Постанова № 26123346, 13.09.2012, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.09.2012
Номер справи
2а/0570/21709/2011
Номер документу
26123346
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 вересня 2012 р. Справа № 2а/0570/21709/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 11-10

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Смагар С.В.

при секретарі Поддубному С.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Приватного акціонерного товариства «Донагроімпекс», м. Донецьк

до Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби

про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення від 10 серпня 2011 року № 0002592340 про зменшення суми бюджетного відшкодування по податковій декларації за квітень 2011 року на 7461 грн. та застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1 грн.

за участю представників:

від позивача: Нікішина Д.В. - за дов. від 06.12.2011р.

від відповідача: Полякової О.Г. - за дов. від 04.04.2012р.

ВСТАНОВИВ:

Приватне акціонерне товариство «Донагроімпекс» звернулось до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень від 29 липня 2011 року № 0002402340 про зменшення суми від'ємного значення з податку на додану вартість в сумі 72652 грн., від 30 червня 2011 року № 0002172340/0 про зменшення суми від'ємного значення з податку на додану вартість в сумі 171700 грн., від 29 липня 2011 року № 0002392340 про зменшення суми бюджетного відшкодування в сумі 62550 грн., від 1 серпня 2011 року № 0002412340 про зменшення суми бюджетного відшкодування в сумі 90851 грн., від 10 серпня 2011 року № 0002592340 про зменшення суми бюджетного відшкодування в сумі 7461 грн. (з урахуванням уточненої позовної заяви).

Ухвалою суду від 1 листопада 2011 року суддею Шальєвою В.А. по адміністративній справі № 2а/0570/14437/2011 роз'єднані та виділені у самостійне провадження позовні вимоги. Таким чином, позовні вимоги Приватного акціонерного товариства «Донагроімпекс» до Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення від 10 серпня 2011 року № 0002592340 про зменшення суми бюджетного відшкодування по податковій декларації за квітень 2011 року на 7461 грн. та застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1 грн., виділені у самостійне провадження за № 2а/0570/21709/2011 відповідно до автоматичного розподілу справ між суддями та справу призначено головуючому судді Смагар С.В.

Позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на неправомірність спірного податкового повідомлення-рішення від 10 серпня 2011 року № 0002592340, прийнятого внаслідок порушення пункту 200.4 статті 200 Податкового кодексу України та яким зменшено суму бюджетного відшкодування по податковій декларації за квітень 2011 року на суму 7461 грн.

Відповідач проти позовних вимог заперечує, вважає, що спірне податкове повідомлення-рішення прийняте у відповідності до вимог діючого законодавства, посилаючись на те, що за наслідками проведеної документальної позапланової перевірки встановлено завищення суми ПДВ при формуванні податкового кредиту за лютий 2011 року у сумі 72652 грн., що призвело до завищення заявленої суми бюджетного відшкодування ПДВ на рахунок платника у банку по декларації за квітень 2011 року у сумі 7461 грн.

Вислухавши у судовому засіданні представників сторін, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.

Приватне акціонерне товариство «Донагроімпекс» зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Донецької міської ради 21 квітня 2011 року (змінено найменування юридичної особи), включене до ЄДРПОУ за номером 25333903, є платником податку на додану вартість згідно свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість від 24 травня 2011 року № 100337154.

Пунктом 75.1 статті 75 Податкового кодексу України передбачено, що органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Відповідно до підпункту 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин, зокрема, платником подано декларацію, в якій заявлено до відшкодування з бюджету податок на додану вартість, за наявності підстав для перевірки, визначених у розділі V цього Кодексу, та/або з від'ємним значенням з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень. Документальна позапланова виїзна перевірка з підстав, визначених у цьому підпункті, проводиться виключно щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість та/або з від'ємного значення з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень.

Пунктом 200.11 статті 200 Податкового кодексу України передбачено, що за наявності достатніх підстав, які свідчать, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право провести документальну позапланову виїзну перевірку платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном проведення камеральної перевірки.

Згідно з підпунктом 14.1.18 пункту 14.1 статті 1 Податкового кодексу України бюджетне відшкодування - відшкодування від'ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника, у тому числі автоматичне бюджетне відшкодування у порядку та за критеріями, визначеними у розділі V цього Кодексу. Відповідно до підпункту 14.1.181 пункту 14.1 статті 1 Податкового кодексу України податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V Кодексу.

