Постанова № 26950609, 26.03.2012, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.03.2012
Номер справи
0670/10545/11
Номер документу
26950609
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________

______________

Головуючий у 1-й інстанції: Семенюк М.М.

Суддя-доповідач:Бучик А.Ю.

ПОСТАНОВА

іменем України

"26" березня 2012 р. Справа № 0670/10545/11

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Бучик А.Ю.

суддів: Майора Г.І.

Одемчука Є.В.,

при секретарі Бучик А.Ю. ,

розглянувши апеляційну скаргу товариства з додатковою відповідальністю "ЖЛ" на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "16" січня 2012 р. у справі за позовом товариства з додатковою відповідальністю "ЖЛ" до Державної податкової інспекції у м.Житомирі, Головного управління Державного казначейства у Житомирській області про скасування податкового повідомлення - рішення, стягнення коштів,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з додатковою відповідальністю "ЖЛ" звернулось до Житомирського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про скасування податкового повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м.Житомирі від 20.10.2011 року №0001022304 про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за липень 2011 року у розмірі 404519 грн. та стягнення з Державного казначейства України заборгованості з бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 404519грн.

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 16 січня 2012 року в задоволенні позову відмовлено.

В апеляційній скарзі ТДВ "ЖЛ" просить скасувати вказану постанову через порушення судом норм матеріального та процесуального права, невідповідність висновків суду обставинам справи та постановити нове рішення про задоволення позовних вимог. Зазначає, що Податковий кодекс України не ставить право на бюджетне відшкодування в залежність від правильності відображення в документах бухгалтерського обліку надходження основних засобів підприємства.

Апеляційна скарга підлягає задоволенню.

Встановлено, що в період з 29.09.2011 року по 11.10.2011 року ДПІ у м.Житомирі проведено позапланову виїзну перевірку ТДВ "ЖЛ" з питань достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за липень 2011 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалося в травні 2011 року, про що складено акт №4791/23-2/37546647 від 11.10.2011 року, де відображено порушення позивачем п.200.5 ст.200 Податкового кодексу України, в зв'язку з чим платником завищено заявлену суму бюджетного відшкодування за липень 2011 року на 404519 грн. та п.198.2 ст.198, п.200.1 статті 200, п.201.6 ст.201 Податкового кодексу України, внаслідок чого завищено залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 24 декларації) за липень 2011 року у розмірі 4184340 грн.

Податковим повідомленням-рішенням ДПІ у м.Житомирі №0001022304 від 20.10.2011 року зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за липень 2011 року на суму 404519 грн.

Згідно з п.200.1 ст.200 Податкового кодексу України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

Відповідно до п. 200.5 ст.200 Податкового кодексу України не мають права на отримання бюджетного відшкодування особи, які, були зареєстровані як платники цього податку менш ніж за 12 календарних місяців до місяця, за наслідками якого подається заява на бюджетне відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів), мали обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців менші, ніж заявлена сума бюджетного відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів).

Згідно з п.п.14.1.138 ст.14 ПК України, основні засоби - матеріальні активи, у тому числі запаси корисних копалин наданих у користування ділянок надр (крім вартості землі, незавершених капітальних інвестицій, автомобільних доріг загального користування, бібліотечних і архівних фондів, матеріальних активів, вартість яких не перевищує 2500 гривень, невиробничих основних засобів і нематеріальних активів), що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності платника податку, вартість яких перевищує 2500 гривень і поступово зменшується у зв'язку з фізичним або моральним зносом та очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік). У 2011 році норматив для основних засобів встановлюється в розмірі 1000 грн. (п. 14 підр. IV р. XX Перехідних положень ПКУкраїни).

ТДВ "ЖЛ" у травні-червні 2011 року придбало основні засоби на загальну суму 2427114 грн., що відображено на рахунку 15 "Капітальні інвестиції".

Понесені позивачем у вказаних періодах витрати на придбання основних засобів, по яких податок на додану вартість включений в податковий кредит, підтверджуються первинними документами бухгалтерського та податкового обліку, зокрема податковими накладними, видатковими накладними, оформленими відповідно до вимог чинного законодавства.

Декларування від'ємного значення податку на додану вартість за вказаний період відбулось внаслідок придбання матеріальних активів для здійснення господарської діяльності.

За змістом ст.198 п.198.3 ПК України законодавець пов'язує податковий кредит з придбанням основних фондів та підтвердженням податковими накладними, оформленими належним чином (ст.198 п.198.6 ПК України).

Посилання суду першої інстанції на порушення позивачем вимог Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженою наказом Мінфіну України від 30.11.99 р. №291 (зі змінами та доповненнями, за текстом - Інструкція № 291) щодо відображення витрат на поліпшення об'єктів основних засобів, що збільшують їх первісну вартість на рахунку 15 "Капітальні інвестиції" замість рахунку 10 "Основні засоби" є безпідставним.

Податковий кодекс України не ставить право на бюджетне відшкодування в залежність від правильності відображення в документах бухгалтерського обліку надходження основних засобів підприємства.

Крім того, право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи основні фонди почали використовуватись в оподатковуваних операціях в господарській діяльності платника податку звітного податкового періоду ( ст.198 п.198.3 ПК України).

Тому оскаржуване податкове повідомлення-рішення відповідача про зменшення позивачу суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за липень 2011 року у розмірі 404519 грн. є незаконним.

Податковим органом не надано відомості на обґрунтування відомостей про повернення товариству вказаної суми бюджетного відшкодування за спірний період.

Отже, рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню із ухваленням нового про скасування податкового повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м.Житомирі від 20.10.2011 року №0001022304; зобов'язання Головного управління Державного казначейства України у Житомирській області повернути з Державного бюджету України суму бюджетного відшкодування у розмірі 404519 грн. шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок позивача та стягнення з Державного бюджету України на користь позивача документально підтвердженого розміру судового збору в розмірі 1700 грн.

Керуючись ст.ст. 195, 202, 205, 207, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу товариства з додатковою відповідальністю "ЖЛ" задовольнити.

Постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "16" січня 2012 р. скасувати та прийняти нову постанову.

Позов товариства з додатковою відповідальністю "ЖЛ" задовольнити.

Скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м.Житомирі від 20.10.2011 року №0001022304.

Зобов'язати Головне управління Державного казначейства України у Житомирській області повернути товариству з додатковою відповідальністю "ЖЛ" з Державного бюджету України суму бюджетного відшкодування у розмірі 404519 грн. шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок товариства з додатковою відповідальністю "ЖЛ".

Стягнути з Державного бюджету України на користь товариства з додатковою відповідальністю "ЖЛ" документально підтверджений розмір судового збору в розмірі 1700грн.

Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис) А.Ю.Бучик

судді: (підпис) (підпис) Г.І. Майор Є.В.Одемчук

З оригіналом згідно: суддя _______ А.Ю.Бучик

Роздруковано та надіслано:

1- в справу

2 - позивачу Товариство з додатковою відповідальністю "ЖЛ" вул.Щорса,67,м.Житомир,10003

3- відповідачу Державна податкова інспекція у м.Житомирі м-н Перемоги,2,м.Житомир,10014 Головне управління Державного казначейства у Житомирській області вул. 1-Травня, 24,Житомир,10008