Ухвала суду № 2692073, 04.09.2008, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.09.2008
Номер справи
22-а-7440/08
Номер документу
2692073
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 вересня 2008 року м. Львів

Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі :

судді-доповідача - Носа С.П.,

суддів: Любашевського В.П., Яворського І.О.,

розглянувши в порядку письмового провадження справу

за апеляційною скаргою ОСОБА_1

на ухвалу Рівненського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2007 року у справі №2а-1362/07

за адміністративним позовом ОСОБА_1

до Рівненського обласного бюро судово-медичної експертизи

про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення моральної шкоди, -

В С Т А Н О В И Л А :

В листопаді 2007 року ОСОБА_1. звернувся з адміністративним позовом до Рівненського окружного адміністративного суду, в якому просив визнати відмову Рівненського обласного бюро судово-медичної експертизи від 09 жовтня 2007 року № 470 в видачі копії акту судово-медичного обстеження трупа ОСОБА_2. № 45 від 18.07.2006р. незаконною, тако, що порушує його права та інтереси. Зобов'язати Рівненське обласне бюро судово-медичної експертизи видати йому копію акту судово-медичного обстеження трупа ОСОБА_2. № 45 від 18.07.2006р. з чіткими і зрозумілими записами про результат обстеження. За незаконне рішення і дії відповідача як органу державної влади, стягнути з нього в користь відповідача грошову компенсацію завданої йому моральної шкоди в розмірі 3000 (три тисячі) гривень.

Ухвалою Рівненського окружного адміністративного суду від 13 листопада 2007 року відкрито провадження у справі за позовом ОСОБА_1до Рівненського обласного бюро судово-медичної експертизи про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення моральної шкоди. Призначено справу до розгляду під головуванням судді Чалого І.С. у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання Рівненського окружного адміністративного суду (м. Рівне, вул. Дворецька, 128) на 14 грудня 2007 року на 09 годину 00 хвилин. Зобов'язано сторони подати до 14 грудня 2007 року: позивачу: докази сплати судового збору в сумі 30 грн. 00 коп. за реквізитами: одержувач - УДК у м. Рівне, код ЄДРПОУ 22586331, р/р 3141537700002 в ГУДКУ у Рівненській області, МФО банку 833017, код платежу 220900100, призначення платежу: судовий збір (державне мито) за подання позову до відповідача (вказати точне найменування), або подання доказу звільнення позивача від сплати судового збору; мати при собі паспорт; відповідачу: вмотивоване пояснення та підстави відмови у наданні копії Акту № 45 від 18.07.2006р. з посиданням на норми закону; запропоновано відповідачу надати письмові заперечення проти позову та докази, які в нього є.

Ухвалою Рівненського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2007 року позовну заяву по справі № 2-а-1362/07 за позовом ОСОБА_1до Рівненського обласного бюро судово-медичної експертизи про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення моральної шкоди залишено без розгляду. Роз'яснено позивачу, що згідно ч. 3 ст. 155 КАС України залишення позовної заяви без розгляду не позбавляє його права повторного звернення до адміністративного суду після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду в загальному порядку, встановленому законом, з дотриманням вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Залишаючи позовну заяву без розгляду суддя виходив з того, що 13.11.2007 р. ухвалою про відкриття провадження у справі та призначення до судового розгляду з огляду на те, що позивач проживає у Російській федерації, судом було зобов'язано позивача до 14.12.2007р. усунути недоліки, допущені при поданні позову, а саме подати докази сплати судового збору в сумі 30,00 грн. або докази про звільнення від його сплати. Позивачем недаліки позовної заяви при поданні позову усунуті не були.

Ухвалу оскаржив ОСОБА_1. - позивач по справі. Апелянт не погоджується з оскаржуваною ухвалою в повній мірі, вважає, що суд першої інстанції при винесеннні оскаржуваного рішення не прийняв до уваги фактичних обставин справи, не врахував його клопотання про відстрочення сплати судового збору в розмірі 30грн., так як фінансово-кредитні установи м. Рівневідмовилися прийняти плату за судовий збір і оформляти квитанцію на ім'я позивача, оскільки в нього відсутній ідентифікаційний номер платника податку. Також вважає, що судом неправильно витлумачено і помилково застосовано норми матеріального права в тій частині, в якій на позивачча покладено обов'язок сплатити судовий збір в розмірі 30 грн. за вимогу про відшкодування моральної шкоди. В апеляційній скарзі просить ухвалу Рівненського окружного адміністративного суду скасувати, направити матеріали справи в суд першої інстанції для розгляду справи по суті.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає до задоволення з наступних мотивів.

Відповідно до вимог ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі; в ухвалі про відкриття провадження у справі зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, прізвище та ініціали судді, який відкрив провадження в адміністративній справі, номер справи; 2) ким і до кого пред'явлено адміністративний позов; 3) зміст позовних вимог; 4) дата, час і місце попереднього судового засідання, якщо суд вважає його проведення необхідним; 5) пропозиція відповідачу подати в зазначений строк письмові заперечення проти позову та докази, які у нього є; 6) яким складом суду розглядатиметься справа.

Як вбачається зі змісту даної норми Кодексом адміністративного судочинства України не передбачено можливості зобов'язання позивача усунути недоліки позовної заяви ухвалою про відкриття провадження в адміністративній справі.

Водночас, в силу ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, може постановити ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Таким чином, Кодекс адміністративного судочинства України диференціює ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі та про залишення позовної заяви без руху. Зобов'язавши позивача усунути недоліки позовної заяви ухвалою про відкриття провадження, і після неусунення їх залишивши позовну заяву ОСОБА_1. без розгляду, суд першої інстанції прийняв оскаржуване рішеня з порушенням норм процесуального права, а тому, враховуючи наведене вище, колегія суддів приходить до висновку, що ухвала суду першої інстанції підлягає скасуванню, а справа поверненню до цього ж суду для продовження розгляду справи.

На підставі наведеного, керуючись ч.3 ст.160, ст. 195, 197, п. 3 ч. 1 ст. 199, п. 4 ч. 1 ст. 202, ст. ст. 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А :

апеляційну скаргу ОСОБА_1задоволити.

Ухвалу Рівненського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2007 року у справі №2а-1362/07 скасувати.

Справу за адміністративним позовом ОСОБА_1до Рівненського обласного бюро судово-медичної експертизи про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення моральної шкоди направити до Рівненського окружного адміністративного суду для продовження розгляду.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня набрання ухвалою законної сили.

Суддя-доповідач С.П. Нос

Судді В.П. Любашевський

І.О. Яворський