Не погоджуючись з цим рішенням суду, ОСОБА_1 було подано апеляційну скаргу до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Одеський апеляційний адміністративний суд ухвалою від 06.12.2011 р. у справі № 2-а-2809/2009р. апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Корабельного районного суду м. Миколаєва від 18.03.2009 р. - залишив без задоволення, а постанову Корабельного районного суду м. Миколаєва від 18.03.2009 р. - залишив без змін.
Відповідно до ч. 5 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду апеляційної інстанції набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.
Таким чином, на час розгляду справи податкове повідомлення-рішення від 04.08.2008 р. № 0001462300 залишилось чинним щодо стягнення штрафних (фінансових) санкцій на суму 676 340,45 грн.
У зв'язку з цим суд дійшов висновку про необхідність задоволення вимоги позивача щодо стягнення з ОСОБА_1 заборгованості зі сплати штрафної (фінансової) санкції в розмірі 676 340,45 грн.
Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Суд з урахуванням цих норм законодавства і встановлених обставин справи, дійшов висновку про задоволення вимоги позивача щодо стягнення з ОСОБА_1 заборгованості зі сплати штрафної (фінансової) санкції в розмірі 676 340,45 грн.
Що стосується вимоги позивача щодо заборони ОСОБА_1 здійснювати відчуження будь-яких його активів, то суд вважає, що дана вимога позивачем не обгрунтована та має інший порядок передбачений законодавством, а тому не підлягає задоволенню.
Враховуючи, що спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), згідно з частиною 4 статті 94 КАС, стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити частково.
2. Стягнути з Фізичної-особи підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2) на користь Державного бюджету Корабельного району ( р/р 31119104700004, банк ГУДКУ у Миколаївській області, код ЄДРПОУ 23626096, МФО 826013, код платежу 21080900) штрафні (фінансові) санкції у розмірі 676 340 (шістсот сімдесят шість тисяч триста сорок) грн. 45 коп.
3. В решті позову відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Суддя А. П. Єнтіна
Повний текст складено 19.10.2012 р.