З 6 по 19 липня 2011 року відповідачем на підставі підпункту 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України, пунктів 3, 4 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку достатніх підстав, які надають податковим органам право на проведення документальної позапланової виїзної перевірки платника податку на додану вартість про визначення достовірності нарахування бюджетного відшкодування такого податку» від 27 грудня 2010 року № 1238, відповідно до пункту 200.11 статті 200 Податкового кодексу України була здійснена документальна позапланова виїзна перевірка позивача з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку за квітень 2011 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалось в період лютий 2011 року та за травень 2011 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалось в період: березень, квітень 2011 року, наслідки якої викладені в акті перевірки від 26 липня 2011 року № 970/23-3/25333903 (надалі - акт перевірки). Актом перевірки встановлено порушення пункту 200.4 статті 200 Податкового кодексу України, тобто завищення заявленої суми бюджетного відшкодування ПДВ на рахунок платника банку по декларації за квітень 2011 року (від 19 травня 2011 року № 9003509214) в сумі 7461 грн.

Відповідно до пункту 200.4 статті 200 Податкового кодексу України якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 цієї статті, має від'ємне значення, то: а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем товарів/послуг; б) залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.

Згідно з пунктом 200.1 статті 200 Податкового кодексу України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

Як передбачено пунктом 200.6 статті 200 Податкового кодексу України платник податку може прийняти самостійно рішення про зарахування в повному обсязі належної йому суми бюджетного відшкодування або її частини у зменшення податкових зобов'язань з цього податку, що виникли протягом наступних звітних (податкових) періодів, за наявності умов, передбачених пунктом 200.4 цієї статті. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації, яку він подає за результатами звітного (податкового) періоду, в якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування згідно з нормами цієї статті. У разі прийняття такого рішення зазначена сума не враховується при розрахунку сум бюджетного відшкодування наступних звітних (податкових) періодів. Пунктом 200.7 зазначеної статті передбачено, що платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному органу державної податкової служби податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

Позивачем до податкового органу було подано податкову декларацію з податку на додану вартість за квітень 2011 року від 19 травня 2011 року № 9003509214, у якій підприємством визначено суму податкових зобов'язань (рядок 9) у розмірі 19568 грн., сформовано податкового кредиту (рядок 17) у сумі 57246 грн., від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного (звітного) періоду складає 37678 грн. Залишок від'ємного значення попереднього звітного (податкового) періоду, за вирахуванням суми податку, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного (податкового) періоду (рядок 22 Д2) складає 1009250 грн., сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку (рядок 23 Д3, рядок 23.1 Д4) - 7461 грн. Разом із зазначеною декларацією позивачем була подана заява про повернення суми бюджетного відшкодування (Д4) від 19 травня 2011 року № 9003509613 на суму 7461 грн.

Пунктом 58.1 статті 58 Податкового кодексу України встановлено, що у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення. Податкове повідомлення-рішення містить підставу для такого нарахування (зменшення) податкового зобов'язання та/або зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість; посилання на норму цього Кодексу та/або іншого закону, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок грошових зобов'язань платника податків; суму грошового зобов'язання, що повинен сплатити платник податку; суму зменшеного (збільшеного) бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення результатів господарської діяльності або від'ємного значення суми податку на додану вартість; граничні строки сплати грошового зобов'язання та/або строки виправлення платником податків показників податкової звітності; попередження про наслідки несплати грошового зобов'язання або внесення виправлень до показників податкової звітності в установлений строк; граничні строки, передбачені цим Кодексом для оскарження податкового повідомлення-рішення.

За висновками вищенаведеного акту перевірки відповідачем 10 серпня 2011 року згідно з підпунктом 78.1.8 пункту 78.1 статті 78, пунктом 200.11 статті 200 Податкового кодексу України прийнято спірне податкове повідомлення-рішення № 0002592340, яким зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 7461 грн. та застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 1 грн.

