ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
______________
Головуючий у 1-й інстанції: Жуковська Л.А.
Суддя-доповідач:Пасічник С.С.
УХВАЛА
іменем України
"21" серпня 2012 р. Справа № 2а/1770/3570/2011
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегіі:
головуючого судді Пасічник С.С.
суддів: Зарудяної Л.О.
Кузьменко Л.В.,
при секретарі Зеліковій О.В. ,
за участю сторін:
від позивача: Прищепи О.С., представника за довіреністю;
від відповідача: Ситая М.В., представника за довіреністю,
розглянувши апеляційну скаргу Кузнецовської об"єднаної державної податкової інспекції на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "23" листопада 2011 р. у справі за позовом Дочірнього підприємства "Регіон-Інвест" до Кузнецовської об"єднаної державної податкової інспекції про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень,
ВСТАНОВИВ:
12.08.2011р. Дочірнє підприємство "Регіон-Інвест" звернулось до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом (з врахуванням заяви про збільшення позовних вимог від 28.09.2011р.) до Кузнецовської об'єднаної податкової інспекції про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення №0000242340 від 01.08.2011р. про визначення податкового зобов'язання по платі за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення в сумі 960 899,26 грн. основного платежу та 240 224,82 грн. застосованих штрафних санкцій й податкового повідомлення-рішення №0013941740 від 01.08.2011р. про визначення податкових зобов'язань по податку з власників транспортних засобів в сумі 34687,50 грн. основного платежу та 8671,88 грн. застосованих штрафних санкцій.
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 23.11.2011р. позов задоволено й визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення-рішення Кузнецовської об'єднаної державної податкової інспекції №0000242340 від 01 серпня 2011 року, №0013941740 від 01 серпня 2011 року
Не погоджуючись з вказаною постановою, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить останню скасувати та прийняти нову постанову, якою в позові відмовити.
В запереченнях на апеляційну скаргу від 15.08.2012р. Дочірнє підприємство "Регіон-Інвест", вважаючи постанову обґрунтованою та законною, просить останню залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.
Представники сторін в судому засіданні підтримали позиції, наведені відповідно в апеляційній скарзі та запереченнях на апеляційну скаргу.
Вислухавши представників сторін, дослідивши доводи апеляційної скарги, матеріали справи, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як правильно встановлено судом, Кузнецовською ОДПІ у період з 30.05.2011р. по 12.07.2011р. було проведено планову виїзну документальну перевірку ДП "Регіон-Інвест" (код ЄДРПОУ 31691895) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2009р. по 31.12.2010р., за результатами якої складено акт №743/23/31691895 від 19.07.2011р.
Згідно висновків, наведених в акті, підприємство допустило порушення податкового законодавства, зокрема:
- пп. 4 п. 19 розділу ІІ додатку №1 Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 28.12.2007 р. №107-VI,
- п. 2,3,4,14 Порядку справляння платежів за користування надрами для видобування корисних копалин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 березня 2008р. №264, в результаті чого занижено плату за користування надрами в сумі 960899,26грн.,
- ст.ст.2,6 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" №1963-XII від 11.12.1991р., в результаті чого занижено суму податку з власників транспортних засобів на 34687,50грн.
На підставі акта перевірки №743/23/31691895 від 19.07.2011р. Кузнецовською ОДПІ було прийнято податкові повідомлення-рішення №0000242340 від 01.08.2011р., яким визначено податкові зобов'язання по платі за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення в сумі 960899,26 грн. основного платежу та 240224,82 грн. застосованих штрафних санкцій, та №0013941740 від 01.08.2011р., яким було визначено податок з власників транспортних засобів в сумі 34687,50 грн. основного платежу та 8671,88 грн. застосованих штрафних санкцій.
Проте, з цим погодитись не можна, враховуючи таке.
Як вбачається з матеріалів справи, у т.ч. акту перевірки, ДП "Регіон-Інвест" здійснює видобування базальту на родовищі базальтів Полоцьке-ІІ на підставі спеціального дозволу №2759 від 27.08.2002р. терміном дії 10 років та являється платником за користування надрами.
Для видобування корисних копалин ДП "Регіон-Інвест" застосовує базовий норматив платежу у відповідності до додатку №1 Закону України №309-VI від 03.06.2008 р. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" в розмірі 7,5 відсотків від вартості видобутих корисних копалин.
