Постанова № 27403910, 08.11.2012, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.11.2012
Номер справи
2а/1270/8089/2012
Номер документу
27403910
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Категорія №10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

08 листопада 2012 року Справа № 2а/1270/8089/2012

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Ушакова Т.С.,

при секретарі судового засідання Разіній Н.В.,

за участю:

представника позивача: Ємченка В.О. (довіреність від 05.06.2012 № 2722/06),

представника відповідача: Щавинської Л.М. (довіреність № 03/5-550 від 30.12.2011),

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Луганську до Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі відокремленого підрозділу «Шахтоуправління «Луганське» про стягнення заборгованості зі сплати пені у розмірі 1 164 422,35 грн., -

ВСТАНОВИВ:

18 жовтня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Луганську до Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі відокремленого підрозділу «Шахтоуправління «Луганське» про стягнення заборгованості зі сплати пені у розмірі 1 164 422,35 грн.

В обґрунтування позову зазначено, що позивачем була проведена перевірка правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України відповідачем, за результатами якої складено акт № 580 від 03.10.2012. Станом на 29.09.2011 згідно акту перевірки від 28.09.2011 № 488 недоїмка зі сплати страхових внесків складала 12 798 155,56 грн. та пені 3 190 524,24 грн. За перевіряємий період заборгованість погашена не була.

Згідно акту перевірки від 28.09.2011 № 488 була проведена перевірка відповідача. Станом на 01.11.2010 заборгованість за підприємством по сплаті страхових внесків складала 15 166 040,12 грн. та пені 2 030 709,59 грн. За перевіряємий період недоїмка по страхових внесках зменшена до 12 798 155,56 грн. На несплачену недоїмку у розмірі 12 798 155,56 грн. нарахована пеня в сумі 1 164 422,35 грн.

Акт перевірки № 580 від 03.10.2012 із визначенням пені в сумі 1 164 422,35 грн. був підписаний головним бухгалтером та керівником відповідача. Вказана сума пені відповідачем не погашена.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав заявлені вимоги у повному обсязі, підтримав доводи, викладені у позові, просив суд стягнути з відповідача пеню за несвоєчасну сплату страхових внесків в сумі 1 164 422,35 грн.

Представник відповідача в судовому засіданні надав відгук на позов, в якому позовні вимоги визнав у повному обсязі.

Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приходить до наступного.

В судовому засіданні встановлено та підтверджено матеріалами справи, що Державне підприємство «Луганськвугілля» (далі - ДП «Луганськвугілля») зареєстровано як юридична особа 09.04.2003 управлінням державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради, ідентифікаційний код 32473323.

Шахтоуправління «Луганське» є відокремленим підрозділом Державного підприємства «Луганськвугілля» без права юридичної особи, ідентифікаційний код 26410557, що підтверджується довідкою № 47603 з ЄДРПОУ, належним чином засвідчена копія якої знаходиться в матеріалах справи.

ВП «Шахтоуправління «Луганське» ДП «Луганськвугілля» у відповідності із вимогами статті 10 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання осіб, які спричинили втрату працездатності» №1105-XIV від 23.09.1999 взято на облік у Відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Луганську як страхувальник, що підтверджується матеріалами справи.

Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання осіб, які спричинили втрату працездатності» №1105-XIV від 23.09.1999, фонд соціального страхування від нещасних випадків провадить збір та акумулювання страхових внесків, має автономну, незалежну від будь-якої іншої, систему фінансування, фінансування Фонду соціального страхування від нещасних випадків здійснюється за рахунок внесків роботодавців.

Згідно п. 7 розділу VІІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

Згідно Постанови правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 30.11.2010 № 31, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 17 грудня 2010 за № 1286/18581 «Про порядок стягнення та обліку заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України» стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, і контроль за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій на період до повного стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та надання страхувальниками за підсумками 2010 року розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду і відомості розподілу чисельності працівників, річного фактичного обсягу реалізованої продукції (робіт, послуг) за видами економічної діяльності здійснюються відповідно до Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої постановою правління Фонду від 12 липня 2007 року № 36, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 1 серпня 2007 року за № 867/14134.

