Постанова № 26366684, 03.10.2012, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.10.2012
Номер справи
2-а-2106/09/0770
Номер документу
26366684
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Cправа № 2-а-2106/09/0770

Ряд стат. звіту № 2.11.8

Код - 03

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 жовтня 2012 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шешеня О.М. за участю секретаря судового засідання Куля Т.Т. та сторін, які беруть участь у справі:

позивача: Публічне акціонерне товариство "Готельно-туристичний комплекс "Інтурист Закарпаття", представник -Попович А.А.;

відповідача: Державна податкова інспекція у м. Ужгороді Закарпатської області ДПС, представник -Бондарєва В.В.;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Публічного акціонерного товариства "Готельно-туристичний комплекс "Інтурист Закарпаття" до Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області ДПС про скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Публічне акціонерне товариство "Готельно-туристичний комплекс "Інтурист Закарпаття" (далі - позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області ДПС про скасування рішення № 0050662303 від 17.03.2009 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 2380,00 грн.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позов та просив зодовольнити позовні вимоги з підстав, наведених у позовній заяві, мотивуючи наступним. На підставі акта перевірки від 19.12.2008 року № 2881/23-1/10/2574001 та рішення №534/1025-055 від 13.03.2009 року про результати розгляду скарги позивача, відповідачем 17.03.2009 року було прийнято рішення № 0050662303 про застосування щодо позивача штрафних (фінансових) санкцій в сумі 2380,00 грн. Позивач не погоджується з тим, що його дії кваліфіковано, як невиконання щоденного друку фіскальних звітніх чеків та не зберігання їх укнизі обліку розрахункових операцій. На думку представника позивача, за результатами проведеної перевірки зроблено необ'єктивний та невірний висновок щодо порушення ним п. 9 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №265/95-ВР (далі - Закон України №265/95), оскільки відповідачем не взято до уваги специфіку діяльності позивача. Основним видом діяльності позивача є надання готельних послуг, у зв'язку з чим, у відповідності до п. 1.7 Правил користування готелями і аналогічними засобами розміщення та надання готельних послуг, затверджених Наказом Державної туристичної адміністрації України від 16.03.2004 року № 19, позивач працює у цілодобовому режимі. Представник позивача зазначає, що позивачем щоденно друкувалися фіскальні звітні чеки на реєстраторах розрахункових операцій, однак у зв'язку з цілодобовою і безперервною діяльністю виникла відмінність у календарних датах, зазначених на чеках. Також, відповідачем було невірно визначено розмір штрафних (фінансових) санкцій, оскільки застосовано п.п. 4 ст. 17 Закону України №265/95, за порушення вимог п.п. 9 ст. 3 Закону України №265/95. Таким чином, представник позивача просить скасувати рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0050662303 від 17.03.2009 року на суму 2380,00 грн.

В судовому засіданні представник відповідача заперечив щодо задоволення позову в повному обсязі, з підстав викладених у письмовому заперечені та просив відмовити в задоволенні позовних вимог, мотивуючи наступним. На підставі акта перевірки від 19.12.2008 року №2881/23-1/10/02574001 у зв'язку з порушенням позивачем п.1 та п. 9 ст.3 Закону України №265/95 відповідачем було прийнято рішення від 31.12.2008 року №0049982303, яким застосувано до позивача фінансові санкції в сумі 10005,00 грн. на підставі п.1 та п.4 ст.17 Закону України №265/95. За результатами розгляду скарги позивача на рішення від 31.12.2008 року № 0049982303 відповідачем було прийнято 13.03.2009 року рішення № 534/1025-055 про результати розгляду скарги, яким оскаржуване позивачем рішення залишено без змін, а його скаргу без задоволення. Одночасно, рішенням від 17.03.2009 року № 0050662303, яке прийнято на підставі рішення про результати розгляду скарги, відповідачем було додатково застосувано до позивача 2380,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій. Оспорюване позивачем рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 17.03.2009 року №0050662303 прийнято у відповідності до законодавства України, а тому відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, всебічно та повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позовних вимог з наступних підстав.

Судом встановлено, що 24.07.1998 року Виконавчим комітетом Ужгородської міської ради позивача було зареєстровано, як юридичну особу, відповідно до Довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с. 18).

