ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"23" жовтня 2012 р. Справа № 2а-3222/12/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Григорука О.Б.
при секретарі Мельничуку Є.С.
за участю: представників позивача - Плав'юк Р.Ю., Гергелюк О.В., представника відповідача - Федорів В.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом:
Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області
до відповідача: Дочірнього підприємства "Івано-Франківський облавтодор" ПАТ ДАК "Автомобільні дороги України"
про надання дозволу на продовження терміну планової ревізії фінансово-господарської діяльності,-
ВСТАНОВИВ:
Державна фінансова інспекція в Івано-Франківській області звернулася до суду з адміністративним позовом до Дочірнього підприємства "Івано-Франківський облавтодор "ПАТ ДАК "Автомобільні дороги України" про надання дозволу на продовження терміну планової ревізії фінансово-господарської діяльності.
В обґрунтування заявлено позову посилається на те, що позивачем проводиться планова ревізія фінансового-господарської діяльності Дочірнього підприємства "Івано-Франківський облавтодор "ПАТ ДАК "Автомобільні дороги України" та його 18 філій. Термін завершення перевірки 02.11.2012 року. У зв'язку об'ємним обсягом проведенням комплексу ревізійних дій, зокрема проведення зустрічних звірок, контрольних обмірів виконаних робіт, порівняльного аналізу цін придбання продукції та матеріалів, з метою повного та якісного проведення ревізійних дій, позивач просить продовжити термін проведення планової ревізії фінансово-господарської діяльності Дочірнього підприємства "Івано-Франківський облавтодор "ПАТ ДАК "Автомобільні дороги України".
Відповідач позов не визнав, його представником надано письмове заперечення проти заявлених позовних вимог, мотивоване тим, що відповідно до 6. ч. 5 ст. 11 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" тривалість планової виїзної ревізії не повинна перевищувати 30 робочих днів. Обґрунтування необхідності подовження строку ревізії, відповідач вважає необгрунтованими та такими, що не заслуговують на увагу. Зазначає, що ревізія є плановою, позивач зазделегіть при складанні плану ревізій, мав визначитися з кількістю перевіряючих осіб, врахувати специфіку структури відповідача, організувати роботу перевіряючих. Просить відмовити позивачу у наданні дозволу на продовження термінів планової ревізії.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши подані докази, заслухавши пояснення представника сторін, судом встановлено наступне.
Відповідно до положення ч. 1 ст. 2 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.
До одних із основних функцій контрольно-ревізійної служби належить проведення у підконтрольних установах ревізії фінансово-господарської діяльності, використання і збереження фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильності визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, стану і достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності (п.2. ст. 8 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні").
Згідно положення ч. 5 ст. 2 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.
Згідно ст. 11 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" плановою виїзною ревізією вважається ревізія у підконтрольних установах, яка передбачена у плані роботи органу державної контрольно-ревізійної служби і проводиться за місцезнаходженням такої юридичної особи чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна ревізія. Тривалість планової виїзної ревізії не повинна перевищувати 30 робочих днів.
Судом також встановлено та підтверджено матеріалами справи, що відповідно до плану контрольно ревізійної роботи Держфінінспекції в Івано-Франківській області на III квартал 2012 року, затвердженого наказом Державно фінансової інспекції в Івано-Франківській області від 22.06.2012 року №87 позивачем заплановано проведення ревізії фінансово - господарської діяльності Державного агентства автомобільних доріг та підпорядкованих йому підприємств, установ та організацій (а.с.17-32).
Відповідно до направлень ДФУ №590 та №591 від 14.08.2012 року (а.с. 33-34) на виконання зазначеного плану контрольно-ревізійної роботи апарату Держфінінспекції в Івано-Франківській області на III квартал 2012 р., з метою перевірки дотримання законодавства Державно фінансовою інспекцією в Івано-Франківській обл. видано направлення для проведення перевірки Дочірнього підприємства "Івано-Франківський облавтодор "ПАТ ДАК "Автомобільні дороги України" з терміном проведення перевірки з 14.08.2012 р. по 25.09.2012 р.
Пунктом 22 Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 20.04.2006 року № 550, зазначено, що планова виїзна ревізія може бути зупинена у разі необхідності проведення значної кількості зустрічних звірок, без завершення яких неможливе якісне проведення ревізії в межах встановленої Законом тривалості, а також за обґрунтованим зверненням об'єкта контролю і погодженням з керівником підрозділу контролюючого органу. При цьому ревізія повинна бути закінчена протягом 60 робочих днів.
Рішення про зупинення та поновлення планової виїзної ревізії приймає керівник контролюючого органу за письмовим поданням посадової особи контролюючого органу, що проводить ревізію
В зв'язку з зупиненням планової виїзної перевірки, термін завершення контрольного заходу встановлений до 02.11.2012 р.
Як зазначено позивачем у позовній заяві, в перевіряючому періоді відповідачем та його філіями виконано роботи з поточного ремонту та експлуатаційного утримання доріг на замовлення Служби автомобільних доріг в Івано- Франківській обл. на загальну суму 354165,90 тис. грн. та на замовлення інших 38 замовників, по прямих договорах на 32269,20 тис. грн.
Пунктом 26 Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 20.04.2006 року № 550 встановлено, що метою документального підтвердження виду, обсягу операцій та розрахунків з об'єктом контролю - підконтрольною установою, з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку контролюючими органами можуть проводитися зустрічні звірки у суб'єктів господарювання, які мали правові відносини з об'єктом контролю - підконтрольною установою.
Представником позивача в судовому засіданні, зазначено, що метою з'ясування об'єктивного стану справ, якісного виконанням покладених завдань, виникла необхідність у проведенні зустрічних звірок суб'єктів господарювання, які мали правовідносини з відповідачем. Відповідно до поданої позивачем інформації про постачальників товарно-матеріальних цінностей (щебеневої продукції, бітумів, пально-мастильних матеріалів, дорожньої техніки), які використовуються в господарській діяльності відповідача, основні постачальники знаходяться за межами Івано-Франківської області (а.с. 35-36). Зазначає, що проведення зазначених ревізійних дій, потребує значних затрат часу.
Судом встановлено, що позивачем, направлялися запити до суб'єктів господарювання щодо наданням інформації про господарські відносини, вартості виконаних робіт, надання послуг та стану взаєморозрахунків з відповідачем та надання відповідних копій документів. Однак, як вбачається з доданих до матеріалів справи, відповідей на запити, отримані позивачем відповіді були не у повному обсязі або містили посилання, що вказану інформацію можна отримати при проведенні зустрічної звірки. (а.с.38-39).
Згідно ст.11 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" подовження термінів проведення планової або позапланової виїзної ревізії можливе лише за рішенням суду на термін, що не перевищує 15 робочих днів для планової виїзної ревізії.
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
З огляду на те, що для забезпечення якісного, повного проведення ревізійних дій та об'єктивного дослідження питань, суд вважає твердження позивача про недостатність часу для проведення ревізії обґрунтованими, і вважає за необхідне надати дозвіл Державній фінансовій інспекції в Івано-Франківській області на продовження терміну проведення планової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності ДП "Івано-Франківський облавтодор" ПАТ ДАК "Автомобільні дороги України".
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Надати дозвіл Державній фінансовій інспекції в Івано-Франківській області на продовження терміну проведення планової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності ДП "Івано-Франківський облавтодор" ПАТ ДАК "Автомобільні дороги України" (м. Івано-Франківськ, вул. Петрушевича, 1, ідентифікаційний код 31790584) строком на 15 робочих днів.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя: Григорук О.Б.
Постанова складена в повному обсязі 25.10.2012 року.