Відповідно до п.2.1 Інструкції «Про порядок перерахування, обліку та витрачення страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України», затвердженої Постановою Правління Фонду від 12.07.2007 № 36 платниками страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України є юридичні особи незалежно від форм власності і господарювання, виду діяльності та галузевої належності, а також їх відокремлені підрозділи (філії, інші підрозділи юридичної особи, що перебувають поза її місцезнаходженням та виробляють продукцію, виконують роботи або операції, надають послуги від імені юридичної особи, або представництва, що здійснюють представництво і захист інтересів юридичної особи) за умови, що розрахунки з оплати праці цих відокремлених підрозділів проводяться нецентралізовано.

Згідно з п.4.1 Інструкції сума страхового внеску розраховується відповідно до страхового тарифу, установленого законом, залежно від класу професійного ризику виробництва, до якого віднесено страхувальника.

При встановленні страхувальнику знижки або надбавки до страхового тарифу сума страхового внеску, яка підлягає сплаті, визначається з урахуванням вказаної знижки (надбавки).

Як вбачається з абз. 1, 2 п. 4.12 Інструкції, страхові внески сплачуються страхувальниками-роботодавцями у день одержання коштів на оплату праці в установах банків. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки.

У разі виплати заробітної плати за першу половину місяця страхувальник одночасно з одержанням зазначених сум сплачує страхові внески, нараховані на суму цих виплат.

Згідно п.4.13 Інструкції, нараховані страхові внески, інші платежі сплачуються страхувальниками шляхом перерахування відповідних сум на відповідний рахунок Фонду. Фізичні особи, які використовують найману працю і не мають розрахункових рахунків у банківських установах, сплачують страхові внески поштовим переказом або через банківські установи.

Згідно з п.5.1. Інструкції, не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку передбаченому законодавством, з нарахуванням пені. Пеня нараховується із сум недоїмки за кожний прострочений день і обчислюється, виходячи із 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь строк. Відповідно до п. 5.2 пеня нараховується з наступного дня після одержання заробітної плати до дня сплати недоїмки включно. Пеня на пеню не нараховується.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що 03.10.2012 року позивачем проведено перевірку правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України відповідачем за період з 29.09.2011 по 03.10.2012, за результатами якої складено акт № 580 від 03.10.2012.

Згідно висновків акту перевірки № 580 від 03.10.2012 станом на 29.09.2011 згідно акту перевірки від 28.09.2011 № 488 недоїмка зі сплати страхових внесків складала 12 798 155,56 грн. та пеня - 3 190 524,24 грн. За перевіряємий період заборгованість погашена не була. На недоїмку нарахована пеня в сумі 1 164 422,35 грн.

Акт перевірки № 580 від 03.10.2012 підписано головним бухгалтером відповідача ОСОБА_3 та виконуючим обов'язки директора відповідача ОСОБА_4

Вищевказана сума пені підтверджується співставленням фактично сплачених страхових внесків з розрахунковими сумами по ВП «Шахтоуправління «Луганське» ДП «Луганськвугілля», що є додатком до акту перевірки від 03.10.2012 № 580.

Враховуючи вищевикладене, сума заборгованості відповідача по пені в розмірі 1 164 422,35 грн. обґрунтована та підтверджена матеріалами справи.

Крім того, в судовому засіданні представником відповідача визнано позовні вимоги у повному обсязі.

Згідно ч. 1 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Відповідно до ч. 3 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Згідно ч. 3 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України при повному визнанні відповідачем адміністративного позову і прийнятті його, судом приймається постанова про задоволення адміністративного позову.

Судом встановлено, що дії представника відповідача не суперечать закону та не порушують нічиїх прав, свобод та інтересів, тому суд приймає визнання представником відповідача адміністративного позову.

За таких обставин, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, у якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено, що постанову у повному обсязі буде виготовлено 13.11.12.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 2, 17, 18, 87, 94, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Луганську до Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі відокремленого підрозділу «Шахтоуправління «Луганське» про стягнення заборгованості зі сплати пені у розмірі 1 164 422,35 грн. задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі відокремленого підрозділу «Шахтоуправління «Луганське» (91493, м. Луганськ, смт. Ювілейне, р/р 26004679 в ЛФ ВАТ «Кредитпромбанк», МФО 364382, код ЄДРПОУ 26410557) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Луганську (91055, м. Луганськ, вул. Крала Маркса, буд. 45, р/р 37175412001284 у банку ГУ ДКСУ Луганської області, МФО 804013, ЄДРПОУ 25938888) заборгованість зі сплати пені у розмірі 1 164 422,35 грн. (один мільйон сто шістдесят чотири тисячі чотириста двадцять дві гривні 35 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 13.11.2012.

СуддяТ.С. Ушаков