Копія
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
Ухвала
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
15.11.12Справа №2а-2685/12/2770
Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Прохорчук О.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Приватного підприємства "Аверс Плюс" до Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополя Державної податкової служби про визнання протиправними дій,
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство "Аверс Плюс" звернулось до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом про визнання протиправними дій Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополя Державної податкової служби, що виразилися у визнанні угод, здійснених Приватним підприємством "Аверс Плюс" за період з 01.07.2010 по 31.12.2011 по ланцюгу з контрагентами-покупцями і постачальниками такими, що здійсненні з порушенням частини 1 статті 203, статей 215, 216, 228 Цивільного кодексу України в частині недотримання у момент здійснення угод вимог, які не направленні на реальне настання правових наслідків, обумовлених ними (пункт 5 статті 203 Цивільного кодексу.
Частиною 2 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Згідно з частинами 1, 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачем оскаржуються висновки податкового органу, викладені в акті перевірки Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополя Державної податкової служби про результати позапланової невиїзної перевірки Приватного підприємства "Аверс Плюс" з питань дотримання вимог податкового законодавства по податку на прибуток та податку на додану вартість з постачальником -Приватним підприємством "Єлітград" за період діяльності з 01.07.2009 по 30.06.2012 та покупцями по подальшому ланцюгу постачання № 111/22-1/33459870 від 31.10.2012.
Згідно з пунктом 3 розділу І "Порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства", затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 984 від 22.12.2010, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України за № 34/18772 12.01.2011, результати документальних перевірок оформлюються у формі акта або довідки. У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт, а у разі відсутності порушень - довідка. Акт - службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки фінансово-господарської діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.
Виходячи з наведеного, акт документальної позапланової невиїзної перевірки, який містить висновки органу державної податкової служби України щодо результатів перевірки, не набуває статусу рішення в розумінні пункту 1 частини 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, не є актом державного чи іншого органу в розумінні цього Кодексу, оскільки такий акт не породжує жодних правових наслідків, що спрямовані на регулювання тих чи інших суспільних відносин і не має обов'язкового характеру для платника податків, який перевірявся, оскільки не містить обов'язкового припису для нього, а відтак не є правовим актом індивідуальної дії.
У спірних правовідносинах актом, що має певні правові наслідки, породжує права та обов'язки для позивача (актом індивідуальної дії), є рішення органу державної податкової служби України у вигляді податкового повідомлення-рішення, прийняте за результатами проведеної перевірки. Таким чином, акт перевірки не має обов'язкового характеру і не встановлює для суб'єкта господарювання будь-яких обов'язків, а тому він не є рішенням у розумінні пункту 1 частини 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України та оскарження висновків, викладених у ньому, не може бути предметом розгляду у суді.
Таким чином, позов Приватного підприємства "Аверс Плюс" не належить розглядати у порядку адміністративного судочинства.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до частини 5 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Керуючись статями 109, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Відмовити Приватному підприємству "Аверс Плюс" у відкритті провадження в адміністративній справі за його позовом до Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополя Державної податкової служби про визнання протиправними дій, що виразилися у визнанні угод, здійснених Приватним підприємством "Аверс Плюс" за період з 01.07.2010 по 31.12.2011 по ланцюгу з контрагентами-покупцями і постачальниками такими, що здійсненні з порушенням частини 1 статті 203, статей 215, 216, 228 Цивільного кодексу України в частині недотримання у момент здійснення угод вимог, які не направленні на реальне настання правових наслідків, обумовлених ними (пункт 5 статті 203 Цивільного кодексу.
Ухвала може бути оскаржена у строки і порядку, встановлені частинами 1, 3 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя підпис О.В. Прохорчук
З оригіналом згідно.
Суддя О.В. Прохорчук