Розрахунок плати за користування надрами ДП "Регіон-Інвест здійснювався у відповідності до п.14 Порядку справляння платежів за користування надрами для видобування корисних копалин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 березня 2008р. №264, відповідно до якого зобов'язання з платежів за користування надрами для видобування корисних копалин (Пзн) за податковий (звітний) період обчислюються у разі застосування базових нормативів платежів, що належать до відносних, за такою формулою: Пзн = Vф х Вкк х Нвзн х Кпп, де Vф - обсяг (кількість) видобутих корисних копалин у податковому (звітному) періоді (в одиницях маси або об'єму); Вкк - вартість одиниці видобутих корисних копалин, обчислена згідно з пунктами 4 - 13 цього Порядку; Нвзн - величина визначеного у відносних значеннях базового нормативу платежів для видобування корисних копалин; Кпп - коефіцієнт, зазначений у додатку.
Не заперечуючи застосування як базового нормативу, так і передбаченої вказаним Порядком формули для визначення платежів за користування надрами для видобування корисних копалин, Кузнецовською ОДПІ не визнається саме визначення підприємством показника Вкк - вартості одиниці видобутих корисних копалин, який, на думку податкового органу, є заниженим. При цьому, податковий орган, здійснюючи свої обрахунки, визначав вартість у гривнах за тонну, в той час як ДП "Регіон-Інвест" в гривнах за м.куб.
Відповідно до п.14 Порядку, показник Вкк - вартість одиниці видобутих корисних копалин, обчислюється згідно з пунктами 4 - 13 цього Порядку.
Пунктом 4 Порядку передбачено, що вартість видобутих у звітному (податковому) періоді корисних копалин (готової продукції) обчислюється платником для кожної ділянки надр на базових умовах поставки (склад готової продукції гірничодобувного підприємства) за більшою з таких її величин:
- за фактичними цінами реалізації видобутих корисних копалин;
- за розрахунковою вартістю видобутих корисних копалин.
Згідно п.5 Порядку у разі обчислення вартості видобутих корисних копалин за фактичними цінами реалізації вартість одиниці видобутих корисних копалин встановлюється платником з урахуванням суми доходу, отриманого (нарахованого) від реалізації таких корисних копалин за податковий (звітний) період, що визначається відповідно до статті 11 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".
Сума доходу зменшується на суму витрат платника, пов'язаних з доставкою (перевезенням, транспортуванням) корисних копалин споживачу в розмірах, установлених у договорі купівлі-продажу згідно з умовами постачання.
Сума доходу, отримана від реалізації корисних копалин в іноземній валюті, перераховується у національній валюті за курсом, встановленим Національним Банком на дату реалізації таких корисних копалин.
Пунктом 6 Порядку передбачено, що до витрат платника, пов'язаних з доставкою (перевезенням, транспортуванням) корисних копалин споживачу, належать:
1) витрати, пов'язані з доставкою (перевезенням, транспортуванням) корисних копалин із складу готової продукції платника (вузла обліку, входу до магістрального трубопроводу, пункту відвантаження споживачу або на переробку, межі розділу мереж із споживачем) споживачу, а саме:
- з доставкою (перевезенням, транспортуванням) магістральними трубопроводами, залізничним, водним та іншим транспортом;
- із зливанням, наливанням, навантаженням, розвантаженням та перевантаженням;
- з оплатою послуг портів, зокрема портових зборів;
- з оплатою транспортно-експедиторських послуг;
2) витрати з обов'язкового страхування вантажів, обчислені відповідно до законодавства;
3) митні платежі (збори) у разі реалізації за межі митної території України.
Відповідно до п.7 Порядку вартість одиниці кожного виду видобутих корисних копалин обчислюється як співвідношення суми доходу, отриманого платником від реалізації корисних копалин, визначеної відповідно до пункту 5 цього Порядку, та обсягу (кількості) реалізованих корисних копалин, що визначається за даними бухгалтерського обліку запасів готової продукції платника.
