Постанова № 27456823, 06.11.2012, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.11.2012
Номер справи
2а/0570/7420/2012
Номер документу
27456823
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 листопада 2012 р. Справа № 2а/0570/7420/2012

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 14:00

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Троянова О.В.

при секретарі Максімчук М.О.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом:

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Куйбишевському районі м. Донецька (м. Донецьк)

до

Відкритого акціонерного товариства «Трест Донецькшахтопроходка» (м. Донецьк)

про

стягнення капіталізованих платежів у розмірі 10484623,57 грн., -

за участю представників сторін:

від позивача: Нестеренко Н.В. - за дов. №56/05 від 22.07.2012 року,

від відповідача: Булгаков В.О. - за дов. №26 від 17.08.2011 року,

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Куйбишевському районі м. Донецька звернулось до суду з позовною заявою до Відкритого акціонерного товариства «Трест Донецькшахтопроходка» про стягнення капіталізованих платежів у розмірі 10484623,57 грн.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив задовольнити адміністративний позов у повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення адміністративного позову заперечував, просив відмовити у повному обсязі.

Заслухавши доводи представника позивача та відповідача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд, -

ВСТАНОВИВ:

19 червня 2012 року Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Куйбишевському районі м. Донецька звернулось до суду з позовною заявою до Відкритого акціонерного товариства «Трест Донецькшахтопроходка» про стягнення капіталізованих платежів у розмірі 10484623,57 грн.

21.06.2012 року ухвалою судді Донецького окружного адміністративного суду Поляковою К.В. було відкрито провадження по справі.

31.07.2012 року ухвалою судді Донецького окружного адміністративного суду Трояновою О.В. була прийнята справа до провадження.

В якості мотивування правомірності позовних вимог, позивач зазначив, що згідно рішенню засновників відповідача - ВАТ «Трест Донецькшахтопроходка», було вирішено припинити підприємницьку діяльність підприємства шляхом ліквідації. Третє шахтопрохідницьке будівельне управління ВАТ «Трест Донецькшахтопрохідка» зареєстроване, як платник Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві у Куйбишевському районі м. Донецька, про що видане страхове свідоцтво. Зазначав, що комісією з припинення юридичної особи не було повідомлено Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Куйбишевському районі м. Донецька про припинення Відкритого акціонерного товариства «Трест Донецькшахтопроходка». 25.02.2012 року Фонд звернувся із заявою про визнання кредиторських вимог, проте рішенням ліквідаційної комісії від 12.06.2012 року позивачу було відмовлено, посилаючись, що постанову Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 року №765 «Про порядок капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли з зобов'язань підприємства перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю» можна застосувати тільки к підприємствам - банкрутам. Вказав, що на його думку, оскільки законодавством не визначена процедура капіталізації платежів на стадії самостійної ліквідації підприємства, повинно застосовуватись «аналогія Закону». Капіталізація платежів здійснюється щодо кожної особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідності виплати майбутніх платежів. Відповідно до Порядку капіталізація платежів розраховується з періоду, що визначається як різниця між середньою тривалістю життя для чоловіків і жінок у країні та їх віком на момент капіталізації. При вказаному розрахунку позивач використовує дані середньої очікуваної тривалості життя осіб, надані Головним Управлінням Статистики у Донецькій області про середню очікувану тривалість життя чоловіків та жінок в Україні та Донецькій області за 2009-2010 роки. В судовому засіданні представник позивача пояснила, що не звернулись з кредиторським вимогами у встановлений строк в зв'язку з тим, що дані про ліквідацію відповідача отримали від ВВДФССВНПНВПЗ України Калінінському районі, та одразу ж звернулись до ліквідаційної комісії відповідача с заявою про визнання кредиторських вимог. В зв'язку з не погодженням з рішенням ліквідаційної комісії відповідача щодо відмови у прийнятті кредиторських вимог, позивач звернувся до суду для захисту своїх прав шляхом стягнення з Відкритого акціонерного товариства «Трест Донецькшахтопроходка» капіталізованих платежів у розмірі 10484623,57 грн.

