Постанова № 27477928, 07.11.2012, Касаційний господарський суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий господарський суд України)

Дата ухвалення
07.11.2012
Номер справи
5004/2327/11
Номер документу
27477928
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"07" листопада 2012 р. Справа № 5004/2327/11 Вищий господарський суд України в складі колегії суддів:

Черкащенка М.М. - головуючий, Жукової Л.В.(доповідач), Нєсвєтової Н.М.,

розглянувши касаційну скаргупублічного акціонерного товариства "Волиньобленерго"на постановуРівненського апеляційного господарського суду від 20.08.2012 р.у справі № 5004/2327/11 господарського суду Волинської областіза позовомприватної фірми "Скорпіон-Сервіс"допублічного акціонерного товариства "Волиньобленерго"третя особа без самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача товариство з обмеженою відповідальністю "НЕП"провизнання недійсним рішення комісії від 18.03.2010 р. та скасування оперативно-господарської санкції в судовому засіданні взяли участь представники від:

позивача: Мамченко І.О. (дов. від 12.10.2011 р.);

відповідача: Смус В.Л. (дов. від 06.11.2012 р.);

3-ї особи: не з'явилися,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням господарського суду Волинської області №5004/2327/11 від 09.07.2012 року (головуючий суддя Черняк Л. О., судді: Кравчук А.М., Костюк С.В.) позовні вимоги задоволено частково та визнано недійсним рішення комісії з розгляду актів про порушення Правил користування електричною енергією ВАТ "Волиньобленерго", оформлене протоколом засідання комісії з розгляду актів про порушення ПКЕЕ ВАТ "Волиньобленерго" від 18.03.2010 року.

Цим же рішенням в позові про скасування оперативно-господарської санкції про стягнення з Приватної фірми "Скорпіон-Сервіс" 623 843,03 грн. за недовраховану електроенергію, застосовану згідно з рішенням комісії Луцької міської філії ВАТ "Волиньобленерго" від 18.03.2010 року відмовлено. Стягнуто з Публічного акціонерного товариства "Волиньобленерго" на користь Приватної фірми "Скорпіон-Сервіс" 85 грн. витрат по оплаті держмита та 236 грн. - витрат по оплаті інформаційно-технічного забезпечення судового процесу. Стягнуто з Приватної фірми "Скорпіон-Сервіс" на користь Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України Волинської області 3 553,20 грн. за послуги експерта. Рішення господарського суду Волинської області в частині задоволення позовних вимог мотивоване тим, що відповідачем чітко не вказано, які саме порушення ПКЕЕ допущені споживачем та в чому вони полягають.

Постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 20.08.2012р. (головуючий суддя: Демидюк О.О., судді: Бригинець Л.М., Саврій В.А.), рішення господарського суду Волинської області від 09.07.2012 року у справі №5004/2327/11 залишено без змін, а апеляційну скаргу відповідача Публічного акціонерного товариства "Волиньобленерго" залишено без задоволення.

Публічне акціонерне товариство "Волиньобленерго" подало до Вищого господарського суду України касаційну скаргу, в якій просить суд касаційної інстанції скасувати рішення господарського суду Волинської області від 09.07.2012 року та постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 20.08.2012р. у справі №5004/2327/11 та прийняти нове рішення, яким в позові відмовити.

В обґрунтування своїх вимог, скаржник посилається на те, що судами першої та апеляційної інстанцій належним чином не досліджені всі обставини справи, крім того неправильно застосовані норми чинного законодавства.

Позивач скористався правом, наданим ст.1112 ГПК України, та надіслав до Вищого господарського суду України відзив на касаційну скаргу, в якому просить оскаржені судові акти залишити без змін, а касаційну скаргу -без задоволення.

Заслухавши представників позивача та відповідача, обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши, згідно ч.1 ст.1117 Господарського процесуального кодексу України, наявні матеріали справи на предмет правильності юридичної оцінки обставин справи та повноти їх встановлення в судових рішеннях, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Справа розглядалася господарськими судами неодноразово.