Згідно п.8 Порядку у разі обчислення вартості корисних копалин за розрахунковою вартістю до витрат платника за податковий (звітний) період включаються:
1) матеріальні витрати, що належать до валових витрат згідно із статтею 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", за винятком матеріальних витрат, пов'язаних із:
- зберіганням;
- транспортуванням;
- пакуванням;
- проведенням іншого виду підготовки (включаючи передпродажну підготовку) для реалізації корисних копалин;
- виробництвом і реалізацією інших видів продукції, товарів (робіт, послуг);
2) витрати з оплати праці, що належать до валових витрат згідно із статтею 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", крім витрат з оплати праці працівників, які не зайняті на видобутку відповідного виду корисних копалин;
3) витрати з ремонту основних засобів, що належать до складу валових витрат згідно із статтею 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", крім витрат на ремонт основних засобів, не пов'язаних технічно та технологічно з видобутком корисних копалин;
4) інші витрати, що належать до складу валових витрат згідно із статтею 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", крім витрат, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, у тому числі:
- які виникають в результаті формування фінансових резервів;
- на сплату відсотків боргових зобов'язань платника;
- на платежі за користування надрами для видобування корисних копалин;
- на сплату штрафів та/або неустойки чи пені за рішенням сторін договору або за рішенням відповідних державних органів, суду.
Пунктом 9 Порядку передбачено, що під час обчислення розрахункової вартості видобутих корисних копалин також враховуються:
1) сума нарахованої амортизації, що визначається згідно із статтею 8 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", крім суми нарахованої амортизації на основні фонди і нематеріальні активи, що підлягають амортизації, але не пов'язані технічно та технологічно з видобутком відповідного виду корисних копалин;
2) сума амортизації витрат, пов'язаних з видобутком корисних копалин, згідно із статтею 9 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".
Згідно пунктів 10 - 12 Порядку сума витрат під час видобутку корисних копалин, стосовно яких у податковому (звітному) періоді завершено комплекс технологічних операцій (процесів) з видобутку (вилучення) їх з надр (відходів, втрат), повністю включається до розрахункової вартості видобутих корисних копалин за відповідний податковий (звітний) період.
Сума витрат під час видобутку корисних копалин, стосовно яких у податковому (звітному) періоді не завершено комплекс технологічних операцій (процесів) з видобутку (вилучення) їх з надр (відходів, втрат), включається до розрахункової вартості видобутих корисних копалин у податковому (звітному) періоді, в якому завершується такий комплекс технологічних операцій (процесів).
Розрахункова вартість одиниці видобутих корисних копалин (Цр) обчислюється за такою формулою:
Вмп + (Вмп х Крмпе),
де Вмп - витрати, обчислені згідно з пунктами 8 - 11 цього Порядку (гривень);
Крмпе - коефіцієнт рентабельності гірничодобувного підприємства, обчислений у матеріалах геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин ділянки надр, затверджених Державною комісією по запасах корисних копалин (десятковий дріб);
Vмп - обсяг (кількість) корисних копалин, видобутих за податковий (звітний) період.
Виходячи із зібраних документів, що містяться у справі, та зазначених положень Порядку, суд відзначає наступне.
В 4 кварталі 2009 року об'єм видобутих корисних копалин становив 19061,43 м. куб., об'єм погашених 19252,04 м. куб.; витрати на видобування корисних копалин склали 622060,64 грн.; об'єм реалізованого каменю бутового склав 2029,9 м. куб, об'єм реалізованого каменю бутового погашеного склав 2050,20 м. куб. Середні витрати становлять 622060,64 грн./19252,04 м. куб. = 32,31 грн. м. куб. Таким чином, собівартість реалізованого каменю бутового погашеного склала 66241,96 грн. (32,31 х 2050,2).
Загальна собівартість реалізованих товарів (корисної копалини та щебеню) становить 3673481,25 грн. або 100 % Собівартість видобутої корисної копалини 622020,64 грн. або 16,93 % з них: собівартість реалізованої корисної копалини становить 66241,96 грн. або 1,80 %, а собівартість корисної копалини, що перероблена в щебінь, - 555778,68 грн. або 15,13 % Дохід від реалізації товарів (корисної копалини та щебеню) становить 1981753,33 грн. видобутої корисної копалини.
Таким чином, розрахунковий дохід від реалізації видобутої корисної копалини, що була перероблена в щебінь, становить 1981753,33 грн. х 15,13 % = 299839,28 грн. Вкк = 299839,28/ (19252,04 -2050,20) = 17,43 грн./м. куб.
Отже, з наведеного слідує, що вартість видобутих у звітному (податковому) періоді корисних копалин (готової продукції) за фактичними цінами реалізації видобутих корисних копалин становить 17,43 грн./ м.куб., а за розрахунковою вартістю видобутих корисних копалин - 32,31 грн./м.куб.
