Постанова № 26308559, 05.10.2012, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.10.2012
Номер справи
2а/1770/3257/2012
Номер документу
26308559
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а/1770/3257/2012

05 жовтня 2012 року 09год. 05хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дорошенко Н.О. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом

Заступник прокурора м. Рівне в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області до СПД ОСОБА_1 про стягнення штрафу, -

ВСТАНОВИВ :

Заступник прокурора м. Рівне в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до СПД ОСОБА_1 про стягнення штрафу в розмірі 3400,00 грн..

Справа розглянута в порядку скороченого провадження.

Ухвалою про відкриття скороченого провадження від 17 серпня 2012 року відповідачу було надано десятиденний строк з дня отримання ухвали для подання заперечення. У вказаний строк відповідачем не було подано заперечення на адміністративний позов та заяви про визнання позову.

Давши оцінку доказам у справі, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.

Судом встановлено, що відповідно до ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Статтею 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено, що водій для нерегулярних пасажирських перевезень повинен мати посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійну картку, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.

Судом встановлено, що Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Рівненській області 02.05.2012 року на 295 км + 200 м а/д Київ-Чоп, здійснено перевірку транспортного засобу MB 310 D, номерний знак НОМЕР_1, під час якої встановлено, що водій здійснював нерегулярні пасажирські перевезення в напрямку з м. Київ до м. Рівне без договору із замовником, документа про оплату послуг, ліцензійної картки, індивідуальної контрольної книжки водія, полісу обов'язкового особистого страхування водіїв від нещасних випадків на транспорті, в результаті якої було складено акт від 02.05.2012 року (а.с.15), який був підписаний водієм без зауважень.

Судом встановлено, що Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Рівненській області 15.05.2012 року на 295 км + 500 м а/д Київ-Чоп, здійснено перевірку транспортного засобу MB 310 D, номерний знак НОМЕР_1, під час якої встановлено, що водій здійснював нерегулярні пасажирські перевезення в напрямку з м. Київ до м. Рівне без договору із замовником, документа про оплату послуг, ліцензійної картки, індивідуальної контрольної книжки водія, полісу обов'язкового особистого страхування водіїв від нещасних випадків на транспорті, в результаті якої було складено акт від 02.05.2012 року (а.с.10).

Відповідно до абз.3 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону до автомобільних перевізників застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На цій підставі начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області, відповідно до вимог Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженою постановою Кабінетів Міністрів України від 08 листопада 2006 року № 1567 (далі за текстом - Порядок № 1567), винесено постанову № 0227 від 22.05.2012 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн. (а.с.7) та постанову № 0255 від 29.05.2012 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн. (а.с.11).

Судом також встановлено, що згідно з даними КП ДСС Рівненського окружного адміністративного суду станом на час розгляду справи судом постанови Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області № 0277 від 22.05.2012 року та № 0255 від 29.05.2012 року про застосування фінансових санкцій відповідачем в судовому порядку не оскаржувались, а тому підстави для їх невиконання відсутні.

Всупереч цьому, на час розгляду справи судом відповідач штрафні санкції в сумі 3400 грн. не сплатив.

Згідно статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до п.3 ст.50 Бюджетного кодексу України, органи стягнення забезпечують своєчасне та в повному обсязі надходження до державного бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) відповідно до законодавства.

Відповідно до статті 121 Конституції України на органи прокуратури покладено функцію представництва інтересів держави в суді у випадках, визначених законом.

Відповідно до ст.36-1 Закону України "Про прокуратуру" представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.

З урахуванням наведеного позовні вимоги про стягнення штрафу підтверджуються належними та допустимими доказами, а тому підлягають задоволенню.

Судові витрати, відповідно до статті 94 КАС України, з відповідача не присуджуються.

Керуючись статтями 160-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з СПД ОСОБА_1 (33000, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_2) штраф за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт в розмірі 3400,00 грн., який перерахувати в дохід Державного бюджету України (Головне управління Державного казначейства України у Рівненській області, МФО 833017, одержувач - відділення Державного казначейства України в м. Рівне, р/р № 31113106700002, код ЄДРПОУ - 38012714, код платежу 21081100).

Постанова суду першої інстанції є остаточною, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку.

У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Відповідно до п. 8 ч. 6 ст. 183-2 КАС України відповідач зобов'язаний виконати постанову негайно.

Суддя Дорошенко Н.О.