На підставі акта перевірки від 19.12.2008 року №2881/23-1/10/02574001 у зв'язку з порушенням позивачем п.1 та п.9 ст. 3 Закону України №265/95 відповідачем було прийнято рішення від 31.12.2008 року №0049982303, у відповідності до якого застосовано до позивача фінансові санкції в сумі 10005,00 грн. на підставі п.1 та п.4 ст.17 Закону України №265/95 .

У відповідності до п. 1 ст. 3 Закону України №265/95 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

У відповідності до рішення від 31.12.2008 року №0049982303, зазаначені фінансові санкції в сумі 10005,00 грн. виникли в позивача виходячи з наступного: 1) фінансова санкція в розмірі 7965,00 грн. - п'ятикратний розмір суми готівкових коштів -1593грн., непроведених через реєстратор розрахункових операцій (далі - РРО) застосована на підставі п.1 ст.3, п.1 ст.17 Закону України №265/95-ВР; 2) фінансова санкція в розмірі 2040,00 грн на підставі п.9 ст.3, п.4 ст.17 Закону України №265/95-ВР в тому числі: 340 грн. - фінансова санкція за нероздрукування 3-х фіскальних звітних чеків на РРО, який використовується портьє; 340грн. фінансової санкція за нероздрукування 4-х фіскальних звітних чеків на РРО, який використовується на стоянці перед готелем; 340 грн. - фінансова санкція за незберігання 1-го фіскального звітного чеку в книзі обліку розрахункових операцій, яка використовується з РРО на стоянці перед готелем; 340 грн. - фінансова санкція за незберігання 3-х фіскальних звітних чеків в книзі обліку розрахункових операцій, яка використовується з РРО в бар - холі; 340 грн. - фінансова санкція за незберігання 1-го фіскального звітного чеку в книзі обліку розрахункових операцій, яка використовується з РРО в нічному барі; 340 грн. - фінансова санкція за незберігання 1-го фіскального звітного чеку в книзі обліку розрахункових операцій, яка використовується з РРО при здійснення розрахункових операцій за білети в нічному барі.

Дане рішення від 31.12.2008 року №0049982303 про застосування фінансової санкції в сумі 10005,00 грн. було оскаржено позивачем. За результатами розгляду скарги відповідачем було прийнято13.03.2009 року рішення № 534/1025-055 про результати розгляду скарги, яким оскаржуване позивачем рішення залишено без змін а його скаргу без задоволення (а.с. 8-17).

На підставі рішення про результати розгляду скарги, відповідачем було прийнято рішення від 17.03.2009 року №0050662303 про застосування до позивача фінансових санкцій в сумі 2380,00 грн. (а.с. 7).

У відповідності до рішення від 17.03.2009 року №0050662303 до позивача було застосовано фінансову санкцію в сумі 2380,00 грн., яка включає в себе: 1) 680,00 грн. фінансових санкцій за нероздрукування 2-х фіскальних звітних чеків на РРО, який використовується портьє; 2) 1020,00 грн. фінансових санкцій за нероздрукування 3-х фіскальних звітних чеків на РРО, який використовується на стоянці перед готелем; 3) 680,00 грн. фінансових санкцій за незберігання 2-х фіскальних звітних чеків в книзі обліку розрахункових операцій, яка використовується з РРО в бар - холі.

Таким чином, оскаржуваним рішенням від 17.03.2009 року №0050662303 позивачу було збільшено суму фінансових санкцій за нероздрукування та незберігання фіскальних звітних чеків.

Твердження представника позивача про те, що оскаржуване рішення від 17.03.2009 року №0050662303 слід скасувати з огляду на те, що ним щоденно друкувалися фіскальні звітні чеки у встановленому порядку, а відмінність у календарних датах, зазначених на чеках виникла тільки у зв'язку з цілодобовою і безперервною його діяльністю у відповідності до п.9. ст.З Правил користування готелями й аналогічними засобами розміщення та надання готельних послуг, не знайшло свого підтвердження з огляду на наступне.

У відповідності до п.9 ст.3 Закону України №265/95 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та (або) в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажі товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Згідно до п.2 та п.7 Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2002 року №199 та додатку до Вимог, усі режими роботи реєстратора, крім тих, що забезпечують усунення причин блокування, повинні блокуватися у разі, зокрема, перевищення максимальної тривалості зміни; зміна - період роботи реєстратора від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z-звіту до виконання наступного Z-звіту; підсумок розрахунків обчислюється за зміну, максимальна тривалість якої не повинна перевищувати 24 годин.