З огляду на викладене, плату за користування надрами у відповідності до п. 4 Порядку слід визначати з використанням розрахункової вартості видобутих корисних копалин.
Пзн = 19252,04 м. куб. (Vф - об'єм погашених корисних копалин) х 32,31 грн./м.куб. (Вкк - вартість одиниці видобутої корисної копалини визначена за розрахунковою вартістю) х 7,5 відсотка (Нвзп - величина визначеного у відносних значеннях базового нормативу платежів для видобування корисних копалин, додаток №1 Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" №309-VI від 03.06.2008р. х (Кпп -коефіцієнт, зазначений у додатку Постанови КМУ №264 від 26.03.2008р.) для даного виду корисних копалин відсутній.
Пзн = 19252,04 х 32,31 х 7,5 = 46652,51 грн.
Таким чином, плата за користування надрами за 4 квартал 2009 року ДП "Регіон-Інвест" становить 46652,51 грн.
За 1 квартал 2010 року ДП "Регіон-Інвест" було видобуто корисних копалин в об'ємі 7552,686 м. куб., що відповідає об'єму погашених корисних копалин в розмірі 7628,21 м. куб. Загальні витрати на видобуток корисних копалин склали 192160,21 грн. Розрахункова вартість одиниці видобутої корисної копалини складає - 192160,21 грн./7628,21 м. куб. = 25,19 грн./м. куб. Об'єм реалізованого каменю бутового становить 856,3 м. куб., що відповідає об'єму реалізованого каменю бутового погашеного 864,86 м. куб. Таким чином, собівартість реалізованого каменю бутового погашеного становить 21785,82 грн. (25,19 х 864,86 ).
Загальна собівартість реалізованих товарів (корисної копалини та щебеню) складає 1136757 грн. або 100 %. Собівартість видобутої корисної копалини - 192160,21 або 16,90 %, з неї: собівартість реалізованої корисної - 21785,82 грн. або 1,92 %, собівартість корисної копалини, що перероблена на щебінь, - 170374,39 грн. або 14,98 %. Дохід від реалізації товарів (корисної копалини та щебеню) - 516866,88 грн.
Таким чином, розрахунковий дохід від реалізації видобутої корисної копалини, що була перероблена на щебінь 516866,88 х 14,98 % = 77426,66 грн. Вкк = 77426,66/(7628,21 -864,86) = 11,45 грн. / м. куб.
З наведеного слідує, що вартість видобутих у звітному (податковому) періоді корисних копалин (готової продукції) за фактичними цінами реалізації видобутих корисних копалин становить 11,45 грн./ м. куб., а за розрахунковою вартістю видобутих корисних копалин - 25,19 грн./м. куб.
За таких обставин, плату за користування надрами у відповідності до пункту 4 Порядку слід визначати з використанням розрахункової вартості видобутих корисних копалин.
В результаті проведених розрахунків на підставі наведених вище даних сума плати за користування надрами за 1 квартал 2010 року становить 14757,32 грн.
За 2 квартал 2010 року ДП "Регіон-Інвест" було видобуто корисних копалин в об'ємі 24831,528 м. куб., що відповідає об'єму погашених корисних копалин в розмірі 25079,84 м. куб. Загальні витрати на видобуток корисних копалин склали 601740,80 грн. Розрахункова вартість одиниці видобутої корисної копалини складає - 601740,80 грн./25079,84 м. куб. = 23,99 грн./м. куб. Об'єм реалізованого каменю бутового становить 2246,1 м. куб., що відповідає об'єму реалізованого каменю бутового погашеного 2268,56 м. куб.
Таким чином, собівартість реалізованого каменю бутового погашеного становить 54422,75 грн. (23,99 х 2268,56 ).
Загальна собівартість реалізованих товарів (корисної копалини та щебеню) складає 2855257,50 грн. або 100 %. Собівартість видобутої корисної копалини - 601740,80 або 21,70 %, з неї: собівартість реалізованої корисної - 54422,75 грн. або 1,91 %, собівартість корисної копалини, що перероблена на щебінь, - 547318,05 грн. або 19,16 %. Дохід від реалізації товарів (корисної копалини та щебеню) - 2398245,37 грн.
