КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-8929/11/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Костенко Д.А.
Суддя-доповідач: Вівдиченко Т.Р.
ПОСТАНОВА
Іменем України
"27" вересня 2012 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого-судді: Вівдиченко Т.Р.
Суддів: Федорової Г.Г.
Федотова І.В.
За участю секретаря: Кравчук М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справі за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Альянс»на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 05 жовтня 2011 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Альянс»до Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач -Товариство з обмеженою відповідальністю «Альянс»звернулося з позовом до суду до Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення -рішення.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 05 жовтня 2011 року -у задоволенні позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись із постановою суду, позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Альянс»звернулось з апеляційною скаргою, просить скасувати постанову суду першої інстанції, прийняти нову, якою задовольнити позовні вимоги.
Заслухавши в судовому засіданні суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, з таких підстав.
Суд першої інстанції дійшов висновку про правомірність податкового повідомлення -рішення в частині, яка оскаржується позивачем, з огляду на допущення останнім порушення, за яке до нього контролюючим органом застосовані штрафні (фінансові) санкції.
Проте, з таким висновком суду колегія суддів не погоджується, з огляду на наступне.
Колегією суддів встановлено, що ДПІ у Святошинському районі м. Києва було проведено фактичну перевірку магазину -складу ТОВ «Альянс», розташованого за адресою м. Київ, вул. Качалова, 5, за результатами якої складено Акт 0195/26/57/23/13693513 від 08.04.2011 року.
У зв'язку з виявленням під час перевірки, зокрема, не проведення позивачем роздрукування фіскальних звітних чеків та не забезпечення їх зберігання в КОРО за період з 23.10.2010 року по 02.04.2011 року, податковим органом 22.04.2011 року винесено податкове повідомлення -рішення №0001052330/0, яким позивачу згідно з п.п. 54.3.3. п. 54.3. ст. 54 ПК України та п. 4 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»за порушення вимог п. 13 ст. 3 зазначеного Закону визначено грошове зобов'язання із фінансових санкцій у сумі 34000,00 грн.
Обговорюючи правомірність прийняття відповідачем оскаржуваного податкового повідомлення -рішення у зазначеній частині, судова колегія зважає на таке.
Основними нормативно-правовими актами, які врегульовують спірні правовідносини є Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995 року №265/95-ВР (далі по тексту -Закон №265).
За правилами п. 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані, зокрема, щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
При цьому, статтею 2 вказаного Закону передбачено, що фіскальний звітний чек - документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить дані денного звіту, під час друкування якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься до фіскальної пам'яті; місце проведення розрахунків - місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо; денний звіт - документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить інформацію про денні підсумки розрахункових операцій, проведених з його застосуванням.
У відповідності до положень п. 4 ст. 17 наведеного Закону у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Як вбачається із матеріалів справи, за підсумками перевірки відповідачем встановлено невиконання щоденного друку фіскальних звітних чеків, всього у кількості 100 штук, що, в свою чергу, є порушення законодавчо встановленого обов'язку позивача щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій фіскальні звітні чеки.
Проте, на спростування наведених висновків відповідача, суб'єктом господарювання надано копії наказів по підприємству, згідно яких у відповідні дні, за які виявлено не проведення друку фіскальних звітних чеків, касові апарати не працювала з об'єктивних причин.
З огляду на викладене, а також враховуючи те, що відповідно до керівництва з експлуатації РРО Мрія-301 МТМ, якими користується позивач, у випадку відсутності денних фіскальних оборотів (відсутності розрахункових операцій за день) формування денного фіскального звіту з нульовими фіскальними оборотами не передбачено, у зв'язку з чим проводиться друк копії попереднього фіскального звітного чеку з номером попереднього звіту, колегія суддів приходить до висновку про відсутність в діях позивача порушення п. 13 ст. 3 Закону №265.
Окрім того, під час визначення розміру фінансових санкцій, відповідачем не було враховано положення ст. 61 Конституції України, згідно з якими ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.
За таких обставин, невиконання з боку суб'єкта господарювання обов'язку щодо проведення щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в КОРО - єдине порушення, незалежно від кількості днів чи разів, тому санкція повинна бути застосована у єдиному розмірі, передбаченому законом.
Такі висновку суду узгоджуються з позицією Вищого адміністративного суду України, викладеною в ухвалі від 30.09.2010 року у справі №К-24064/10.
З огляду на викладене, доводи, викладені заявником в апеляційній скарзі, повністю спростовують висновки суду першої інстанції та знайшли своє належне підтвердження в суді апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 159 КАС України, обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Таким чином, судова колегія вважає, що висновки суду першої інстанції не відповідають встановленим обставинам по справі, допущені судом першої інстанції порушення норм матеріального права призвели до неправильного вирішення справи, а тому оскаржувана постанова підлягає скасуванню з прийняттям нового рішення.
Згідно ст. 202 КАС України, підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 198, 202, 205, 207, 212, 254 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Альянс»задовольнити.
Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 05 жовтня 2011 року скасувати та винести нове рішення.
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Альянс»задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення -рішення Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва від 22 квітня 2011 року №0001052330 на суму 34000 (тридцять чотири тисячі) 00 коп.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складення в повному обсязі шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя: Т.Р. Вівдиченко
Судді: Г.Г.Федорова
І.В.Федотов
Повний текст ухвали виготовлено 03 жовтня 2012 року
Головуючий суддя Вівдиченко Т.Р.
Судді: Федорова Г. Г.
Федотов І.В.