Ухвала суду № 27458830, 08.11.2012, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України)

Дата ухвалення
08.11.2012
Номер справи
2а-3219/09/2270/2
Номер документу
27458830
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"08" листопада 2012 р. м. Київ К/9991/7418/11

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі

суддів: Островича С.Е., Федорова М. О., Степашка О.І.

розглянула в порядку попереднього провадження касаційну скаргу Державної податкової інспекції у місті Хмельницькому на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 06 травня 2009 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 27 січня 2011 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "А-95" до Державної податкової інспекції у місті Хмельницькому про визнання незаконним рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, -

ВСТАНОВИЛА

Товариство з обмеженою відповідальністю "А-95" (далі -ТОВ "А-95") звернулось до суду з позовом Державної податкової інспекції у місті Хмельницькому (далі -ДПІ у м. Хмельницькому) в якому просить визнати незаконним рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій.

Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 06 травня 2009 року позов ТОВ "А-95" задоволено.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 27 січня 2011 року апеляційну скаргу ДПІ у м. Хмельницькому залишено без задоволення, а постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 06 травня 2009 року залишено без змін.

Не погоджуючись з вказаними рішеннями судів попередніх інстанцій ДПІ у м. Хмельницькому подала касаційну скаргу в якій просить скасувати постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 06 травня 2009 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 27 січня 2011 року та прийняти нове рішення, яким відмовити ТОВ "А-95" у задоволені позову.

Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України стосовно обставин, необхідних для прийняття рішення судом касаційної інстанції, перевіривши і обговоривши доводи касаційної скарги, проаналізувавши правильність застосування судом першої та апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Красилівською МДПІ 17 вересня 2008 року проведено перевірку суб'єкта господарської діяльності ТОВ "А-95", а саме "АЗС №30" за адресою Красилівський район автодорога Хмельницький-Красилів-Теофіполь з питань дотримання вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

За наслідками перевірки складено акт №0705/22/10/23/33709867/0276 від 17.09.2008 року, відповідно до змісту акту перевірки, встановлено порушення позивачем вимог п. 9, 10, 11 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

За результатами розгляду акта перевірки ДПІ у м. Хмельницькому прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 07.10.2008 року №0007282303/0/8519 на суму 595 грн.

Красилівською МДПІ 29 вересня 2008 року проведено перевірку суб'єкта господарської діяльності ТОВ "А-95", а саме "АЗС №31" за адресою Красилівський район с. Щиборівка з питань дотримання вимог Законів України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності".

За наслідками перевірки складено акт №0736/22/10/23/33709867 від 29.09.2008 року, відповідно до змісту акту перевірки, встановлено порушення позивачем вимог п. 9,10, 11 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

За результатами розгляду акта перевірки ДПІ у м. Хмельницькому прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 13.10.2008 року №0007582303/0/8715 на суму 595 грн.

Ізяславською МДПІ 20 вересня 2008 року проведено перевірку суб'єкта господарської діяльності ТОВ иА-95", а саме "АЗС №32" за адресою Ізяславський район с. Білеве з питань дотримання вимог Законів України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності".

За наслідками перевірки складено акт №№0093/22/08/23/33709867/0277 від 20.09.2008 року, відповідно до змісту - акту перевірки, встановлено порушення позивачем вимог п. 9 ст. З Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

За результатами розгляду акта перевірки ДПІ у м. Хмельницькому прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 07.10.2008 року №0007292303/0/8520 на суму 340 грн.

Судами попередніх інстанцій вірно визначено, що правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначені у Законі України "Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Згідно вимог п. 9, 10, 11 ст. З Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років; проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Згідно з ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що відповідачем при прийняття спірних повідомлень рішень не враховано особливості роботи АЗС позивача, в тому числі їх цілодобову роботу, на АЗС позивача щоденно друкуються фіскальні звітні чеки, один раз на добу, у момент завершення робочої зміни, що підтверджується саме роздрукованими фіскальними звітними чеками.

Судами також встановлено, що висновки викладені в актах перевірки, що до не зберігання позивачем контрольних касових стрічок протягом встановленого трьох річного строку не відповідають дійсним обставинам справи. Крім того підтверджено, що позивачем в повній мірі застосовується режим попереднього програмування товару по найменуванню і ціні.

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України погоджується з висновками судів попередніх інстанцій, що висновки відповідача про порушення позивачем вимог п. 9,10,11 ст. З Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", є помилковими та такими, що не відповідають дійсним обставинам справи, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкції від 07.10.2008 року №0007282303/0/8519 на суму 595 грн., від 07.10.2008 року №0007292303/0/8520 на суму 340 грн., від 13.10.2008 року №0007582303/0/8715 на суму 595 грн. до ТОВ "А-95" є протиправними та такими, що підлягають скасуванню.

Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що касаційну скаргу слід відхилити, оскільки рішення судів попередніх інстанцій постановлені з додержанням норм процесуального та матеріального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги висновок суду не спростовують.

Керуючись ст. ст. 220, 220-1, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у місті Хмельницькому залишити без задоволення, постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 06 травня 2009 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 27 січня 2011 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, у строк та у порядку, визначеному статтями 237, 238, 239-1 Кодексу адміністративного судочинства України.

Судді С.Е. Острович О.І. Степашко М.О. Федоров