Таким чином, розрахунковий дохід від реалізації видобутої корисної копалини, що була перероблена на щебінь, становить 2398245,37 х 19,16 % = 459503,81 грн. Вкк = 459503,81/(25079,84 -2268,56) = 20,14 грн. / м. куб.
За наведеного, вартість видобутих у звітному (податковому) періоді корисних копалин (готової продукції) за фактичними цінами реалізації видобутих корисних копалин становить 23,99 грн./ м. куб., а за розрахунковою вартістю видобутих корисних копалин - 20,14 грн. / м. куб.
Враховуючи зазначене, плату за користування надрами у відповідності до пункту 4 Порядку слід визначати з використанням фактичної ціни реалізації видобутих корисних копалин.
В результаті проведених розрахунків на підставі наведених вище даних сума плати за користування надрами за 2 квартал 2010 року становить 46235,93 грн.
За 3 квартал 2010 року ДП "Регіон-Інвест" було видобуто корисних копалин в об'ємі 38843,349 м. куб., що відповідає об'єму погашених корисних копалин в розмірі 39231,78 м. куб. Загальні витрати на видобуток корисних копалин склали 720733,89 грн. Розрахункова вартість одиниці видобутої корисної копалини складає - 720733,89 грн./39231,78 м. куб. = 18,37 грн./м. куб. Об'єм реалізованого каменю бутового становить 1404,4 м. куб., що відповідає об'єму реалізованого каменю бутового погашеного 1418,44 м. куб. Таким чином, собівартість реалізованого каменю бутового погашеного становить 26056,74 грн. (18,37 х 1418,44 ).
Загальна собівартість реалізованих товарів (корисної копалини та щебеню) складає 2729739,87 грн. або 100 %. Собівартість видобутої корисної копалини -720733,89 або 26,40 %, з неї: собівартість реалізованої корисної копалини - 26056,74 грн. або 0,95 %, собівартість корисної копалини, що перероблена на щебінь, - 694677,15 грн. або 25,45 %. Дохід від реалізації товарів (корисної копалини та щебеню) - 3078856,22 грн.
Таким чином, розрахунковий дохід від реалізації видобутої корисної копалини, що була перероблена на щебінь, 3078856,22 х 25,45 % = 78568,91 грн. Вкк = 783568,91/(39231,78 -1418,44) = 20,72 грн. / м. куб.
Отже, вартість видобутих у звітному (податковому) періоді корисних копалин (готової продукції) за фактичними цінами реалізації видобутих корисних копалин становить 20,72 грн./ м. куб., а за розрахунковою вартістю видобутих корисних копалин -18,37 грн./м. куб.
Враховуючи зазначене, плату за користування надрами у відповідності до пункту 4 Порядку слід визначати з використанням фактичної ціни реалізації видобутих корисних.
В результаті проведених розрахунків на підставі наведених вище даних сума плати за користування надрами за 3 квартал 2010 року становить 61877,80 грн.
За 4 квартал 2010 року ДП "Регіон-Інвест" було видобуто корисних копалин в об'ємі 23597,45 м. куб., що відповідає об'єму погашених корисних копалин в розмірі 23833,42 м. куб. Загальні витрати на видобуток корисних копалин склали 434768,90 грн. Розрахункова вартість одиниці видобутої корисної копалини складає - 434768,90 грн./23833,42 м. куб. = 18,24 грн./м. куб. Об'єм реалізованого каменю бутового становить 1054,3 м. куб., що відповідає об'єму реалізованого каменю бутового погашеного 1064,84 м. куб. Таким чином, собівартість реалізованого каменю бутового погашеного становить 19422,68 грн. (18,24 х 1064,84 ).
Загальна собівартість реалізованих товарів (корисної копалини та щебеню) складає 2093420,46 грн. або 100 %. Собівартість видобутої корисної копалини - 434768,90 грн. або 20,77 %, з неї: собівартість реалізованої корисної копалини - 19422,68 грн. або 0,93 %, собівартість корисної копалини, що перероблена на щебінь, - 415346,22 грн. або 19,84 %. Дохід від реалізації товарів (корисної копалини та щебеню) - 2066949,96 грн. Таким чином, розрахунковий дохід від реалізації видобутої корисної копалини, що була перероблена на щебінь, становить 2066949 х 19,84 % = 410082,87 грн. Вкк = 410082 / (23833,42 -1064,84) = 18,01 грн. / м. куб.