Судом встановлено, що постановою Донецького окружного адміністративного суду від 20 грудня 2011 року по справі № 2а/0570/21711/2011 позовні вимоги Приватного акціонерного товариства «Донагроімпекс» до Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення від 30 червня 2011 року № 0002172340 про зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість за січень 2011 року на 171700 грн. та застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1 грн. задоволені повністю. Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 16 лютого 2012 року по справі № 2а/0570/21711/2011 апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька залишено без задоволення, постанову Донецького окружного адміністративного суду від 20 грудня 2011 року - залишено без змін.

Ухвалою суду від 13 березня 2012 року провадження в адміністративній справі № 2а/0570/21709/2011 було зупинено до розгляду адміністративної справи № 2а/0570/14437/2011 за позовом Приватного акціонерного товариства «Донагроімпекс» до Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення від 29 липня 2011 року № 00002402340 про зменшення суми від'ємного значення з податку на додану вартість в сумі 72652 грн. та застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1 грн. та набрання судовим рішенням законної сили, оскільки у справі № 2а/0570/14437/2011 було оскаржене податкове повідомлення-рішення, прийняте на підставі акту перевірки, яким встановлено завищення суми податку на додану вартість при формуванні податкового кредиту за лютий 2011 року в сумі 72652 грн., що призвело до завищення заявленої суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість по декларації за квітень 2011 року в сумі 7461 грн., у зв'язку із чим і було прийняте податкове повідомлення-рішення № 0002592340 від 10 серпня 2011 року, що є предметом спору в межах даної адміністративної справи. Таким чином, суд дійшов висновку, що оскільки прийняття спірного податкового повідомлення-рішення від 10 серпня 2011 року є наслідком прийняття податкового повідомлення-рішення № 00002402340 від 29 липня 2011 року, тому судове рішення у справі № 2а/0570/14437/2011 суттєво впливає на вирішення даної справи по суті.

Як встановлено постановою Донецького окружного адміністративного суду від 12 червня 2012 року по справі № 2а/0570/14437/2011 та встановлено під час судового розгляду в межах даної справи, позивач мав правові відносини, зокрема, з ТОВ «Атек» на підставі договору від 27 грудня 2010 року № 023-ЕХ/10, відповідно до умов якого, останній (виконавець) зобов'язується надати комплексні послуги з перевалки соняшника (приймання продукції та розвантаження продукції) та на підставі договору від 1 лютого 2011 року № 23-Е, згідно якого ТОВ «Атек» (виконавець) зобов'язується надати комплексні послуги з перевалки соняшника (приймання продукції та розвантаження продукції). У лютому 2011 року ТОВ «Атек» надавалися послуги щодо приймання-розвантажування соняшника (товарної позиції 1206). На виконання умов договору були надані акти виконаних робіт від 9 лютого 2011 року № 02/02, від 28 лютого 2011 року № 08/02, № 10/02, від 9 березня 2011 року № 12/03, від 11 лютого 2011 року № 06. До складу податкового кредиту включено суму ПДВ у розмірі 16407 грн. 31 коп. відповідно до податкових накладних № 04 від 09.02.2011р. на суму 3838 грн. 39 коп. з урахуванням ПДВ у розмірі 639 грн. 73 коп., № 13 від 28.02.2011р. на суму 1198 грн. 98 коп. з урахуванням ПДВ у розмірі 199 грн. 83 коп., № 15 від 28.02.2011р. на суму 41141 грн. 52 коп. з урахуванням ПДВ у розмірі 6856 грн. 92 коп., № 01 від 04.02.2011р. на суму 50000 грн. з урахуванням ПДВ у розмірі 8333 грн. 33 коп., № 06 від 11.02.2011р. на суму 2265 грн. з урахуванням ПДВ у розмірі 37750 грн.

12 жовтня 2010 року позивачем було укладено договір за № 80, відповідно до умов якого ПрАТ «Донагроімпекс» (поклажодавець) передає продукцію-зернові, насіння соняшника (товарна позиція 1001 та 1206) на зберігання ТОВ «Артемівський КХП» (зерновий склад). На виконання умов договору були надані акти виконаних робіт за період з 03.02.2011р. по 03.02.2011р., за період з 21.02.2011р. по 21.02.2011р., з 01.02.2011р. по 28.02.2011р. До складу податкового кредиту включено суму ПДВ у розмірі 11222 грн. 05 коп. згідно податкових накладних від 03.02.2011р. № 2 на суму 10641 грн. 12 коп. з урахуванням ПДВ у розмірі 1773 грн. 52 коп., від 21.02.2011р. № 22 на суму 10000 грн. 20 коп. з урахуванням ПДВ у розмірі 1666 грн. 70 коп., від 28.02.2011р. № 43 на суму 46690 грн. 97 коп. з урахуванням ПДВ у розмірі 7781 грн. 83 коп.

