ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
______________
Головуючий у 1-й інстанції: Махаринець Д.Є.
Суддя-доповідач:Бучик А.Ю.
УХВАЛА
іменем України
"22" жовтня 2012 р. Справа № 2а/1770/2011/2012
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Бучик А.Ю.
суддів: Майора Г.І.
Одемчука Є.В.,
при секретарі Самченко В.М. ,
розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Рівному Рівненської області Державної податкової служби на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "07" червня 2012 р. у справі за позовом ТОВ "Укрбудреммонтаж Інжинірінг" до Державної податкової інспекції у м. Рівному Рівненської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування рішення про аналювання реєстрації платника податку на додану вартість ,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Укрбудреммонтаж Інжиніринг» звернулось до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у місті Рівному про визнання протиправним та скасування рішення Державної податкової інспекції у місті Рівному від 28 квітня 2012 року № 29 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ «Укрбудреммонтаж Інжиніринг».
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 07 червня 2012 року визнано протиправним та скасовано рішення Державної податкової інспекції у місті Рівне від 28 квітня 2012 року № 29 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість.
В апеляційній скарзі ДПІ у м. Рівному Рівненської області ДПС просить скасувати вказану постанову через порушення судом норм матеріального та процесуального права, невідповідність висновків суду обставинам справи та ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог.
Апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Укрбудреммонтаж Інжиніринг» зареєстровано 03.03.2008 року Виконавчим комітетом Рівненської міської ради з присвоєнням ідентифікаційного коду №35776584, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії АО1 №692371. Місцезнаходженням юридичної особи є: м. Рівне, вул. Кн. Володимира, 112М.
Товариство зареєстроване платником податку на додану вартість 13.03.2008 року, отримало індивідуальний податковий номер 357765817161, про що свідчить свідоцтво № 100326322, видане ДПІ у м. Рівне.
Рішенням Державної податкової інспекції у місті Рівному №29 від 8 квітня 2012 року анульовано реєстрацію платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрбудреммонтаж Інжиніринг» через наявність запису № 16081440018007421 від 23.04.2012 року в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу ТОВ «Укрбудреммонтаж Інжиніринг».
Згідно з частиною 1 статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» відомості про юридичну особу або фізичну особу - підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України.
Правовідносини з приводу анулювання реєстрації особи як платника ПДВ унормовані ст. 184 Податкового кодексу України, відповідно до п. п. «ж»п.184.1 якого реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається у разі, якщо в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців наявний запис про відсутність юридичної особи або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання) або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.
Розділом XIІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 N 1588, встановлено, якщо за результатами заходів щодо встановлення фактичного місцезнаходження юридичної особи підрозділами податкової міліції буде підтверджено відсутність такої особи за місцезнаходженням або встановлено, що фактичне місцезнаходження юридичної особи не відповідає зареєстрованому місцезнаходженню, керівник (заступник керівника) органу державної податкової служби приймає рішення про направлення до відповідного державного реєстратора повідомлення про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням за ф. N 18-ОПП (додаток 26) для вжиття заходів, передбачених частиною дванадцятою статті 19 Закону (п.12.5 Порядку №1588).
Відомості про направлення податковим органом до Державного реєстратора повідомлення про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням відсутні.
Відповідно до пункту 12 статті 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» (далі - Закон України № 755) у разі надходження державному реєстратору від органу державної податкової служби повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням державний реєстратор зобов'язаний надіслати рекомендованим листом протягом п'яти робочих днів з дати надходження зазначеного повідомлення юридичній особі повідомлення щодо необхідності подання державному реєстратору реєстраційної картки.
Згідно з пунктом 14 статті 19 Закону України № 755 у разі неподання юридичною особою протягом місяця з дати надходження їй відповідного повідомлення реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність підтвердження зазначених відомостей датою, яка встановлена для чергового подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу. Якщо державному реєстратору повернуто рекомендованого листа, державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням. Саме з часом отримання (неотримання) повідомлення, пов'язується обов'язок держреєстратора на внесення запису до ЄДР, що в свою чергу тягнуть за собою відповідні наслідки для такої юридичної особи.
Дотримання вказаного порядку, визначеного законом, податковим органом суду не доведено.