Відповідач проти задоволення позовних вимог заперечував, надав суду письмові заперечення, аналогічні наданим в судовому засіданні, мотивуючи тим, що Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 18.11.2011року за № 724 прийнято рішення про припинення юридичної особи Відкритого акціонерного товариства «Трест Донецькшахтопроходка» шляхом ліквідування. 26.12.2011 року ліквідаційною комісією підприємства Державному реєстратору надано Наказ № 724 від 18.11.2011 року для внесення запису щодо припинення юридичної особи. Державним реєстратором 26.12.2011 року було внесено запис про рішення Міністерства енергетики та вугільної промисловості України про припинення юридичної особи ВАТ «Донецькошахтопроходка», у той же день державний реєстратором були повідомлені органи статистики, державної податкової служби та Пенсійного фонду України про внесення запису, а данні про строки заяви кредиторських вимог доводяться до відома зазначених органів не пізніше наступного дня після публікації.

Повідомлення про внесення запису до ЄДРПОУ відносно прийнятого рішення Міністерства енергетики та вугільної промисловості України про припинення діяльності як юридичної особи було опубліковано в офіційному спеціалізованому печатному засобі масової інформації Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва-Бюлетені державної реєстрації від 30.12.2011 року під №200 (35), було встановлено строк для пред'явлення вимог кредиторів до 01.03.2012 року. Зазначив, що позивач звернувся із своїми кредиторськими вимогами 25.05.2012 року - тобто із пропущенням строку звернення майже на 3 місяця. Рішення про відмову у задоволенні кредиторських вимог, позивачем не оскаржувалось у встановлений законодавством місячний строк, тому його вимоги вважаються погашеними. Крім того, звернув увагу суду на те, що позивач невірно обрахував загальну суму капіталізованих платежів з врахуванням невірної методології, відповідач, не є банкрутом в розумінні діючого законодавства, ліквідується на підставі рішення, тому «аналогія Законодавства, яка передбачена для ліквідації підприємства-банкрута в даному випадку не може застосовуватись. Також вказав на те, що у відповідача відповідно до ліквідаційного балансу станом на 31.03.2012 року відсутні активи для задоволення своєчасно заявлених кредиторських вимог. Просив відмовити в задоволені позовних вимог в повному обсязі.

Судом встановлено, що Відкрите акціонерне товариство «Трест Донецькшахтопроходка» зареєстровано , як юридична особа 29.03.2001 року, включене до ЄДРПОУ за № 00180841,що підтверджується Випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України №724 від 18.11.2011 року було прийнято рішення про припинення підприємницької діяльності Відкритого акціонерного товариства «Трест Донецькшахтопроходка» шляхом ліквідації.

Згідно ч. 1 статті 111 ЦК України з дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу щодо ліквідації юридичної особи ліквідаційна комісія (ліквідатор) зобов'язана вжити всіх необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості юридичної особи, що ліквідується, та письмово повідомити кожного з боржників про припинення юридичної особи в установлені цим Кодексом строки. Ліквідаційна комісія (ліквідатор) забезпечує подання державному реєстратору документів, передбачених законом для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в установлений законом строк.

Згідно ч. 8 статті 59 ГК України оголошення про реорганізацію чи ліквідацію господарської організації або припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця протягом десяти робочих днів з дня внесення відповідного запису до зазначеного реєстру підлягає опублікуванню у виданні спеціально уповноваженого органу з питань державної реєстрації, в якому зазначаються відомості з єдиного державного реєстру.

Згідно статті 60 ГК України ліквідація суб'єкта господарювання здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється власником (власниками) майна суб'єкта господарювання чи його (їх) представниками (органами), або іншим органом, визначеним законом, якщо інший порядок її утворення не передбачений цим Кодексом. Ліквідацію суб'єкта господарювання може бути також покладено на орган управління суб'єкта, що ліквідується.

Ліквідаційна комісія або інший орган, який проводить ліквідацію суб'єкта господарювання, вміщує в друкованих органах відповідно до закону повідомлення про його ліквідацію та про порядок і строки заяви кредиторами претензій, а явних (відомих) кредиторів повідомляє персонально у письмовій формі у встановлені цим Кодексом чи спеціальним законом строки.

Ліквідація господарського товариства провадиться ліквідаційною комісією, призначеною його вищим органом, а у разі припинення діяльності товариства за рішенням суду - ліквідаційною комісією, сформованою відповідно до рішення суду.

З дня утворення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження по управлінню справами господарського товариства. Ліквідаційна комісія у триденний строк з моменту її утворення публікує інформацію про ліквідацію господарського товариства і здійснює інші дії відповідно до вимог статей 58-61 цього Кодексу та інших законів

Одночасно ліквідаційна комісія вживає необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості суб'єкта господарювання, який ліквідується, та виявлення вимог кредиторів, з письмовим повідомленням кожного з них про ліквідацію суб'єкта господарювання.