Господарськими судами попередніх інстанцій встановлено, що 18.09.2003 року між Луцькою міською філією ВАТ "Волиньобленерго" (правонаступник якого ПАТ "Волиньобленерго"), як Постачальником електричної енергії та Приватною фірмою "Скорпіон-сервіс", як Споживачем електричної енергії, було укладено договір про постачання електричної енергії №529-1221000.

Відповідно до п.1.1 даного договору постачальник електричної енергії (відповідач) постачає електричну енергію споживачу (позивач), а споживач оплачує постачальнику електричної енергії її вартість та здійснює інші платежі згідно з умовами цього Договору та додатками до Договору, що є його невід'ємними частинами.

В преамбулі розділу 2 Договору зазначено, що під час виконання умов цього Договору, а також вирішення всіх питань, що не обумовлені цим Договором., сторони зобов'язуються керуватися чинним законодавством України, зокрема Правилами користування електричною енергією (далі - ПКЕЕ), затвердженими в установленому порядку.

25.02.2010 року працівниками ВАТ "Волиньобленерго'' згідно направлення до Акту технічної перевірки №483 було проведено технічну перевірку точки обліку електричної енергії - ТЦ "Ювант", що знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. К.Карого, 1 та належить ПФ "Скорпіон-сервіс".

Перевірка проводилася з використанням технічного приладу - МТ 310, який пройшов атестацію і був визнаний придатним до застосування, що підтверджується свідоцтвом про повірку робочого еталону, яке видане Державним підприємством Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів (ДП "Укрметрстнадарт").

Згідно акту технічної перевірки точки обліку електричної енергії з трифазними лічильниками №483 від 25.02.2010 року було встановлено факт порушення схеми розрахункового обліку електричної енергії головного вводу №2 ТП-10 кВ №477 через невідповідність підключення (зміну полярності первинної обмотки) трансформатора струму типу Т-0,66 фази С і зворотної послідовності чергування фаз на лічильнику СТК-3 заводський номер №10447, внаслідок чого похибка вимірювального комплексу (недообліку електричної енергії) склала 65,4%.

Вказаний акт був підписаний представниками ВАТ "Волиньобленерго" - інспектором Данищуком О.В., інженером Дмитруком А.В. та представником ПФ "Скорпіон-сервіс" - відповідальним за електрогосподарство Калитою В.С..

На підставі зазначеного акту технічної перевірки, після налагодження схеми розрахункового обліку, та враховуючи вимоги п.6.41 ПКЕЕ, було складено акт №024932 про порушення Правил користування електричною енергією від 25.02.2010 року (надалі - Акт). Даний акт було складено в присутності наступних осіб: від споживача - ПФ "Скорпіон-сервіс" - керуючий ТЦ "Ювант" - Ольхович Р.Л., від постачальника електричної енергії - ВАТ "Волиньобленерго" - Новіков О.В., Данищук О.В., Дмитрук А.В..

18.03.2010 року Рішенням комісії з розгляду актів про порушення Правил користування електричною енергією Луцької філії ВАТ "Волиньобленерго", яке оформлено протоколом, застосовано оперативно-господарську санкцію до ПФ "Скорпіон-сервіс" шляхом стягнення вартості недоврахованої електроенергії в сумі 623 843,03 грн. за період з 25.02.2007 року по 25.02.2010 року за порушення Правил користування електричною енергією.

Відповідно до протоколу засідання комісії, останньою було встановлено порушення ПФ "Скорпіон-сервіс'' п.6.41 ПКЕЕ, в якому зокрема зазначено, що у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється акт порушень.

Відповідно до п.1.2 ПКЕЕ недоврахована електрична енергія - обсяг електричної енергії, використаний споживачем або переданий транзитом, але не врахований розрахунковими засобами обліку або врахований неправильно.

Нормативним актом, який регламентує порядок розрахунку спожитої, але не облікованої (облікованої не в повному обсязі) електричної енергії є Методика визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, яка затверджена поставною Національної комісії регулювання електроенергетики України від 04.05.2006 року №562.

