Постанова № 27477334, 15.11.2012, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
15.11.2012
Номер справи
2а-14153/12/2670
Номер документу
27477334
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

15 листопада 2012 року № 2а-14153/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Келеберди В.І. при секретарі судового засідання Віруцькій О.В. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовом Приватного підприємства "Еліс Транс Сервіс" до Державної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва Державної податкової служби про визнання дії протиправними, зобов'язання утриматись від вчинення певних дій

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Приватне підприємство «Еліс Транс Сервіс»(далі - позивач) звернулось до суду з вимогами про визнання протиправними дій Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва Державної податкової служби щодо: проведення зустрічної звірки позивача щодо підтвердження господарських відносин платниками податків за період з 01.12.2011-31.12.2011; оформлення результатів звірки у формі акту від 12.09.2012 №3688/22-9/37264 про неможливість проведення зустрічної звірки щодо підтвердження господарських відносин з платниками податків за період з 01.12.2011 по 31.12.2011; заборони використовувати акт від 12.09.2012 №3688/22-9/37264 про неможливість проведення зустрічної звірки щодо підтвердження господарських відносин з платниками податків за період з 01.12.2011 по 31.12.2011 при проведення та оформленні результатів податкових перевірок.

Відповідач -Державна податкова інспекція у Печерському районі в м. Києва Державної податкової служби -заперечував проти задоволення позовних вимог з підстав викладених у письмових запереченнях, які долучено до матеріалів справи та зазначив, що при проведенні аналізу наявної в органах ДПС інформації та її документального підтвердження, а також згідно висновку щодо наявності ознак "фіктивності" та відсутності і факту реального здійснення господарської діяльності, ТОВ "Еліс Транс Сервіс" має ознаки "фіктивності". У зв'язку з відсутністю позивача за юридичною адресою, що засвідчено належним чином відповідачем складено акт про неможливість проведення зустрічної звірки. Представник відповідача стверджує, що перевірка проведена правомірно, висновки акту перевірки є документально підтвердженими.

05.11.2012 в судовому засіданні судом поставлено на обговорення питання стосовно доцільності розгляду справи в порядку письмового провадження, у зв'язку з неявкою відповідача. Представник позивача проти продовження розгляду справи в письмовому провадженні не заперечував.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у різі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи неявку відповідача, належним чином повідомленого про час, дату та місце розгляду справи, а також з огляду на відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд прийшов до висновку про доцільність розгляду справи в порядку письмового провадження.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Державною податковою інспекцією у Печерському районі м. Києва Державної податкової служби відповідно до п.п. 73.5 ст. 73 Податкового кодексу України та п. 4.4 Наказу від 22.04.2011 №236 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок» здійснено заходи з метою проведення зустрічної звірки ПП «Еліс транс Сервіс»за період грудень 2011 року та встановлено, що зустрічну звірку неможливо провести у зв'язку з тим, що стан платника ПП «Еліт Транс Сервіс»відповідно до бази даних «АІС ОР»- 9 «направлено повідомлення про неможливість проведення зустрічної звірки», в результаті чого складено акт від 12.09.2012 №3688/22-9/34691070 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ПП «Еліс Транс Сервіс»щодо підтвердження господарських відносин з платниками податків за період грудень 2011 року»(далі -акт перевірки).

Як висновок проведеної звірки, податковим органом встановлено порушення позивачем ч. 1, 5 ст. 203, ч. 1,2 ст. 215, ст. 228 Цивільного кодексу України в частині недодержання в момент вчинення правочину вимог, які не спрямовані на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ними (п. 5 ст. 203 ЦК України) по право чинах за період з 01.12.2011 по 31.12.2011; відсутність об'єктів оподаткування при придбання та продажу товарів (послуг) за період з 01.12.2011 по 31.12.2011, які підпадають під визначення пп. 14.1.27 ст. 14 Податкового кодексу України.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до пункту 73.5 статті 73 Податкового кодексу України з метою отримання податкової інформації органи державної податкової служби мають право проводити зустрічні звірки даних суб'єктів господарювання щодо платника податків. Зустрічною звіркою вважається співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків. Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. За результатами зустрічних звірок складається довідка, яка надається суб'єкту господарювання у десятиденний термін.