Відповідно до статті 33 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом.

Згідно ч. 1 статті 34 вказаного Закону для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення щодо припинення юридичної особи заявник повинен подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстраторові оригінал або нотаріально засвідчену копію рішення засновників (учасників) або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи.

Юридична особа є такою, що припинилася, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи. .

Згідно ч. 1 статті 35 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» державний реєстратор за відсутності підстав для залишення документів, які подані для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи, без розгляду повинен у день надходження цих документів внести до Єдиного державного реєстру запис про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи та в той же день повідомити органи статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України відомості про внесення такого запису.

Повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру щодо прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи публікується у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.

Дата внесення до Єдиного державного реєстру запису про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації є датою державної реєстрації припинення юридичної особи.

Аналізуючи вищенаведені норми діючого законодавства вбачається, що внесення запису до Єдиного державного реєстру про рішення засновників (учасників) юридичної особи щодо ліквідації юридичної особи є початковою стадією ліквідації підприємства, яка породжує відповідні права та обов'язки для ліквідаційної комісії (ліквідатора), зокрема, вжиття всіх необхідних заходів щодо стягнення дебіторської та кредиторської заборгованості юридичної особи, що ліквідується .

30.12.2011 року в офіційному спеціалізованому друкованому засобі масової інформації Бюлетені державної реєстрації №200 (35) під виданням Державного комітету України з питань регуляторної політики і підприємництва в розділі 1.6 «Прийняття засновниками (учасником) або уповноваженим органом рішення щодо припинення юридичної особи» під номером 6969 було зазначено Відкритого акціонерного товариства «Трест Донецькшахтопроходка» як підприємство, що ліквідується.

11.01.2012 року відповідачу надано довідку Пенсійного фонду України про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та страхових коштів до Пенсійного фонду України і фондів соціального страхування та зокрема за даними Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за №41/03 від 06.01.2012 року за платником єдиного внеску Відкрите акціонерне товариство «Трест Донецькшахтопроходка» заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відсутня. Вказану Довідку УПФУ у Куйбишевському районі м. Донецька було складено у зв'язку з прийняттям рішення про припинення підприємницької діяльності юридичної особи ВАТ «Трест Донецькшахтопроходка», тобто при надані відповіді від 06.01.2012р. Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Куйбишевському районі м. Донецька позивач був обізнаний щодо розпочатої процедури ліквідації відносно відповідача.

07.02.2012 року Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Калінінському районі м. Донецька був складений Акт №18 від 07.02.2012 року перевірки правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду , відповідно до якого відповідачу були нараховані капіталізовані платежі, згідно даних про ліквідацію підприємства у сумі 909067,09 грн.

12.04.2012 року Ліквідаційною комісією Відкритого акціонерного товариства «Трест Донецькшахтопроходка» був затверджений проміжний ліквідаційний баланс станом на 31.03.2012 року, а станом на 01.04.2012 року був затверджений реєстр вимог кредиторів Відкритого акціонерного товариства «Трест Донецькшахтопроходка».

25.05.2012 року позивач звернувся до Ліквідаційної комісії Відкритого акціонерного товариства «Трест Донецькшахтопроходка» з заявою про визнання кредиторських вимог на суму 10484623,57 грн., на яку листом №09-11/265 від 13.06.2012 року Ліквідаційної комісії Відкритого акціонерного товариства «Трест Донецькшахтопроходка» направлено рішення від 12.06.2012 року, про відмову прийнятті до заліку кредиторських вимог позивача.

19.07.2012 року Головне управління статистики України у Донецькій області надіслало на адресу позивача лист до якого надало інформацію про середню очікувану тривалість життя чоловіків та жінок в Україні та Донецькій області за 2009-2010 та 2011 роки

Заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, дослідивши наявні в справі докази та з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та заперечення проти нього, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з огляду на наступне.

Згідно зі статтями 15, 46 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" від 23.09.1999 року № 1105-XIV Фонд соціального страхування від нещасних випадків - це некомерційна самоврядна організація, яка проводить збір та акумулювання страхових внесків і фінансується за рахунок страхових внесків страхувальників - роботодавців (юридичних та фізичних осіб).

Шахтопрохідницьке будівельне управління №3 ВАТ "Трест Донецькшахтопроходка" - не має статусу юридичної особи та входить до Відкритого акціонерного товариства «Трест Донецькшахтопроходка» як відокремлений підрозділ.