На основі цієї Методики комісією ВАТ "Волиньобленерго" з розгляду актів про порушення ПКЕЕ і було здійснено нарахування вартості не облікованої електричної енергії ПФ "Скорпіон-сервіс" в сумі 623 843,02 грн. за період з 25.02.2007 року по 25.02.2010 року.

Ухвалою господарського суду Волинської області від 05.01.2012 року залучено до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ТОВ "НЕП", яке здійснювало монтаж приладів обліку електроенергії на підставі інструкції заводу-виробника даного приладу.

З наявних в матеріалах справи документів наданих товариством "НЕП", вбачається, що відповідно до п.4.3 Правил приєднання електроустановок до електричних мереж технічний огляд і перевірку вузла обліку та електроустановки інженерного електрозабезпечення об'єкта замовника здійснює організація, яка видала технічні умови (власник електричних мереж, до яких приєднана електроустановка замовника), тобто а даному випадку - ПАТ "Волиньобленерго", яке і провило технічний огляд та перевірило вузол одліку, встановленого товариством "НЕП" лічильника в ТЦ "Ювант". В результаті позитивних прийомо-здавальних випробувань електроустановки був оформлений АКТ допуску на підключення до електричної мережі електроустановки від 22.03.2006 року.

Технічними умовами №18-20/03 передбачено конструкцію щитової виконати з врахуванням того, що дооблікова частина електроустановки, лічильника і трансформатори струму повинні бути недоступними для власника (за винятком доступу до оглядового віконця лічильника - для зняття показників і ручки дооблікового комутаційного апарату) і опломбовані. До початку будівництва проект погодили з товариством "Волиньобленерго". Всі роботи в електроустановках ПАТ "Волиньобленерго" необхідно виконувати персоналом товариства "Волиньобленерго". Монтаж лічильників та шаф дооблікової частини на ТЦ "Ювант" було здійснено товариством "НЕП" згідно договору №70 від 24.06.2003 року та погоджено з Луцькою міською філією товариства "Волиньобленерго" проекту (в порядку п.14 технічних умов).

Крім того, у відповідності до пунктів 4.3, 4.6 правил приєднання електроустановок до електричних мереж, затверджених постановою НКРЕ від 14.12.2006 року №1137, після випробувань і технічної перевірки засобів обліку електроенергії товариством "Волиньобленерго" було складено акт від 22.03.2006 року про допуск підключення до електричної мережі ТЦ "Юван".

Згідно акту державної технічної комісії про прийняття закінченого будівництвом об'єкта в експлуатацію від 04.10.2004 року №878, затвердженого виконавчим комітетом Луцької міської ради від 05.10.2004 року №375, до складу комісії (зацікавлених органів нагляду і організацій) входить і директор Луцької філії ВАТ "Волиньобленерго" Костяк В.Д..

Актом від 22.03.2006 року, на підставі п.4.3, 4.6 Правил приєднання електроустановок до електричних мереж, затверджених постановою НКРЕ від 14.12.2006 року №1137, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 19.01.2006 року за №42/11916, після випробувань і технічної перевірки засобів обліку електроенергії було встановлено, що монтаж електрообладнання виконано згідно ПУЕ, БНіП і проекту. Акт підписано представником від абонента та інспектором енергонагляду.

Пунктом 1.2 ПКЕЕ визначено, що технічна перевірка - виконання комплексу робіт з метою визначення відповідності стану засобу обліку електричної енергії та схеми його підключення, а також відповідності стану електропроводки та електроустановок від межі балансової належності до точки обліку "Правилам устройства электроустановок" (далі - ПУЕ) та іншим нормативно-технічним документам.