24 грудня 2010 року за № 0008088/10-10-ЭК позивачем (покупець) було укладено договір з ТОВ «Параллель-М ЛТД» (продавець), відповідно до умов якого, продавець передає у власність, а покупець приймає та зобов'язується сплатити паливо (бензини автомобільні та паливо дизельне), шляхом здійснення заправки автомобілю за паливними картами. Передача палива здійснюється на автозаправних станціях продавця. Актом за № 1 від 27.12.2010р. були передані паливні картки та надана видаткова накладна за № 4313/2 від 28.02.2011р. До складу податкового кредиту включено суму ПДВ у розмірі 40291 грн. 32 коп. згідно податкових накладних від 01.02.2011р. за № 237 на суму 241500 грн. з урахуванням ПДВ у розмірі 40250 грн. та від 08.02.2011р. за № 1536 на суму 247 грн. 94 коп. з урахуванням ПДВ у розмірі 41 грн. 32 коп.

1 вересня 2010 року за № КІ201001453 позивачем було укладено договір з ПП «Лукойл-Україна» (постачальник), відповідно до умов якого, було здійснено придбання палива (бензину, палива дизельного та газу) для перевезення зернових культур (код товарної позиції 1001 та 1206) власними силами. До складу податкового кредиту включено суму ПДВ у розмірі 1666 грн. 67 коп. відповідно до податкової накладної 4003238 від 28.02.2011р. на суму 10000 грн. з урахуванням ПДВ у розмірі 1666 грн. 67 коп.

21 січня 2011 року за № 2101ДИ позивачем було укладено договір на придбання у ТОВ «НК «Технол» (постачальник) технічної олії для автомобілів для перевезення зернових культур (код товарної позиції 1001 та 1206). На виконання умов договору, позивачу було видано видаткову накладну від 09.02.2011р. № РН-215. До складу податкового кредиту включено суму ПДВ у розмірі 1101 грн. 67 грн. відповідно до податкової накладної за № 301 від 09.02.2011р. на суму 6610 грн. з урахуванням ПДВ у розмірі 1101 грн. 67 коп.

4 січня 2010 року за № ДН040110-002 позивачем було укладено договір з ТОВ «АНП-Схід» (постачальник) на придбання палива з метою перевезення зернових культур (код товарної позиції 1001 та 1206) власними силами. На виконання умов договору позивачу було видано видаткову накладну № МАРН-04551 від 28.02.2011р. До складу податкового кредиту включено суму ПДВ у розмірі 1666 грн. 67 коп. відповідно до податкових накладних за № 2802124 від 28.02.2011р. на суму 1270 грн. 20 коп. з урахуванням ПДВ у розмірі 211 грн. 70 коп., за № 1102073 від 11.02.2011р. на суму 8729 грн. 80 коп. з урахуванням ПДВ у розмірі 1454 грн. 97 коп.

4 січня 2011 року за № 1 позивачем (замовник) було укладено договір на проведення робіт з огляду (інспектування) зерна та продуктів його переробки із Донецькою обласною державною хлібною інспекцією (виконавець), відповідно до умов якого виконавець проводить роботи з інспектування зерна та продуктів його переробки при здійсненні експортно-імпортних операцій, включаючи відвантаження в пункти накопичення для подальшого експорту, транзит територією України при перевантаженні через портові зерно перевантажувальні місткості та переміщенні територією України. На виконання умов договору було складено акт виконаних робіт від 28.02.2011р. До складу податкового кредиту включено суму ПДВ у розмірі 212 грн. 48 коп. відповідно до податкової накладної № 7 від 04.02.2011р. на суму 1274 грн. 88 коп. з урахуванням ПДВ у розмірі 212 грн. 48 коп.