З наведеного слідує, що вартість видобутих у звітному (податковому) періоді корисних копалин (готової продукції) за фактичними цінами реалізації видобутих корисних копалин становить 18,01 грн./ м. куб., а за розрахунковою вартістю видобутих корисних копалин - 18,24 грн./м. куб.
Враховуючи зазначене, плату за користування надрами у відповідності до пункту 4 Порядку слід визначати з використанням розрахункової вартості видобутих корисних копалин.
В результаті проведених розрахунків на підставі наведених вище даних сума плати за користування надрами за 4 квартал 2010 року становить 33583,24 грн.
Отже, ДП "Регіон-Інвест" здійснював облік погашених корисних копалин в одиницях об'єму - м. куб., що узгоджується з п.14 Порядку, й при визначенні плати за користування надрами вартість одиниці видобутих корисних копалин визначалася за однією з більших величин - або фактичними цінами реалізації, або за розрахунковою вартістю.
Таким чином, суд першої інстанції дійшов правильного висновку, про обґрунтованість здійснюваних підприємством розрахунків плати за користування надрами у спірний період й, як наслідок, протиправність податкового повідомлення-рішення Кузнецовської ОДПІ №0000242340 від 01.08.2011р. про визначення податкового зобов'язання по платі за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення в сумі 960 899,26 грн. основного платежу та 240 224,82 грн. застосованих штрафних санкцій.
Що ж до податкового повідомлення-рішення Кузнецовської ОДПІ №0013941740 від 01.08.2011р. про визначення податкових зобов'язань по податку з власників транспортних засобів в сумі 34687,50 грн. основного платежу та 8671,88 грн. застосованих штрафних санкцій, то слід зазначити наступне.
Так, станом на 01.10.2009р. на ДП "Регіон-Інвест" обліковуються 3 автомобілі марки БеЛАЗ-540А, 1 автомобіль марки БеЛАЗ-7522 та 1 автомобіль БеЛАЗ 75405.
Згідно преамбули Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" від 11.12.1991 р. № 1963-XII цим Законом встановлюється податок з власників деяких наземних і водних транспортних засобів, самохідних машин і механізмів як джерело фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних шляхів загального користування та проведення природоохоронних заходів на водоймищах.
Стаття 3 вказаного Закону визначає, що кошти цього податку спрямовуються на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг у населених пунктах, що належать до комунальної власності, а також на потреби дорожнього господарства за напрямами, визначеними відповідно Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, міськими, селищними та сільськими радами.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" не є об'єктами оподаткування транспортні засоби вантажні, самохідні, що використовуються на заводах, складах, у портах та аеропортах для перевезення вантажів на короткі відстані.
Як правильно встановлено судом та не спростовано податковим органом, автомобілі марки БеЛАЗ, що обліковуються на підприємстві, не пристосовані для застосування автомобільними шляхами загального користування та використовуються підприємством виключно в замкнутому циклі - кар'єр-завод.
З огляду на викладене, суд першої інстанції прийшов до правильного висновку, що Кузнецовською ОДПІ було безпідставно оподатковано автомобілі марки БеЛАЗ, так як останні не застосовуються на автомобільних дорогах загального користування, а використовуються виключно в замкнутому циклі й, як наслідок, не є об'єктом оподаткування, й визнав протиправним та скасував податкове повідомлення-рішення Кузнецовської ОДПІ №0013941740 від 01.08.2011р. про визначення податкових зобов'язань по податку з власників транспортних засобів в сумі 34687,50 грн. основного платежу та 8671,88 грн. застосованих штрафних санкцій.
Підсумовуючи наведене, оскаржувану постанову суду першої інстанції, як обґрунтовану та законну, з врахуванням приписів ст.200 КАС України слід залишити без змін.
Доводи ж апеляційної скарги не спростовують висновків суду та не є підставою для скасування судового рішення.
Керуючись ст.ст. 195,198,200,205,206,212,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Кузнецовської об"єднаної державної податкової інспекції залишити без задоволення, а постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "23" листопада 2011 р. - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя С.С. Пасічник
судді: Л.О. Зарудяна Л.В. Кузьменко
Роздруковано та надіслано:
1- в справу
2 - позивачу Дочврнє підприємство "Регіон-Інвест" вул. Д. Галицького,25,м. Рівне,33027
3- відповідачу Кузнецовська об"єднана державна податкова інспекція м-н Будівельників, 1,м.Кузнецовськ,Рівненська область,34400