Ухвала суду № 27479831, 13.11.2012, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України)

Дата ухвалення
13.11.2012
Номер справи
2а/2370/1645/11
Номер документу
27479831
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 листопада 2012 року м. Київ К/9991/55177/12

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:

Бим М.Є.(доповідач), Харченка В.В., Чалого С.Я.

розглянувши в попередньому судовому засіданні адміністративну справу за касаційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю «Кочубій»на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 12 квітня 2011 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 14 серпня 2012 року у справі №2а/2370/1645/2011 за позовом Заступника прокурора Черкаської області в інтересах держави в особі Черкаського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до товариства з обмеженою відповідальністю «Кочубій»про стягнення штрафу в сумі 85 000 грн., -

В С Т А Н О В И Л А :

У березні 2011 року Заступник прокурора Черкаської області в інтересах держави в особі Черкаського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Кочубій», в якому просив стягнути з відповідача на користь Черкаського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку суму штрафу в розмірі 85 000,00 грн. за вчинення правопорушення на ринку цінних паперів.

Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 12 квітня 2011 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 14 серпня 2012 року, позов задоволено.

В касаційній скарзі відповідач просить скасувати зазначені судові рішення, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права, та ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позову в повному обсязі.

Перевіривши матеріали справи, правильність застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального і процесуального права, правової оцінки обставин у справі, обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Як встановлено судом, ТОВ «Кочубій»зареєстроване Солом'янською районною у місті Києві державною адміністрацією 31.01.2005 (ідентифікаційний код - 33343764).

15.10.2007 відбулася зміна місцезнаходження юридичної особи ТОВ «Кочубій», яке з цього часу знаходиться за адресою: 20540, Черкаська область, Катеринопільський район, село Мокра Калигірка, вул. Б. Хмельницкого, 2-А, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців та Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серія АОО № 697300 від 15.10.2007.

На підставі пункту 10 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», пункту 1 розділу XIV Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Комісії з цінних паперів та фондового ринку та статті 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 06.07.2009 у відношенні відповідача було винесено обов'язкове для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери №548-ДМ, яким останній зобов'язувався у термін до 25.10.2009 виконати вимоги розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери, а саме: оприлюднити регулярну річну інформацію емітента за 2006 рік, подати її до центрального апарату Комісії та письмово проінформувати уповноважену особу Комісії про виконання даного розпорядження.

За невиконання вищевказаного розпорядження уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у відношенні ТОВ «Кочубій»04.12.2009 було винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.

Разом з тим, за невиконання відповідачем розпорядження від 06.07.2009 №548-ДМ уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку на підставі доручення голови Комісії було складено Акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 98-ДМ від 15.04.2010.

На підставі п. 14 ст.8 та п. 8 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»позивачем 29.09.2010 було розглянуто справу про правопорушення на ринку цінних паперів, про що було складено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 603-ДМ від 29.09.2010, якою у відношенні ТОВ «Кочубій»було застосовано санкцію у вигляді штрафу у розмірі 85 000 грн. за повторне невиконання розпорядження уповноваженої особи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів.

Відносини, що виникають під час розміщення, обігу цінних паперів і провадження професійної діяльності на фондовому ринку, з метою забезпечення відкритості та ефективності функціонування фондового ринку, регулюються Законом України «Про цінні папери та фондовий ринок».

Під визначенням емітента, в контексті статті 2 Закону №3480-IV слід розуміти юридичну особу, Автономну Республіку Крим або міські ради, а також державу в особі уповноважених нею органів державної влади, яка від свого імені розміщує емісійні цінні папери та бере на себе зобов'язання щодо них перед їх власниками.

Згідно ч. 2 ст. 47 Закону №3480-IV державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, а також інші державні органи у межах своїх повноважень, визначених законом.

Відповідно до статті 40 Закону № 3480-IV регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді). Річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів. Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Публічні акціонерні товариства додатково розкривають інформацію про свою діяльність на основі міжнародних стандартів бухгалтерського обліку в порядку, встановленому Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Згідно п.13 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 19 грудня 2006 року №1591, емітенти цінних паперів у випадках, передбачених цим Положенням, зобов'язані розкривати на фондовому ринку у такій послідовності Інформацію шляхом: розміщення на безоплатній основі в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів або в її інформаційному ресурсі, поновлюваному у режимі реального часу (стрічка новин); опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Комісії; подання до Комісії. Емітент після розкриття Інформації відповідно до вимог цього Положення може на власний розсуд додатково оприлюднити Інформацію на власному або іншому сайті у глобальній інформаційній мережі Інтернет (сторінка в мережі Інтернет).

Відповідно до п.17 зазначеного Положення, інформація вважається розкритою своєчасно, якщо вона оприлюднена, опублікована та подана (надіслана) до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у формі, порядку та строки, встановлені цим Положенням.

Пунктом 8 статті 11 Закону 3480-IV передбачено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції, зокрема, за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів, у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Враховуючи наведене, правильними є висновки судів попередніх інстанцій про обґрунтованість позовних вимог.

Доводи касаційної скарги зазначених висновків суду не спростовують і не дають підстав для висновку, що судами при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.

Згідно ч.3 ст. 2201 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо відсутні підстави для скасування судового рішення.

Керуючись ст.ст. 2201, 223, 224, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Кочубій»- відхилити.

Постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 12 квітня 2011 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 14 серпня 2012 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, у строки та в порядку, встановленими статтями 237, 238, 2391 Кодексу адміністративного судочинства України.

Судді: