ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"15" листопада 2012 р. м. Київ К/9991/89232/11
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі
суддів: Островича С.Е., Федорова М. О., Степашка О.І.
розглянула в порядку попереднього провадження касаційну скаргу Ізюмської об'єднаної державної податкової інспекції Харківської області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 10 березня 2011 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 24 травня 2011 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Закомельське" науково-виробничого об'єднання "Сільгосптехніка" до Ізюмської об'єднаної державної податкової інспекції Харківської області про визнання незаконним та скасування податкових повідомлень рішень, -
ВСТАНОВИЛА
Товариство з обмеженою відповідальністю "Закомельське" науково-виробничого об'єднання "Сільгосптехніка" (далі -ТОВ "Закомельське" НВО "Сільгосптехніка") звернулось до суду з позовом Ізюмської об'єднаної державної податкової інспекції Харківської області (далі -Ізюмська ОДПІ) в якому просить визнати незаконним та скасувати податкові повідомлення-рішення.
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 10 березня 2011 року позов ТОВ "Закомельське" НВО "Сільгосптехніка" задоволено.
Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 24 травня 2011 року апеляційну скаргу Ізюмської ОДПІ залишено без задоволення, а постанову Харківського окружного адміністративного суду від 10 березня 2011 року -без змін.
Не погоджуючись з вказаними рішеннями суду першої та апеляційної інстанцій Ізюмська ОДПІ подала касаційну скаргу в якій просить скасувати постанову Харківського окружного адміністративного суду від 10 березня 2011 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 24 травня 2011 року та прийняти нове рішення, яким відмовити ТОВ "Закомельське" НВО "Сільгосптехніка" у задоволені позову.
ТОВ "Закомельське" НВО "Сільгосптехніка" подало письмові заперечення на касаційну скаргу Ізюмської ОДПІ
Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України стосовно обставин, необхідних для прийняття рішення судом касаційної інстанції, перевіривши і обговоривши доводи касаційної скарги, проаналізувавши правильність застосування судом першої та апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Ізюмською ОДПІ 28 грудня 2010 року проведено невиїзну документальну перевірку підприємства позивача з питання правильності включення до складу валових витрат земельного податку, а також з питання повноти та нарахування комунального податку за 2008-2009 роки та 9 місяців 2010 року.
28 грудня 2010 року за результатами перевірки складено акт №1712/1540/19469107, яким встановлено порушення п.п. 5.2.5 п.5.2 та 5.3.9 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»(підприємством включено до складу валових витрат суму нарахованого земельного податку 11611 грн. не підтверджену документами, чим завищено валові витрати на 11611 грн., відповідно занижено податкове зобов'язання з податку на прибуток до сплати в бюджет на 2903 грн.) та порушення п.3 ст. 15 Закону України «Про систему оподаткування», ст. 15 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори»(підприємство не нараховувало та не сплачувало до бюджету комунальний податок, чим занизило податкове зобов'язання на 363,80 грн.).
Ізюмською ОДПІ 10 січня 2011 року у прийнято податкові повідомлення - рішення №0000021540/0 на суму 4103,80 грн. та за №0000011510/0 на суму 4355,00 грн.
Судами попередніх інстанцій вірно зазначено, що Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»втратив чинність з 01 січня 2011 року згідно з Податковим кодексом України від 02 грудня 2010 року №2755-VI.
Згідно ст. 1.1. Податкового кодексу України сфера його дії розповсюджується на відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Згідно з ч.3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Судами попередніх інстанцій підтверджено, що позивачу визначено суму податкового законодавства на підставі Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», який на момент прийняття оскаржуваного податкового повідомлення-рішення втратив чинність згідно з Податковим кодексом України від 02 грудня 2010 року №2755-VI.
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України погоджується з висновками судів попередніх інстанцій, що позовні вимоги є законними та обгрунтаваними, а податкові повідомлення рішення Ізюмської ОДПІ є незаконними та підлягають скасуванню.
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що касаційну скаргу слід відхилити, оскільки рішення судів першої та апеляційної інстанцій постановлені з додержанням норм процесуального та матеріального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги висновок суду не спростовують.
Керуючись ст. ст. 220, 220-1, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Касаційну скаргу Ізюмської об'єднаної державної податкової інспекції Харківської області залишити без задоволення, постанову Харківського окружного адміністративного суду від 10 березня 2011 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 24 травня 2011 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, у строк та у порядку, визначеному статтями 237, 238, 239-1 Кодексу адміністративного судочинства України.
Судді С.Е. Острович О.І. Степашко М.О. Федоров