Третє шахтопрохідницьке будівельне управління відкритого акціонерного товариства «Трест Донецькшахтопроходка» Відкритого акціонерного товариства «Трест Донецькшахтопроходка» взяте на облік як платник страхових внесків Відділенням виконавчої дирекції Фонду у Куйбишевському районі м. Донецька Донецької області.

Відкрите акціонерне товариство «Трест Донецькшахтопроходка» взяте на облік як платник страхових внесків Відділенням виконавчої дирекції Фонду у Калінінському районі м. Донецька Донецької області

За приписами статті 46 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" фінансування Фонду соціального страхування від нещасних випадків здійснюється за рахунок капіталізованих платежів, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 2 ст. 31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у другу чергу задовольняються вимоги, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадянина, шляхом капіталізації відповідних платежів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Капіталізація платежів здійснюється щодо кожної особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідності виплати майбутніх платежів, коли страхувальник припинить свою діяльність та не буде сплачувати страхові внески.

Порядок капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань підприємства-банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 р. N 765.

Відповідно до наведеного Порядку здійснюється капіталізація платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань підприємства-банкрута відшкодувати шкоду, заподіяну життю і здоров'ю громадян, у тому числі застрахованих у Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Капіталізація платежів здійснюється щодо кожної особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідності виплати майбутніх платежів. Під час розрахунку сум цих платежів повинні враховуватися заробітна плата потерпілого, відсоток втрати професійної працездатності, витрати по догляду за потерпілим, на реабілітацію, протезування, придбання транспортних засобів та види соціальної допомоги відповідно до медичного висновку, необхідність сплати одноразової допомоги у зв'язку з травмою або професійним захворюванням, які можуть призвести до смерті потерпілого, а також інших виплат, передбачених законодавством.

Порядком також передбачено, що до суми платежів, що підлягають капіталізації, включається заборгованість підприємства - банкрута з виплат, пов'язаних із зобов'язаннями цього підприємства відшкодувати шкоду, заподіяну життю і здоров'ю громадян: з одноразової допомоги, щомісячних виплат втраченого заробітку, витрат по догляду за потерпілим та за лікарняними листами.

Згідно із п. 3 вказаного Порядку капіталізація платежів, передбачених підпунктами 1 - 5 пункту 2 цього Порядку, розраховується на період, що визначається як різниця між середньою тривалістю життя для чоловіків і жінок у країні та їх віком на момент здійснення капіталізації.

Як вбачається з наведених норм позивач надав розрахунок суми позову по особам ґрунтуючись на наданих 07.10.2011 року Головним управлінням статистики у Донецькій області даних про середню очікувану тривалість життя чоловіків та жінок в Україні та Донецькій області за 2009-2010 роки, тобто за період, що відстає від дати обрахування капіталізованих платежів на 2 роки, позивачем не були надані докази в обґрунтування застосування саме цих показників, а не більш нових, станом на 2011 рік. Крім того суду не надано доказів в обґрунтування суми потреб на оздоровлення осіб, що працювали на підприємстві та доказів в обґрунтування потреб на побутове обстеження та догляд.

Частиною 1 ст. 59 Господарського кодексу України встановлено, що Припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених законами, - за рішенням суду

Відповідно до ч. 6 ст. 59 Господарського кодексу України встановлено , що суб'єкт господарювання ліквідується за ініціативою осіб, зазначених у частині першій цієї статті, у зв'язку із закінченням строку, на який він створювався, чи у разі досягнення мети, заради якої його було створено, у разі визнання його в установленому порядку банкрутом, крім випадків, передбачених законом, у разі скасування його державної реєстрації у випадках, передбачених законом.

Згідно ст. 61 Господарського кодексу України, претензії кредиторів до суб'єкта господарювання, що ліквідується, задовольняються з майна цього суб'єкта, якщо інше не передбачено цим Кодексом та іншими законами. У разі ліквідації платоспроможного суб'єкта господарювання вимоги його кредиторів задовольняються в порядку черговості, встановленої Цивільним кодексом України.

Відповідно до п.1 ч. 1. ст. 110 Цивільного кодексу України, Юридична особа ліквідується: за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.

Статтею 1205 Цивільного Кодексу України передбачено, що у разі ліквідації юридичної особи платежі, належні потерпілому або особам, визначеним статтею 1200 цього Кодексу, мають бути капіталізовані для виплати їх потерпілому або цим особам у порядку, встановленому законом або іншими нормативно-правовими актами.