Колегія суддів звертає увагу, що пунктом 14 статті 19 Закону України № 755 визначений конкретний строк, протягом якого юридична особа може подати відповідне підтвердження, а саме місяць, при чому обов'язковою умовою, з якою пов'язаний такий строк, є факт безпосереднього отримання такого повідомлення про надання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу. Колегія суддів зазначає, що у випадку не отримання такого повідомлення з тих чи інших причин юридичною особою, унеможливлює нею виконати вимоги закону та подати у встановлений строк відповідні підтвердження.
Процедура здійснення суб'єктом владних повноважень анулювання реєстрації особи як платника ПДВ регулюється Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011 N 1394, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 листопада 2011 р. за N 1369/20107 (далі - Положення).
Відповідно до п.5.2. Положення, анулювання реєстрації здійснюється шляхом виключення платника ПДВ з Реєстру. Свідоцтво про реєстрацію платника податку вважається анульованим з дати анулювання реєстрації платника податку.
Норми пп.5.5.1. Положення визначають, що податкові органи здійснюють постійний моніторинг платників ПДВ, включених до Реєстру, та приймають рішення про анулювання реєстрації платників ПДВ у разі існування відповідних підстав.
Рішення про анулювання реєстрації за ініціативою податкового органу приймаються за наявності відповідних підтверджуючих документів (відомостей). Такими документами, зокрема, є повідомлення державного реєстратора, відомості з Єдиного державного реєстру щодо наявності запису про відсутність юридичної особи або фізичної особи - підприємця за місцезнаходженням (місцем проживання) або запису про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу (підстава - підпункт "ж" пункту 184.1 статті 184 розділу V Кодексу) - ппп. 5.5.2.11. Положення.
За наявності зазначених підтверджуючих документів (відомостей) податковий орган приймає рішення про анулювання реєстрації особи - платника ПДВ незалежно від здійснення податковим органом документальних та камеральних перевірок такої особи і їх результатів, а також обов'язку такої особи бути зареєстрованою та/або нараховувати чи сплачувати податок на додану вартість відповідно до законодавства. Рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ за ініціативою податкового органу оформляється за формою N 6-РПДВ (додаток 6). Таке рішення складається у двох примірниках комісією, утвореною відповідно до розпорядження податкового органу, та підписується керівником податкового органу. У рішенні про анулювання реєстрації платника ПДВ обов'язково вказується підстава для такого анулювання з посиланням на відповідні норми Кодексу. Дата підписання рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ уважається днем прийняття такого рішення. Рішення про анулювання реєстрації платників ПДВ у день підписання реєструються у журналі обліку рішень про анулювання реєстрації платників ПДВ за формою N 6-РЖ (додаток 7). Номер рішення відповідає порядковому номеру запису в цьому журналі.
В порушення вимог встановленої форми факт відсутності чи неможливості установити місцезнаходження не підтверджений даними податкової міліції, що безпосередньо випливає зі змісту оскаржуваного рішення.
Водночас з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців станом на 17.05.12 року вбачається статус відомостей про юридичну особу ТОВ «Укрбудреммонтаж Інжиніринг» - «підтверджено». Крім того, позивачем підтверджено регулярність подання податкової звітності та виконання платником податків відповідних обов'язків.
Наведене в сукупності дає підстави вважати неправомірним оспорюване рішення податкового органу про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість.
Отже, колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції про задоволення позовних вимог.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції та не впливають на правильність прийнятого рішення, яке постановлене із додержанням вимог матеріального та процесуального права, підстави для його скасування відсутні.
Керуючись ст.ст. 197, 198, 200, 205,206,212,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Рівному Рівненської області Державної податкової служби залишити без задоволення, а постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "07" червня 2012 р. - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя (підпис) А.Ю.Бучик
судді: (підпис) (підпис) Г.І. Майор Є.В.Одемчук
З оригіналом згідно: суддя _______ А.Ю.Бучик
Повний текст Ухвали виготовлено "24" жовтня 2012 р.
Роздруковано та надіслано:
1- в справу
2 - позивачу ТОВ "Укрбудреммонтаж Інжинірінг" вул. Кн. Володимира, 112М,м. Рівне,33009
3- відповідачу Державна податкова інспекція у м. Рівному Рівненської області Державної податкової служби вул.Відінська,8,м.Рівне,33023