Згідно з пп. 2, 3 Порядку про проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року N 1232 (далі -Порядок про проведення зустрічних звірок) зустрічні звірки проводяться у суб'єктів господарювання, щодо здійснення операцій з якими під час перевірки платника податків та зборів виникають сумніви стосовно факту здійснення таких операцій або якщо існують розбіжності задекларованих у деклараціях з податку на додану вартість показників податкового кредиту та податкових зобов'язань. З метою проведення зустрічної звірки орган державної податкової служби (ініціатор) надсилає органу державної податкової служби (виконавцю), на обліку в якому перебуває суб'єкт господарювання, запит про проведення зустрічної звірки для підтвердження отриманих від платника податків та зборів даних. Зустрічна звірка може бути проведена органом державної податкової служби (ініціатором) самостійно у разі, коли суб'єкт господарювання перебуває на обліку в тому ж органі державної податкової служби, в якому перебуває платник податків, або в межах одного населеного пункту.

Відповідно до пункту 4 Порядку про проведення зустрічних звірок орган державної податкової служби (виконавець), який проводить зустрічну звірку, складає довідку за наявності інформації, для отримання якої надіслано запит органом державної податкової служби (ініціатором), та її документального підтвердження. У разі відсутності запитуваної органом державної податкової служби (ініціатором) інформації орган державної податкової служби (виконавець) надсилає завірений печаткою запит про подання інформації та її документального підтвердження суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом з повідомленням про вручення чи особисто вручає суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку.

З аналізу викладених норм видно, що податковий орган має право на проведення зустрічної звірки, обов'язковою умовою проведення якої є направлення податковим органом платнику податків запиту про подання інформації та її документальне підтвердження.

Відповідно до підпункту 4.4 пункту 4 Методичних рекомендацій щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок у разі встановлення фактів, що не дають змогу провести зустрічну звірку суб'єкта господарювання, зокрема, у зв'язку із зняттям з обліку, встановленням відсутності суб'єкта господарювання та/або його посадових осіб за місцезнаходженням (податковою адресою), відповідальний підрозділ не пізніше двох робочих днів від дати надходження запиту складає Акт про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання, реєструє його у Журналі реєстрації довідок про результати проведення зустрічної звірки (актів про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання, неявки для підписання, відмови від писання Довідки про результати проведення зустрічної звірки) та вживає відповідних заходів, передбачених актами ДПС України.

Судом встановлено, що за результатом територіально-дільничого контролю та об'єктивно-орієнтованого контролю щодо відповідності фактичного місцезнаходження суб'єкта підприємницької діяльності місцезнаходженню, зазначеному в свідоцтві про державну реєстрацію встановлено, що ПП «Еліс Транс Сервіс»за адресою: м. Київ, вул. Панаса Мирного буд. 16/13А не знаходиться, про що складено акт №234/22-434691070.

За таких обставин, враховуючи, що податковим органом були вжиті заходи щодо проведення зустрічної звірки з позивачем, в результаті чого встановлено, що позивач за місце реєстрації не знаходиться, що унеможливлює проведення такої звірки, що оформлено актом про неможливість проведення зустрічної звірки суд дійшов висновку щодо відсутності правових підстав для визнання протиправними дій Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва Державної податкової служби щодо проведення зустрічної звірки позивача щодо підтвердження господарських відносин платниками податків за період з 01.12.2011-31.12.2011; оформлення результатів звірки у формі акту від 12.09.2012 №3688/22-9/37264 про неможливість проведення зустрічної звірки щодо підтвердження господарських відносин з платниками податків за період з 01.12.2011 по 31.12.2011.

Також, суд зазначає, що співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків, не виключає можливості, в разі не підтвердження даних первинних бухгалтерських та інших документів, відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися суб'єктом господарювання щодо господарських відносин з платником податків та зборів, що мало місце в даному випадку, робити відповідні висновки в Акті про неможливість проведення зустрічної звірки про те, що вказані суми повинні бути зменшені, адже це не означає їх зменшення, по-друге, як встановлено судом та не оспорюється позивачем, податкові повідомлення-рішення на підставі Акту звірки не виносились, коригування податкових зобов'язань на підставі Акту звірки не здійснювалось, по-третє, акт звірки не породжує для платника податків настання будь-яких юридичних наслідків, не впливає на його права та обов'язки, оскільки не містить обов'язкового для суб'єкта господарювання припису.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Відповідно до ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Враховуючи, що судом не встановлено порушення відповідачем норм Податкового кодексу України та Порядку про проведення зустрічних звірок орган державної податкової служби під час проведення зустрічної звірки позивача та складання акут про неможливість проведення зустрічної звірки, оскільки не впливає на його права та обов'язки, оскільки не містить обов'язкового для суб'єкта господарювання припису, суд дійшов висновку, що діями відповідача щодо проведення зустрічної звірки та складання акту не порушено права позивача, а відтак позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 69-71, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити в задоволенні позовних вимог.

Постанова набирає законної сили згідно ст. 254 КАС України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя В.І. Келеберда