Відповідно до пункту 6.41 Правил користування електричною енергією у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється двосторонній акт порушень. В акті мають бути зазначені зміст виявленого порушення з посиланням на відповідні пункти цих Правил та вихідні дані, необхідні та достатні для визначення обсягу недоврахованої електричної енергії та/або суми завданих споживачем збитків. За необхідності в акті зазначаються заходи, яких необхідно вжити для усунення допущених порушень. Акт складається в двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві. У разі відмови споживача підписати акт в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт вважається дійсним, якщо він підписаний не менше ніж трьома уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації). Споживач має право подати пояснення і зауваження щодо змісту акта, які зазначаються в акті, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання. Акт підписують тільки особи, які брали участь в контрольному огляді або технічній перевірці.

За приписами п.6.40. Правил КЕЕ, в разі виявлення у споживача пошкоджень пломб електропередавальної організації та/або пломб держповірки або за умови збереження цілісності пломб держповірки та електропередавальної організації пошкодження розрахункових приладів обліку (розбите скло, пошкодження цілісності корпусу приладу обліку тощо), встановлення перемички, шунтуючої коло струму лічильника, використання різного роду пристроїв з метою зменшення показів приладу обліку, несанкціонованого втручання у параметри багатофункціональних лічильників, порушення цілісності ізоляції вторинних кіл трансформаторів струму чи напруги, знеструмлення кіл струму або кіл напруги приладу обліку, самовільного встановлення споживачем трансформаторів струму чи напруги, коефіцієнти трансформації яких не відповідають указаним на паспорті (табличці) трансформатора та/або вказаним у договорі про постачання, інших дій або бездіяльності споживача з метою зниження значення показів засобу обліку, покази розрахункового засобу обліку не враховуються, а електропередавальна організація (постачальник електричної енергії за регульованим тарифом) здійснює перерахунок обсягу фактично спожитої електричної енергії за період від дня останнього контрольного зняття представником електропередавальної організації (постачальника електричної енергії за регульованим тарифом) показів розрахункового засобу обліку чи фактично проведеної і підтвердженої актом технічної перевірки роботи схеми комерційного обліку, що мала передувати виявленню порушень, але цей період має не перебільшувати шести місяців.

Якщо споживач з метою позаоблікового споживання електричної енергії влаштував приховану електропроводку, встановив пристрій, що занижує покази засобу обліку, порушив умови монтажу, виявити які представник постачальника електричної енергії при попередніх відвідуваннях не мав можливості, споживачу робиться перерахунок обсягу фактично спожитої електричної енергії з дати допуску електроустановок споживача в експлуатацію, але не більше трьох років.

Отже, вищезазначеними нормами Правил передбачено, що складаючи акт перевірки, уповноважені особи енергопостачальної компанії повинні чітко зазначити місце порушення Правил КЕЕ, визначити спосіб, в який здійснюється безоблікове споживання, об'єктивно встановити особу, яка відповідає за стан збереження ліній електропостачання та засобів обліку та на межі відповідальності якої здійснюється безоблікове споживання електроенергії.

Пунктом 2 Методики визначено перелік порушень Правил користування електричною енергією, за які передбачена відповідальність та на підставі Методики розраховується обсяг та вартість не облікованої електроенергії, а саме: 1) порушення цілісності пломб, цілісності пломбувального матеріалу, на якому встановлені пломби (дріт, кордова нитка тощо), порушення цілісності гвинтів, на яких закріплено пломбувальний матеріал, фальсифікації тавр про повірку засобів обліку, тавр електропередавальної організації, тавр інших заінтересованих сторін, відбитки яких нанесені на пломби, або відсутності пломб на розрахункових засобах обліку в місцях, указаних в акті про пломбування, складеному в порядку, визначеному ПКЕЕ; 2) пошкодження або відсутності пломб, встановлених у місцях, указаних в акті про пломбування, складеному в порядку, визначеному ПКЕЕ; 3) пошкодження розрахункових засобів обліку (розбите скло, пошкодження цілісності корпусу тощо), інших дій споживача, які призвели до зміни показів засобів обліку; 4) пошкодження або відсутності пломб на розрахункових засобах обліку, що враховують обсяг електричної енергії, переданої мережами споживача (за наявності акта про пломбування, складеного в порядку, визначеному ПКЕЕ), пошкодження зазначених розрахункових засобів обліку (розбите скло, пошкодження цілісності корпусу тощо), інших дій споживача, які призвели до зміни показів засобів обліку; 5) самовільного підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електричної мережі, яка не є власністю споживача; 6) підключення до електричної мережі, що є власністю споживача, електроустановок, струмоприймачів або електропроводки поза розрахунковими засобами обліку електричної енергії з порушенням схеми обліку; 7) підключення до електричної мережі, що є власністю споживача, електроустановок, струмоприймачів або електропроводки поза розрахунковими засобами обліку електричної енергії без порушення схеми обліку.

