ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к.
РІШЕННЯ
Іменем України
02.12.2008
Справа №2-3/10153-2008
за позовом Церков «Благая Весть» християнської общини християн віриповного Євангелія ( м. Сімферополь, вул. Крилова, 4)
до відповідача Фонду комунального майна Cімферопольської міської ради, м. Сімферополь (95000 м. Сімферополь, вул.. Горького, 15)
Про спонукання до виконання певних дій
Суддя Соколова І.О.
П Р Е Д С Т А В Н И К И :
Від позивача – представник Полуянова Т.Н., д/п від 12.11.08 р.
Від відповідача – представник Романенко О.М., дор. від 17.10.08 р.
Обставини справи: позивач - Церков «Благая Весть» християнської общини християн віри повного Євангелія звернувся до Господарського суду АРК з позовом до відповідача - Фонду комунального майна Сімферопольської міської Ради, м. Сімферополь, в якому просить визнати незаконною відмову Фонду комунального майна Сімферопольської міської ради № 18040/3 від 28.05.08 р., зобов’язати відповідача виконати рішення 13-й сесії Сімферопольської міської ради 5-го скликання від 27.12.2006 р. № 150 «Про затвердження програми приватизації об’єктів комунальної власності Сімферопольської міської ради на 2007 рік», підготувати необхідні документи та провести необхідні міри з приватизації Церквою «Благая Весть» християнської общини християн віри повного Євангелія нежитлового приміщення, площею 68, 4 кв.м., розташованого за адресою: м. Сімферополь, вул. Кечкеметська, 69/155.
В судовому засіданні 25.11.08 р. було оголошена перерва до 02.12.2008 р. для надання додаткових документів.
02.12.2008 р. судове засідання було продовжено за участю представників сторін.
Представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач вимоги позивача не визнав, за підставами, викладеними у відзиві на позов.
При цьому, відповідач не заперечує, що рішенням 13-й сесії Сімферопольської міськради 5-го скликання від 27.12.06 р. № 150 « Про затвердження програми приватизації об’єктів комунальної власності Сімферопольської міської ради на 2007 рік» приміщення по адресу: м. Сімферополь, вул. Кечкеметська, 69/155, площею 68,4 кв.м. включені в перелік об’єктів, які підлягають приватизації шляхом викупу. Однак, питання правового режиму власності допоміжних приміщень житлового комплексу (підвалів, сараїв, чердаков, коляс очних, др..) та визначення категорій зазначених приміщень законодавчо не врегульовані.
Розглянувши матеріали справи, додатково представлені документи, заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив:
01.04.2003 р. між КП ЖЕО Київського р-на м. Сімферополя та Церквою «Благая Весть» християнської общини християн віри повного Євангелія був укладений договір оренди № 4/2 нежилого приміщення, площею 68,4 кв. м., розташованого по вул. Кечкеметска, 69/155 для розміщення офісу ( а.с.5-6).
Додатковою угодою від 26.02.2008 р. термін дії договору оренди № 4/2 сторонами був продовжений до 31.01.2009 р. ( а.с. 7).
Сімферопольська міська рада, як власник зазначеного приміщення, рішенням 13-й сесії 5-го скликання № 150 від 27.12.06 р. « Про затвердження Програми приватизації об’єктів комунальної власності Сімферопольської міської ради на 2007 рік» включила даний об’єкт в Перелік об’єктів комунальної власності, які підлягають приватизації шляхом викупу в 2007 року.
Пунктом № 84 в зазначеному переліку значаться приміщення по вул. Кечкеметської 69/155, спосіб приватизації - викуп, користувач, заявник - Церков «Благая Весть» християнської общини християн віри повного Євангелія.
У відповідності з технічним висновком на нежитлове приміщення, що розташоване в цокольному поверху по вул. Кечкеметської 69/155 у м. Сімферополі, яке виготовлене КРП «Проектно – ізискательний інституту « Кримпроектреконструкція», нежитлове цокольне приміщення, загальною площею 68, 4 кв.м., не є допоміжним та не участвує в обслуговуванні та життєзабезпеченні житлового будинку ( а.с. 22-28).
