КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-158/12/1070 Головуючий у 1-й інстанції: Волков А.С.
Суддя-доповідач: Літвіна Н. М.
У Х В А Л А
Іменем України
"20" вересня 2012 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого: Літвіна Н.М.,
Суддів: Коротких А.Ю. Хрімлі О.Г.
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 20 лютого 2011 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгово-виробнича компанія «Енергія»до Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області про визнання неправомірними дій, скасування податкового повідомлення-рішення та зобов'язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 20 лютого 2011 року адміністративний позов ТОВ «Торгово-виробнича компанія «Енергія»до Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області про визнання неправомірними дій, скасування податкового повідомлення-рішення та зобов'язання вчинити певні дії -задоволено.
Визнано протиправним та скасовано рішення Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області №6210/10/15-202/2553 від 28 вересня 2011 року щодо невизнання податкових декларацій ТОВ «Торгово-виробнича компанія «Енергія»з податку на додану вартість за червень та липень 2011 року податковою звітністю. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області №0005981502 від 21 жовтня 2011 року згідно з яким до ТОВ «Торгово-виробнича компанія «Енергія»застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 3 060, 00 грн. В частині позовних вимог про зобовязання Державну податкову інспекцію у Вишгородському районі Київської області визнати податкові декларації ТОВ «Торгово-виробнича компанія «Енергія»з податку на додану вартість за червень, липень та серпень 2011 року податковою звітністю, - провадження закрито.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідач - ДПІ у Вишгородському районі Київської області, звернувся з апеляційною скаргою в якій просить постанову суду першої - скасувати та прийняти нову, якою в задоволенні позову відмовити в повному обсязі.
У зв'язку з неприбуттям жодної з осіб, які беруть участь у справі у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, колегія суддів вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України.
Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи та вірно встановлено судом першої інстанції, 21 червня 2011 року, 22 серпня 2011 року та 20 вересня 2011 року позивач подав до ДПІ у Вишгородському районі Київської області в електронній формі податкові декларації з податку на додану вартість за червень, липень і серпень 2011 року відповідно. У складі декларацій позивач також подав додатки 2 і 3. Факти отримання податкових декларацій разом із додатками підтверджуються копіями квитанцій №2, з яких вбачається що документи прийнято.
28 вересня 2011 року ДПІ у Вишгородському районі Київської області було надіслано на адресу позивача лист за №6210/10/15-202/2553, яким повідмено, що податкова декларація з податку на додану вартість за звітний період червень 2011 року разом із додатками 2 і 3, податкова декларація з податку на додану вартість за звітний період липень 2011 року разом із додатками 2 і 3, вважаються неприйнятими (не визнано як податкову звітність) в звязку з порушенням вимог абзацу 3 пункту 13 розділу ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України №41 від 25 січня 2011року.
12 жовтня 2011 року посадовими особами Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області проведено камеральну перевірку позивача з питань подання податкової звітності з податку на додану вартість за червень, липень, серпень 2011 року, за результатами якого складено акт №2203/15-2/37335301/472 від 12 жовтня 2012 року.
Перевіркою встановлено порушення позивачем вимог п. п. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49, п. 203.1 ст. 203 ПК України, що виявилось у неподанні податкових декларацій з податку на додану вартість за червень, липень, серпень 2011 року.
За результатами перевірки Державною податковою інспекцією у Вишгородському районі Київської області прийнято податкове повідомлення-рішення №0005981502 від 21 жовтня 2011 року, згідно з яким до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 3 060, 00 грн.
Відповідно до п. 49.8 ст. 49 ПК України - прийняття податкової декларації є обов'язком органу державної податкової служби.
Імперативний характер наведеної норми означає, що податковий орган не має права не прийняти фактично отриману податкову декларацію, подану платником податків в один із способів, передбачених п. 49.3 ст. 49 ПК України (особисто або через представника, поштою чи засобами електронного зв'язку).
Практична реалізація процедури прийняття податкової декларації визначається пунктами 49.8 та 49.9 ст. 49 ПК України.
Відповідно до абз. 1 п. 49.9 ст. 49 ПК України - за умови дотримання платником податків вимог цієї статті посадова особа органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана зареєструвати податкову декларацію платника датою її фактичного отримання органом державної податкової служби.
Згідно з п. 49.8 ст. 49 ПК України - під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов'язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.
Отже, процедура прийняття податкової декларації полягає у вчиненні посадовою особою податкового органу фактичних дій із: 1) перевірки наявності та достовірності заповнення обов'язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 ПК України; 2) реєстрації податкової декларації у день її отримання органом державної податкової служби.
При цьому, відповідно до п. 49.10 ст. 49 ПК України - відмова посадової особи органу державної податкової служби прийняти податкову декларацію з будь-яких причин, не визначених цією статтею, у тому числі висунення будь-яких не визначених цією статтею передумов щодо такого прийняття (включаючи зміну показників такої податкової декларації, зменшення або скасування від'ємного значення об'єктів оподаткування, сум бюджетних відшкодувань, незаконного збільшення податкових зобов'язань тощо), забороняється.
Відповідно до п. п. 49.11.1 п. 49.11 ст. 49 ПК України - разі подання платником податків до органу державної податкової служби податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пунктів 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу, такий орган державної податкової служби зобов'язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови у разі отримання такої податкової декларації, надісланої поштою або засобами електронного зв'язку, - протягом п'яти робочих днів з дня її отримання.
Згідно до п. 49.9 ст. 49 ПК України - за умови дотримання вимог, встановлених статтями 48 і 49 цього Кодексу податкова декларація, надана платником, також вважається прийнятою:
49.9.1. за наявності на всіх аркушах, з яких складається податкова декларація та, за бажанням платника податків, на її копії, відмітки (штампу) органу державної податкової служби, яким отримана податкова декларація, із зазначенням дати її отримання, або квитанції про отримання податкової декларації у разі її подання засобами електронного зв'язку, або поштового повідомлення з відміткою про вручення органу державної податкової служби, у разі надсилання податкової декларації поштою;
49.9.2. у разі, якщо орган державної податкової служби із дотриманням вимог пункту 49.11 цієї статті не надає платнику податків повідомлення про відмову у прийнятті податкової декларації або у випадках, визначених цим пунктом, не надсилає його платнику податків у встановлений цією статтею строк.
Як вбачається з матеріалів справи та вірно встановлено судом першої інстанції, позивач подав податкові декларації до податкового органу засобами електронного зв'язку.
Так, декларацію за червень 2011 року подав 21 липня 2011 року, декларацію за липень 2011 року - 22 серпня 2011 року, декларацію за серпень 2011 року - 20 вересня 2011 року.
Між тим, повідомлення про відмову у визнанні податкових декларацій за червень та липень 2011 року податковою звітністю прийнято податковим органом 28 листопада 2011 року, а щодо декларації за серпень 2011 року - взагалі не приймалося.
А тому, виходячи зі змісту п. 49.9 ст. 49 ПК України, податкова декларація позивача за червень, липень та серпень 2011 року вважається прийнятою.
Отже, рішення суду першої інстанції прийнято з дотриманням норм матеріального і процесуального права, а тому є законним і обґрунтованим, в зв»язку з чим скасуванню не підлягає.
Відповідно до ст. 200 КАС України - суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст. ст. 160, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України суд,
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області - залишити без задоволення.
Постанову Київського окружного адміністративного суду від 20 лютого 2011 року -залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 КАС України та може бути оскаржена безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції в порядку і строки, встановлені статтею 212 КАС України.
Головуючий суддя Літвіна Н. М.
Судді: Коротких А. Ю.
Хрімлі О.Г.