Ухвала суду № 26313928, 20.09.2012, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України)

Дата ухвалення
20.09.2012
Номер справи
к/9991/48262/11-с
Номер документу
26313928
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"20" вересня 2012 р. м. Київ К/9991/48262/11

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:

Головуючого: Маринчак Н.Є.

Суддів: Костенка М.І., Лосєва А.М.,

розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Малиновському районі м.Одеси

на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 07 грудня 2010р.

та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 07 липня 2011р.

у справі №2а-7144/09/1570

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія АСК»(надалі -ТОВ «Компанія АСК»)

до Державної податкової інспекції у Малиновському районі м.Одеси (надалі -ДПІ у Малиновському районі м.Одеси)

про визнання неправомірним та скасування рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, -

встановив:

Позивач звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом, в якому поставлено питання про визнання неправомірним та скасування рішень ДПІ у Малиновському районі м.Одеси про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0002372301 від 17.03.2009р., №0002662301 від 24.03.2009р., №0002672301 від 24.03.2009р.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 07 грудня 2010р., залишеною без змін ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 07 липня 2011р., позов задоволено частково. Скасовано рішення ДПІ у Малиновському районі м.Одеси: №0002372301 від 17.03.2009р. в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 5780,00грн.; №0002662301 від 24.03.2009р. - в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 12580,00грн.; №0002672301 від 24.03.2009р. в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 3400,00грн. В задоволенні іншої частини позову відмовлено.

Не погодившись з висновками судів попередніх інстанцій, відповідач звернувся із касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України, в якій, посилаючись на порушення норм процесуального та неправильне застосування судами норм матеріального права, ставить питання про скасування постанови суду першої інстанції, ухвали суду апеляційної інстанції та прийняття у справі нового рішення про відмову у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Заслухавши доповідь судді, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи наведені у скарзі, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ст.15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби в Україні шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Як встановлено попередніми судовим інстанціями, 11.02.2009р., працівниками Свалявської МДПІ в Закарпатській області на підставі направлень №41 та №42 від 10.02.2009р. та згідно плану - графіку проведення перевірок за здійсненням розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг на лютий місяць 2009р. було проведено планову перевірку залу гральних автоматів, що належать позивачу та розташований за адресою: Закарпатська область, м. Свалява, вул. Головна, 76, про що складено акт №0020/07/12/23/31094811 від 12.02.2009р.

Крім того, 10.03.2009р. та 11.03.2009р. працівниками ДПА в Луганській області, на підставі направлень №55 та №56 від 10.03.2009р. було проведено планові перевірки залів гральних автоматів, що належать позивачу та розташовані за адресою: м. Луганськ, вул. Оборонна, 12/61 та м. Луганськ, вул. Ватутіна, 90-а, за наслідками яких складено акти №0044/12/32/23/26522322 від 11.03.2009р. та №0045/12/32/23/25622322 від 12.03.2009р. відповідно.

Проведеними перевірками встановлено порушення позивачем вимог п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме, в акті перевірок зазначено, що в залі гральних автоматів проведена операція з надання послуг через не зареєстровані, не опломбовані та у встановленому порядку та не переведені у фіскальний режим роботи автомати з продажу гральних послуг.

За наслідками проведених перевірок, згідно п.2 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», яка передбачає відповідальність у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій не переведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій у розмірі двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме за те, що гральні автомати не були обладнані запам'ятовуючими пристроями (фіскальною пам'яттю), застосовано такі штрафні санкції:

- за адресою: Закарпатська область, м. Свалява, вул. Головна, 76, знаходилось в гральному залі 18 гральних автоматів (340грн. х 18 = 6120грн.);

- за адресою: м. Луганськ, вул. Оборонна, 12/61, знаходилось в гральному залі 38 гральних автоматів (340грн. х 38 = 12920грн.);

- за адресою: м. Луганськ, вул. Ватутіна, 90-а, знаходилось в гральному залі 11 гральних автоматів (340грн. х 11 = 3740 грн.).

Однак, приймаючи до уваги, що ч.2 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачена відповідальність саме у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій не переведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратору розрахункових операцій, а в ході перевірок було зафіксовано використання позивачем одного не переведеного у фіскальний режим роботи грального автомата, суди дійшли висновку про наявність підстав для скасування оскаржуваних рішень в частині застосування санкцій за перебування у гральних закладах позивача інших гральних автоматів, використання яких не доведено.

Належних та допустимих доказів правомірності прийнятих рішень в частині застосування штрафних санкцій в повній мірі відповідачем суду не надано.

Доводи касаційної скарги не спростовують зазначених висновків суду.

Отже, судами першої та апеляційної інстанцій виконано всі вимоги процесуального законодавства, всебічно перевірено обставини справи, вирішено справу у відповідності з нормами матеріального права, постановлено обґрунтовані рішення, в яких повно відображені обставини, що мають значення для справи. Висновки суду про встановлені обставини і правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються доказами, дослідженими у судовому засіданні, а тому підстав для їх перегляду з мотивів, викладених в касаційній скарзі не вбачається.

Керуючись статтями 220, 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ухвалив:

Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Малиновському районі м.Одеси -залишити без задоволення.

Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 07 грудня 2010 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 07 липня 2011 року -залишити без змін.

Ухвала вступає в законну силу з моменту проголошення. Заява про перегляд судового рішення в адміністративній справі Верховним Судом України може бути подана з підстав, в порядку та у строки встановлені ст.ст.236-238 КАС України.

Головуючий: ____ Н.Є. Маринчак

Судді: ____ М.І. Костенко

____ А.М. Лосєв