Згідно із п. 51 Державної програми приватизації, яка була затверджена Законом України від 18 травня 2000 р. № 1723-ІП „Про Державну програму приватизації", у разі прийняття рішення про приватизацію орендованого державного майна (будівлі, споруди, приміщення) орендар одержує право на викуп цього майна, якщо орендарем за згодою орендодавця здійснено за рахунок власних коштів поліпшення орендованого майна, яке неможливо відокремити від відповідного об’єкту без завдання йому шкоди, вартістю не менш як 25 відсотків залишкової (відновної за вирахуванням зносу) вартості майна (будівлі, споруди, приміщення). Оцінка вартості об'єкта приватизації у цьому разі здійснюється із застосуванням експертної оцінки. Таке ж право одержує орендар у разі прийняття рішення про приватизацію відповідно до законодавства України.
Таким чином, за думкою позивача, Церков «Благая Весть» християнської общини християн віри повного Євангелія має право на приватизацію нежилого приміщення, загальною площею 68, 4 кв.м, розташованого по вул. Кечкеметської, 69/155, шляхом його викупу.
Проте, на заяву позивача стосовно приватизації зазначеного приміщення шляхом викупу № 4 від 23.05.08 р. відповідач листом № 1807 від 28.05.08 р. відповів відмовою, з посиланням на неврегульованість зазначених питань на законодавчому рівні ( а.с. 14).
Таким чином, позивач вважає, що відмова Фонду комунального майна виконати рішення 13-й сесії Сімферопольської міської ради V скликання від 27.12.2006 р. № 150 «Про затвердження Програми приватизації об'єктів комунальної власності Сімферопольської міської ради на 2007 рік» щодо приватизації нежилого приміщення, площею 68, 4 кв.м, розташованого по вул. Кечкеметської, 69/155, шляхом його викупу орендарем, є противоправною і порушує його права та законні інтереси.
Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Згідно до частини 1 ст. 73 Закону України „Про місцеве самоврядування», акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створенні ) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими і, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Згідно до частини 2 ст. 8 Закону України „Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», строк підготовки об'єкта малої приватизації до продажу у не повинен перевищувати двох місяців з дня прийняття рішення про включення відповідного переліку об'єктів, що підлягають приватизації.
Однак, в порушення вказаних норм права відповідач, починаючи з моменту прийняття рішення 13-й сесії Сімферопольської міської ради V скликання від 27.12.2006 р. № 150 «Про затвердження Програми приватизації об'єктів комунальної власності Сімферопольської міської ради на 2007 рік», не вжив ніяких дій з проведення приватизації спірного приміщення, чим перешкоджає позивачу у реалізації його прав.
Невиконання Фондом комунального майна Сімферопольської міської ради передбачених законом функцій та рішення 13-й сесії Сімферопольської міської ради V скликання від 27.12.2006 р. № 150 тягне для позивача негативні наслідки, які виражаються у неможливості реалізувати свої права по викупу орендованого їм майна, на який він має право у відповідності до закону.
При таких обставинах, суд вважає, що вимоги позивача по даній справі підлягають задоволенню, тому що вони підтверджуються матеріалами справи та засновані на нормах чинного законодавства.
При цьому, суд виходить з того, що фактичним предметом спору в даній справі є спір про право та порядок приватизації нежитлового приміщення на підставі програми приватизації об’єктів комунальної власності.
Заперечення відповідача, викладені у засіданні суду та у відзиві на позов, не можуть бути прийняті судом до уваги, оскільки вони суперечать нормам діючого законодавства та матеріалами справи.
Вступна й резолютивна частини рішення оголошені в засіданні суду в присутності представників сторін 02.12.2008 р.
З обліком викладеного, керуючись, ст. ст. 77, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРIШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Визнати незаконною відмову Фонду комунального майна Сімферопольської міської ради № 18040/03 від 28.05.08 р.
3. Зобов'язати відповідача - Фонд комунального майна Сімферопольської міської ради (м. Сімферополь вул. Толстого, 15, ЗКПО 20687358) виконати рішення 13-й сесії Сімферопольської міської ради 5-го скликання від 27.12.06 р. № 150 « Про затвердження програми приватизації об’єктів комунальної власності Сімферопольської міської ради на 2007 рік», підготувати необхідні документи та запровадити певні заходи щодо приватизації Церквою «Благая Весть» християнської общини християн віри повного Євангелія ( м. Сімферополь, вул. Крилова, 4) нежитлового приміщення, площею 68, 4 кв.м., розташованого за адресою: м. Сімферополь, вул. Кечкеметська, 69/155, яке знаходиться на балансі ЖЕО Київського району м. Сімферополя, шляхом викупу.
Рішення підписане суддею 05.12.2008 р.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Соколова І.А.