Як вбачається з вищенаведеного законодавством чітко встановлений порядок відшкодування капіталізованих платежів у разі ліквідації підприємства, а саме позивач повинен був звернутись із визначеними кредиторськими вимогами до Ліквідаційної комісії у встановлений законом та рішенням Ліквідаційної комісії строк, проте позивач пропустив строк звернення та звернувся 25.05.2012 року, тоді як строк для звернення був встановлений до 01.03.2012 року.

Щодо посилання позивача про те, що він не був повідомлений про ліквідацію Відкритого акціонерного товариства «Трест Донецькшахтопроходка» суд зазначає наступне

Статтею 59 Господарського кодексу України передбачено, що оголошення про реорганізацію чи ліквідацію господарської організації або припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця протягом десяти робочих днів з дня внесення відповідного запису до зазначеного реєстру підлягає опублікуванню у виданні спеціально уповноваженого органу з питань державної реєстрації, в якому зазначаються відомості з єдиного державного реєстру.

Пунктом 7 ст. 111 Цивільного кодексу України встановлено, що для проведення перевірок та визначення наявності або відсутності заборгованості із сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування ліквідаційна комісія (ліквідатор) забезпечує своєчасне надання органам державної податкової служби та Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування документів юридичної особи (її філій, представництв), у тому числі первинних документів, регістрів бухгалтерського та податкового обліку.

Згідно ч. 2 ст. 18 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», Виконавча дирекція є підзвітною правлінню Фонду, проводить свою діяльність від імені Фонду у межах та в порядку, що визначаються його статутом і Положенням про виконавчу дирекцію Фонду соціального страхування від нещасних випадків, організовує та забезпечує виконання рішень правління Фонду.

Оцінюючи надані документи, пояснення представників сторін, суд враховує наступні вимоги Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно з частиною 1 статті 69 цього Кодексу, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин,що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини ,що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб,їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

У відповідності до статті 70 Кодексу адміністративного судочинства України, належними є докази. Які містять інформацію, щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Докази, одержані з порушенням закону, судом при вирішенні справи не беруться до уваги. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків,коли щодо таких обставин не виникає спору.

Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до статті 86 цього Кодексу, суд оцінює докази,які є у справі,за своїм внутрішнім переконанням,що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду насамперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість,достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Як вже зазначалось судом та вбачається з матеріалів справи в офіційному спеціалізованому друкованому засобі масової інформації Бюлетені державної реєстрації №200 (35) під виданням Державного комітету України з питань регуляторної політики і підприємництва було опубліковане повідомлення про ліквідацію Відкритого акціонерного товариства «Трест Донецькшахтопроходка», що є оприлюдненням інформації та, на думку суду, ця інформація вважається загальновідомою.

Крім того, суд не приймає посилання позивача на відсутність відомостей про ліквідацію підприємства, оскільки з акту №18 від 07.02.2012 року складеного Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Калінінському районі м. Донецька вбачається, що факт ліквідації підприємства вже був встановлений Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

Відповідно до ч. 5 ст. 112 ЦК України вимоги кредиторів, які не визнані ліквідаційною комісією, якщо кредитор у місячний строк після одержання повідомлення про повну або часткову відмову у визнанні його вимог не звертався до суду з позовом, вимоги, у задоволенні яких за рішенням суду кредиторові відмовлено, а також вимоги, які не задоволені через відсутність майна юридичної особи, що ліквідується, вважаються погашеними.

Так судом встановлено, що 25.05.2012 р. позивач звернувся до відповідача із заявою про визнання кредиторських вимог, 12.06.2012 р. отримав рішення про відмову у задоволені його заяви, проте на час винесення постанови позивачем не надано доказів у підтвердження звернення в судовому порядку до Ліквідаційної комісії із оскарженням рішення комісії від 12.06.2012 року.

Крім того суд зазначає, що діючим законодавством передбачений чіткий порядок заяви кредиторських вимог та оскарження відмови у прийнятті останніх, суд зазначає, що вимоги позивача в частині стягнення капіталізованих платежів у розмірі 10484623,57 грн. не підлягають задоволенню у зв'язку із невірно обраним позивачем способом захисту своїх прав.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 94, 158-163, 167,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

У задоволені адміністративного позову Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Куйбишевському районі м. Донецька до Відкритого акціонерного товариства «Трест Донецькшахтопроходка» про стягнення капіталізованих платежів у розмірі 10484623,57 грн. - відмовити.

Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини 06 листопада 2012 року.

Повний текст постанови складений 12 листопада 2012 року.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Троянова О.В.