УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 жовтня 2012 р.Справа № 2а-7904/12/2070Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Бондара В.О.
Суддів: Донець Л.О. , Кононенко З.О.
за участю секретаря судового засідання Білоус А.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Будсервіс-ВБ" на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 03.08.2012р. по справі № 2а-7904/12/2070
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Будсервіс-ВБ"
до Основ'янської міжрайонної державної податкової інспекції м. Харкова Харківської області Державної податкової служби
про скасування наказу та визнання дій неправомірними,
ВСТАНОВИЛА:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Будсервіс-ВБ" ( далі - відповідач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Основ'янської міжрайонної державної податкової інспекції м. Харкова Харківської області Державної податкової служби( далі - відповідач) в якому просить суд: скасувати Наказ "Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Будсервіс-ВБ"від 11.01.2012 за № 17; визнати неправомірними дії Основ'янської міжрайонної державної податкової інспекції м. Харкова Харківської області Державної податкової служби щодо проведення документальної позапланової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Будсервіс-ВБ"щодо документального підтвердження господарських відносин із Товариством з обмеженою відповідальністю "Промбуд-Монтажінвест".
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 03.08.2012 року у задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Будсервіс-ВБ" - відмовлено повністю.
Позивач, не погодившись з постановою суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій просить суд постанову суду першої інстанції скасувати, ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
В обґрунтування апеляційної скарги позивачем зазначено, що судом першої інстанції неправильно застосовані та порушено норми матеріального та процесуального права. Таким чином, скаржником зазначено, що суд першої інстанції при вирішення справи невірно застосував норми закону в зв'язку з чим, оскаржувана постанова підлягає скасуванню.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши, в межах апеляційної скарги постанову суду першої інстанції та доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що оскаржуваний наказ Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби "Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ "Будсервіс-ВБ"від 11.01.2012 р. №17 та дії Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби щодо проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ "Будсервіс-ВБ"не породжують для позивача настання будь-яких юридичних наслідків та не впливають на його права і обов'язки у сфері публічно-правових відносин, а відтак -відсутні правові підстави для задоволення заявлених позовних вимог.
Колегія суддів погоджується з такими висновками суду першої інстанції, виходячи з наступного.
Як було встановлено судом першої інстанції та знайшло своє підтвердження під час апеляційного розгляду, що начальником Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби 11.01.2012 р. було видано наказ №17 "Про проведення позапланової виїзної перевірки ТОВ "Будсервіс-ВБ".
Зазначений наказ було видано у зв'язку з ненаданням підприємством у повному обсязі документального підтвердження на письмовий запит Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби від 29.11.2011 р. №19561/1/15-235, на підставі підпункту 78.1.1 пункту 78.1 статті 78 та підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України.
На підставі наказу, було проведено виїзну позапланову документальну перевірку позивача щодо підтвердження відомостей, отриманих від останнього на предмет взаємовідносин з Товариством з обмеженою відповідальністю "Промбуд-мотажінвест"за період з 01.01.2011 р. по 28.02.2011 р., з 01.06.2011 р. по 31.07.2011 р., та з 01.09.2011 р. по 30.09.2011 р., результати якої викладені у відповідному акті від 24.01.2012 р. №86/18-011/33607056.
Враховуючи викладене, колегія суддів зазначає, що відповідно до статті 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно з частиною 1 статті 8 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", Державна податкова адміністрація України виконує безпосередньо, а також організовує роботу державних податкових адміністрацій та державних податкових інспекцій, пов'язану із здійсненням контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю документа, що підтверджує державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців відповідно до закону, за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.
Підстави, порядок проведення органами державної податкової служби перевірок та умови допуску посадових осіб органів державної податкової служби до їх проведення наведені у 8-ій главі "Перевірки"Податкового кодексу України.
Визначаючи правові наслідки недодержання вказаних вимог, законодавець передбачив право платника податків на недопущення посадових (службових) осіб органу державної податкової служби до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.
Як вбачається з матеріалів справи, таким законодавчо наданим правом позивач не скористався.
Таким чином, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що при фактичному проведенні перевірки, діями податкового органу, які породжують, змінюють або припиняють права та обов'язки позивача у сфері публічно-правових відносин будуть відповідні рішення про донарахування податкових зобов'язань та/або визначення штрафних (фінансових) санкцій.
Як вбачається з матеріалів справи, на момент звернення позивача до суду вони не породжують для платника податків настання будь-яких юридичних наслідків та не впливають на його права і обов'язки у сфері публічно-правових відносин.
Враховуючи зазначене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що позовні вимоги необґрунтовані, безпідставні та задоволенню не підлягають.
Доводи апеляційної скарги, щодо порушення судом першої інстанції норм матеріального права є необґрунтованими з вище зазначених підстав та висновків суду першої інстанції не спростовують.
Відповідно до ч.1 ст.195 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції може вийти за межі доводів апеляційної скарги в разі встановлення під час апеляційного провадження порушень, допущених судом першої інстанції, які призвели до неправильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
З огляду на вищевикладене, постанова суду ухвалена з дотриманням норм процесуального права, у відповідності до вимог норм матеріального права, тому колегія суддів вважає, що підстав для її скасування немає.
Керуючись ст. 160, 167, 195, 196, , 200, 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Будсервіс-ВБ" залишити без задоволення.
Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 03.08.2012р. по справі № 2а-7904/12/2070 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Бондар В.О.Судді Донець Л.О. Кононенко З.О.
Повний текст ухвали виготовлений 15.10.2012 р.