Таким чином, вказаними нормами ПКЕЕ та Методики підставою для здійснення нарахування постачальником збитків у вигляді вартості необлікованої електричної енергії є факти встановлення актом перевірки вищенаведених порушень, перелік яких є вичерпним та розширеному тлумаченню не підлягає. Всі вказані порушення пов'язані з пошкодженнями розрахункових засобів обліку, пломб (порушення їх цілісності чи відсутність пломб) або самовільним підключенням електроустановок до електричної мережі.

В акті перевірки від 25.02.2010 року №024932 встановлено, що підприємством порушено схеми розрахункового обліку електричної енергії головного вводу №2 ТП-10 кВ № 477 через невідповідність підключення (зміну полярності первинної обмотки) трансформатора струму типу Т-0,66 фази С і зворотної послідовності чергування фаз на лічильнику СТК-3 заводський номер № 10447, внаслідок чого похибка вимірювального комплексу (недообліку електричної енергії) склала 65,4%. Даний факт був зафіксований актом технічної перевірки точки обліку електричної енергії з трифазними лічильниками №483 від 25.02.2010 року.

Однак, відповідачем чітко не вказано, які саме порушення ПКЕЕ допущені споживачем та в чому вони полягають. Згідно акту від 21.09.2009 року "Обстеження об'єкту електропостачання, площадки вимірювання споживача з питання дотримання договірних умов і стану розрахункового обліки електричної енергії" в ТЦ по вул.Карпенка Карого, 1, у інспектора Зарудницькогої А.І. Луцької міської філії товариства "Волиньобленерго" зауваження щодо встановлення (кріплення) засобів обліку, слідів втручання в лічильник, ТС, ТН, дооблікові кола, шафи обліку відсутні, а механічних пошкоджень не виявлено.

З висновку експерта (ухвалою господарського суду Волинської області від 18.01.2012 року було призначено по справі судову трасологічну експертизу) вбачається, що враховуючи конструкцію комірок (наявність перемичок), особливості розташування окремих елементів (відстані від елементів та деталей трансформатора до стінок комірки, розміри та розташування полімерних захисних листків), розташування бокових кріплень на клемах трансформаторів (незручність при демонтажі болтів), відсутність механічних пошкоджень на деталях та бокових поверхнях трансформаторів, дають можливість прийти до висновку про те, що вчинити будь-які дії щодо порушення схеми розрахункового обліку лічильника вводу №2 ТЦ "Ювант" при збереженні цілісності пломб, захисних коробів (металевих комірок) та інших пристосувань, що виконані за вказівкою ПАТ "Волиньобленерго", неможливо.

Згідно висновку експертів неможливо було надати відповідь на питання: в чому саме було порушено схему розрахункового обліку лічильника вводу №2 ТЦ "Ювант", а саме: які дроти і в якому місці були від'єднанні (змінено їх місце підключення), як вони закріплювались в цих місцях?, не надається можливим так як на момент огляду на трансформаторах та їх елементах слідів, що вказують на механічний вплив, не виявлено. Вчинити будь-які дії щодо порушення схеми розрахункового обліку лічильника вводу №2 ТЦ "Ювант" при збереженні цілісності пломб, захисних коробів (металевих комірок) та інших пристосувань, що виконані за вказівкою ПАТ "Волиньобленерго", неможливо.