Відповідачем було проведено позапланову виїзну документальну перевірку позивача з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість по декларації за лютий 2011 року на рахунок платника у банку, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалось в період листопад-грудень 2010 року та січень 2011 року, відповідно до затвердженого плану перевірки, про що було складено акт перевірки від 27 травня 2011 року № 736/23-3/25333903. Актом перевірки встановлено порушення пункту 187.1 статті 187, пункту 198.4 статті 198, пунктів 201.1,201.4.,201.6,201.10 статті 201 та пункту 15 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, тобто завищення суми податкового кредиту по декларації за лютий 2011 року в сумі 72652 грн. За висновками зазначеного акту перевірки відповідачем 29 липня 2011 року прийнято спірне податкове повідомлення-рішення № 0002402340, яким зменшено суму від'ємного значення з податку на додану вартість в сумі 72652 грн. та застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1 грн. Суд в межах адміністративної справи № 2а/0570/14437/2011 дійшов висновку, що відповідачем безпідставно здійснено висновок про завищення податкового кредиту в сумі 72652 грн. по декларації за лютий 2011 року та відповідно до постанови від 12 червня 2012 року по справі № 2а/0570/14437/2011 позовні вимоги Приватного акціонерного товариства «Донагроімпекс» задовольнив у повному обсязі, внаслідок чого визнав недійсним податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби від 29 липня 2011 року № 0002402340 про зменшення суми від'ємного значення з податку на додану вартість в сумі 72652 грн. та застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1 грн. Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 7 серпня 2012 року по справі № 2а/0570/14437/2011 апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби залишено без задоволення, постанову Донецького окружного адміністративного суду від 12 червня 2012 року - залишено без змін. Відповідно до частини 5 статті 254 КАС України постанова суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України та частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно з частиною 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що за наслідками проведеної відповідачем документальної позапланової виїзної перевірки позивача, результати якої оформлено актом від 27 травня 2011 року № 736/23-3/25333903, підприємством не було завищено суму ПДВ при формуванні податкового кредиту за лютий 2011 року у сумі 72652 грн., що вже встановлено постановою Донецького окружного адміністративного суду від 12 червня 2012 року по справі № 2а/0570/14437/2011 та не потребує доказування, та, як наслідок, не було порушено вимоги пункту 200.4 статті 200 Податкового кодексу України, тобто - завищення заявленої суми бюджетного відшкодування ПДВ на рахунок платника у банку по декларації за квітень 2011 року у сумі 7461 грн. Таким чином відповідачем неправомірно прийняте податкове повідомлення-рішення від 10 серпня 2011 року № 0002592340 про зменшення суми бюджетного відшкодування по податковій декларації за квітень 2011 року на 7461 грн. та застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 1 грн. Отже, податковим органом не доведене у встановленому порядку допущення порушень позивачем, за наслідками яких прийняте спірне податкове повідомлення-рішення, з огляду на положення частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України. Відповідно до цієї норми в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі шляхом визнання недійсним податкового повідомлення-рішення від 10 серпня 2011 року № 0002592340 про зменшення суми бюджетного відшкодування по податковій декларації за квітень 2011 року на 7461 грн. та застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1 грн. з урахуванням необхідності виходу частково за межі позовних вимог в порядку частини 2 статті 11 КАС України, оскільки позивач оскаржує податкове повідомлення-рішення від 10 серпня 2011 року № 0002592340 фактично у повному обсязі з урахуванням застосованої санкції, однак у позовних вимогах зазначив тільки, що спірним рішенням зменшено суму бюджетного відшкодування по податковій декларації за квітень 2011 року на 7461 грн.

Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Приватного акціонерного товариства «Донагроімпекс» до Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення від 10 серпня 2011 року № 0002592340 про зменшення суми бюджетного відшкодування по податковій декларації за квітень 2011 року на 7461 грн. та застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1 грн., задовольнити повністю.

Визнати недійсними податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби від 10 серпня 2011 року № 0002592340 про зменшення суми бюджетного відшкодування по податковій декларації за квітень 2011 року на 7461 грн. та застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1 грн.

Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 13 вересня 2012 року. Постанова у повному обсязі складена 18 вересня 2012 року.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Смагар С.В.