Відповідно до п.7.5 Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок, затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 року №614 та зареєстрованого у Мінюсті України 05.02.2001 року за №106/5297, використання книги обліку розрахункових операцій, зареєстрованої на РРО, передбачає, зокрема, підклеювання фіскальних звітних чеків на відповідних сторінках книги обліку розрахункових операцій.

Згідно до п.4 ст.17 Закону України №265/95 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

Однак, портьє не було роздруковано три фіскальні звітні чеки на РРО. За нероздрукування 3-х фіскальних звітних чеків на РРО, який використовується портьє згідно з рішенням №0049982303 відповідачем було застосовано до позивача фінансові санкції в розмірі 340,00 грн., а згідно з рішенням №0050662303 додатково застосовано фінансові санкції в розмірі 680,00 грн.

За нероздрукування 4-х фіскальних звітних чеків на РРО, який використовується на

стоянці перед готелем згідно з рішенням №0049982303 було застосовано до позивапча фінансові санкції в розмірі340,00 грн., а згідно з рішенням №0050662303 додатково застосовано 1020,00 грн. фінансової санкції.

Також, за незберігання 3-х фіскальних звітних чеків в книзі обліку розрахункових операцій, яка використовується з РРО в бар - холі згідно з рішенням відповідача №0049982303 було застосовано до позивача фінансові санкції в сумі 340,00 грн., а згідно з рішенням №0050662303 додатково застосовано до нього фінансові санкції в сумі 680, 00 грн. Представник позивача в судовому засіданні підтвердив факт незберігання 3-х фіскальних звітних чеків в книзі обліку розрахункових операцій, яка використовується з РРО в бар - холі.

Таким чином, у відповідності до рішення № 0050662303 від 17.03.2009 року до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 2380,00 грн., у відповідності до п.9 ст.3 та п.4 ст.17 Закону України №265/95, яким передбачено відповідальність у вигляді фінансової санкції за кожен випадок нероздрукування або незберігання фіскальних звітних чеків.

Окрім вищевикладеного суд констатує наступне. Рішення відповідача про застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій було прийнято, як додаткове, яке пов'язане із розглядом ДПА у Закарпатській області в адміністративному порядку скарги позивача на рішення відповідача від 31.12.2008 року №0049982303.

ДПА у Закарпатській області (у відповідності до пункту 4 статті 17 Закону України №265/95) доручила відповідачеві застосувати до позивача штрафні (фінансові) санкції за кожне порушення, в результаті чого і було прийнято оскаржуване рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій до позивача.

Рішення відповідача від 31.12.2008 року № 0049982303 було оскаржено позивачем до Закарпатського окружного адміністративного суду. Постановою суду від 16.06.2009 року залишеною без змін ухвалою Львіського апеляційного адміністративного суду від 22.02.2012 року, узадоволенні позовних вимог позивачеві відмовлено повністю. Постанова Закарпатського окружного адміністративного суду від 16.06.2009 року у справі №2а-1798/09/0770 набрала законної сили.

У відповідності до ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Відповідно до частин 1, 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Надані позивачем докази та обґрунтування позову не доведені в судовому засіданні. Відповідачем доведено правомірність своїх дій, що стосуються предмету позову. Факти, встановлені судом, та відповідні їм правовідносини підтверджуються наявними та дослідженими в судовому засіданні доказами.

На підставі вищевказаного суд приходить до висновку, що оспорюване позивачем рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 17.03.2009 року №0050662303 на суму 2380,00 грн. прийнято відповідачем у відповідності до законодавства України, а відтак підстав для задоволення позову немає.

На підставі наведеного та керуючись ст. 19, 94, 104-106, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. В задоволенні позову Публічного акціонерного товариства "Готельно-туристичний комплекс "Інтурист Закарпаття" до Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області ДПС про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0050662303 від 17.03.2009 року на суму 2380,00 грн. - відмовити.

2. Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Суддя Шешеня О.М.

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 3 жовтня 2012 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 8 жовтня 2012 року.