Таким чином, господарські суди попередніх інстанцій дійшли обґрунтованого висновку, що акт перевірки від 25.02.2010 року №024932, в якому чітко не зазначено, які саме порушення ПКЕЕ допущені споживачем та в чому вони полягають; акт обстеження об'єкту електропостачання, площадки вимірювання споживача з питання дотримання договірних умов і стану розрахункового обліки електричної енергії в ТЦ по вул.Карпенка Карого,1, складеного працівником Луцької філії ВАТ "Волиньобленерго", згідно якого відсутні зауваження щодо встановлення (кріплення) засобів обліку, слідів втручання в лічильник, ТС, ТН, дооблікові кола, шафи обліку відсутні, а механічних пошкоджень не виявлено, положень Правил користування електричною енергією, затверджених постановою КМ України від 26.07.1999 р. №1357. Крім того, правомірними є висновки судів, що рішення комісії, оформлене протоколом засідання комісії з розгляду актів про порушення ПКЕЕ товариства "Волиньобленерго" від 18.03.2010 року про донарахування кількості і вартості спожитої електроенергії в сумі 623 843,03 грн. (додаток розрахунок до протоколу засідання комісії по ПФ "Скорпіон-Сервіс"), у зв'язку з чим визнано недійсним.

Статтею 236 ГК України встановлено види господарсько-оперативних санкцій, серед яких передбачено встановлення в односторонньому порядку на майбутнє додаткових гарантій належного виконання зобов'язань стороною, яка порушила зобов'язання: зміна порядку оплати продукції (робіт, послуг), переведення платника на попередню оплату продукції (робіт, послуг) або на оплату після перевірки їх якості; перелік оперативно-господарських санкцій, встановлений у частині першій цієї статті, не є вичерпним. Сторони можуть передбачити у договорі також інші оперативно-господарські санкції.

Зі змісту вказаних положень чинного законодавства, умов укладеного між позивачем та відповідачем договору вбачається, що рішення комісії постачальника електричної енергії про нарахування споживачу вартості недоврахованої спожитої електроенергії є саме оперативно-господарською санкцією.

За частиною 2 статті 237 ГК України, порядок застосування сторонами конкретних оперативно-господарських санкцій визначається договором. У разі незгоди з застосуванням оперативно-господарської санкції заінтересована сторона може звернутися до суду з заявою про скасування такої санкції та відшкодування збитків, завданих її застосуванням.

З огляду на викладене, судами попередніх інстанцій обґрунтовано відмовлено в задоволенні позовних вимог в частині скасування оперативно-господарської санкції про стягнення з приватної фірми "Скорпіон-Сервіс" 623 843,03 грн. за недовраховану електроенергію, оскільки нарахована вартість спожитої електроенергії в розмірі 623843,03 грн. є оперативно-господарською санкцією, застосованою на підставі рішення комісії від 18.03.2010р., яке визнано судами недійсним.

Решта доводів скаржника, викладені у касаційній скарзі зводяться до переоцінки встановлених судами попередніх інстанцій обставин справи, натомість обґрунтованих доводів про порушення судами норм процесуального права та матеріального права скаржником суду касаційної інстанції не наведено.

Відповідно до ст.32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

За змістом статей 33 і 34 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог. Доказування полягає не лише в поданні особами доказів, а й у доведенні їх переконливості, що скаржником зроблено не було.

Таким чином, застосування господарськими судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права відповідає встановленим ними обставинам справи, що свідчить про відсутність підстав для скасування або зміни прийнятих у справі судових рішень.

Керуючись ст.ст. 1115, 1117, 1119, 11111 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України,-

ПОСТАНОВИВ:

Касаційну скаргу публічного акціонерного товариства "Волиньобленерго" залишити без задоволення.

Постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 20.08.2012 р. у справі № 5004/2327/11 залишити без змін.

Головуючий Черкащенко М.М.

Судді Жукова Л.В.

Нєсвєтова Н.М.