ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
——————————————————————
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 вересня 2012 р.
Справа № 2а/1570/5273/2011
Категорія:8
Головуючий в 1 інстанції: Свида Л.І.
Одеський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Крусяна А.В.,
суддів Джабурії О.В., Шляхтицького О.І.,
секретаря Загоруйко Г.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі апеляційну скаргу спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Одесі Державної податкової служби на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 17 травня 2012 року у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Веста Сервіс» до спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Одесі Державної податкової служби про визнання безпідставними та незаконними дії щодо проведення перевірки, -
В С Т А Н О В И В:
13.07.2011р. товариство з обмеженою відповідальністю «Веста Сервіс»(надалі –ТОВ «Веста Сервіс») звернулося до суду з позовом до спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Одесі Державної податкової служби (надалі –СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі ДПС) про визнання безпідставними та незаконними дій щодо проведення 01.07.2011р. документальної позапланової перевірки. /а.с.88/
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 17.05.2012р. позов задоволений.
Не погоджуючись з вказаним судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить постанову суду скасувати та ухвалити нову про відмову у задоволенні позовних вимог.
Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, законність та обґрунтованість судового рішення в межах апеляційної скарги, суд приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
01.07.2011 року на підставі отриманої інформації від ДПІ у Малиновському районі м. Одеси, ДПІ у Київському районі м. Харкова Ірпенської ОДПІ, ДПІ у Подільському районі м. Києва, наказу від 29.06.2011р. №477 та повідомлення від 29.06.2011 №90/10-16-1 працівниками відповідача на підставі пп..20.1.4 п. 20.1 ст. 20, пп.75.1.2 п.75.1 ст.75, п.79.2 ст.79 Податкового кодексу України було проведено документальну позапланову невиїзну перевірку з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість при взаємовідносинах позивача з ТОВ «ПЕЙД», ТОВ «НВКП ГІДРО-АЛЬФА», ТОВ «ТД ЄВРОПА»та ТОВ «ГАЗОНАФТОВА КОМПАНІЯ «НАФТЕН», за результатами якої було складено акт №306/16-1/30251215/34 від 04.07.2011р. /а.с.10-21/
Про проведення перевірки позивач був повідомлений шляхом направлення 30.06.2011р. поштовим зв’язком повідомлення про проведення перевірки та наказу № 477 від 29.06.2011р., про що свідчить квитанція «Укрпошти»та повідомлення про вручення поштового відправлення 05.07.2011р. /а.с.52-54/
Статтею 75.1. ПК України передбачено, що органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Камеральні та документальні перевірки проводяться органами державної податкової служби в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ст.75.1.2. кодексу, документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом.
Документальною невиїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні органу державної податкової служби.
Згідно із ст.78.1., 78.4, 79.2 ПК України документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин: за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту; виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту.
Про проведення документальної позапланової перевірки керівник органу державної податкової служби приймає рішення, яке оформлюється наказом.
Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.
Документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби виключно на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.
Судовим розглядом встановлено, що відповідач фактично повідомив позивача про проведення перевірки вже після її проведення та позбавив його права бути присутнім при перевірці, надати свої заперечення, підтверджуючи документи. Позивач також був позбавлений можливості отримати від податкової запит щодо пояснень і підтверджуючих документів та надати відповідь протягом 10 днів, в зв’язку з чим відповідачем проведено перевірку за відсутності первинних документів ТОВ «Веста Сервіс».
Отже, податкова грубо порушила порядок проведення перевірки визначений законодавством, тому судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції щодо протиправності дій спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Одесі Державної податкової служби з приводу проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Веста Сервіс».
За таких обставин, судова колегія вважає, що суд першої інстанції при вирішені справи вірно застосував норми матеріального права, тому в порядку ст.200 КАС України постанова суду підлягає залишенню без змін.
Керуючись ст.ст. 198, 200, 205, 206 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Одесі Державної податкової служби залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 17 травня 2012 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили після її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі.
Головуючий:
Судді: